2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

galiba artık gücüm tükendı epic ben silemıycemde akşam mı olur yarın mı olur pazartesımı olur o zamana kalır.o zmaana kadarda orya bişey örterım napim.yoksa 5.den önce doğuracağım

iyi hatırlattın perdeler ve camlar var daha:sm_cool:
bende bu enerji bitmez bittiği günde doğurmu olurum zaten.kız kim yardım edecek.kaynanamı aradım az erken gel die ta ne zaman eşimede kardesınede dedği laf ''ben oraya gelınce canım sıkılıyo kımse benı gezdırmıyo''sankı tatile yazlığa çağırıyoruz hanımı.gelip işte yapmayacak sadeece oğlumun yanında duracaktı..benım ayak parmaklarım adeta bırer yaprak sarması oldu kız:roflol:
eşler yardım edıyoda benımkı becerıksız yoksa koltukları sildirecektım ben ona..

kaynanamın ne zaman gelecegını duysanız zaten yuh dersınız perşembe sabah doğuma gircem salı akşam gelıodelikafadulden
üzülsem mi kızsam mı gülsem mi.....

kaynanamın ne zaman gelecegını duysanız zaten yuh dersınız perşembe sabah doğuma gircem salı akşam gelıodelikafadulden
üzülsem mi kızsam mı gülsem mi.....

aman dua et erken gelmediğine canım.
baksana beni kimse gezdirmiyo diyen kadının yardımda gözü olur mu?
gölge etmesin kanımca yardım etmediği gibi bide onu çekerdin yedirmesi içirmesi..

aman dua et erken gelmediğine canım.
baksana beni kimse gezdirmiyo diyen kadının yardımda gözü olur mu?
gölge etmesin kanımca yardım etmediği gibi bide onu çekerdin yedirmesi içirmesi..

onu zaten cekıoz canım aaaaa.s
3gun hastaneden cıktıktan sonra ben işe baslarım yazarım sizede görürsünüz.15gün kalacagım diyo ama sanmıyorum ki yardım etsın aman aman ben yıne mutlaka bi iş yaparım yatamamki..

Canlarımm! Hepinizin duası işe yaradı. Güneş'i bir süre daha tuttuk içerde :)

Geçmişi okuyayım dedim ama çook birikmiş, fazla da vaktim yok. Şöyle bir baktım. Her şey yolunda gibi.. Doğum yapan arkadaşlarımı canı-ı gönülden kutluyorum, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

En azından şu 3 haftayı sağsalim bitirsek başka bişi istemiyorum :) Göbeğime çok alıştım, sancı yokken çok mutluyum. Çok şükür şişmeler de gitti, artık çok rahat yürüyorum. Hamilelik öncesi ayakkabılarım bile oluyor ayağıma. Nasıl olduysa pelvis kemiklerimdeki sancılar bile dindi.
Tek sorun ayakta fazla kalınca aşağıya baskı artıyor ve kasıklarım sızlıyor.

Nidilat diye kasılmaları önleyici ir ilaç tedavisine başladık. 1 hafta sürecek.

Bir defa daha emin oldum, toplu dualar çok daha büyük kabul görüyor. Moralim yüksek, enerjim de tam. Ama eşim beni yataktan kaldırmıyor tedbir olsun diye.

Tabir-i caizse, don-atlet-pervane, yatak keyfi şahane bana şuanda

çok geçmiş olsun cnım. aman dikkat et sen yibne ne olur ne olmaz. eşine de kocaman bir alkisalkisalkis gönderiyorum bravo valla. vereliniortak

slm kızlar misafirim vardı anca gelebildim doğuran varmı yada doğuranlardan haber?

zeynopçum geçmiş olsun canım sende benim gibi keyif yapıyorsun demekki ekmek elden su gölden bende salıdan beri yaatıyorum benimde tansiyon sorunum çıktı az kaldı dr bebeği alıcaktı şimdi hergün kontroldeyim bende sana katılıyorum şu 3 hafta bi geçirse içerde yavrucuklarrr

Sağol canım. Keyif yapıyorum ama bir yerden sonra tek başına da olunca sıkılıyor insan keyiften bile. Başka zaman olsa hayallerini kurarım, evime gitsem uzansam kitabımı okusam, müziğimi dinlesem, filmimi doya doya izlesem, karışanım görüşenim olmasa diye...
Şu an ne karışan var ne görüşen... ama şimdi daha heyecanlı bir durum varken bu keyif unsurları beni pek paklamıyor
Bebeğimi her şeyden çok merak ediyorum :)) Doğunca da bu günleri mumla ararım onu da biliyorum :içelim:

zeynepcim çok sevindimmm inş. dayanır biraz daha güneş bey çıkmamaya.

benimde sabahtan beri kasık ağrım varrrr. adet olacakmışımda olamıyormuşum gibiii. oğlumda ağır ağır ittirip kaktırmak lazımmm. demin eğildim birşey almak için çok canım yandııı. 15 gün geçse yeterr. cuma dr kontrolu var oraya kadar bile dayansak razıyımm. doktor 16sı diyoo ama niyeyse kafamda hep 12si var.
DAMla beşinde doğrursa bende 12sinde doğrururm artıkzemuszemus onun dede bana gelmedi ama his iştee

Oy kuzum, eğilme kalkma.. bak benim o gün acile kaldırıldığım gün de regl sancısı vardı takmadım. Gün boyu enerjim var diye ortalıkta dolandım. akşamına da malum durum başıma geldi. Böyle bir sancın varsa hemen uzan, sol yana ya da arkana destekler koyup ayaklarını da yüksekte tutacak şekilde... Mümkünse tuvalet ve yemek hariç kalkma. a.s.

akannehir ciddimisin? öğlen 12den beri var ya. sabah iş yaptım temizlikk vs. banyo yaptım ağrı başladı. çok fena oldu önce şimdi hafiff. sırf yemek yapmak için kalktım zaten uzun oturur pozisyondaa. hatta film izledimkalkmamak için çünkü çalışma hayatı olunca insan evde duramıyooo. yapıcak iş buluyo valla

Evet çok iyi anlıyorum, ben de yerimde duramayanlardanım. Annem ve eşim sürekli uyarıyorlar beni, yavaş ol diye. Farkında bile değilim ani hareketlerimin ve hızlı yürüdüğümün.

Ama ilk gece korkunç bir hastenede sancım hariç, muşamba yatakla, sıcakla, verdikleri ilaç yüzünden taşikardi ve el uyuşmasıyla üstüne de sivri sineklerle mücadele ettikten sonra şimdi aynı kabus geceyi tekrar yaşamamak için çok dikkatli davranıyorum.

Selam arkadaşlar..Bikaç gündür giremiyorum topiğe..
Haberler varmı bebişlerden??

Ben sana yollıycam bu gece ak sakallı dedeyi . kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Selam arkadaşlar..Bikaç gündür giremiyorum topiğe..
Haberler varmı bebişlerden??

Selam canım, hoşgeldin. en son meryem doğurmuştu sanırım. Ondan sonra kimseden ses çıkmadı henüz. Sen nasılsın ?

kızlar benim de bugün doktor kontrolüm vardı.bebiş iyiymiş allaha şükür,2,958 olmuş,3 sayalım.36+2 deyim buarada.daha doğum kanalına da girmemiş.ama kızlar hatırlayanlar varsa benim döküntü ve kaşıntılar yayılarak devam ediyor,nolur dua edin bana,doktor bile görünce şaşırdı,kaşıntıyı bırak dışarı bile çıkmak içimden gelmiyor,o kadar kötü bir görüntü var ki...allahıma dua ediyorum,allahım nolur kurtar beni bu dertten diye...doktor cildiyeye gönderdi,pazartesi gidecem ama ümidim de yok,çünkü hamilelikten dolayı ilaç da kullanamıyorum.tahlil de verdi,bir iç rahatsızlıktan mı kaynaklanıyor diye...losyon sürüyodum ben o da bebeğe zarar verebilirmiş,bi de ona üzüldüm,ama ilaçların hepsi zararlı zaten,dua edin kızlar bana...haftaya çatı muayenesi var,bakalım çatı ne durumda,pek umudum yok ama ,annemden dolayı,genetik çok önemliymiş,en azından bebiş haftaya kadar sabredebilirse normal mi sezeryan mı o belirlenecek.buarada ilk kez nst ye de girdim,fazla sancı çıkmadı,bi iki kez 100 gördüm:)ama indi hemen...çok yazdım di mi kızlar...

Selam canım, hoşgeldin.Geçmiş olsun. Bİ tanıdıkta senin gibi olmuş.Kardeşi anlatmıştı.Acile falan gitmişler kaşıntıdan dolayı. Doktor krem vermiş. biraz iyi gelmiş sanırım. İnşallah seninki de geçer canım.Bebişine de maşallah .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…