2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar nasılsınız uzun zamandır giremiyodum teyzemin kzıının dügünü vardıı bitti bakalım bugün bebekleriniz nasıl iyidir umarım berke iyi teyzeleri biraz gripp burnu akıyoo inş gecer cabucakk hepiniziöpüyorum allaha emanet olun hamile olan arkadaşlara cok sevindimm opuyorumnanaktan rabbim saglıklı sekilde kucanıza almayı nasip etsinnn:lepi:

çiğdemcim geçmiş olsun canım benimkilerde hasta alperen biraz ateşli bikaç gündür iyigibi derken haftasonu girdi araya abiside aynıydı bi şişe antibiyotiği bitirdi hala takır takır öksürüyo

cnm ya kıyamam gecmiş olsun bakalım tekrar götür doktora 1sişe antibiyotik fayda etmesi lazımdı düşük geldi sanırım dozuu berkede hasta helebugün mız mız sürekli bende annemlere geldim kardeşim geldi onu görmeye geldikk cnm öpüyorum yavrularına ve benim kuzuma acil sifalar diliyorum rabbimdenn:Saruboceq:
çiğdemcim geçmiş olsun canım benimkilerde hasta alperen biraz ateşli bikaç gündür iyigibi derken haftasonu girdi araya abiside aynıydı bi şişe antibiyotiği bitirdi hala takır takır öksürüyo

günaydın kızlar
size birşey anlatacağım arada hafif hafif sol göğsüm ağrıyor.dün gece ela nın huysuzluğu üstündeydi gece doğru dürüst uyumadı emmek istedi hep neyse emzirdim uyudu bir ara ama benim göğsüm bir ağrımaya başladı çok kötüydü ağrı kesici aldım ve uyuyabildim..gece emzirmedim kalktığındada sabahta emzirmedim ama az evvel uykusu geldi uykusuz tabi..emmeden de uyumuyor bir ağladı bir ağladı yine emzirmek zorunda kaldım...
sizce emmeyi keseyim mi? neden ağrıyor olabilir göğsüm sizinde oluyor mu böyle? bebeişleri nasıl uyutuyorsunuz?

cnm biliyosun berke beni 4ay emdi cok emmedi bendede cok süt vardı 2ay önce benimde sag gögüsümde agrı vardı doktr gittim röntgen cektirdim bişey cıkmadı cok şükürr fakat süt damarlarım tıkanmıştı berke emmedigi içinnbende ara ara sütümü sagdım gecti agrısı cok şükür bende hemen doktr gittt cnm böyle seyler aksamaya gelmez biliyosunn bakalım belki alısır emzik emmiyomuuu sürekli memeylemi uyuyo valla işin cok zor cnm bebegin emerkende agrı oluyomuu bence hemen bi doktr git ihmal etme cnmmmmopuyorumnanaktan

selam kızlar,
nasılsınız?bu aralar biraz yoğunum göz atmaya bile vaktim olmuyor hazır kız uslu uslu oynuyorken bir halinizi hatırınızı sorayım.
ridacım,ayperincim ve ışılcım ufaklıklar ne alemde? her şey yolundadır inşaallah. güzel haberlerinizi bekliyoruz
çiğdemcim,gülhancım ve canancım sizlere de geçmiş olsun helin de hafta içi iki gün ateşlendi ikinci gün kusunca biraz rahatladı şimdi iyi çok şükür tek problemimiz var o da habire ya düşüyor ya da kafasını biryere çarpıyor kafamçokkarıştı hele uykusu geldiğinde resmen levent kırcanın sarhoş taklidi gibi bir o yana bir bu yana :)) en sonunda halının üzerinde yığılıyor ve 2 dk içinde uyku alemine geçiyor ama ondan önce uyutmama izin vermiyor bazen çok uykusu geldiğinde biberonuna sütünü hazırlıyorum yatağına bırakıyorum biberonu da veriyorum eline sonra sen sağ ben selamet :)
herşey güzel de o uyku aşamasına gelene kadar hele bir de eşref saatine denk gelirse biraz uğraştırıyor yatması 10 buçuk ile 11 arası bazen daha da uzayabiliyor ama genelde yukarıdaki gibi :nazar: onu yatırdıktan sonra ben de yorgunluktan bezgin bir halde koltuğa kedi gibi kıvrılıyorum mirmirmirmir
selmacım emzirdiğim dönemde zaman zaman ağrım olurdu bir keresinde çok kötü oldu göğsümün üstünde taş gibi sert ve ağrılı bir kitle oluşmuştu 3 gün sürdü sonra geçti galiba süt düğümlenmesiydi sıcak banyo yapıyordum ve sık sık sıcak havlu koyuyordum işe yaramıştı sen de dene istersen ama bence en doğrusu bir doktora görün şimdiden geçmiş olsun
kendinize çok iyi bakın ,hoşçakalın

Son düzenleme:
sağolun kızlar bende sizleri çok özledim.bu arada ankarada okullar 1 hafta tatil edildi domuz gribinden dolayı.mahmud kreşe gidiyor aynı hastalıklarla uğraşıyoruz mertte abisinin peşinde :)) oyuncakları paylaşamıyorlar .))sevgiler

selam güzel mayıs anneleri çiğdem kader yasemin selma sağolun kızlar evet hastalıklar bitmiyo hiç selmacım emzirirlken üşütüyo olabilirsin ama mutlaka dr gitmen gerek bazen gece üstüm açık kaldığında nefes alırken kemiklerim birbirine geçiyo sabah kalkıyorum her tarafım tutulmuş ama bu göğüs canım ihmale gelmez tekrar geçmiş olsun
kızlar dün bi arkadaşım yanına gittim bi tane 3 buçuk yaşında kızı var şimdi 7 buçuk aylık hamile hemde ikiz erkeklere.)))) kara kara nasıl bakacağını düşünüyo Allahın işi işte eltiisinde 2 si bir yaş arayla 3 çocuğu var kadının maaşallahı var öyle sakin becerikli imrendim valla ben 2 çocukla sinir hastası oldum inanın bazen ellrim tutmuyo felç geçirmekten korkuyorum ama şuda var o kadının çocukları çok uslu derler ya dağına göre kar diye kimseye taşıyamayacağı yük verilmezmiş ...
kızlar hepiniz iyiisnizdir umarım..

herkese merhabalar
umarım keyifler yerindedir kızlar...
ben iyiyim, ne yapalım dünya hali iyi diyelim iyi olalım. insan olup da hiç derdim yok diyeni duydunuzmu ? ya dert ya tasa.. her kesi bulur bi yara...
çalışıyorum kızlar artık çok nete girmiyorum. genelde kitap okuyorum. deli gibi..
ev aldık arkadaşlar. içinde kiracı var. onları mağdur etmemek adına, ve tabi yazın tadilat yaptırması kolay olur diye seneye gircez nasip olursa evmizie. komple tadilattan geçecek.
şimdilerde ben nete girersemde eve ne renk dolap yaptırim şunun evi nasıl bunun evi nasıl. fayanslar nasıl durmuş ona bakıyorum.
nitekimde şimdilerde karar verdim sayılır ama yinede yeni fikirlere açığım. mutfak dolapların rengini kırık beyaz, venge düşündüm , yerler parke mümkünse toz belli etmeyen cinsinden renginden :p kapılarda dolaplara uygun bir renk olacaka. iki tane balkonum odalara dahil edilecek dolaplar yapılacak
banyonun rengini turuaz olarak düşündüm turkuaz beyaz ağırlıklı...
işte bunlarla uğraşıyorum, insan plan yaparken Allah yukardan gülermiş... o misal o zamana kim öle kim kala...
hayırlısı bakalım. kafam bunlar la meşgul. malum bazı psikolojik problemlerim vra diyeyim ilaç kullanıyordum onlar bitti dr umu bi daha bulamadım yeniden gitsem diyorum. uykuya çözüm buldumda, şu sinirlilik hallerime bulamadım. ilaçsız yapamıyorum. kullanmadığımda birinde olmazsa ikisinde kızımın canını yakıyorum. tekrar dr agörüneceğim anlayacağınız...
yeni hamiş arkadaşlarda gelmiş.. maşallah çoğaldınız iyice.. Allah hepinizin bebeğini sağ salim kucağınıza almak nasip etsin inşallahh..
bendende bu kadar. hepinizi öpüyorum. kendinize çoook iyi bakın..
umarım herkesin hayatı neşe ve mutululk içindedir. Allah hepimize sağlık versin inşallah...

bu arada bende hamile kalıp ikiz doğurmak isteyenlerdenim.. Allah banada hayırlı , sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.. güzel kızımı kardeşsiz bırakmayacağım. ama seneye inşallah...

derya cım eviniz hayırlı uğurlu olsun...ne güzel planlar yapıyorsun o kadar hevesliyim ki evimizin olmasına...bizde senelik kişrayı verdik seneye eylüle kadarlık.ama bende istiyorum ev...
peşin mi aldınız ne kadara aldınız?ben meraklıyımdır böyle şeylere sormadan edemedim...
geçmiş olsun ayrıca...inşallah düzelirsin kısa zamanda...
kızlar nasılsınız hepinizde bebişler nasıl?
öpüyorum sizi..

derya cım eviniz hayırlı uğurlu olsun...ne güzel planlar yapıyorsun o kadar hevesliyim ki evimizin olmasına...bizde senelik kişrayı verdik seneye eylüle kadarlık.ama bende istiyorum ev...
peşin mi aldınız ne kadara aldınız?ben meraklıyımdır böyle şeylere sormadan edemedim...
geçmiş olsun ayrıca...inşallah düzelirsin kısa zamanda...
kızlar nasılsınız hepinizde bebişler nasıl?
öpüyorum sizi..

70 milyara aldık canım... kredi falan çektik.. evin içide tadilat görecek mutlaka.. 20 milyar civarındada oraya gider diye düşünüyoruz.. Allah olmayan herkese nasip etsin inşallah..:Saruboceq:

70 milyara aldık canım... kredi falan çektik.. evin içide tadilat görecek mutlaka.. 20 milyar civarındada oraya gider diye düşünüyoruz.. Allah olmayan herkese nasip etsin inşallah..:Saruboceq:

amiin...
çok uygun almışsınız nerde yaşıyorsun canım sen?
adana da baktık bikaç ev en az 150 diyorlar çok pahalı yaa..
kullanılmış ev alsak depreme dayanıklı mı değil mi vs.. zor bu işler... ama allah ım nolur bir evim olsun çok istiyorum...a.s.

amiin...
çok uygun almışsınız nerde yaşıyorsun canım sen?
adana da baktık bikaç ev en az 150 diyorlar çok pahalı yaa..
kullanılmış ev alsak depreme dayanıklı mı değil mi vs.. zor bu işler... ama allah ım nolur bir evim olsun çok istiyorum...a.s.

denizlide canım. burda mevkisi iyi sayılabilece bir yerde.. kınıklıda . evet emlakçılar bile çok uyguna aldığımızı söylüyorlar.. darısı olmayanların başına...

merhaba kızlar hepinize meraba
deryacım hayırlı olsun güle güle sağlıkla otur inş
kızlar arda çok hastaydı amip olmuş cuma günü hastanedeydik tüm gün iki tane serum yedi sürekli kusuyodu ishal halada ishali ve bazen kusması var çok zayıfladı zaten hiç bişiy yemiyo çok yıprandım valla
neyse hepiinizi öptüm

deryacım hayırlı uğurlu olsun allah güle güle sağlıklı günlerle oturmayı nasip etsin.
Rabbim olmayanlarada versin...
murgiz geçmiş olsun canım bebişler hasta olmasın yaa. ecrin hasta oldumu onun yerine ben olsam daha iyi diyorum.
bütün güzel annelere sevgiler kendinize bebişlerinize ve babalarına iyi bakın. Bir arada olmanın tadını çıkarın kızlar :))

merhaba kızlar hepinize meraba
deryacım hayırlı olsun güle güle sağlıkla otur inş
kızlar arda çok hastaydı amip olmuş cuma günü hastanedeydik tüm gün iki tane serum yedi sürekli kusuyodu ishal halada ishali ve bazen kusması var çok zayıfladı zaten hiç bişiy yemiyo çok yıprandım valla
neyse hepiinizi öptüm

gizemcim çok geçmiş olsun canım...soğuk algınlığı kötü ama ishal kusma çok daha kötü geçen kış benimkilerin ikisi öyleydi çok değilidi ama önce muharrem uykudan kalkıp gecenin bi yarısıı kusuyodu sonra alperen başladı yemek yemiyolar halı yıkanmayınca olmuyo çok zor canım serum iyi gelmiştirde inşallah düzelir en kısa zamanda
deryacım eviniz hayırlı uğurlu olsun bencede çok uygun bizde kayınvalidemin evinde oturuyoruz hani çok şükür kirada değiliz ama çocuk odası için müsait değil küçük eşimle bizde ilerde daha genişini istiyoruz Allah olmayan herkese nasip etsin

Kizlar nasilsiniz?Inanin hep aklimdasiniz ama uyumya bile vakit bulamiyorum neredeyse..Gunlerim cok yogun geciyor.Aksamlari okulagidiyorum gunduz mercani gotur getir.Birde kendime gecici bir is buldum...Buraya yeni gelen bir arkdasim var hamile..Kismetse 4 haftasi kaldi.Fazla ingilizcesi yok.Ona hastane islerinde yardim ediyorum..Bebek alisverislerini yapiyoruz.Bbebek dogduktan sonra da yaninda kmse olmayacagi icin bebegin ilk bir iki ayi yardim edicem.Zevkli bir is yani..Ama bebekle ilgili seylerde hep aklima sizlerle paylastiklarim geliyor..

Sadece son sayfaya bakabildim ..Deryacim hayirli ugurlu olsun.Allah yeni evinde guzel ve mutlu bir hayat nasip etsin guzl kizin ve esinle
Gizemcim gecmis olsun cenim .Gecen senede ardacik cok cekmisti bu meretten ins bu sefer cabuk atlatir..
Kizlar ins hepiniz iyiisinizdir.Ridacim sen nasilsin???????
hepinizi optum

X