2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim bebeğimde geçen hafta 3300 çıktı ama doktor sen bunu 2900 olarak düşün dedi..yani 400 gr aslında çok değil yanılma payı için canım

Hımm o zaman normal dediğiniz gibi 400 gr am kadar oynaması..ne bileyim ben bu kadar hiç düşünmemiştimde ilk defa böle duyunca şaşırdım..

Teşekkür ederiz ve sende HOŞGELDİNN..Doğum iznin başlamadımı daha??

Kızlar bende artık bi banyoya gireyim.saçımdada zeytinyağı vardı yıkayayım artık..sonra yine görüşürüz..

selam hanımlar geçmişi okumayı anca bitirebildim :)
onattan ve esteryadan haber gelmiş çok şükür. esteryanın bebeğide en kısa zamanda evinde olur umarım.
hastane çantası konusunda birşeyler eklemek istedim.
ben epidural sezaryen ile doğum yaptım. epiduralde serum veriyorlar çok hızlı bir biçimde. yanlış hatırlamıyorsam tüm ameliyat boyunca yaklaşık 3 şişe serum verildi. buda elinizin ayağınızın şişmesine sebep oluyor. kötü birşey değil merak etmeyin sadece terliğe ayağınız giremeyebiliyor :) bende öyle oldu terlikler olmadı ayağıma. eşimin terliklerinide giydim ama yürüyemedim onlarla. biliyorsunuz ki yürümek çok önemli. bende kalın çorap götürmüştüm onları giydim ayağıma ve yürüdüm çoraplarla
yani terliklerinizi bir numara büyük götürün. epidural sezaryende yaklaşık 4 saat sonra sizi ayağa kaldırmak için geliyor hemşire. biz o terlik bu terlik yok olmadı çorap derken çok uğraşmıştık.
birde bebeklerin yaptığı ilk kaka varya o biraz ortalığı batırabiliyor. hastane bizden 5 takım bebek kıyafeti istemişti 3 takımını kullandık ki ben hastanede toplamda 28 saat kaldım.

ben tam takım koydummm hast. çıkışlarınıhiç ayırmadın parçalarını. ama havlu şamp. vs almadımm koyayaım bari pişik kremi falan. onun dışında zaten özel hastane bu kadar çok şey lazım olurmu bilmiyorummmm. sağol canımm
amannn nurcan sende doğruyon valla. berat kandili grubumuza hayırlar getirecek inş.hayırlı olsun

canlar ben deldım ama cok oturamıyorum sadece ıyıyım bılmenızı ıstedım halısnayada maıl attım oglusumu o koyar belkı sonra optum hepınızı allah herkesı yavrusuna kavustursun
canımmm Allah ayırmasınnnn. analı babalı büyüsünn.

ahh canımm dün benimkilerde mahvvolduu . yarın götürücem aldığım yere çokk sordum alırken birşey olmaz dimi diyee. düzelecek gibi değil. ama bugün çilekten aldığımız karyolanın uyku stini yıkadım hiç bişey olmadııı. götürme imkanın varsa götürr aldığın yere

haticeğim ipekk büyümüşşş:) maş.Allah nazarlardan esirgesinn

maşallah onlara Allah nazarlardan saklasın bizlerede böle yavrumuzu koynumuza almayı nasip etsin inş.

maşalah canım bebişinee.evet usg ölçümlerinde baya oynayabiliyor ama aşağı
yukarı belli oluyor yine de kiloları..
esteryanın bebişi için üzüldüm.kaç haftalıktı tam olarak acaba bir de kilosu falan iyimiydi?
küçük melek en yakın zamanda sağlığına kavuşur inşallah...

fahriyecim eşimin kuzeni hemşire bana tam takım koyma dedi
Bazen geri gelmeyebiliyor haberin olsun dedi.hast.
çıkışını ben ayırdım iç zıbını varya onu koydum altüst pijamasını
eldivenlerini ve de şapkasını bir de battaniyesini koydum.tulum mendil vs.koymadım.
onlar bizde olacak ihtiyaç olunca verilir zaten...

tüm iyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim canım benim valla çok heyecanlıyım elim ayagım dolaşıyor inşallah kolay bir doğum olur hepimizinki hakkımızda hayırlısı kızlarrr :)zemuszemus

allahımmmm alıntı bile yapamıyorum nazar değecek diye maşallah
MAŞAALLAH MAŞAALLAH ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN
YAVRUYU OYY mis kokuludur o şimdi:asigim:

esteryayada en ksa zamanda kavuşur yavrusuna inş.

hımm o zman bende çıkarayımmmm en azından ilk giydireceğimiziii.

tüm iyi dileklerin için tekrar teşekkür ederim canım benim valla çok heyecanlıyım elim ayagım dolaşıyor inşallah kolay bir doğum olur hepimizinki hakkımızda hayırlısı kızlarrr :)zemuszemus

epidurali konuştun mu canım?
ne dedi?bir de ben şeyi soracağım p.tesi.bi süre sonra artık açılmam olmazsa sunni
sancı verilecek bu kaçınılmaz ama şu 4cm e taktım ben acaba çok
fazla sancı verilir mi yani şiddetini merak ediyorum ben sanırım önce
hafif hafif başlatıyorlarmış sonra fazlalaşıyormuş ama anestezili olacağmz
için duymayacağız fazla olaları ama sorucam yine de çok tırsıyorum yahu...eyvahedigeldismile

ben yarın hastaneye gidiyorum ilk defa nts ye giricemm. ordada sorarım neler koyayım falan diyee.
nts ye girenlerr yaa ben bilmiyorumm pant. giyicemde çıkarıyorlarmıı? bacaklarımı alamıcam yaa haftaye perş dr gidicem o zamn alıcam .

kızlar protein çıkmış yine canım çok sıkkın dru arıyıp gidicem bakalım ne diyicek offf 1 den 2 ye çıkmış üstelik allah yardımcım olsun bebeğime falan bi şey olmaz inşallah

canım sordum epiduralli doğum istiyorum dedim tamam ama 4 cm açılma olmadan yapmıyoruz dedi anladığım kadarıyla suni sancıyla başlatacak pazartesi doğumu çünkü alttan muayene ederken bana çok iyi aferin dedi hakikattende canım nerdeyse hiç yanmadı biraz zorladı o zaman sızladı o kadar :)))

saolun arkadaşlarım büyüttüm ipekimiiii.. erkek annelerine duyurulur.. :)

esteryanın sezeryandan kaynaklı sanırım ebrununda dediği gibi ama geçicek inş.. kilosu 3640gr. boyu 53cm.. sağlığı açısından sorunu yok çok şükür..
ebrucum ben normal istiyorum ama özeller sezeryan yapalım diyor(tüpbebekten dolayı).. ben çapada doğuracağım ve normal inş..
defne süper bi liste olmuş.. ellerine sağlık:)

ayy maşallah onatın bebeği ne tatlı yaaa demi kızlar hiç yeni doğmuş
gibi değil tertemiz bir yüzü var maşalllahh allah nazarlardan saklasın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…