2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ben bugün sağlık ocağına gittim rutin kontrol için.
4,5 aylıksın dediler banaama ben 20 haftalıgım tam şuan da 5 ay bitmiş olmuyor mu?? kafam karıştı :S

4,5 aylıksın dediler banaama ben 20 haftalıgım tam şuan da 5 ay bitmiş olmuyor mu?? kafam karıştı :S

hayatım kafan karışmasın her ay 4 hafta değil ki öyle olsa aylar 28 gün olrdu dimi bu nedenle 4.5 ay demişlerdir hem zaten boş ver ayları biz 40 haftayı sayıyoruz

Ben valla sorana 5 ay 1 hafta diyorum nasıl olsa sezeryan olucak 38 de alırız dedi doktor böylece temmuz ortası gelicek kuzum işallah 4 aydan az kaldı:)

merhaba canım,
ay ve hafta hesabı farklı, ay olarak 9 ay 10 gun olarak hesaplanıyor ama hafta olarak 40 hafta olarak hesaplanıyor. bayanlar hamile kaldıkları tarihi tam olarak bilmedikleri için, terminolojide son adet tarihine göre hesaplama yapılıyor, bursa 20 haftaya tekabül ediyo ama cenin yaşı 4,5 aylıkolabiliyor. kafan karışmasın yani...

sağlıcakla...

şeymaa terliklere bittimm bendeeeolumunekankayizsmile artık ilk doğduğunda iki ayak için tek terlik kullanrsın:)))) pamuk ayaklaraa

Ben valla sorana 5 ay 1 hafta diyorum nasıl olsa sezeryan olucak 38 de alırız dedi doktor böylece temmuz ortası gelicek kuzum işallah 4 aydan az kaldı:)

canım sen neden sezeryan oluyorsun? yani demek istediğim mecburmuşsun gibi konuştunda :)

geçmiş olsun canımmm... bende ogluscun anne bukadar calısma yeter gel senle bıraz dınlenelım demiş kıyamamıs annesıne:):) dınlen annesı sende guzelllce ınsallah hıcbıseyın kalmaz....

evet tatlım... bıde 3.5tl dedıgın ne kı evın ıcıde kullan at yanı... hem kuması penyesı falanda hıc fena degıldı...begendım yanı... bıde her rengı var yesıl pembe mavı...

:emir_bebek:

selam annişler :) günaydın hatta tünaydın:)
umarım herkesler iyidir.

selamlar canım hoşgeldinn

walla şaka maka yolu yarı ettik kızlar şı-urda nisan mayıs haziran temmuz kaldı sonra biz de sırayla pıtır pıtır doğurmaya başlıycaz ayyy ne güzel olcak ya yumuşak yumuşak mis kokulu yavrularımız olacak yiycem walla ben tötüsünü filan yaramaz oğlumun

ayy süper yaaa
içim bi hoş oluyor duydukça yaklaştıkçaaaolumunekankayizsmile

Kıslar cicişlere bebgımın bornozunu ekledımmm:):)

bakıyorum hemenn

Merhaba arkadaşlar..bugün nasılsınız..herkes bebişiyle iyidir umarım..

merhaba canım hoşgeldinnn
nasılsınnn

bencede ya oldum olası anlamam zaten ben bu ay hafta hesabını ben en iyisi 40 haftayı sayayım demi ama :):):)

oyyyy çok tatlı şeymaaa özellikle de terlikleri
ayyy büyüyecekte terliklerini de giyecekte....
kıyamam yaaaa.allah giymeyi nasip kısmet etsin inşallah....

tatlısım ınsallah ya... bendeo terlıklere bıttım ınan kı... sadece o terlıkler ıcın aldım dıyebılrım ınan...:)

şeymaa terliklere bittimm bendeeeolumunekankayizsmile artık ilk doğduğunda iki ayak için tek terlik kullanrsın:)))) pamuk ayaklaraa

demı teyzesı.... ınsallah babamızda bayıldı... bende terlıklere bayıldım sırf onun ıcın zaten....:) 2 tanede normal bebek havlusu aldım mı yeter bıze herhalde... yaz olunca mecbur gundlık banyo yaptırmak lazım demı teyzesiiii:)

şeyma bende bayıldım bornoz takımına:) sağlıla kullanmayı nasip etsin allah.
herkes bi sürü ciciler almış bebişlerine:) ben henüz daha hiç bişi almadım ama içim gidiyor görünce.erken gibi geliyordu bana ama dayanamayıp alacağım en kısa zamanda :)

tatlısım varya benım ıcımdekı hıs zeynebımın temmuzun ortasında dogcak dıyo... bıde benım dogum gunume denk gelırse varya:):):) senin kesın mnı sezeryan tatlım...

canım sen neden sezeryan oluyorsun? yani demek istediğim mecburmuşsun gibi konuştunda :)

Canım ben geçen sene kapkaça uğradım omurgam 2 yerinden krııldı 4 ay korse taktım. O sırada belimin doğuştan yamuk olduğunu ve bel ayrıklığı bir de fıtık olduğunu öğrendim. Tüm bunlar birleşince zaten 1 yıl yasaktı hamile kalmam şimdi de normal doğum yasak:KK43:

şeyma bende bayıldım bornoz takımına:) sağlıla kullanmayı nasip etsin allah.
herkes bi sürü ciciler almış bebişlerine:) ben henüz daha hiç bişi almadım ama içim gidiyor görünce.erken gibi geliyordu bana ama dayanamayıp alacağım en kısa zamanda :)

tesekkurler tatlıısmmmm:) ben bebk esyası gorunce kendımı kaybedıyorum ınan... bır heycanlanıyorum oraya mı gıtsem ona mı baksam bılkemıyorum ınan:KK70::KK70: daha guzellerı sizlerın olsun ıns...

tatlısım ınsallah ya... bendeo terlıklere bıttım ınan kı... sadece o terlıkler ıcın aldım dıyebılrım ınan...:)

demı teyzesı.... ınsallah babamızda bayıldı... bende terlıklere bayıldım sırf onun ıcın zaten....:) 2 tanede normal bebek havlusu aldım mı yeter bıze herhalde... yaz olunca mecbur gundlık banyo yaptırmak lazım demı teyzesiiii:)

ayyy yıkanıncada ne tatlıı olurlarr koklaa durrrrr

X