2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar güzel anneler ve tatlı bebişleri...
ben hala yerleşmeye çalışıyorum...
bugün kontrolümüz vardı 37+3 2800gr (400gr eksik yada fazla da olabilir dedi)
onun haricinde herşey normal şükür..
kontroller 1 haftaya düştü .. heran gelebilir bekle dedi..

ayrıca esteryaya ulaştım.. doğumunu yapmış kendisi iyi çok şükür eve geçmiş.. yalnız bebeği ciğerindeki suyu atamadığı için yoğunbakıma alınmış.. bazen görülebilen bir durummuş.. bikaç gün daha orada kalacağı söylenmiş.. dualarımızı esirgemeyelim.. inş kendisi güzel haberlerini çok kısa bir süre içerisinde paylaşır...

herkese sevgiler..

Benim de 20'li haftalarda tam kapatıyordu. Bizi de öyle korkuttu doktorum. Ayakta durma, gezme tozma... İlişkiye da kısıtlama koymuştu. 30. haftada yukarı çıkmaya başladı. Yine de fiziksel aktiviteden kaçınmalısın dedi. Kanama riskin hala var dedi. Önlemini alalım dedi. Çok şükür hiç kanamam olmadı henüz.

Geçen haftaki muaynede çok küçük bir kısmı rahim ağzında kalıyordu. Tam PP değil yani. Yine de bebeğin başının o kısma oturmasını engelliyor şuanda. Doğum başlarsa ve plasenta bu haliyle kalırsa bebeği strese sokabilimiş bu durum.

Pazartesi yine göreceğiz, yükselme şansı olduğunu söylüyor Bursadaki doktor.

Hatice hoşgeldin ve gözünaydın herşey normalmiş :)) yalnız 400 gr çok değilmi oraya kafam takıldı..yani 400 gr fazla veya eksik olabilir demesi?? banada bugün dr um 3.100 gibi ama 3 tür dedii..yani tamam usg ler biraz farklı gösterebiliyo ama 400 gr da baya yüksek..

Esterya içinde sevindim inşallah bebişide eve gelir en yakın zamanda sağlıkla..o kaçıncı haftasında doğurdu ki..acaba erkenmi alındı o zaman? neden kaynaklanmışki bu durum bebişindeki??

Hepimizin en heyecanlı günleri artık, bütün dualarım güzel anneler ve yavrularıyla.

selam kızlar
şöyle okumaa çalışıyorum yazılanları, birkaç gün önce ben de nst ye ilk kez girdim bebek hareket ettiğinde bas dediler ama her kıpırdayısında mı yoksa kıpırdayıp durduktan sonra tekrar hareket ederse mi onu sormayı unuttum kafama göre takıldım ama sonuç fena değilmiş sancı görünüyomuş ama o da normalmiş onun dışında ben 16 kilo almıştım ilk doktorum dikkat etmemi söylüyodu ama yeni doktorum takılma kiloya diyor çünkü bünyem zayıf kalmış böyle giderse doğumda zorlanırsın diyor ciddi bi kansızlık varmış yüzümden bile belliymiş ee malum et falan yemiyordum son bir ay dikkat et bari dedi. ama Allah a şükür bebişimde bi sıkıntı yokmuş.

benim 3-4. aylarda da bacak aralarım sabahleyin feci ağırırdı ama şimdi daha bi ilginç ağrıyor her sabah kaltığımda çok geniş bi alan bi de, zor oluyo yani sonradan açılıyo ama. benden böyle

Hayırlısı olsun canım, ne güzel sen de yakında kavuşacaksın bebişine darısı bizlerin başına...

dualarımız Esterya ve tüm bebek bekleyen, bebeklerine kavuşan anneler ve bebişler için...

herkese merhaba,geçmişi okuyum dedim ama çook uzun:)
bugün haftanın son günü çook mutluyum..
onat ve esterya gözünüz aydın...pazartesi doğum yapacak arkadaşlarım Allah yardımcınız olsun..sağlıklı bi şekilde bebişlerinize kavuşun inşallah..
bugün son mesaisi olan arkadaşlarımın gözü aydın.ç.
ve soon olarak kontrolden gelenlere de kocaman bi

inşallah bi sıkıntı olmaz canım, her şey gönlünce olsun...

çok saol canım..sizede kocamannnn maşallahhh:) ben çapaya gidiyorum.. haliyle devlet hastanelerinin usg ölçümlerinin bu denli rakamsal farklılıklar göstermesi normaldir diye düşündüm:)

esteryanın şekeri yüksekti onu biliyorum onun haricinde 37+3 haftalıkken ki bu onun 2.doğumu öncekide sezeryandı.. tam haftasında alındı aslında..
doktor hatasının olmadığını biliyorum.. bu durum bazılarında görülebiliyormuş doktor da zaten umutvari konuşmuş şükür.. ama biran önce annesinin kucağında olsun ömer yiğit.. bunun için esteryanında bebeğininde duaya ihtiyacı var..

benim bebeğimde geçen hafta 3300 çıktı ama doktor sen bunu 2900 olarak düşün dedi..yani 400 gr aslında çok değil yanılma payı için canım

bu sıcak günlerde yemek konusunda herkes sıkıntı çekiyor sanırım size bir tavsiyem var ben yapıyorum çok iyi geliyor...soğuk buğday çorbası koca bir tencere yapıyorum dolaba koyuyorum her dakka yiyorum valla süper oluyor.seviyorsanız yapın bence...

Maşallah ipekciğe, Sen sezeryan olmayacak mısın ?

Onat sana mesaj yollamış bebişin resmini galiba ....

Sezeryanda bazen bu ciğerde su atamama olabiliyormuş ama bir problem olmuyor ...

Bütün bebişlerimiz de güle güle büyüsünler , Annecikler de en kısa sürede eski durumlarına dönsünler inşallah.

Kızlar ben çıkıyorum malum yapılacak onca iş var, hepsi de ellerimden öper yalnız olmak da böle bişi...kendinize ve bebişlerinize çok ii bakın, görüşmek üzere...

Kızlar ben çıkıyorum malum yapılacak onca iş var, hepsi de ellerimden öper yalnız olmak da böle bişi...kendinize ve bebişlerinize çok ii bakın, görüşmek üzere...

Kolay gelsin canım, ben de yalnızım ama tembelim de :)) İş çok ama yapan yok, ben de dahil. Maşallah size diyim, ben de biraz müsade istiyim. Görüşürüz yine uğrarım bir ara. Öperim hep birinizi!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…