2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım iş konusunda Rabbim kolaylıklar versin, ikracığıma da geçmiş olsun, kabızlık çok zor..büyükler dayanamıyor, hele ki yavrucaklar nasıl dayansın..muhammed de iki hafta boyunca sadece süt içti anne cüüüt diyerek uyandı ve anne benim uykum var ben datacağım diyerek sersem bi şekilde uykuya daldı ateşi indi yükseldi hep.. ne günlerdi ya Rabbi..

gülhancım yanlış anlamadıysam, smear testi yaptırdın..ne ilacı kullanıyorsun..geçmişe bakamadım çocuklardan..hayırdır inşallah canım, kötü bişey yok inşallah..
ben de doğumdan sonraki hafta yaptırmıştım..berbat bir duygu..kontrole gitmedim..yara vardı krem ve fitil kullandım ama onu kullanmak bile beni hasta etti..

selmacım elayı banyo yaptıramadığından yakınmışsın, gülhancım da evin sobalı olmasından ve eşya taşıma işinden...Allah kolaylıklar versin canım..selmacım bugün inşallah iyisindir..henüz bişeyler yazamamışsın ama..merak ettim seni..

gülhancım, ben de bugün yaptırdım yavruların banyolarını..muhammedin geçen hafta ateşi yüksekti o vesileyle de ılık bir duş aldırmıştım..banyo konusunda ben de pek eriniyorum çocuk iki olunca illa ki bir yardımcı gerekiyor..ben yıkıyorum annem giydiriyor bugün de annem yardım etti..Allah başımızdan eksik etmesin annelerimizi..

özlemcim prensesimiz hastalanmış şimdi okudum geçmiş olsun canımmm...kapım çaldı..

kızlar ben bugün biraz daha iyi gibiyim...annem geldi dün..bugün de okula gitmedim dersim yokmuş iyi denk gelmiş oldu...
yarın gideceğim mecburen ve hiç gidesim yok..isteğim de yok...antibiyotik iğne yapıyor eşim onlar sayesinde kendime geldim ama çok acıtmaya başladı onlarda kızlar ya
özlem cim gözün aydın senin.de ya bakıyorum da tatil kimseye de yaramamış ki...rida cım demek hasta böyle inşallah son hastalıklar olur artık...havalar düzelsin..

bende 26 mayıs 2008 lı bı yakısıklı annesıyım sıteye yenı uye oldum ısmım sınem oglumunkıde ahmet umarım guzel paylasımlarda bulunuruz

öncelikle hepinizin geçmiş mevlid kandili mübarek olsun... Rabbim bizi Hz. Muhammed' in ümmetinden ve şefaatinden ayırmasın...görüyorum ki müge anlının adı epey bi etkili olmuş .

esracım şanslısın çünkü en azından beraber topluyorlar :)) helin odamı toplayacam diye gidiyor ama 2 parça kaldırıyorsa 4 parça çıkarıyor :) ben kızınca bu sefer de "ben toplayamam, benim için çok zor" deyip odadan kaçıyor cadı:))
esracım benim kız da kabız olunca sütü daha fazla veriyorum tam tersine ishal olunca sütü kesiyorum ..

bu arada görüyorum ki müge anlının adı epey bi etkili olmuş

sevcancım, özcelikle sana , muhammede ve bilgisayarınıza geçmiş olsun diyorum. adetim üzere bunlar da geçmiş olsun çiçekleriniz Allah daha büyük hastalıklardan korusun canım. bu arada küçük ebrumuzun doğum gününü de tekrar kutluyorum.burdan öpücüklerimi yolluyorum

Son düzenleme:
selmacım,
tekrar geçmiş olsun canım , bu arada annen gelmiş gözün aydın ...
dün dersinin olmaması da güzel bir tesadüf olmuş :) burda da iki gündür kar tatili var dün hiç yağmadı ama bugün sabah yine yağmaya başladı eğer akşam da yağarsa herhalde yine tatil olur... açıkçası yetiştirmem gereken konuları düşündükçe tatil olması beni daha çok strese sokuyor
ela nasıl oldu? yavrucak bari o iyi olsun biz büyükler bile hasta olunca perişan oluyoruz,o küçücük kuzular nasıl dayanıyor

bende 26 mayıs 2008 lı bı yakısıklı annesıyım sıteye yenı uye oldum ısmım sınem oglumunkıde ahmet umarım guzel paylasımlarda bulunuruz

canım hoşgeldin demek aramıza bir yakışıklı daha katıldı güzel paylaşımlarını bekliyoruz :) bize biraz kendinden bahseder misin?

ridacım evet biz zor dayanırken onun kıymati koparması canımı çok acıttı zorlada olsa yaptırdık 2 gün üstüste dün yapmadı ama pazar güzel yaptı bugun inşallah yine yaparda aynı şeyleri yaşamayız

kadercim aslında bikere korkuyolar acıyacak diye ondan yapmak istemiyolar doktorlardirek sütü kesin diyolar kabızlıkda sizde enterasan olmuş her çocuk fark demekki

selmacım biraz daha iyi olmana sevindim allah şifa versin

yeni gelen arkadaşlarımızda hoşgeldin diyorum paylaşımlarının devamı diliyorum

gülhancım ridanın alıntısından gördüm sanırım smear yaptıracaksın benimde doğumdan sonra oluşan yaramdan dolayı iki kere yaptırdım çok şükür temiz çıktı fitil kullandım sonrasında hatta bi fitilim daha var kullanılmayı bekleyen sonra yine kontrolum seninde inşallah temiz çıkar canım gönlünü ferah tut ama o koltuğa yatmak bile stres olmamıza yetiyo

esracım benim cadı 13 aylıkken yoğun bir ishal geçirdi ( canı kalmamıştı düşün 13 aylık ve 6900 gramdı... doktor bana sütü çok az ver onun yerine bol bol yoğurt çorbası içir demişti, şimdilerde çok kaka yaptığı günlerde hemen yoğurt çorbasını hazırlıyorum :)
dediğin çok doğru biz büyükler onun acısına zor dayanıyoruz minik kuzularımız nasıl zorlanıyorlar, helin yavrum bir kaç kere olmuştu da o yapamayınca benim gözümden yaş gelmişti ( insan istiyor ki evladının tırnağı dahi incinmesin....

aynen kadercm o ağlıyo ben ağlıyodum iki kez 3 gün yapmadı ve çok zorlandı çığlık kıyamet beni babannesini yıktı geçti ortalığı zor günler inşallah tekrarını yaşamayız ama tamamen korktuğundan acıyacak diye yapmıyo şimdi tuvalete gittiğinde anne biz küçük tuvalate minnak diyoruz anne minnakımı yapıcam ama kakam daha gelmedi gelince hiç acımıyacak dimi diyo oyle oyle sakinleştirmeye çalışıyorum süreli acımayacak kızım niye acısınki diye telikin yapmaya çalışıyorum bakalım bugun yapabilecekmiyiz

mehabalar cok sık nete gıremesemde oglum saolsun sızlerle olmaya calısıcam oglumun yasıtları neler yapıyor merak edıyorum cunku :)
kendımden bahsedıyım 24 yasındayım ev hanımıyım halan halkla ılıskıler okuyorum bu sene bıter umarım 4 dersım var bı tane oglum ıkıncıyı dusunuyoruz belkı hamıle olabılırım suan beklenemeyen adet tarıhımı beklıyorum :) esım cocuk doktoru suan yan dal yapıyor yenı doganda ankarada oturuyorum terazı burcuyum sanırım bukadar yeter aklıma baska bırsey gelmıyor
bu ara oglumunn ıstah problemlerıyle ugrasıyorum 2 yasındayken 16.5 kıloydu suan 15 alması gerekırken verıyo tabı eskısı gıbı zorlayamıyorum secıyo onun dısında kıskanmayı ogrendı cocukları cok sevıyo ama ben dokununca tıpı degısıyo tuvalet eytımı ıcın keyfını beklıyoruz ne zaman ısterse baslıcaz yanı bezlıyız mantı pılav ve patatesı bırde sucugu sevıyoruz dıgerlerı degısıyo cok sukur sutude sevıyo sızde bahsedın mınıklerınızden :)

sinemcim hoşgeldin aramıza..benim de 15 mayıs doğumlu bir oğlum var..ismi muhammed..bir de kızım var bir yaşına bir hafta önce girdi..10 şubat 2010 doğumlu ismi ebru betül..ismim sevcan rida..sen kısaca rida diyebilirsin :90:
alanyada yaşıyorum.belediyede 4,5 yıl halkla ilişkiler müdürü olarak çalıştım..meslektaş sayılırız..şu an işsizim..iş arıyorum..:84: kimya mezunuyum..sanırım bu topicin en eskilerindenim..hamileyken topicte 50 üzeri arkadaşımız vardı ama hepsi bir yılımız dolunca yavaş yavaş kayboldular..aramıza yeni birileri katıldıkça mutlu oluyorum..güzel ve verimli paylaşımlar bekliyorum senden..

kızım rahat bırakmıyor baskı altında ancak bu kadar yazabildim görüşmek dileğiyle..

geçmiş olsun canım, Allah yar ve yardımcın olsun..gözün aydın annen de gelmiş..öpüyorum seni ve minik ela'mızı..

oyy kuzucum benimmm...evlat çok tatlı yaa..RABBİM olmayanlara da nasip etsin inşallah..
canım ya ben henüz alıştıramadım tuvalete muhammedi artık yaza alıştırırız 15 güne bir kızımla oğluma dört paket bez alıyorum..maddi külfeti çok..bir de iyi marka olmasına dikkat ediyorum..alıştığımızın dışına çıkamıyoruz..hayırlısı artık..

cok memnun oldum rıdacım bende hamılelıgımden bu yana bebek kokusu uyesıyım ama benım arkadaslarımda dagıldı bende bu sıteye uye oldum umarım bol sohbetlı olur
demek 1 yasında bebegın var bende cok ıstemıstım 2 cocugu ama esım ıstemedı sımdı 2. ye karar verdık belkı hamıleyımdır suan bılmıyorum hayırlı oglunla kızınınn arası nasıl bu arada varmı kıskanclık benım oglum cok kıskanc onun uzulecegınden cok korkuyorum ebnı paylasamıyor umarım kardesı olursa kıskanmaz
gec oldu zaten forumdada kımsecıkler yok herkese ıyı geceler

canım, inşallah hayırlısıyla hamilesindir..güzel bir başlangıç olur ve bizimle beraber bu süreci birlikte yaşarsın..kızım çok tatlı..dilerim senin de bir kızın olur..tabi bu duyguyu da yaşamış olman için söyledim..yeter ki sağlıkla kucağına al en önemlisi bu..muhammedin ilk bir yılı sanki daha uzun gelmişti bana..o zamanlar çalışıyordum..annem bakmıştı oğluma..akşamları onunla vakit geçirmeye bayılıyordum..ama kızım çok çabuk büyüdü gibi geldi bana nedense..müzik sesi duyduğu zaman kafasıyla ritim tutuyor..baba diyor..yürüyor...abisini kucağıma aldığımda kıskanıyor..yeğenimi sevdiğimde hemen ağlıyor yanıma geliyor ve kucağıma gelmek istiyor..ama muhammed ilk başlarda çok çektirse de şu anda ebuş ebuş diye çok seviyor..kardeşini sahipleniyor..yeğenim ona zarar vermek istediğinde hemen karşı atağa geçiyor..böyle işte..
inşallah senin oğlan da kıskanmaz kardeşini..tabi biraz daha büyüdü anlıyor herşeyi..hamilelik süresince alıştırırsan bişeycik olmaz..

oh oh maaşallah sayfanın hızına yetişemedim oku oku bitmiyo:)))))))))
sinemcim aramıza hoş geldin...inşallah keyifli sohbetlerimiz olur..bana gelince 2005 ağustos doğumlu bide 2008 mayıs doğumlu 2 oğlum var..çok yaramazlar..buraya girmeye pek fırsat bulamıyorum açıkçası adım gülhan ..kocaelide oturuyorum..ev hanımıyım...böyle işte..uarım sende bu ay hamilesindir ve Allah gölüne göre verir kıskançlık illaki oluyo helede bu zamandaki çocuklarda..hakkında hayırlısı olsun canım görüşek üzere

selmacım gözün aydın annen gelmiş...durumunda baya düzelmiş..kendine ve elaya ii bak canım

valla geçmişi okudum ama unuttum
ridacım ve esracım hiç smear yaptıradığım için yapıldı banada fitil ve krem verdi ah bu kadınlık spiral vardı bende rahatsız olduğu için çıkarttırdım ve doğum kont hapına başladım..bu arada ridacım eşinin işleri nasıl beimki dün gece 12 de geldi bu akşamda gelmicekmiş soğukta gelmesi zor oluyo

kızlar unuttuğum varsa affola hepinizi öpüyorum bilg salonda biraz üşüdüm..

gülhancım, doğum kontrol hapı hormonları bozuyor diyor herkes.eşin korunsaydı..ben ria tan korktuğum için taktırmadım.yine de hakkında hayırlısı olsun.
eşimi sormuşsun..sarı basın kartına kavuştu..gazetede haber müdürü olarak devam ediyor...maaşta bir değişiklik yok ama iyi işte gidip geliyor..tabi ki maddi külfeti yarıya indirmek için bir gün gelip bir gün gazipaşada baba ocağında kalıyor..bir araba almamız şart oldu ama hayırlısı artık iş konusunu henüz halledemedim..beklemedeyiz..dualarınıza ihtiyacım var..

eşin için de senin ve çocuklar için de çok zor..rabbim yardımcımız olsun tatlımm..çocuklar daha çok özlüyor babayı..
benim eşim de doyamıyor çocuklara..hayırlısı artık..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…