2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

evet canım.bana kalsa keske yarın fırt etsem kızımı delikafadulden
benı benden başka umursayan yok çünkü.vajınal siğillerime acaip takmış durumdayım.kendımı kanser gibi hissediyorum :çok üzgünüm:kaynanam kendı havasında eşim kendı havasında.kardeşimede bugun ev sahıbı evden cık demıs onada canım sıkıldı.kız 6aylık hamile napacaklar bılmıyorum.bi ev bulmuslar tasıncaklar ama zor olacak.karmakarısık bişi.kızım doğsada bi an önce şu siğillerime bi çare bulunsa...

takma kafanaa yaa. hamilelikten olabilir. düşündükçe hasta olacaksın Allah korusun.
kimseden fayda yok canım azcık gamsız olmak lazım sanırsam. kardeşinede Allah yardım etsin. her işte hayır vardırrr.

teşekkür ederim canım, müsait olduğun zaman gel akşam ya da hafta sonu 3- 4 saate yükleriz dedi doktor2 parça halinde, doğuma da 3 hafta var normal şartlarda çok geç kaldım ama et pekmez vs. yöneleceğim

halledersin canım inş. düzelir

Ben bu aldığımız medela pilli elektrikli süt makinasını da alacam yanıma bak neler yaşanıyor. Neyse allaha şükür kuzey bebek için herşey yoluna girmiş ama çok geçmiş olsun arkadaşım.

Daisy de gün almış hadi hayırlı olsun benim de epidural spinal sezeryan yarın anestezi dr ile ve kendi doktorum ile randevum var bakalım öğrendiklerimi paylaşırım sizlerle.

Ben de ağdadan geldim rahatladım ama pıtı biber gibi yanıyor resmen krem sürdüm duş aldım soğuk soğuk ama ev yanıyor çok sıcak su gibi terledim.

ayy ne güzell bi de benim kızım girse şu kanala.kaç haftalıksın canımm.normal doğummu düşünüyorsunki?

Canım sezeryan olucak benim!2 günüm kaldı cumartesi epidural sezeryanla gelicek oğluşum kısmet olursa.Bugün doğum kanalına girdiğini söyledi bende heycanlanmaya başladım:1rolleyes:.umarım senin bebişinde bian önce doğum kanalına girer.Zamanında sağlıklı bişekilde gelsin bebişlerimiz.

Kızlar mrb bugun doktordan geldım 25 ağustos sezeryan dedı doktorum 35 haftadayım bebeğın baş ölçümü 39 hafta çıktı baska doktora gonderdı ptesı gıdecem cok tedırgınım basında sıvı bırıkmesı yok dedı bu rahatlatıcı bı durum dedı ama bu fark beynımı kurcalıyo :KK43:((

Merhaba canım , bebeklerin kafasını 2 türlü ölçüyorlar ; 1. çapını benimki bu ölçümde 2 hafta ileri çıktı

2. ölçümde kafanın etrafını - bu ölçümde ise tam haftasında.

Neden böyle çıktığını sordum bir anormallik mi var diye. Dr. merak edilecek birşey yok bazı bebeklerin kafası yuvarlak olur bazıları ise yumurta gibi bilmem anlatabildim mi.. Yuvarlak olunca da normal doğum biraz zor olabiliyormuş.

Merak edilecek birşey olmadığını söyledi , sen detaylarını hatırlıyor musun 2 ölçümde fazla mı çıktı ?

kızlar bebek kıpırdamıyo dıyodum bugun sımdı kıpoırdıyo ama her kıpırdayısınca sancı yapıyo agrıtıyo nası bısey bu boyle canım acıyo... kasıklarım nası agrıyo normalmıkı bu???

ya bebeğin haerketleri çok fazlalaştı..ve her hareketi ağrı veriyor. Ayağa kalktığımda birşey ağrı ile birlikte şeyimden fırlayacak gibi oluyor ve orası çok ağrıyor. Normal mi aceba yaa..gelip gelip kesilen bi sancı değil ama..

kızlar bebek kıpırdamıyo dıyodum bugun sımdı kıpoırdıyo ama her kıpırdayısınca sancı yapıyo agrıtıyo nası bısey bu boyle canım acıyo... kasıklarım nası agrıyo normalmıkı bu???

Aynı şeyleri yazmışız nerdeyse. Belim de adet olacakmışım gibi ağrıyor. Uff çok fena yaa..doğum başlıyor desek, bööyle başlamaz heralde di mi?

ya bebeğin haerketleri çok fazlalaştı..ve her hareketi ağrı veriyor. Ayağa kalktığımda birşey ağrı ile birlikte şeyimden fırlayacak gibi oluyor ve orası çok ağrıyor. Normal mi aceba yaa..gelip gelip kesilen bi sancı değil ama..

İkinizde aynı durumdasınız sanırım. Geçen gün benim kızımda her hareketinde canımı acıtıyodu. Karnım sertleşiyodu. Kasılıyodu yani. Sonra düzeldi . Bir gün öncesinde de pek hareketsizdi.Hatta hareketi az diye korkmuştum. Eğer devam ederse doktorunuzu arayın isterseniz. bilmiyorumkismile

Aynı şeyleri yazmışız nerdeyse. Belim de adet olacakmışım gibi ağrıyor. Uff çok fena yaa..doğum başlıyor desek, bööyle başlamaz heralde di mi?

hehe aynı haftadayız ya ondan aynı seylerı yasıyoruz galıba tatlım.... ınan bazen bı kasılmalarım oluyo anlatamam karnım tas kesılıyo resmen... bı kotu oluyorum zaten gecelerı sagımdan soluma donemıyorum.... bıde benım bebiş assagıya ınmedı daha doktorum kafası yerlesmemıs dedı... senın karnın ındımı assagıya...

Valla doğumun nasıl başlıyacağını bilemeyiz.Her şekilde başlıyo olabilir.Mesela komşumun kızı beli ağrıyo diye gitmiş, son haftalardaymış. Çantasını bile almak istememiş, annesi zorla aldırmış çantayı. O demiş üşüttüm galiba ondan ağrıyo. Bi gitmişler hastaneye açılması var , doğum başlamış. Doğurdu o gün. opuyorumnanaktan O yüzden herkeste farklı başlıyo herhalde diye düşünüyorum.

kızlar haftalarınız aynııı. normall sanırımm

Naber Fahriye'cim ? Selam yazmıştım kimse cevap vermedi.Herkese küstüm. sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni sempatiksalakcinni :roflol:

Benim yarın doktor kontrolüm var zaten. Böyle birşey patlayıverecekte suyum gelecek gibi bi baskı hissediyorum. Öyle birşey olmadan da arayıp gitmek filan istemiyorum. Sonra adım en ufak bi ağrıda korkuyora çıkar. Ufak değil ama neyse biraz daha bekleyeyim bakalım.

hehe aynı haftadayız ya ondan aynı seylerı yasıyoruz galıba tatlım.... ınan bazen bı kasılmalarım oluyo anlatamam karnım tas kesılıyo resmen... bı kotu oluyorum zaten gecelerı sagımdan soluma donemıyorum.... bıde benım bebiş assagıya ınmedı daha doktorum kafası yerlesmemıs dedı... senın karnın ındımı assagıya...

Evet o kasılmalar bende de oluyo . Az kaldı artık hepimiz doğurucaz.sempatiksalakcinni
Sen nasılsın bu arada canım,face te yeni resimlerini gördüm, karnın kocaman olmuşşş.:nazar: :1hug:

kızlar yaa hamilelikte tansiyon kaç olmalı,kaç olduğunda yüksek kabul eidliyor ay da bilen var mı?benim 14 e 8 çıkmıştı eczacı normal dedi ama netten bakıyorum şimdi yüksek galiba????bilgisi olan var mı??

Evet o kasılmalar bende de oluyo . Az kaldı artık hepimiz doğurucaz.sempatiksalakcinni
Sen nasılsın bu arada canım,face te yeni resimlerini gördüm, karnın kocaman olmuşşş.:nazar: :1hug:

so<rma tatlım ya kocman oldu ınan kı ann<eml<er bıl<e sasırııyolar nası karın bu bole kocaman dıye:):):).... valla grıp oldum agız burun salya sumuk gıdıyo tatlım... sen nasılın.... ınan bı yandanda sancım var nası agrıyo ama dayanıyom ayaga kalkamıyorum kalkınca yurumekte zorlanıyorum

Benim yarın doktor kontrolüm var zaten. Böyle birşey patlayıverecekte suyum gelecek gibi bi baskı hissediyorum. Öyle birşey olmadan da arayıp gitmek filan istemiyorum. Sonra adım en ufak bi ağrıda korkuyora çıkar. Ufak değil ama neyse biraz daha bekleyeyim bakalım.

sempatiksalakcinni Ooo sen bi de benim gibi olsan doktor sanada gülerdi herhalde.İlk haftalar kasıklarımda ağrı vardı. Sonra doktora gittik ilaç falan verdi.Bi kaç gün sonra ağrılar durdu.Kendimi hiç hamile gibi hissetmiyodum.Kocama doktoru arattım, benim ağrılarım durdu , hiç bişey hissetmiyorum dedirttim. kaydirigubbakcemile3 Doktorda gülmüş, iyi işte ilaçlar işe yaramış deyip gülmüş. sempatiksalakcinni :roflol:

kızlar yaa hamilelikte tansiyon kaç olmalı,kaç olduğunda yüksek kabul eidliyor ay da bilen var mı?benim 14 e 8 çıkmıştı eczacı normal dedi ama netten bakıyorum şimdi yüksek galiba????bilgisi olan var mı??

canım odem falan var mı varsa tansıyonun problem olabılır... doktorum bana ole ddı bacakta vucutta sıslık varsa bıde tansıyon 14/9 olursa kesınlıkle haber et dedı....

Valla doğumun nasıl başlıyacağını bilemeyiz.Her şekilde başlıyo olabilir.Mesela komşumun kızı beli ağrıyo diye gitmiş, son haftalardaymış. Çantasını bile almak istememiş, annesi zorla aldırmış çantayı. O demiş üşüttüm galiba ondan ağrıyo. Bi gitmişler hastaneye açılması var , doğum başlamış. Doğurdu o gün. opuyorumnanaktan O yüzden herkeste farklı başlıyo herhalde diye düşünüyorum.

Naber Fahriye'cim ? Selam yazmıştım kimse cevap vermedi.Herkese küstüm. sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni sempatiksalakcinni :roflol:

iyi canımm şükür. görmedimm ya kusura bakmaaa. benim oğlann pek bi hareketsizdii onu dürtüklüyorummm deminden berii
sen nasılsınnnnolumunekankayizsmile

X