2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar sipinal epiduralde bel ağrısı kalıcı olarak devam ediyormuş diye duydum....yanlış mı biliyorum?...yardımcı olur musunuz?..

arkadaşlar sipinal epiduralde bel ağrısı kalıcı olarak devam ediyormuş diye duydum....yanlış mı biliyorum?...yardımcı olur musunuz?..
şimdi ben de doktor bir arkadaşıma sordum korkulacak bişey yok dedi...

benimde sez canım detayları ve tarihi yarın belirleriz inş. heyecanlıyım.
hadi hayırlısı aynı zamanlara gelecek büyük ihtimalle...

Çokk teşekkür ederim kızlar hepiniz sağlıkla kavuşursunuz inşallah bebeklerinize.

Sezaryan oldum evet, tabiki zordu söylemeye gerek yok ama hemen ayağa kalkmak gezmek lazım. Tamamen herşey bizim elimizde yani. Sakın yatmayın, 6 saat sonra kalkın ilk kalkış çok zor ama zamanla alışıyorsun ve düzeliorsun. Benim 5. günüm Allaha şükür ters bir hareket yapmadıkça bi acı falan yok.

Emzirmek zor ! İnanamazdım biri bana söylese ama hep göğüs ucum yara oldu, bebek memeyi tam kavrayamayınca hiç beslenmiyor ve aç kalıyor ! ! ! Hastaneden yardım isteyin sizi sağsınlar ve sütünüzün geldiğinde emin olsunlar.

Hizmet HAstanesi bize hiç yardımcı olmadı, hemşire çağırdık 1 saat sonra geldiler ! Hastabakıcılar birer melek ama asıl lazım olan hemşireler ortada yok. Bebeğe son derece sert davranıyorlar memeye alıştırmak için zorla ittirdiler oğlumu boynundan tutup memeye, alt bezleme gösterecek nasıl kaba, özensiz. Delirdim tabi. sinirlerim bozuldu. Düne kadar her gün zır zır ağladım resmen lohusa sendromuna girdim ! NEticede benim oğlum süt alamadığı için 2 gün boşa emmiş ve AÇMIŞ ! ! !

Düşünebiliyor musunuz? Çıldırdım ya ! İstanbul Pediatri Merkezi'ne gittik apar topar. Orda allah razı olsun Erdem Bey melek gibi bir adam. Ama nasıl ağlıyorum adamın karşısında hüngür şakır! Neyse hemşireler sütümü sağdı ben ciyak ciyak tabi sütler birikmiş, damarlar tıkanmış allahım kabus ! Ağla ağla içim dışıma çıktı. Bebeğimin aç kalmasına mı ağlıyım kendi acıma mı. Neyse pompa falan derken daha kuzum 2 gündür besleniyor ! Kaybettiği gramları almaya yeni başladı !!!

Son düzenleme:
Çokk teşekkür ederim kızlar hepiniz sağlıkla kavuşursunuz inşallah bebeklerinize.

Sezaryan oldum evet, tabiki zordu söylemeye gerek yok ama hemen ayağa kalkmak gezmek lazım. Tamamen herşey bizim elimizde yani. Sakın yatmayın, 6 saat sonra kalkın ilk kalkış çok zor ama zamanla alışıyorsun ve düzeliorsun. Benim 5. günüm Allaha şükür ters bir hareket yapmadıkça bi acı falan yok.

Emzirmek zor ! İnanamazdım biri bana söylese ama hep göğüs ucum yara oldu, bebek memeyi tam kavrayamayınca hiç beslenmiyor ve aç kalıyor ! ! ! Hastaneden yardım isteyin sizi sağsınlar ve sütünüzün geldiğinde emin olsunlar.

Hizmet HAstanesi bize hiç yardımcı olmadı, hemşire çağırdık 1 saat sonra geldiler ! Hastabakıcılar birer melek ama asıl lazım olan hemşireler ortada yok. Bebeğe son derece sert davranıyorlar memeye alıştırmak için zorla ittirdiler oğlumu boynundan tutup memeye, alt bezleme gösterecek nasıl kaba, özensiz. Delirdim tabi. sinirlerim bozuldu. Düne kadar her gün zır zır ağladım resmen lohusa sendromuna girdim ! NEticede benim oğlum süt alamadığı için 2 gün boşa emmiş ve AÇMIŞ ! ! !

Düşünebiliyor musunuz? Çıldırdım ya ! İstanbul Pediatri Merkezi'ne gittik apar topar. Orda allah razı olsun Erdem Bey melek gibi bir adam. Ama nasıl ağlıyorum adamın karşısında hüngür şakır! Neyse hemşireler sütümü sağdı ben ciyak ciyak tabi sütler birikmiş, damarlar tıkanmış allahım kabus ! Ağla ağla içim dışıma çıktı. Bebeğimin aç kalmasına mı ağlıyım kendi acıma mı. Neyse pompa falan derken daha kuzum 2 gündür besleniyor ! Kaybettiği gramları almaya yeni başladı !!!

geçmişşş olsunn canımm bundan sonraa güzel olu herşey inş.

:gitme::gitme:canımm yaaaa...neler oluyor,neler yaşıyoruz şu hayatta...umarım bundan sonrası için bir sorun yaşamazsın canım...sağlıcakla büyüt bebişini...

tamam canım....sağol...

ben 12si istiyorumm dr 16 gibi demiştıı bskalımm hayırlısıı
bişey değil artık çok genel anestezi istenmiyormuş..
hayırlısı olsun canım ama ne kadar geç alırlarsa o kadar iyi olur gelişimi açısından...
DMY çok geçmiş olsun canım.
emzirme tekniği gerçekten çok önemli.
bana da sağlık ocağındaki ebeler anlatmıştı kızım da ama ilk bebekte ne kadarda olsa acemilik oluyor..
muhakkak yara oluyor göğüsler ama yine de göstermeleri gerekirdi.
ben ilk doğumumda resmen mahrumiyet bölgesinde gibi yaptım.
eşimde bugün doktordan gelirken öyle diyor kendi kendine doğdu çocuk diye..
hastane ve de ebeler çok önemli...

biz geldik kızlar bebek şekerlerimizde bitti sonunda şükürler olsun bugün toz aldım süpürdüm sildim doumdan sonra yayıcaım nevresimimi de çıkarıp yıkadım oğluşum gel artık herşey tamam sıkıldım artık :)

geçmiş olsunn. hast. yatacakmısın. doğum ne zaman

teşekkür ederim canım, müsait olduğun zaman gel akşam ya da hafta sonu 3- 4 saate yükleriz dedi doktor2 parça halinde, doğuma da 3 hafta var normal şartlarda çok geç kaldım ama et pekmez vs. yöneleceğim

DMY çok çok geçmiş olsun canım inşallah buna benzeer şeyler bir daha başına gelmez umarım bizimde gelmez.

hııı sez tarihinee göre. çünkü 36+4 23 gün falan kalmasıı gerekir

evet canım.bana kalsa keske yarın fırt etsem kızımı delikafadulden
benı benden başka umursayan yok çünkü.vajınal siğillerime acaip takmış durumdayım.kendımı kanser gibi hissediyorum :çok üzgünüm:kaynanam kendı havasında eşim kendı havasında.kardeşimede bugun ev sahıbı evden cık demıs onada canım sıkıldı.kız 6aylık hamile napacaklar bılmıyorum.bi ev bulmuslar tasıncaklar ama zor olacak.karmakarısık bişi.kızım doğsada bi an önce şu siğillerime bi çare bulunsa...

bişey değil artık çok genel anestezi istenmiyormuş..
hayırlısı olsun canım ama ne kadar geç alırlarsa o kadar iyi olur gelişimi açısından...
DMY çok geçmiş olsun canım.
emzirme tekniği gerçekten çok önemli.
bana da sağlık ocağındaki ebeler anlatmıştı kızım da ama ilk bebekte ne kadarda olsa acemilik oluyor..
muhakkak yara oluyor göğüsler ama yine de göstermeleri gerekirdi.
ben ilk doğumumda resmen mahrumiyet bölgesinde gibi yaptım.
eşimde bugün doktordan gelirken öyle diyor kendi kendine doğdu çocuk diye..
hastane ve de ebeler çok önemli...

ben genel istiyorum aslında iğne korkumm çok fazlaa tansiyonum yükselioo iğne görünnce
ama hayırlısııı tabii

X