2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim bebeğimde geçen hafta 3300 çıktı ama doktor sen bunu 2900 olarak düşün dedi..yani 400 gr aslında çok değil yanılma payı için canım

Hımm o zaman normal dediğiniz gibi 400 gr am kadar oynaması..ne bileyim ben bu kadar hiç düşünmemiştimde ilk defa böle duyunca şaşırdım..

herkese merhaba,geçmişi okuyum dedim ama çook uzun:)
bugün haftanın son günü çook mutluyum..
onat ve esterya gözünüz aydın...pazartesi doğum yapacak arkadaşlarım Allah yardımcınız olsun..sağlıklı bi şekilde bebişlerinize kavuşun inşallah..
bugün son mesaisi olan arkadaşlarımın gözü aydın.ç.
ve soon olarak kontrolden gelenlere de kocaman bi :nazar:

Teşekkür ederiz ve sende HOŞGELDİNN..Doğum iznin başlamadımı daha??

Kızlar bende artık bi banyoya gireyim.saçımdada zeytinyağı vardı yıkayayım artık..sonra yine görüşürüz..

selam hanımlar geçmişi okumayı anca bitirebildim :)
onattan ve esteryadan haber gelmiş çok şükür. esteryanın bebeğide en kısa zamanda evinde olur umarım.
hastane çantası konusunda birşeyler eklemek istedim.
ben epidural sezaryen ile doğum yaptım. epiduralde serum veriyorlar çok hızlı bir biçimde. yanlış hatırlamıyorsam tüm ameliyat boyunca yaklaşık 3 şişe serum verildi. buda elinizin ayağınızın şişmesine sebep oluyor. kötü birşey değil merak etmeyin sadece terliğe ayağınız giremeyebiliyor :) bende öyle oldu terlikler olmadı ayağıma. eşimin terliklerinide giydim ama yürüyemedim onlarla. biliyorsunuz ki yürümek çok önemli. bende kalın çorap götürmüştüm onları giydim ayağıma ve yürüdüm çoraplarla :KK70:
yani terliklerinizi bir numara büyük götürün. epidural sezaryende yaklaşık 4 saat sonra sizi ayağa kaldırmak için geliyor hemşire. biz o terlik bu terlik yok olmadı çorap derken çok uğraşmıştık.
birde bebeklerin yaptığı ilk kaka varya o biraz ortalığı batırabiliyor. hastane bizden 5 takım bebek kıyafeti istemişti 3 takımını kullandık ki ben hastanede toplamda 28 saat kaldım.

kız daha yenimi alıcan anlamadım ben.eksikler var heralde ondan...neyse..

DOĞ. GİDERKEN ANNE İÇİN GER.OLANLAR
doğum&bebek çantası
1 adet gecelik önden düğmeli
1 adet pijama
2 adet emzirme sütyeni
Diş fırçası
Diş macunu
5 adet kilot
Sabun
Havlu el havlusu küçük
Tarak/fırça
Loğusa tacı havuzlu handan
Makyaj çantası
Deodorant/parfüm
El aynası
5-6 adet ped
Islak mendil
Kuru peçete
Hırka ya da şal
1 adet terlik
2 çift kısa çorap
Göğüs pedi 6 çift
Hastane için nevresim takımı
Lansinoh lanolin krem ve + avent göğüs kalkanı
Hasta bezi 4 adet
evden gecelik koydum ben yedek 1 adet
lohusa tacı
humana emzirme çayı steel tee

DOĞ. GİDERKEN BEBİŞ İÇİN GER.OLANLAR
En küçük boy bebek bezi birsürü koydum valla sayısını bilmiorm hastaneden de veriorlarr bizim
Bebek poposu için ıslak mendil
Bebek şampuanı
Bebek losyonu
Hastane çıkışı tak.olarak
biberon
Yüz bezi
Başlıklı Havlu
Araba koltuğu--ana kucağı
iç dış zıbın takımı 1 tk.
Fotoğraf makinesi/kamera
bebeğe 2 takım alt üst ne olur ne olmaz sez.dönerse fazla kalırsak lazm olur dedim
1 adet daha hastane çıkışı aldım ben bütün parçalarını koymadım tabii.
Pişik kremi nivea s.o.s.
emzik birkaç çeşit götürüyorum hangisini emerse umarım hiç emmez.

ben tam takım koydummm hast. çıkışlarınıhiç ayırmadın parçalarını. ama havlu şamp. vs almadımm koyayaım bari pişik kremi falan. onun dışında zaten özel hastane bu kadar çok şey lazım olurmu bilmiyorummmm. sağol canımm
merhaba güzel anneler bugün doktordaydım 1 cm açılmam vardı ve sancılarım çok yüksek çıktı resmen 99 çıktı sancım doktor hastaneye yatırmak istedi doğum için ama açılmam az diye kıyamadı sıkılırsın eve git sancın çoğalırsa suyun gelirse hemen gel dedi yarın tekrar çağırdı sabahtan açılmam olursa doğum için yatışım yapılacak ama açılmam olmazsa pazartesi doğuma alacak beni suni sancı verecek sanırım olmadı sezeryana alacak anlaşılan pazartesi doğuracaklar kervanına bende girdim haberiniz olsun :))
amannn nurcan sende doğruyon valla. berat kandili grubumuza hayırlar getirecek inş.hayırlı olsun

canlar ben deldım ama cok oturamıyorum sadece ıyıyım bılmenızı ıstedım halısnayada maıl attım oglusumu o koyar belkı sonra optum hepınızı allah herkesı yavrusuna kavustursun
canımmm Allah ayırmasınnnn. analı babalı büyüsünn.

Merhaba yüreği güzel, bebişleri de birbirinden güzel anneler...
Nasılsınız bugün? acaip sıcak burası... sabahtan beri kendime yer bulamadım, akşam da hiç uyuyamadım. Aynı hikaye devam yani...
kızlar bişi soracaktım, şu karyolaların barlarına takılan elyaflar var ya adını bilemedim şimdi:) onları yıksam şekli bozulur mu? bi tane yatak odası için aldığım beşiğin içindeki alt açma tarzında elyaflı ince bi yatak diyeyeim ben ona bi de yastık vardı nları yıkadım şekli kaydı.. o yüzden karyolonınkilere cesaret edemiyorum ama böle de içime sinmioo, sizce ne yapmalı???
ahh canımm dün benimkilerde mahvvolduu . yarın götürücem aldığım yere çokk sordum alırken birşey olmaz dimi diyee. düzelecek gibi değil. ama bugün çilekten aldığımız karyolanın uyku stini yıkadım hiç bişey olmadııı. götürme imkanın varsa götürr aldığın yere

merhabalar güzel anneler ve tatlı bebişleri...
ben hala yerleşmeye çalışıyorum...:KK43:
bugün kontrolümüz vardı 37+3 2800gr (400gr eksik yada fazla da olabilir dedi)
onun haricinde herşey normal şükür..
kontroller 1 haftaya düştü .. heran gelebilir bekle dedi..

ayrıca esteryaya ulaştım.. doğumunu yapmış kendisi iyi çok şükür eve geçmiş.. yalnız bebeği ciğerindeki suyu atamadığı için yoğunbakıma alınmış.. bazen görülebilen bir durummuş.. bikaç gün daha orada kalacağı söylenmiş.. dualarımızı esirgemeyelim.. inş kendisi güzel haberlerini çok kısa bir süre içerisinde paylaşır...

herkese sevgiler..

haticeğim ipekk büyümüşşş:) maş.Allah nazarlardan esirgesinn

maşallah onlara Allah nazarlardan saklasın bizlerede böle yavrumuzu koynumuza almayı nasip etsin inş.

merhabalar güzel anneler ve tatlı bebişleri...
ben hala yerleşmeye çalışıyorum...:KK43:
bugün kontrolümüz vardı 37+3 2800gr (400gr eksik yada fazla da olabilir dedi)
onun haricinde herşey normal şükür..
kontroller 1 haftaya düştü .. heran gelebilir bekle dedi..

ayrıca esteryaya ulaştım.. doğumunu yapmış kendisi iyi çok şükür eve geçmiş.. yalnız bebeği ciğerindeki suyu atamadığı için yoğunbakıma alınmış.. bazen görülebilen bir durummuş.. bikaç gün daha orada kalacağı söylenmiş.. dualarımızı esirgemeyelim.. inş kendisi güzel haberlerini çok kısa bir süre içerisinde paylaşır...

herkese sevgiler..

maşalah canım :nazar:bebişinee.evet usg ölçümlerinde baya oynayabiliyor ama aşağı
yukarı belli oluyor yine de kiloları..
esteryanın bebişi için üzüldüm.kaç haftalıktı tam olarak acaba bir de kilosu falan iyimiydi?
küçük melek en yakın zamanda sağlığına kavuşur inşallah...

fahriyecim eşimin kuzeni hemşire bana tam takım koyma dedi
Bazen geri gelmeyebiliyor haberin olsun dedi.hast.
çıkışını ben ayırdım iç zıbını varya onu koydum altüst pijamasını
eldivenlerini ve de şapkasını bir de battaniyesini koydum.tulum mendil vs.koymadım.
onlar bizde olacak ihtiyaç olunca verilir zaten...

ayyy nurcancım seni merak ettim gelmişsindir belki diye bi bakiim dedim.
ay maşallahh sancıları hissetmemen ne güzel benim 30 civarında çıkıyordu senin 99
çıkmış baya da çokk yanii.hadi hayırlısı bakalım ilk normal doğum senden olur belki.
ya da bilmiyorum benim de açılmam 1cmden fazlaydı p.tesi randevum benimde dr.3 cm
olursa açılman eve göndermem falan demişti.belki ben de p.tesi doğururum ama hiç te
sancı falan yok yani ben de belli de olmaz bakalım kim de öncelik..
ayyyy kız p.tesi doğuma girersek aynı zamanda en güçlü kim ıkınırsa ilk normal doğum
yapan ünvanını kapmış olur haberin olsun heee :roflol:naniknanikben p.tesi sabah erkenden
hastanedeyim gerçi hiiiiç sanmıyorum doğuracağımı şaka olsun diye söylüyorum
canım.:kedi:kimbilir belki de yarın doğurursun canım.kız yarın doğuma alırsa
mesaj atabilirsen at kız ben çatlarım meraktan ama atamazsan da öğreniriz bi şekilde...
kız ne SEZERYANI almaz sezeryana filan :eek:lmaz:biliyorum sen de benim gibi tırstıkça
sezeryan lafı duymak istiyorsun ama yok anam almaz bunlar sezeryana falan.sunni
sancıyı basarlar gene de almazlar sezeryana.ayyyy dua et te 4 cm e çabuk ulaşalım
çok sancılanmadan katater takılı olması çok iyi olur bigin olsun...konuşabildin mi epidural
mevzusunu???ayyy hadi hayırlısı çok heyecanlandım mert bebiş geliyoooooo:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

canımmm son hazırlıklarını yap çantaları kontrol et araba vs.neyle gidilecekse
önlemini al canım ay akıl vermek gibi oldu ama çok heyecanlıııııdelikafadulden
kendime bu kadar heyecanlanmıyorum nedense..geçen akşam dr.doğum başlamış
diyince bile hiiiç bişey hissetmedim ben.duş al saçını filan fönle kızz fönlü fönlü gez valla
3 gün değil mi ne olacak:roflol:makyaj çantanı filan da unutmaa koy çantaya nurcann...:teytey:

tüm iyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim canım benim valla çok heyecanlıyım elim ayagım dolaşıyor inşallah kolay bir doğum olur hepimizinki hakkımızda hayırlısı kızlarrr :)zemuszemus

allahımmmm alıntı bile yapamıyorum nazar değecek diye maşallah:nazar:
MAŞAALLAH:nazar: MAŞAALLAH:nazar: ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN
YAVRUYU OYY mis kokuludur o şimdi:asigim:

esteryayada en ksa zamanda kavuşur yavrusuna inş.

fahriyecim eşimin kuzeni hemşire bana tam takım koyma dedi
Bazen geri gelmeyebiliyor haberin olsun dedi.hast.
çıkışını ben ayırdım iç zıbını varya onu koydum altüst pijamasını
eldivenlerini ve de şapkasını bir de battaniyesini koydum.tulum mendil vs.koymadım.
onlar bizde olacak ihtiyaç olunca verilir zaten...

hımm o zman bende çıkarayımmmm en azından ilk giydireceğimiziii.

tüm iyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim canım benim valla çok heyecanlıyım elim ayagım dolaşıyor inşallah kolay bir doğum olur hepimizinki hakkımızda hayırlısı kızlarrr :)zemuszemus

epidurali konuştun mu canım?
ne dedi?bir de ben şeyi soracağım p.tesi.bi süre sonra artık açılmam olmazsa sunni
sancı verilecek bu kaçınılmaz ama şu 4cm e taktım ben acaba çok
fazla sancı verilir mi yani şiddetini merak ediyorum ben sanırım önce
hafif hafif başlatıyorlarmış sonra fazlalaşıyormuş ama anestezili olacağmz
için duymayacağız fazla olaları ama sorucam yine de çok tırsıyorum yahu...eyvahedigeldismile

ben yarın hastaneye gidiyorum ilk defa nts ye giricemm. ordada sorarım neler koyayım falan diyee.
nts ye girenlerr yaa ben bilmiyorumm pant. giyicemde çıkarıyorlarmıı? bacaklarımı alamıcam yaa haftaye perş dr gidicem o zamn alıcam .

kızlar protein çıkmış yine canım çok sıkkın dru arıyıp gidicem bakalım ne diyicek offf 1 den 2 ye çıkmış üstelik allah yardımcım olsun bebeğime falan bi şey olmaz inşallah

canım sordum epiduralli doğum istiyorum dedim tamam ama 4 cm açılma olmadan yapmıyoruz dedi anladığım kadarıyla suni sancıyla başlatacak pazartesi doğumu çünkü alttan muayene ederken bana çok iyi aferin dedi hakikattende canım nerdeyse hiç yanmadı biraz zorladı o zaman sızladı o kadar :)))

saolun arkadaşlarım büyüttüm ipekimiiii.. erkek annelerine duyurulur.. :)

esteryanın sezeryandan kaynaklı sanırım ebrununda dediği gibi ama geçicek inş.. kilosu 3640gr. boyu 53cm.. sağlığı açısından sorunu yok çok şükür..
ebrucum ben normal istiyorum ama özeller sezeryan yapalım diyor(tüpbebekten dolayı).. ben çapada doğuracağım ve normal inş..
defne süper bi liste olmuş.. ellerine sağlık:)

ayy maşallah onatın bebeği ne tatlı yaaa demi kızlar hiç yeni doğmuş
gibi değil tertemiz bir yüzü var maşalllahh allah nazarlardan saklasın...

X