2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba

yanlışlıkla düştüm topiğnize arkadaşlar bi tebrik edip çıkayım dedim..

ben 2009 ağustos annesiyim 14 ağustosta 1 yaşına girecek sanki dün doğum yapmış gibiyim zaman nasıl geçti anlamadım..

inşallah hepiniz sağlıkla kolaylıkla yavrularınıza kavuşursunuz.. en heyecanlı zamanlar dilerim çok keyifli geçiyordur hepinizinki... Allah kolaylıklar versin.. mis kokulu yavrularınızı sağlıkla kucağınıza alın..

aaa yeni gördüm mesajını kız gelmez gelmez beklesin yaa.ama senin doktorun da
valla çok cesaretli ne kadar tutarsam içerde okadar iyi diye düşünüyor değil mi?
bizimkiler gelsin diye bızıklayıp duruyorlar oramı.benim bi arkadaşım vardı 4 yaşında
kızı var günü gelmiş haala sancı doğum yok.dr.elini sokmuş bişiler yapmış canım acıdı diyor sonra yakında başlar doğum bugün yarın demiş.akşama sancısı tutmuşş...

ilk doğumumda 38+2 de muayene etmişti dr um beni ancak bizim oğlanın keyfi yerindeydi kanamam da olmadı sonrasında ve 39+4 de sezaryen ile alındı oğlum. yani her zaman tetiklemiyor kurcalanmak :)

sen direk normal mi istiyorsun canım anestezisiz???

ya şöle söliyim.normal istiyorum ama korkuyorumda.epidural aslında ii de ondanda korkuyorum.çünkü bi çok kişiden şikayet duydum.bel ağrısı baş ağrısı vs oluyomuş.aslında dr deseki sezeryan yapalım hemen kabul ederim:kedi: ama hayırlısı ne ise o olsun.

sorma çiğdoş bekliyoz bakalım ama ben sancıdan korkuyorum madem sezeryan çekmesem bari

dayanılmayacak gibi değil sancılar ama 3-4 dakika sürdü akşam benim
gazeteleri katlıyordum peeehh benim de yaptığım iş tek tek muntazam dursun
o anda bir sancı saplandı tam afedersin şeyimin üstüne bıçak gibi ama geçmiyor
3-4 dakika sürdü ellerim batmış yıkamaya gidicem yok kalkamıyorum oturduğum
yerden bi hamle yapıorum daha beter oluyor eşim kaldırıcak kıpırdatma beni
diyorum 1 kaç dakika sürdü sonra geçti gittim elimi yıkadım vc ye girdim dedim
toplayayım şu gazeteleri bir baktım bir daha ama o arada hiçbirşeyim yok
tek bir sancı hissetmiyorum bidaha girdi yine birkaç dakika sürdü kalkamıyorum
nbir türlü oturduğum koltuktan sonra 5 dakikada 1 10 dakikada 1 oldu 1 saati geçrti
baktık gemiyor gidelim dedik.

sabah doğum yapanlardan haber gelsin artık.
birde yarım saat sonra bir bebiş daha gelecekti sanırım. Allah yardımcısı olsun.

ya şöle söliyim.normal istiyorum ama korkuyorumda.epidural aslında ii de ondanda korkuyorum.çünkü bi çok kişiden şikayet duydum.bel ağrısı baş ağrısı vs oluyomuş.aslında dr deseki sezeryan yapalım hemen kabul ederim:kedi: ama hayırlısı ne ise o olsun.

ee şekerim sezeryan nasıl yapılıyor o da ya spinal ya epidural.
artık sezeryanda genel anesteziyi yasaklayacaklarmış çok özel
durumlar hariç yapılmayacak.bel ağrısını da normal doğum yapan
herkes hemen hemen çekiyormuş bunu epidurale bağlıyormuş
çok kişi..baş ağrısını bilemiyorum geçicidir heralde.ama doğum
sancısından çok daha iyidir diye düşünüyorum...

ee şekerim sezeryan nasıl yapılıyor o da ya spinal ya epidural.
artık sezeryanda genel anesteziyi yasaklayacaklarmış çok özel
durumlar hariç yapılmayacak.bel ağrısını da normal doğum yapan
herkes hemen hemen çekiyormuş bunu epidurale bağlıyormuş
çok kişi..baş ağrısını bilemiyorum geçicidir heralde.ama doğum
sancısından çok daha iyidir diye düşünüyorum...

ya aslında çok memnun kalanlarda var.sürekli araştırıyorum da ne bilim yaaa.ama biz doğurana kadar yasaklanmaz heralde genel anestezi sempatiksalakcinni

kızlar ben çıkıyorum kociş geldi gelicek
arabayla gitti bugün arabayı işyerinde bırakıcak acil bi durumda hemen gelebilsin
diye e babamın arabası da yoktu bugün kapının önünde tam doğurucam araba yok
evde bakalım ne yapıcaklar neyse görüşürüz öptüm herkesiii.
didoşşumm söyle masalına beklesin kızz.aynı gün doğacaklar belki de.
seni de öptümm kocamannn...

kızlar bebk bezi hakkında bi soru sormuştum ama kimse cevap vermediiiii:2:

umarım istediğin gibi normal olur ama sezaryen olacaksa eğer genel anestezidense epidural çok daha rahat hiç korkma. doğum sonrası da ağrın olmaz ve ayağa çok rahat kalkarsın.

KIZLAR BİZİM EV DENİZE 100 METRE 9 AYDIR GELMEYEN KIZKARDEŞİM TATİL İÇİN GELMEK İSTİYORMUŞsempatiksalakcinni

ya aslında çok memnun kalanlarda var.sürekli araştırıyorum da ne bilim yaaa.ama biz doğurana kadar yasaklanmaz heralde genel anestezi sempatiksalakcinni

genel anestezinin komplikasyonları çok daha fazlaymış epiduralden.
o yüzden de yasaklanacak..ben genel anesteziden daha çok korkuyorum valla.
tamamen uyuyorsun uyanırkende ağlıyor musun zırlıyor musun ne yaptığın belli
değilkaydirigubbakcemile3genel anestezi olacaklar duymasın amakaydirigubbakcemile3

X