2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

uzun bi niyetten sonra nihayet yazabilicem bişeyler..kadercim sende benim gibisin benimde idrar problemlerim var üroloji ye gittim olmadı kadın doğum agittim oda bişey demedi çok kötü durumda dışarı çıkmaya korkuyorum o kadar sık geliyoki:KK43: sonra kasıklarım ağrıyo..muharremide kbb götürdüm enfeksiyon geçsin sonra bakıcam dedi hepiiz bir haftadır hastayız onların boğazları benim grip alperenin ateşi yeni düştü daha..hiç smear yaptırmamıştım onun sonucunu alıcam bugün biraz işlerim var yine geçen dr spiralin kaymış dedi ne olacak dedim yapcak bişey yok dedi..adetlerin geçerse hemen gel dış gebelik olur dedi ..moralim yine bozuldu bi taraftan çıkarttırayım diyorum bi taraftan eşime güvenemiyorum..napıcağımı şaşırdım hakkımızda hayırlısı bakalım geçmişi okuyamadım çıkma lazım hepinizi öptüm..hasta olanlara çok geçmiş olsun diyorum hepinizi öpüyorum

benden sonra giren olmamış...kızlar spirali çıkartırıp doğum kont hapına başladım..hiç devamına umutlu değilim ama bakalım artık..diğer türlüde kanama bitmiyodu:KK43: ridacım sen nasılsın neler yapıyorsun

selmacım elanın yemesiyle baya bi uğraşacaksın çünkü muharrem 6 yaşında ve hala ne kahvaltı yapar ne yemek yer ağzında durur lokmalar.biz küçükken deli olurduk reçele helvaya bunların kahvalltıyla işleri yok gitsi bakalım gittikleri yere kadar bu arada kreş devam ediyomu şuanda tatildelermi onlarda..çocuklara etkisi çok oluyo..

kadercim sen neler yapıyorsun sizinde bizimde maraton başlıyo az kaldı tatil bitiyo..
esra ve özlem sizlerde iyiisinizdir inşallah bide yeni bi arkadaşımız vardı ama iismini unutum hepinizi öptüm

yazarken yazılarımın silinmesinden nefret ediyoruuuuuuuuuum :KK36:
sinir oldum yaaa yazdığım onca şey son cümlede silinir mi yaaaa:KK36:

kader cim en azından sağlık sorunlarını halkletmişsiniz...zamanı yetirmişsiniz geçmiş olsun toptan...helin in inşallah düzelir..bizde iyi bir hasta olduk...ela ist.da öksürmeye başladı..bugün geldik adana ya ateşlendi akşama doğru huysuzulukta öyle... az evvel kustu yerleri temizledim yatağına yatırdım..sinirlerim bozuldu:KK43:iyice yemez içmez oldu bir yandan..hasta bir yandan...bende öyle hapşurup duruyorum burnum akıyor...
keyfim pek yok yani kızlar tatilden de bişey anlamadım...

oy kıyamam ben kuzuya :KK43: sana da geçmiş olsun canım bunlar da geçmiş olsun çiçekleriniz :KK71: sanırım etrafta yine bir salgın var dikkatli olmak gerek ama gel gör ki ne kadar dikkat edersen et bir şekilde yine hasta oluyorsun maalesef . geçen cumartesi ben çok kötüydüm her tarafım dökülüyor bir bir bulantı ki ben hamileyken bile hiç bulantı yaşamadım çok kötü bir şeymiş Allahtan sadece bir gün sürdü ama pazartesiden beri helin hasta burnu akıyor , öksürüyor :KK43: doktora götürdük ama götürdüğümüz gün daha hastalığın başında olduğumuz için doktor 3 gün peditus kullanın düzelmezse tekrar gelin dedi bakalım yarın tekrar götüreceğiz..

uzun bi niyetten sonra nihayet yazabilicem bişeyler..kadercim sende benim gibisin benimde idrar problemlerim var üroloji ye gittim olmadı kadın doğum agittim oda bişey demedi çok kötü durumda dışarı çıkmaya korkuyorum o kadar sık geliyoki:KK43: sonra kasıklarım ağrıyo..muharremide kbb götürdüm enfeksiyon geçsin sonra bakıcam dedi hepiiz bir haftadır hastayız onların boğazları benim grip alperenin ateşi yeni düştü daha..hiç smear yaptırmamıştım onun sonucunu alıcam bugün biraz işlerim var yine geçen dr spiralin kaymış dedi ne olacak dedim yapcak bişey yok dedi..adetlerin geçerse hemen gel dış gebelik olur dedi ..moralim yine bozuldu bi taraftan çıkarttırayım diyorum bi taraftan eşime güvenemiyorum..napıcağımı şaşırdım hakkımızda hayırlısı bakalım geçmişi okuyamadım çıkma lazım hepinizi öptüm..hasta olanlara çok geçmiş olsun diyorum hepinizi öpüyorum

canım gülhanım size de geçmiş olsun canım bunlar da sizin geçmiş olsun çiçekleriniz :KK71: bu arada smear testi cesaretinden dolayı tebrik ediyorum sene 2006 da bir smear yaptırmıştım daha doğrusu çatal fobimden dolayı çatala çıkamayınca Allah razı olsun doktorum bana sakinleştirici yaptırıp öyle yapmıştı testi :))hem de devlet hastanesinde ...
bu arada hapa başlamışsın çok dikkat et bir gün bile aktarırsan :KK49:

özlemcim sende durumlar nasıl ama şahsen ben evde olmakla dışarıda olmak arasında pek bir şey anlamadım çünkü evde koşturmaktan yoruldum :26: sabah kalkıyorum evi topluyorum sonra helin kalkıyor o da topladığım evi bir güzel dağıtıyor sonra ben bir tur daha daha topluyorum o da arkamdan tekrar dağıtıyor :KK53: bazen kızıyorum bazen de boş ver kaç sene daha oturma odasını dağıtabilir ki diyorum. Rabbim eksikliklerini, acılarını göstermesin de ben yorulmaya razıyım...

sevcancım çoktandır sen de görünmüyorsun , iş durumları ne oldu? fırsat buldukça yazabilirsen sevinirim canım.

esracım senin kız da maşaallah çok şeker :) Rabbim bahtını da yüzü gibi güzel yapar inşaallah ....

Son düzenleme:
selam herkese.kaderle benden başka kimseler uğramıyor sanırım.
kadercim tatilde bitti.evde işler bitmedi.ben de ilk defa tatilde evdeyim.1 hafta hastalıkla gitti.ağlayarak.Rabbime binlerce şükür.bu hafta da koşturmacaya devam.temizliğe gelince tatilde ev çok daha fena idi.düzen olmayınca bir de pelin gibi sürekli dağınıklıktan hoşlanan bir çocukla temizlik olmuyor zaten.okul açılınca gündüzleri babaannesinde olduğu için bu kadar dağıtamıyordu.temizlikçi çağırdım bugün.sözde tatilde ben yapcaktım tatil bitti ev daha fena duruma geldi.14 sene demişsin kaç yıllık öğretmensin?kaç yıllık evlisin?ben 2003 eylül atamasıyım 2006 ağustosta evlendim.
çok öpüyorum canım

özlemcim haklısın biz de olmasak bu sayfalar ilerlemeyecek bile :)
canım 14 yıl derken üniversiteyi de kattım çünkü ailem izmitte ben burdurdaydım ... 2000 mezunuyum ama ilk sene atama için başvuru yaparken yanlışlıkla "her yeri istemiyorum" u işaretlemişim bu yüzden mezun olduğum sene atanamadım :KK43:( 5 ay ücretli çalıştım ve 2001 de atandım bu nedenle meslekte 10. yılım :)) ilk senelerde 10 yıllık öğretmen deyince "oooo 10 yıl amma uzun ben görebilcek miyim acaba " derdim , bak şimdi 10. yıldayım :))
4 sene gezdim, tozdum, aşık oldum aşkımdan derbeder oldum :KK37: 4. sene sonunda en yakın arkadaşımla (kankamla desem yalan olmaz) 2005' te evlendim :KK71: iki deli kavga dövüş götürüyoruz :KK52: "ne senle ne sensiz" derler aynen öyle canım

biraz geç kaldım bunu söylemek için galiba ama Allah bir yastıkta kocatsın canım):kavga gürültü olmadan biraz da deli olmadan evlilik sürmez herhalde ..biz de öyleyiz aynen.benim eşim de öğretmen.başkalarına göre daha fazla birarada olduğumuz için bazen yiyoruz birbirimizi.senin eşin ne iş yapıyor?

Son düzenleme:
günaydın özlemcim,
diğer arkadaşlar halen firardalar :)) benim eşim asker ve maalesef askeriye oldukça geniş olmayı , her türlü hakareti küfürü yiyip de sonra "emredersiniz komutanım" demekmiş ve benim eşim bu kritere uymadığı için meslek hayatı hep kavga dövüşle geçmiş ... eskiden ona "askeriyenin deli kadiri" ya da "askeriyenin kadir inanırı" derdim. en ufak bir sorunda hemen kavgaya girişiyordu :KK22: tabi son 3 senedir yaşadıklarımızdan özellikle de helin doğduktan sonra eski hızı kalmadı .
nöbetti çalışmaydı derken özellikle köyde birbirimizi çok göremediğimizden kavgalarımız daha az olurdu :) ikimiz de öğretmen olsaydık halimizi düşünemiyorum :KK52:
bu arada pelin hanım nasıl oldu? daha iyidir inşaallah. benim kızın adı da helin ama adını hep pelin diye söylüyorlar :)) düzeltiyoruz 5 dk sonra yine pelin diye sevmeye başlıyorlar ... halen ısrarla pelin diyenler de var artık onları kendi haline bırakıyoruz :))

kızlar nerdesiniz? ama ben yapacağımı biliyorum hepiniz "müge anlı" ya verecem :KK53: o nasıl olsa sizi bir şekilde bulur :KK53::KK53::KK53:

kızlar ben çok hastayım..istanbul da fena üşüttüm biliyorum kendimi..geldim pazartesiden beri hastayım perşembe kulağımın arkasındaki kemik orası zonklamaya başladı resmen öldürdü beni nasıl bir ağrıdır...halen zonkluyor halen ağrıyor ağrı kesicilerle duruyorum antibiyotik kullanıyorum bugün antibiyotik iğneyede başladık...hiç böylesi olmamıştım çok fena...annemi çağırdım artık gel bize bak diye...gurbetlik ne kötüymüş kızlar...ela yı ban yo yaptıramadım ne zamandır...herşey üstüste pazartesi okula başlayabilir miyim hiç fikrim de yok:KK43:

selmacım çok geçmiş olsun.iyi hissetmezsen rapor alırsın.sağlığından daha önemli değil hiçbirşey

hepinize günaydınlar.......kadercim çiçeklerin ulaştı sağolasın canım...hapa gelince ilk defa içtiğimdenmi neden kafam sersem gibi oluyo bide ilaç kullanmaya alışık değilim alışana kadar zor olacak inşallah yan etki yapmazda devam ederim..canım çatal benimde kabusum smear yaptırdığıma bakma ilk gittiğimde tir tir titriyodu bayılıcam zannettim ama herşey oraya çıkana kadar ondan sonrasında bişey yok ikinciye sonuç göstermeye gittiğmde daha rahattım umarım sende bu fobide kurtulursun çünkü bizim hayatımızın bi parçası orası:KK53:

selmacım havalarmı aldatıyo insanları bilmiyorum çok geçmiş olsun canım..çocuklar hastayken bende yıkayamadım artık kokmaya başlamışlardı..yaz gibi olmuyo evlerimiz sobalı olduğı için 2 saat malzeme taşıyorum..yarına kadar geçmezse bencede okula gitme dinlen

özlemcim çocukların hepsi aynı demekki geçen eltimle oturuyoruz alperen dolabında ne var ne yok indirdi aşağı yengesi bağırıyo napıyosun diye bende tık yok artık boşverdim..bigün ikisinide çok kötü dövdüm ondan sonra sakin olmaya çalışıyorum hiç bişey çözüm değil bağır çağır hepsi boş Allah sabır versin başka yolu yok

bakıyorum da müge anlı' nın adını yazmak bile işe yaramış :KK53:

selmacım geçmiş olsun canım, hava değişimi sana pek yaramamış demek ki ne yapacakmışsın kader ve özlem gibi evde oturacakmışsın. sen böyle bize nispet yapar gibi gezersen olacağı bu :KK53: :))) şaka bir yana da canım sanırım üşütmen epey ilerlemiş :KK43: tekrar geçmiş olsun canım...
gurbette hasta olmak çok zor hele çocukla hasta olmak daha bir zor :KK50: Allah yardımcın olsun, tez zamanda şifa versin selmacım...

gülhancım inşaallah ben de korkumu bir gün yenerim de smearımı yaptırabilirim :KK43: bu arada son kullandığım hap beni ateş topu yapmıştı önüme gelene saldırıyordum :KK52: gerçi o ara evden taşınma durumu vardı, ne zaman taşınacağımız belli değil, tayin isteyecem açık okul yok, görevlendirme yaptırabilecek miyim o da belli değil artı mehmet de açık ta akşama kadar yatıyor dolayısıyla ben evde temizlik vb. de yapamıyorum ev dandini .... anlayacağın normal insan bile böyle bir durumda gerim gerim gerilirken bende bir de hap kullanma :KK43: anlayacağın evde tam anlamıyla terör estiriyordum zavallı kızım o ara benden çok çekti :KK43:(
dolap boşaltma hızımız azalsa da ev dağıtmamız tam gaz devam ediyor... dün iki sefer oturma odasını süpürdüm üçüncüyü de süpürecektim ama ertesi gün yine süpürecem nasıl olsa deyip vazgeçtim.
insan istiyor ki çocuğuna kızmasın, bağırmasın hatta vurmasın sonrasında anne yüreği olarak içimiz cızz ediyor ama bu küçük keçiler bizim de sınırlarımızı zorluyor maalesef....

Son düzenleme:
herkese merhaba kızlar

ridacımda aşağıda görüyorum nasılsın canım

kader haklısın valla buraları boşladık arada gelip okuyoruk tam yazıcam bişey çıkıyo kapatmak zorunda kalıyorum tatilinizde bitti okula devam kolaylıklar diliyorum hepinize

selmacım çok geçmiş olsun gurbetlik çok zor gerçekten allah yardımcınız olsun

dağınıklık konusundaikrada dağıtıyo ama ben toplamıyorum kızımla babası topluyo bikaç söz sayıyorum bi bakıyorum arkamdan ikiside toplamış :))

hepinizin kandini mübarek olsun arkadaşlar rabbim bütün dularımızı kabul etsin inşallah

Son düzenleme:
tüm islam aleminin mübarek mevlid kandili mübarek olsun arkadaşlar..

hepinizi çok özledim..pc bozuldu bu nedenle nete giremedim...
üstüne 2 haftadır da hastayız..dudağıma vurdu en son yaralar içinde kaldım valla..yeni yeni iyileşiyoruz..muhammed ateşler içinde abartısız 10 gün yattı..
geçmişi okumaya fırsat bulamadım ama inşallah okuyacağım..bu sayfada okuduğum birkaç konu için yazayım istedim..

selmacım çoook geçmiş olsun canım..koskoca bir sömestr tatili sona erdi..ben en son tatile girerken yazmıştım..15 gün olmuş..sen de bugün daha iyisindir inşallah..elayı ve seni öpüyorum canım..

esracım merhaba canım..bahsettiğim gibi çok hasta günler geçirdik ama biraz biraz iyiyiz artık..tam iyileşemesek de..bu günlere de şükrediyoruz..pc bozulmuştu..birini çağırdık..ofiste yapayım dedi..bilgisayarımın c d sürücülerini silmş..format atayım derken bilgisayarı tanınmaz hale getirmiş..yapamadı getirdi..delirdim resmen..ama bir lise talebesi komşumuz yaptı dün akşam getirdi kasayı..çalışıyor şimdilik..bir sorun çıkmazsa...
neyse ikra nasıl..sen neler yaptın bu sürede...

kızlar nerdesiniz? ama ben yapacağımı biliyorum hepiniz "müge anlı" ya verecem :KK53: o nasıl olsa sizi bir şekilde bulur :KK53::KK53::KK53:

ayy yerim ben seni kadercimmmmmm...çok özledim vallahi..bu sayfanın ayrı bir yeri var bizim için..bayrağı birimiz türlü sebeplerle bıraksak da taşıyacak birilerinin olması ne güzel..bu nedenle özlemciğime ve sana ayrı ayrı teşekkür ediyorum..bak geldik işte..müge anlı'ya gerek kalmadan..:)):KK55:

esracım merhaba canım..bahsettiğim gibi çok hasta günler geçirdik ama biraz biraz iyiyiz artık..tam iyileşemesek de..bu günlere de şükrediyoruz..pc bozulmuştu..birini çağırdık..ofiste yapayım dedi..bilgisayarımın c d sürücülerini silmş..format atayım derken bilgisayarı tanınmaz hale getirmiş..yapamadı getirdi..delirdim resmen..ama bir lise talebesi komşumuz yaptı dün akşam getirdi kasayı..çalışıyor şimdilik..bir sorun çıkmazsa...
neyse ikra nasıl..sen neler yaptın bu sürede...

çok geçmiş oslun ridacım muhammetede sanada bilgisayarınızında tamir olmasına sevindim

bizde hep aynı durumlar iş ev arasında gidip geliyoruz ikranın kabızlığı vardı bikaç hafta onunla uğraşrım sütü kestik ağzına komposto koymayan kızım nasıl olduysa bir haftadır ballı komposto içiyo bayağı fayda etti iki gündür düzeldi umarım bidaha olmaz

X