2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar hepinize tesekkurederim.Annelik ne guzel bir duygu :1hug: Dun gece mercana seni cok seviyorum bebegim ,iyi ki seni dogurmusum diyorum..Annem bende seni seviyorum,iyi ki bende seni dogurmusum diyo....Bu kiz beni gulmekten oldurecek...Allah diger bebeklerimizin de 2.yas gunlerini gostersin ins..Biliyorsunuz ben Kayranin kini gorememistim senağlama hala icimde uzuntusu

elifcim rabbim seni evlatlarından acı bi şekilde ayırmasın bi ömür bi arada olun inşallah bu hepimizin için geçerli güzel anneler...

gülhan bu ara benimde saçım çok dökülüyo mevsimsel diye düşündüm acaba bende de vitamin eksikliğimi var. benimde 4 kilom kaldı yapıştı gitmiyo yaaa sinir oluyorum.

şu gdo lu ürünler sinirlerimi çok bozdu bi yerden domuz gribi bi yerden gdo allak bullak oldum. ne yedircem yedirdiğim sağlıklı bi gıdamı diye düşünmekten, dışarı çıkartamam ya hastalık kaparsa diye düşüne düşüne sıyırcam..

ecrinin burnu akıyordu hafta sonu ateşide çıktı çok korktum hastaneye götürcektim kuzenim hastanede çalışıyo getirme çünkü çok kalabalık burda daha çok mikrop var dedi ve mantıklı dedim elimdeki ilaçlarla iyi ederim çocuğumu diyip götürmedim. şimdi her burnu akan hastanaye koşuyo haklı olarak emin olmak istiyor insanlar... rabbim kuzularımızı korusun

kızlar merhaba tekrar.. baktım uğruyorsunuz sık sık, yeni konu açma gereği duymadım.
size sormak istediğim halen emzirenler var mı? aramızda, yoksa bi ben mi kaldım uzatmalı tesisler:))

bu arada grip ve gdo lu ürünler yüzünden baya tedirginiz ewet.. umarım bebişlerimizi koruyabiliriz.

unutmadan mercancığım nice yıllaraa.s.

günaydın kızlar elifçim benimde içime bazen bi hüüzn çöküyo durup dururken çocuklarıma bişey olursa diye canım rabbim korusun bütün bebişleri ailesine bağışlasın acılarını göstermesin canacım sorma ya nedir bu sıkıntı hergün bişey çıkıyo şimdi bu gdo lu ürünler eksikti alperende öksürüyo evet anemde kızıyo hastaneler daha mikroplu diye kendimiz ilaç verice z artık canım bende mevsimsel diye düşündüm baktım olacak gibi değil bi dr gideyim dedim inşallah dökülmesi kesilir
kızlar bu arada aşılarınız ne durumda ben bugün alpereni götürcem yaşında olunca 6 ay sonra gel demişlerdi bakalım ne dicekler yazamayan arkadaşlarda dahil öptüm hepinzi

kızlar merhaba tekrar.. baktım uğruyorsunuz sık sık, yeni konu açma gereği duymadım.
size sormak istediğim halen emzirenler var mı? aramızda, yoksa bi ben mi kaldım uzatmalı tesisler:))

bu arada grip ve gdo lu ürünler yüzünden baya tedirginiz ewet.. umarım bebişlerimizi koruyabiliriz.

unutmadan mercancığım nice yıllaraa.s.

bende halen kendim emziriyorum sanıyordum senin gibi. Ecrin hiç olmadığından daha meraklı böyle bıraktıramam çocuğa emdiği kadar emsin zaten 2 yaşına kadar diyorlar yaa bakalım o zamana kadar emerse emzircem. Benim hep istediğim emzirmekti hamileyken gördüğüm rüyalarda emziremediğimi görür çok üzülürdüm onun için emsin yavrucum...

günaydın kızlar elifçim benimde içime bazen bi hüüzn çöküyo durup dururken çocuklarıma bişey olursa diye canım rabbim korusun bütün bebişleri ailesine bağışlasın acılarını göstermesin canacım sorma ya nedir bu sıkıntı hergün bişey çıkıyo şimdi bu gdo lu ürünler eksikti alperende öksürüyo evet anemde kızıyo hastaneler daha mikroplu diye kendimiz ilaç verice z artık canım bende mevsimsel diye düşündüm baktım olacak gibi değil bi dr gideyim dedim inşallah dökülmesi kesilir
kızlar bu arada aşılarınız ne durumda ben bugün alpereni götürcem yaşında olunca 6 ay sonra gel demişlerdi bakalım ne dicekler yazamayan arkadaşlarda dahil öptüm hepinzi

canım geçmiş olsun umarım geçer kuzunun öksürüğü.. sana da ilaçların iyi gelsin saç dökülmesi sinir bozucu bişey bilirim. hele bide yere düştümü işte ona daha çok takığımdır ben...
bizde yaşında aşısını yaptırdık aralıkta gidicez..

kızlar ela da halen emiyor:))
az evvel facebookta bir arkadaş paylaşımda bulunmuş et makinesi diye hayvanları domuz at ne bulurlarsa bir makineye atıyolar canlı canlı makine doğruyor zaten yzrı izler yarı izleyemez durumda anladığım bu...şok şok şok oldum nedir bu önce gdo üstüne birde bu et olayı...
insanlık nerde kalmış nedir bunlar nasıl bir dünyadayız ben şaşırmış durumdayım ya.
allah müstehaklarını versin ne diyeyim.
bu arada ben köyden süt almaya başladım çiğ aldım eve gelince kaynattım..halis muhlis süt..inşallah ela da içer de bir oh çekerim yok bundan sonra pastörize uht bilmem ne...

arkadaşlar herkese merhabalar..
elifcim seni yeniden aramızda görmek pek mutlu etti beni..ayrıca 9 kasım mercanın doğum günüydü yanlış anlamadıysam..Rabbim nice yılları birlikte görmeyi nasip etsin sizlere..ve bir ömür ayırmasın kuzucuklarından seni..kayra'nın ilk yaş gününü görememek gibi bir talihsizlik yaşadın ama RABBİM bir daha yaşatmasın böyle hüznü bir daha..öpüyorum sizleri canım..

helincim ben ve kuzucuklarım iyiyiz..geçenlerde kahverengi tonda bir kanamam daha oldu..yürüyüş yapmıştık eşimle iki gün üst üste...karnımda acayip kramplar oldu o gün..sonrasında böyle bişey yaşadım ama artık çok üzülmüyorum anladım ki..kızım pek kibar olacak..hemen inciniyor..annesinin yorulmasını istemiyor..
muhammed ufak tefek kelimeleri söylemeye başladı..bazen öyle şaşırıyorum ki..elmaya emma diyor..abi diyor..hadi diyor..kaş göz işaretleri yapıyor..tamam yada hayır anlamında kafasını aşağı yukarı sallıyor..buna benzer şeyleri yaparken çok gülüyorum, mutlu oluyorum..eminim hepiniz bu tür ilkleri yaşıyor vee yaşayacağımız daha nice ilkler için sabırsızlanıyorsunuzdur..

canan, gülhan, selma, gizem, elif, ebru, yasemin, derya, ışıl, kader, enesin annesi, happy-spk, gökçen, ervus, adını sayamadığım tüm mayıs annelerine mutlu günler diliyorum..sağlıkla kalın inşallah...

kızlar sizin bebişlerde kaç diş var ecrinin altta 6 üstte 6 dişi var biraz geçiktikmi diye düşünüyorum.

elanın da toplam 16 dişi oldu şimdi alttan 4 dişi birden çıkardı hatta.
boşver geciksin ne olacak ki eninde sonunda çıkacak dişler...rida cım çok hoşsun ya.. evt ela da derdini anlatıyor ya da ifade ediyor...ve her istediğide olsun istiyor yoruyor...

ecrin çok huysuzdu bi kaç gündür anladım dişi çıkacak. annesinin kuzusu bugün bi baktım üstten 2 dişi birden patlamış..

ecrinciğimde derdini anlatıyo karnı acıktığında, susadığında, bazen kaka yaptı bile diyo :nazar: en çok istediği şey süt :)).. bende böyle kendi derdini söylerken acaba çişe alıştırsammı diyorum ama kendimde o sabrı bulamıyorum. aranızda deneyen varmı? yada tecrübeli anneler önerileriniz nedir?

maşallah canım önümüzde kış ela ben 2 yaşına kadar bekleyeceğim ama sen bilirsin lazımlıkla deneyebilirsin..
kızlar ela 12400 olmuş kilosu sizinkiler nasıllar?

kızlar sizin bebişlerde kaç diş var ecrinin altta 6 üstte 6 dişi var biraz geçiktikmi diye düşünüyorum.

canım muhammedin 15-16 dişi var ancak birkaç diş daha çıkarıyor..köpek dişleri çıkmış üstlerden öyle tatlı oldu ki..sanki bütün dişleri tamamlanmış gibi görüntüsü var ağzında..

elanın da toplam 16 dişi oldu şimdi alttan 4 dişi birden çıkardı hatta.
boşver geciksin ne olacak ki eninde sonunda çıkacak dişler...rida cım çok hoşsun ya.. evt ela da derdini anlatıyor ya da ifade ediyor...ve her istediğide olsun istiyor yoruyor...

ya arkadaşlar benim yeğen var ecrin. bahsetmişimdir muhammedden 4,5 ay küçük yani 13,5 aylık..daha bir tane bile dişi yok yavrucağın...yürümeye bile başladı ama dişlerinden daha ses seda yok..korkuyoruz vallahi ya hiç çıkmazsa :))
aranızda buna benzer bir olayla karşılaşan varsa yardımcı olursanız sevinirim..araştırdım 16.aya kadar çıkması gerekirmiş..bekliyoruz bakalım..

maşallah canım önümüzde kış ela ben 2 yaşına kadar bekleyeceğim ama sen bilirsin lazımlıkla deneyebilirsin..
kızlar ela 12400 olmuş kilosu sizinkiler nasıllar?

eşimde beni sıkıştırıyor evde kaldığın sürede keşke tuvalet alışkanlığını kazandırsaydın çocuğa diyor..ama hamileyim biraz da ağırlaştım..korkuyorum peşinde koşturmak zor olacak diye..seneye yazın inşallah alışır....o zaman bebiş de dünyaya gelmiş olur..muhammed de çişini söylüyor ama yaptıktan sonra...senağlama
bu arada elaya maşallah canım..Rabbim nazarlardan korusun..bizim kilomuz henüz 10 kg..yine de şükrediyorum..çünkü maşallah görüntü olarak fena durmuyor..belki bir kilo filan almıştır son günlerde yanakları doldu...

bu arada ansaseri günde ortalama ne kadar süt içiyor?

selmacım muhammed yarım litre süt içiyor yaklaşık olarak..sabah 250cc akşam yatarken 250 cc..bazen öğlenleri de verdiğim oluyor..çorba yemek suyu filan içmezse...yemek yemiyor bazen mecbur kalıyorum..meyve suyu sevmiyor..delirtiyor beni..havuç suyu sıkıyorum özellikle onun için ama tükürüyor...

az önce açıköğretim dikey geçişe kayıt yaptırdım..kimyanın direk 3.sınıfa geçişi olmadığından önce 4 ders hazırlık okuyacağım..önlisans programını işletmeye tamamlamaya karar verdim..ALLAH utandırmasın inşallah..

canancım ecoşu öp benim için..ah canım benim...Allah kolaylıkla dişlerini çıkarmayı nasip etsin yavruna..

gülhancım yavruların nasıl..oğluşun okuluna alıştı mı...nasıl gidiyor hayat..inşallah eşini işten çıkarmazlar arkadaşım..bazen aklıma geliyorsun..Rabbim çocukların rızkını bol versin canım..

elifcim hayatındaki yeni gelişmelere yenileri eklendi mi görüşmeyeli..biraz yaptıklarından bahsedersen sevinirim..gerçekten seni çok özledim...kendine çok iyi bak..başarılar diliyorum yeni meşgalelelerinde...

X