2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar. Ben de dün doktora gittim. Bebeğin durumu iyi, herşeyi güzel dedi doktor. Hareketlerini kontrol et dedi yine de , merdivenden düştüğüm için. O öyle dedikten sonra sürekli gözüm karnımda.Kızımda gayet güzel hareket ediyo ama içime bi korku girdi yine de. Haftaya tekrar gidicem, nst ye giricem yine, karnın tok olsun ve sola doğru yat dedi doktor. Bebek daha çok hareket etsin diye dedi. Sonra pazara gittik dün, arkasından da saat 5 gibi denize gittik. Çoooook yoruldum.Ayaklarımın altı acıyo valla. Doğuranlardan hala haber alınamadı mı ? Defne'cim geçmiş olsun sana da, dün ki yazılar silinmiş, açılman olmuş. Bakalım ilk kim normal doğurucak.

İstanbul'a kaçıncı yağmur yağması oldu..ama bizim buralara aylar oldu damla düşmüyor. Hadi hamişler duaa edin de bana da gelsin azcık şu yağmur serinliği. Pencerelerimi dün sildirdim ama olsun..feda edebilirim :))

Selam kızlar. Ben de dün doktora gittim. Bebeğin durumu iyi, herşeyi güzel dedi doktor. Hareketlerini kontrol et dedi yine de , merdivenden düştüğüm için. O öyle dedikten sonra sürekli gözüm karnımda.Kızımda gayet güzel hareket ediyo ama içime bi korku girdi yine de. Haftaya tekrar gidicem, nst ye giricem yine, karnın tok olsun ve sola doğru yat dedi doktor. Bebek daha çok hareket etsin diye dedi. Sonra pazara gittik dün, arkasından da saat 5 gibi denize gittik. Çoooook yoruldum.Ayaklarımın altı acıyo valla. Doğuranlardan hala haber alınamadı mı ? Defne'cim geçmiş olsun sana da, dün ki yazılar silinmiş, açılman olmuş. Bakalım ilk kim normal doğurucak.
Geçmiş olsun canım iyi bari birşey yokmuş.
Bu arada defne derken defne25 in mi açılması olmuş anam ben daha kimse normal dourmaz diye düşünüyordum ee peki nolmuş çok uzak kaldım
İstanbul'a kaçıncı yağmur yağması oldu..ama bizim buralara aylar oldu damla düşmüyor. Hadi hamişler duaa edin de bana da gelsin azcık şu yağmur serinliği. Pencerelerimi dün sildirdim ama olsun..feda edebilirim :))
:) benim ev yine kirlendi bile camlar leş gibi oldu.Yeterki biz rahat nefes alalım boşverr :)

bi şeyler yesem mi acaba dra gitmeden gerçi 11 de kahvaltı yaptım akşam üzeri dra gitmeyi sevmiyorum hem dr çok yorgun oluyor hem kızım uyuyor oluyor ne zaman sabah 10 da gitsek randevuya dr bayılıyor bize akşam üzeri gidince pek hoşlanmıyor bilmiyorum neden tesadüf mü yoksa sabah daha mı keyifli oluyoruz

aaa dr.ların çatı muayenesinde bebeğin başına dokunduğu da doğruymuşş.
pisicik gitsem ne olacak kii bu vakitten sonra geleceği varsa gelecek...
dr.boşuna demedi bana heran gelebilir özellikle 3 gün sonra felan dedi...
üffff..kociş olmadan hayatta gitmem zaten de e gittim diyelim başka bir doktora
ya derse doğum başlamış hadi doğuma lıyoruz senii başka biyerde başka bi dr
yaptıracak doğumumu..üfff yaaa belime kasıklarıma daha fazla sancılar girmeye başladı
vallahiii..hervood nurcanın doktoru haaala çatı muayenesi yapmadı bence bu sebepten
yapöıyor adam iyi de yapıor bi yandan...

çiğdemcim bende diyorumki keşke alttan muayene etsede belki yanlışlıkla nişanı falan bozar oğluşumda gelirdi artık ama benim zamanım doldu senin doruk bebek 1 yada 2 hafta daha bekleye bilir tabiii :emir_bebek:

Sürekli yağmur yamasın diyen ben yalvarıyorum bugün şakır şakır yağsın yaa inşallah o taraftan buraya gelir.Bi ağır hava burda sormayın sabahtan beri 3 kere uykuya daldım

ayy canım inşallah gelir orayada yağmur yoksa hiç durulmuyor valla :bbo:

Napiim aynı şeyler sadece gün geçtikçe tahammül sınırlarım zorlanıyor.Allah günah yazmasın.Artık en iyi arkadaşım vantilatör oldu bütün gün karşısındayım,karşısında uyuyorum heryere taşıyorum Allah a şükür çarpılmadım daha.İçten içe gisli gisli oğlumla konuşup oğluşum hadi gel artık diyorum :)
Dr umun dediinie göre artık heran doğurabilirim 18 inden sonra demişti ama büyük ihtimal ay başı olur diye bende diyorum 1 inde gelsin daha da fazla kalmasın :)

ya bende vantilatörden korkuyorum:)) kocişe kalsa gece yatarken bile kapatmıcak:)))
en hayırlı zamanda gelsinler inşallah canım

sıcak cidden dayanılmaz bende ayy yazama mı geldi tüh diyenlere kızardım ama haklılarmış şimdi kış olsa eminim daha rahat olurda şöyle dona dona uyurduk :)) ama bebeklerimiz rahat edicek inşallah kışın baya toparlanmış olucaklar gerçi kış günü bırakıp işe gidicem :KK43:(

üzülme canım kim bakıcak meleğine annenmi
merak etme onlar bizden daha iyi bakarlar:)

selam canım hoşgeldin bi sorun olmamasına sevindim,aman dikkat et bundan sonra
opuyorumnanaktan

öffffff içim şişti vallla yaaa hastalık hastalıkk yettii beee yemin ederim kendi derdimi
unutturuyor bu kadın bana seviyorum kendisini ama çok sıkıldımm artıkkk 5 gün önce
tansiyonu çıktı 17 ye kendsini kanser hastası sanıyor yemin ederim yaaa aayyy uyyyy
bıkkktımmmm benden çok sızlanıyor offfff.

nurcancımm sen ilk gittiğinde de artık sor ne zaman çatı muayenesi yapacaksınız diye
artık senin mert gelse de olur demi canım ama iyi oldu bu vakte kadar yapmadığı...

berrakada düştün mü sen geçmiş olsun ya aman dikkat et kendine

Evet canım, asansör bozulmuştu da,merdivenden inerken düştüm. Yuvarlanmadım neyse ki. Sırtımı çarptım , bi de kolumu çarpmışım. Yerde de kan görünce korktum.Meğer kolum yarılmış ta ondan kan geliyomuş.eyvahedigeldismile

Geçmiş olsun canım iyi bari birşey yokmuş.
Bu arada defne derken defne25 in mi açılması olmuş anam ben daha kimse normal dourmaz diye düşünüyordum ee peki nolmuş çok uzak kaldım

:) benim ev yine kirlendi bile camlar leş gibi oldu.Yeterki biz rahat nefes alalım boşverr :)

Defne25 diye okudum ben, yoksa yanlış mı okudum kız .kaydirigubbakcemile3 O yazmıştı sanırım.

bi şeyler yesem mi acaba dra gitmeden gerçi 11 de kahvaltı yaptım akşam üzeri dra gitmeyi sevmiyorum hem dr çok yorgun oluyor hem kızım uyuyor oluyor ne zaman sabah 10 da gitsek randevuya dr bayılıyor bize akşam üzeri gidince pek hoşlanmıyor bilmiyorum neden tesadüf mü yoksa sabah daha mı keyifli oluyoruz

Bende sabahları gidiyorum hep, kızım uyuyo genelde.Bir de aç gidiyodum.Şimdi önce nst ye giriceğimi için karnım tok gidicem, beki bu defa uyanık olur. :)

Defne dikkak et kendine canım geçmişte rast geldi okudum şimdi.Eşin yokmu yanında sen yinede bida bişi olurda doum yapacaın yere git ne olur ne olmaz.
Bu arada ben dr uma sordum catı muayenesi ne zaman die sancıların başladıında dedi.Pek hoş bi muayene deil diede güldü eyvahedigeldismile ayy hepten korkmaya başladım.Ne bilim o zaman sancılarla o kadar acırmı bilmem zaten drumda tatilde 10 gün daha sabretmemiz lazım bide gece olmasından korkuyorum gündüz gelsin oğlum.Gece dr alr geliyor ama bana anestesizt te lazım malum epidural normal istiyorum bakalım hayırlısı...

ama benim dr.37+0 da veririz dedi ya..benimi kandırdıki?? 32 haftalık raporuda tam 32+0 da almıştım zaten..1 hafta hakkımamı girdi acabaCADIARZU
bu cuma randevum var bu konuyu derinlemesine araştırayım ben..
valla cnm ben de 32+0 da aldım çalışmaya uygundur raporumu rutiin kontrollerim cerrahpaşada yapılıo ve şimdi de 37+0 bekliioom kafamçokkarıştı

yok kayınvalidem bakıcak ama kesin 2 hafta sonra sıkılıcak başlıyıcak oram ağrıdı buram ağrıdı dra gidicem diye bakalım nolucak keşke annem baksa evimin işinide yapar ama kayınvalidem hayatta yapmaz öyle oturur bütün gün kalkayım bi toz alayım falan demez şimdi biraz anlaşmazlık olacak gibi gerçi ben ilk etapta en azından kış biraz çıkana kadar evimde baksın istiyorum hem kaloriferli hemde ben minicik kuzumu kış günü her sabah nasıl çıkartayım evden bunu söyledik ama aaa ben babanızı ihmal etmiş olurum ama o zaman dedi nasıl bakıcaksa kış günü klimalı evde gerçi eşime söyledim yoksa bırakmam dedim ama kesin sıkılır napiyim artık annemi çağırırım

ya bende vantilatörden korkuyorum:)) kocişe kalsa gece yatarken bile kapatmıcak:)))
en hayırlı zamanda gelsinler inşallah canım

üzülme canım kim bakıcak meleğine annenmi
merak etme onlar bizden daha iyi bakarlar:)

selam canım hoşgeldin bi sorun olmamasına sevindim,aman dikkat et bundan sonra
opuyorumnanaktan

Hoşbuldum canım. opuyorumnanaktan

damlacım karşılaşamadık bir türlü geçmiş olsun bitanemm...

teşekkür ederim canım.opuyorumnanaktan

Defne dikkak et kendine canım geçmişte rast geldi okudum şimdi.Eşin yokmu yanında sen yinede bida bişi olurda doum yapacaın yere git ne olur ne olmaz.
Bu arada ben dr uma sordum catı muayenesi ne zaman die sancıların başladıında dedi.Pek hoş bi muayene deil diede güldü eyvahedigeldismile ayy hepten korkmaya başladım.Ne bilim o zaman sancılarla o kadar acırmı bilmem zaten drumda tatilde 10 gün daha sabretmemiz lazım bide gece olmasından korkuyorum gündüz gelsin oğlum.Gece dr alr geliyor ama bana anestesizt te lazım malum epidural normal istiyorum bakalım hayırlısı...

evet evet gidersem yine keni doktoruma giderim bidaha eller e ozamanda doğururum heralde.sempatiksalakcinnibiraz daha beklesin yaa 1 hafta en azından sonra gelsinn..
evet pek hoş bi muayene değill.:kedi:

yok kayınvalidem bakıcak ama kesin 2 hafta sonra sıkılıcak başlıyıcak oram ağrıdı buram ağrıdı dra gidicem diye bakalım nolucak keşke annem baksa evimin işinide yapar ama kayınvalidem hayatta yapmaz öyle oturur bütün gün kalkayım bi toz alayım falan demez şimdi biraz anlaşmazlık olacak gibi gerçi ben ilk etapta en azından kış biraz çıkana kadar evimde baksın istiyorum hem kaloriferli hemde ben minicik kuzumu kış günü her sabah nasıl çıkartayım evden bunu söyledik ama aaa ben babanızı ihmal etmiş olurum ama o zaman dedi nasıl bakıcaksa kış günü klimalı evde gerçi eşime söyledim yoksa bırakmam dedim ama kesin sıkılır napiyim artık annemi çağırırım

oram ağrıdı buram ağrıdı heee.bütüüüün kaynanalar aynı işte kızlar yaaa..
siinir oluyorummmkötükedihüso

allah korumuş damla ama son aylarda denge bozukluğundan dolayı yaşanıyormuş böyle şeyler dikkat etmek lazım ben pazara falan gitmiyorum 1 kere gittim 3 kere ayağım kaydı töbe bi daha hayatta gitmem ayağın altında yumurta varmış gibi yürümek lazım sanırım

öffffff içim şişti vallla yaaa hastalık hastalıkk yettii beee yemin ederim kendi derdimi
unutturuyor bu kadın bana seviyorum kendisini ama çok sıkıldımm artıkkk 5 gün önce
tansiyonu çıktı 17 ye kendsini kanser hastası sanıyor yemin ederim yaaa aayyy uyyyy
bıkkktımmmm benden çok sızlanıyor offfff.
Ayy allah saan kolaylık versin yaa.Ben kendimden bıktım hele başkasını hiç çekemem.
Başıma gelmeyen kalmadı bu hamilelikte mantar akıntı hala da bu sıcakta uğraşıyorum.Yok mantardan enfeksiyon erken doum sorunu.Hadi öle idare ettik son aydada kansızlık ve idrar yolu enfeksiyonu.Sürekli tuvaletim varmış gibi gazım varmış gibi bomba gibi patlıcak gibi dolaşıyorum çok kötü bişiymiş idrar yolu enfeksiyonu bide kabız oldumdu ne gaz çıkıyo ne tuvalet mantar sıcaklar ağırlık bebişte yaslanıp duruyor kendini karnım mosmor görenler korkmaya bailadı hiç bişicik yoktu senağlama

X