2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hamileyken su ciceği geciren yokmu suan kardeşim geciriyo e ben bilmeden iki gün önce onlardaydım bana bulaşmış olmasından korkuyorum yardım edin :KK43: kızıma bişey olmaz dimi ?

tatlım nette bunu dıyo bak... sen doktorunu ara hemen bı konus bence...

Suçiçeği
Hamilelikte suçiçeği geçirilmesi, hem anne hem de anne karnındaki bebek için riskli bir durumdur. Anne adayında başta zatürre olmak üzere ciddi sorunlar olabilir. Hamileliğin son dönemlerinde rahmin büyümesine ve yukarıya doğru baskı yapmasına bağlı olarak akciğer kapasitesinin azalması, müzmin bronşit, astım hastalığı olması ve sigara içilmesi de zatürre gelişmesi açısından risk faktörü olarak kabul edilir. Hamile bir kadının suçiçeği geçirdiğini ya da aşı olduğunu bilmesi hastalığa karşı bağışıklığı olduğu anlamına gelir. Ancak bu konuda bilgi yoksa, anne adayı su çiçeği geçiren bir kişi ile temas ederse vakit kaybetmeden bağışıklığının olup olmadığı bir kan testi ile incelenmelidir. Annelik çağındaki bayanların yüzde 95'inden fazlasının su çiçeğine karşı bağışıklığı vardır. Bu nedenle çok fazla telaş etmeye gerek yoktur. Suçiçeği testinin de her hamilede yapılması gerekmez. Yalnızca şüpheli durumlarda yapılabilir. Bağışıklığı olmayan hamilelerde ise temastan sonraki ilk 96 saatte koruyucu immunglobulin yapılabilir.

Kızlar hamileyken su ciceği geciren yokmu suan kardeşim geciriyo e ben bilmeden iki gün önce onlardaydım bana bulaşmış olmasından korkuyorum yardım edin :KK43: kızıma bişey olmaz dimi ?

canım bu benim ilk hamileliğim benzer bir hastalığım olmadı şuana kadar ki ben zaten o hastalığı küçükken geçirmiştim...

aaaaa cık cık cık lütfen annesi daha doğmadan şiddet ne ayıpppp kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile3

ayol bir görsen nasıl yumruk yapmış sağlı sollu indiriyor ben ona göstericem patronun kim olduğunu ayıp filan yok onun yaptığı ayıp dana yat aşağı üzme anneyi dimi doğunca başına gelecekleri bilsin ki sakin sakin yatsın içerde bu çocuk milletine çok yüz vermeye gelmiyor şekerim

yeni üye olduğum için tam bilmiyorum siteyi
yaşım 34
kilom 63
23.09.2010 doğum gözüküyor
son adet tarihim 17.12.2009
2 testim yapıldı nisan 13 ünde 4 test yapılacak.
6 yaşındaki kızımın adını soruyorsan adı cemre

Canım sen aslında eylül annesisin bu sitede eylül anneleri de var.Biz ağustos anneleriyiz.Ama madem buraya geldin hallisna arkadaşım kaydeder mi bilmiyorum.

AraŞtırdım ama hİÇ İyİ Şeyler yazmıyo onlara İnanmak İstemİyorum

şekerim onların her yazdığı doğru olsa şu an ben hamile de olmazdım sen bakma onlara hem zaten anladığım kadarıyla sadece ziyarete gittin kesin su çiçeği mi çıkaıyorsun onu anlayamadım kusuruma bakma benim de kafam 1500 iki gündür ama her durumda da sen Allaha sığın walla herşey onun emrinde

Canım sen aslında eylül annesisin bu sitede eylül anneleri de var.Biz ağustos anneleriyiz.Ama madem buraya geldin hallisna arkadaşım kaydeder mi bilmiyorum.

ayy çisemm biz ağustos anneleriyiz diyince içim bir tuhaf olduuuu. öeyleyiiz dimiiii:emir_bebek: :))))))))

Canım sen alınan sıvıyı görmedin mi?Hani şırıngaya dolduruyorlar
valla ben hepsini gördüm ama rengi şeffaftı yani.Hangi doktorun söyledi
sana kahve olduğunu?Kendi doktorunmu önemli değildir ama niye
söyleme gereği duydu acaba.Şeyyy kahverengin şeyden de olabilir bak yaaa
kanla karışmış olabilir nette okumuştum ben öyle birşey ama kan da çok karışırsa
amnios sıvısına tahlil yapılamıyormuş..inşallah senin öyle birşey değildir...
canım benım ıgneye pek gelemıyorum o yuzden bakmadım esıme verdıler sırıngayı bızde tahlıle goturduk.bıze bebegın sıvısı cok olmadıgından dolayı kırlı zamanına denk gelmıs olabılırsınız bı de en son adet kanamanızdakı kalıntılarda olabılır dedıler...yıne de ıcım cok rahat degıl.rengı koyu oldugu ıcın tahlılı gec vereceklermıs... bilmiyorumkismile

walla şaka maka yolu yarı ettik kızlar şı-urda nisan mayıs haziran temmuz kaldı sonra biz de sırayla pıtır pıtır doğurmaya başlıycaz ayyy ne güzel olcak ya yumuşak yumuşak mis kokulu yavrularımız olacak yiycem walla ben tötüsünü filan yaramaz oğlumun

canım benım ıgneye pek gelemıyorum o yuzden bakmadım esıme verdıler sırıngayı bızde tahlıle goturduk.bıze bebegın sıvısı cok olmadıgından dolayı kırlı zamanına denk gelmıs olabılırsınız bı de en son adet kanamanızdakı kalıntılarda olabılır dedıler...yıne de ıcım cok rahat degıl.rengı koyu oldugu ıcın tahlılı gec vereceklermıs... bilmiyorumkismile

hmmm anladım olsun geç olsun temiz olsun şekerim takma kafana.
onlar bir şekilde sonuca ulaşırlar canım merak etme ulaşamazlarsa
en kötü ihtimalle allah korusun işlemi tekrarlıyorlarmış.Gerek kalmaz
ama canımmerak etme....

walla şaka maka yolu yarı ettik kızlar şı-urda nisan mayıs haziran temmuz kaldı sonra biz de sırayla pıtır pıtır doğurmaya başlıycaz ayyy ne güzel olcak ya yumuşak yumuşak mis kokulu yavrularımız olacak yiycem walla ben tötüsünü filan yaramaz oğlumun

evet yaaaa benim 20.haftam bitti bugün tam yolun yarısındayım..ayyy çok istiyorumm
herşey bitsin testler tahliller riskler vs.Bir an önce oğlumu sağlıkla kucağıma almak
istiyorummm.Doğumdan da hiç ama hiç korkmuyorum yeter ki bebişim sağlıkla gelsinn.

evet yaaaa benim 20.haftam bitti bugün tam yolun yarısındayım..ayyy çok istiyorumm
herşey bitsin testler tahliller riskler vs.Bir an önce oğlumu sağlıkla kucağıma almak
istiyorummm.Doğumdan da hiç ama hiç korkmuyorum yeter ki bebişim sağlıkla gelsinn.

walla ben korkmuyorum doğumdan Allah bugünümü aratmasın ama zaten korkacak lüksüm de olmadı tek düşüncem var sağlıkla kollarıma almak onun dışında herşey katlanılır gözüküyor bana

oyyyy çok tatlı şeymaaa özellikle de terlikleri
ayyy büyüyecekte terliklerini de giyecekte....
kıyamam yaaaa.allah giymeyi nasip kısmet etsin inşallah....

X