2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Talimatlarında yazar onların aslında, etiketi metiketi yok mu? En azından atmadıysan poşedi, kabı onda yazar ne türlü işlemlerden geçirebileceğin. Benim de benzer bir şeyim var. 30 derecede, elde yıkama modunda yıkamaya müsade ediyor. Ben ayrıca bunları ılık ütüledim. Hiç bir şey olmadı.

aramızda 1hafta var sanırım ve dr. tavsiyeleri vs.benzeşiyor epeyce.. ama bana 2hafta önce kafası çok iyi basıyor diye alttan eliyle muayene etti ve açıklığım olmadığını söyledi.. o aynı zamanda çatı muayenesiymiş öyle dedi ama aslında onun için bi alet filan olmuyor mu ben de anlamadım.. 2gün önce de baktı alttan yine, açılma yoktu..nst de son kez benm de 50 civarı sancım..hissetmiyorum gerçi de.. ondan alttan baktı zaten.. bol yürü dedi aynen bana da.. ben de ancak akşam biraz yürüyebiliyorum eşimle..
bir de sağ kasık ve kalçama doğru feci bi yanmam var.. sanki derim soyulmuş tuz serpilmiş :S ona da belki çatlıyordur, krem sür dedi ama ilgisi yok, görünürde hiçbirşey yok çünkü.. annem normaldir doğum yaklaştı ya, yeldir filan dedi bilmiyorum..baya canım acıo.. kasık ve bel ağrıları da klasik arttı zaten.. hele ki yatıp kalkıyorsam veya oturuyorken kalkıyorsam çok zor oluyor....

hiç sormayın bende bekliyorum işte gelsin diye ama sancılarım daha sıklaşmadı bakalım ne olacak

canımmm son hazırlıklarını yap çantaları kontrol et araba vs.neyle gidilecekse
önlemini al canım ay akıl vermek gibi oldu ama çok heyecanlıııııdelikafadulden
kendime bu kadar heyecanlanmıyorum nedense..geçen akşam dr.doğum başlamış
diyince bile hiiiç bişey hissetmedim ben.duş al saçını filan fönle kızz fönlü fönlü gez valla
3 gün değil mi ne olacak:roflol:makyaj çantanı filan da unutmaa koy çantaya nurcann...:teytey:

bende aynını yaptım mutfağı topladım ocağı sildim bulşaşık makinasını çalıştırdım yiyecek bişeyler aldım ve kaçtım şimdi onları yiyelim sonrada diğer işlere bakıcamm çok sıcakkkkkkkkkaydirigubbakcemile2

bizimki sünger bop elinde ağla deniz anası yakalıyor:) küçük bişi aldık böle hemen kolay balkona falan atabileim die... bi de shagyy halım var, koridor için almıştım uzun geldi arada onu da sererim... ama sağlıklı değil işte onlar da. ben ikeadan halı buldum da eşim götürmedi, artık yolculuk yokmuş die. netten alaiim dedim o da olmadı anca bunu bulabildik...

:)) Bizde oğluşumun odasına biraz bebek odası havası verdik..genç odası olunca..elbise dolabına şu karanlıkta parlayan çizgi film karakterlerinin stickerlerinden yapıştırdık..tavana bizim lambalar hep spot olduğu için lamba olmuyodu ama ben yinede mavişli akerdiyon aleti gibi kat kat olan bi lamba aldım tabi yanmıyo sadece süs amaçlı..bi de tavana ay ve yıldızlar yapıştırdık yine karanlıkta parlıyolar florasanlı gibi bişey..odanın bi duvarınada bordür koycaz henüz beğenemedim..bakmaya devam..bi de park yatağının olduğu duvarada kuzucuklu yine karanlıkta parlayan yapışkanlardan yapıştırcaz..aldık yanii..böle ufak tefek şeylerle bebiş odası havası aldı ve çok güzeeelll olduu :)))

Annenler ay başı gibimi gelceklerdi..onları bekliyodun sanırım..eşyalarında onlardaydı :))

var canım kullanma kılavuzu da var, makinada 30da yıkanabilir yazıyor alırken de sordum ama diğerinde de yazıyordu ve onlarda at makinaya hiç bişi olmaz dediler ama şekli gayet güzel kaydı... artık elimde yıkıcam ya da arıcam çilek mobilyayı tekrar sorcam ki bişi olursa siz dediniz diebilirim...

yaa daha benı nsstyede bağlamadılar herkes baglanıyorrrrrr anlamadım gıttı kızlarr

Doktordan doktora uygulamalar çok değişiyor. Beim Eskişehir'deki doktorum 29 apustosu geçirmeyiz doğum için derken Bursa'daki doktorum haftasını da bekleyebiliriz bakalım gidişe göre diyor. Biri normal doğum plasenta previada çok riskli o riski göze almam diyor, diğeri denenebilir belki diyor. Bu yüzden çok kurcalamamaya karar verdim. Kafam karışıyor, herkesin doktoru başka bir şeyler diyebiliyor.

Güveniyorsan doktoruna hiç sorgulamamak lazım. Ki ben doktorumun geçmiş tecrübelerini de bildiğim için gözüm kapalı güveniyorum. İçini rahat tut bence

ya çiçekli perdeyi nerden buldunuz inşallah bende bulabilirim burda yoksa sinir olurum

canım denk geldi bize, ve tam renkler falan da uydu 75 e de diktiler ellerinde devamı yokmuş tülün arta kaln tüllerden yanii:) ama dikişleri berbat kenarları büzülmüş hafif... akşama yıkıcam da babamız takacak...

Yumuşatıcı kullandın mı? Benimkinde kullanmamak gerekiyordu.

Normalde aramızda 2 hafta var sata göre ama 1 hafta önden gittiği için benim 1 hafta var gibi evet..ben daha çatı muayenesi olmadım ama bildiğim kadarıyla elle yapılıyo yani aletle değil..nst yede ben hiç girmedim.bana sürekli bugünde dahil hep usg ile bakıyo dr um..haftaya bilmiyorum belki nst ye girerim bende..benimde bikaç gündür afedersin şeyim bile ağrıyo yani kemikleri sankii..oturup kalkarken,yatakta bi taraftan bi tarafa dönerken fecii yaniiii...sanırım kemikler bağlar iyice hazırlmaya başladı kendini doğuma..çünkü hissediliyo artık farklılıklar..

ya çiçekli perdeyi nerden buldunuz inşallah bende bulabilirim burda yoksa sinir olurum

Gurbet arkadaşımızın yvzyvz un yani perdeleri çiçekliydi ve çok hoştu..bi bak istersen resimlerine..sanırım koçtaş tan aldığını sölemişti..

yaa daha benı nsstyede bağlamadılar herkes baglanıyorrrrrr anlamadım gıttı kızlarr

Ayy benide bağlamadılar daha nst ye yaahuu..bi giremedim şu alete :))

canım ben de sana kaç gündür yazıcam hep arada kaynadı gitti. benim de 17. haftada plesanta rahim ağzını kapatmıştı, dr o kadar panikletti ki bizi yok çok kanmaman olur, geçen de böle bi doğumda 4 ünite kan verdik, falan neler neler ama çıkınca resmen neye uğradığımızı şaşırdık, başka bi dr gittik hemen... o da çok normal bebeğin harekteleri ile yer değiştirir, erken haftalarda zaten aşağıda olur genelde dedi. doğum şekline karar vermek için hele çok ama çok erken içini ferah tut dedi. sadece ilişki yasağı koydu... şu an 36+1deyim 2 hafta öncede yandaydı hafif aşağıya doğru hatta ama doktorum hiç bi sorun olmayacağını söyledi... senin tam mı kapatıyorum rahim ağzını ve ne zamandır böle, hiç yer değiştirmedi mi?

bebişten kendimi unuttum çarşambada benim doğum günüm şimdi bakarken gördüm ay napıcak acaba eşim bi şey yapmazsa çekiceği var bende çook kızarım

Yumuşatıcı kullandın mı? Benimkinde kullanmamak gerekiyordu.

yok canım ben kızımın hiç bi eşyasına kullanmadım hatta kendimize kullanmayı da kestim son bir aydır. içindeki kimyasallardan ötürü, kızım doğsun ev temizliğinde kullandğım deterjanlarda girmiyecek artık... kimyasal fazla bişi kullanmak istemiyorum en azından elimden geldiğince... denemeye çalışıcam, bakalım başarabilcek miyim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…