2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gizemciğim hoşbulduk canım:)) benim yaramaz uslandı sağolsun ama 3 gündür ishal oldu hem ramazan hem ishal yedi beni günde 7- 8 kere altını üstünü değiştirdiğim oldu. bugün iyiydi çok şükür 2 kere yaptı sadece. zor valla çoçuk bakmak çalışan anneler hele Allah yardımcınız olsun. sizin işiniz 2 kat daha zor.

canım cananın ailevi problemleri vardı. msn den yazışıyorduk ama bayadır görüşmedik son durumu neoldu bilmiyorum.
elife bende raslamıyorum bayağıdır. heralde tatile filan gitti oda yoksa buralarda olurdu:))

çiğdemciğim senin de gözün aydın kocişine kavuşuyorsun:))

gizemcim ii tatil yapmışsın valla:)) bizde 15 günlüğüne köye gittik sırf ormandı ama değişiklik oldu ii geldi..ardaya da geçmiş olsun canım

kızlar ikiniz içinde hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin..
hoş geldin canım bebeğinde hayırlı olsun.gerçekten birbirimize o kadar alışmışız ki kimse olmayınca bende yazmadım sıkıntıdan oyun oynadım hep demek muhammette yaramaz ikincide erkek olursa vay haline benim gibi çıldırırsın:))
aklıma ne geldi şimdi geçen sene bu zamanlar yine ramazanda uykusuz gecelerde canan elif ben ne güzel sohbet ederdik kakara kikiri.... hey gidi günler..... :)))
tuğbacım bende yazacaktım benden önce davrandın özellikle senle canan çok yazışıyodunuz oda inşallah en yakın zxamanda aramıza döner
gözün aydın canım Allah ayırmasın

geçmiş olsun canım ishal çocuklar için çok kötü oluyo

evet şimdi bende sıra :))) leyla gibi geziyorum 5 6 saatlik uykuyla çocuklar çok yaramaz muharemin elinde ne varsa ne yaparsa alperen onu istiyo hep dışarı çıkmak istiyo eşimde evde olduğu için pek nete giremiyorum ama elimden geldiğince yazmaya çalışıcam bende artık toplanalım diyorum bide sizin gibi bende elifi çok merak ediyorum umarım bi sorun yoktur hepinizi öptüm...

canım sağol. sanada Allah kolaylık versin. 2 erkek zor. kız olsalardı hanım hanımcık otururlardı dimikaydirigubbakcemile3

memeleket neresiydi canım öyle orman içinde?

herkez aynı dertten muzdarip. çoluuk, çocukkk, iş, evişi, kociş kimsenin vakti yok ama biraz şenlendirelim burayı yeter artık aradada olsa uğrayıp bişeyler yazalım. efsaneler geri dönsün artık. biz buranın ilk mayıs anneleriyiz:lepi: şu ramazanı atlatalımda herkez toplanır sanırım.

:lepi:takip edip yazmayan arkadaşlar lütfen yazın kaynaşalım, paylaşalım:lepi:

merhaba arkadaşlar....tuğbacım valla haklısın toparlanmak lazım ama biraz daha zamanı var sanırım..okullar da açılıyor artık ne olur bilemem..

gülhancım teşekkürler..valla ikincinin de erkek olacağı gibi bir his var içimde..muhammedi şimdi uyuttum...saniyede 10 tane yaramazlık birden yapıyor..çok yoruluyorum. dün de sandalyeden düşürdüm zaten içim kan ağlıyor...alnında iki adet morlukla dolaşıyor yavrum..

gizemcim italya tatili fotolarını ve ardanın son halini çok merak ediyorum bilesin..en kısa zamanda resimleri eklersen sevinirim...bu arada hastalanmış kuşumuza geçmiş olsun..şimdi daha iyidir inşallah.muhammedde 4 adet azı dişi birden çıkarıyor..bazen ateşi çıkıyor biz de 2-3 gün çekiyoruz tatlişkonun nazını..

helinim tayin konusunda RABBıM herşeyi gönlünüze göre versin..o dediğin onur ve şeref yoksunu insanların yüzünden şu an ben de işsizim..1 ekimdeki duruşmamı bekliyorum..dua edin arkadaşlar..biliyorum ki işe iade kararı çıkacak lehime ancak işe almama hakları olduğundan bu haklarını kullanacaklar..1 yıllık daha tazminat alıp ayrılacağım işimden..kurulu düzenimi alt üst ettiler.. bu tür insanların ülkemizde bir yerlere gelmeleri ne acı..biz Hz. Osman'ın adeletini bekliyoruz şimdiki yöneticilerimizden ama mevki makam bir anda değiştiriyor insanları..bazı hedeflere ulaşmaya çalışırken ezilen gülleri gözleri görmüyor...neyse hayırlısı olsun hakkında arkadaşım..bir an önce tayinin gönlünün istediği yere çıkar inşallah..
çiğdemcim eşine kavuştuğunu umuyorum...Rabbim ayırmasın sevenleri tabi bu küçük iş gezileri ve stajlar sizin birbirinize duyduğunuz özlemi ve sevgiyi pekiştirmiştir inşallah..ben kimseleri unutmadım ama işten ayrıldım ve evde net yoktu bu yüzünden nete giremedim arkadaşım.

selmacım sen nasılsın? minik elamız da büyümüştür..
şu an tüm öğretmen arkadaşların gündeminde bu tayin işi var sanırım..hayırlısı olsun herkesin hakkında inşallah..dualarımız sizinle..

canım ya demek okadar yaramaz oldu muhammad. okadar uslu bebeklik geçirdi şimdi açıldı demek.
ridacığım oruç tutabiliyormusun peki?

buğrada bi dönem bayağı yordu beni yaramazlık konusunda ama çok şükür şimdi iyi artık öyle dolanıyor evde peşimde oyuncaklarıyla oynuyor. bide çok akıllandı maşallah oğlum ne desem dinliyor beni yapma diyorum yapmıyor. yardım bile ediyor bana masayı toplarken götür mutfağa diyorum götürüyor tezgahın üstüne koyuyor boyu yettiğince çöpede atıyor at desem bişeyi:)) bugün git telefonu getir dedim alo yapalım gitti atreden yerinden aldı telefonu getirdi bana:))) yesin annesi onun akllını yaa:))) yerinde duran bi çoçuk değil ama evimizde rahatız çok şükür bazen başka evde sapıtabiliyor:)) ozaman çileden çıkıyorum işte-tatlicadiarzu-

çiğdemcim öncelikle gözün aydın :lepi: bak sayılı gün geldi geçti . gülhancım sana iki afacanınla sabırlar diliyorum hele ikisi de erkek olunca zor olmalı :)) kardelencim sana da geçmiş olsun canım haşlanmış patates ezmesiyle pirinç lapasının suyunu karıştır (yumuşak olması için) helinde işe yaramıştı direkt patatesi yemiyordu öyle yemişti. bir dene istersen. ridacım iyi diileklerin için çok teşekkür ederim inan hiç bir şey değil de eşimle bir arada olmak için yok askeriye, yok siyasetçi, yok milli eğitimden tanıdık aramak ona buna rica etmek gerçekten çok ağrımıza gidiyor herkes hallederiz merak etmeyin diyor sonucu sormak için aradığımızda ya tel.i meşgule alıyor ya da cevap vermiyor ikimiz de ip olduk . sebep olanları Allaha havale ediyorum artık biliyorum ki bize gereken şey sadece sabır ama haksızlığa uğramak insanı yıpratıyor "kurulu düzenimi alt üst ettiler.." diyorsun neler yaşadığını çok iyi anlıyorum canım... umarım senin için de her şey gönlüne göre olur .Rabbim şu mübarek günlerin hürmetine gönlümüzden geçeni bize hayırlı kılar inşaallah....
selma da herhalde şu aralar ev yerleştirmekle uğraşıyordur onun da Allah yardımcısı olsun
kendinize iyi bakın hoşçakalın :)))

Son düzenleme:
merhaba kızlar
nasılsınız
ben evi toparlamaya çalışıyorum gerçi evden eve nakliyeyle anlaştık ama içim rahat etmiyor birşeyleri toparlamaya çalışıyorum elimden geldikçe..ela da çok hasta oldu ateşli iki gündür...görseniz halimi tek başıma herşeyle uğraşmaktan helak oldum...
kayınvalidem yardım edeyim diyor ama çocuk onunla durmuyor ki hep benim peşimde..açıkçası biraz da kızdım bazı konularda onlara kimse anlamıyor beni..
pazar günü adana ya gitmiş olacağım ama ben yarın yola çıkıyorum eşim misafirhane de kalıyor onunla kalacağım düşünün ben bu durumu anlatıyorum bana demiyor ki bizde kal pazar günü git eşyaların gidince...düşünemiyorlar mı düşünmek mi istemiyolar çözeedim...kendi ailemle kıyaslıyorum dağlar kadar fark var...
kızlar düzen istiyorum ...
helinim seni de çok iyi anlıyorum...allah yardımcımız olsun...
rida gizem özledim sizi kaybolmayın bir yere...
gülhan sende sabırlısın maşallah...ben biriyle başedemiyorum ya..
öptüm sizi kızlar

canım sana kolay gelsin helal olsun bu arada o kadar işin gücün arasında bir buraya yazabilmişsin :))herhalde benim durum da haftaya belli olur lojman boş ama benim durum belirsiz olduğu için gidip de temizlemek içimden gelmiyor ama haftaya ben de eşya toplayacağım ya lojmana ya geredeye artık hayırlısı ne ise onu versin Rabbim :))

maaşallah akıllı omuş darısı başımıza inş canım geçmişler olsun paşaya inş tam geçmiştir ishali
arda da hasta valla üşütmüş 2 gecedir uyumuyom bu gecede aynı olcak gibi

gizemcim ii tatil yapmışsın valla:)) bizde 15 günlüğüne köye gittik sırf ormandı ama değişiklik oldu ii geldi..ardaya da geçmiş olsun canım
[..

sağol gülhanııcm ya tatil güzeldi valla sizde iyi yapmıişınız çoçuklar açılmıştır severler şimid köy falan ben küçükken halamların köyünü çok severdim

az kaldı canım ya düzenin olcak inş sabret azcık daha kendinide yıprtamaya boşver onları çok daha yorulucan gidince elayadageçmiş olsun arda da hasta mafoldumben

tuğbacım benimde eşimin köyüde sinop ama ilçeler farklı onların merkeze 1 saaat bizimki merkezde tam dağ başındaydık iletişim yok araba yok çamaşır makinesi yok hergün bi makine çamaşır yıkıyodum ama en güzelide 24 saat bilgisayar başında ollan eşim 24 saat biizmleydi:)))) yaşam şartları zor olmasa yaşanacak yer valla insanın ömrü uzar......gizemcim ardaya geşmiş olsun canım bizmkilerin üstü sabaha kadar açık ben kışın mahvoldum hastaneden eve gelemem herhalde

hepinize sorunsuz ve güzel haberler alacağınız hayırlı bir gün diliyorum arkadaşlar..gizemcim minik kuşa geçmiş olsun canım..İnşallah seni fazla üzüp yormadan sağlığına kavuşur yaramaz...muhammed de bugün hastalandı...4 azı birden çıkarıyor demiştim ya ishal olmuş ve ateşler içinde mızmızlanıp durdu sabahtan beri şimdi uyuttum daha..

elifim (nerelerdesin gülüm)? prenseslerin, mercan ve kayra nasıllar?

helinim dualarına ve iyi dileklerine amin diyorum bugünlerde hayırlı haberler almanı tüm kalbimle diliyorum...

gülhancım maşallah sana yaa? her olumsuzluktan olumlu bir taraf bulmak herkesin harcı değildir..
ben de karadenizde bir dağ evi düşlüyorum yeşillikler içinde...şehrin tüm kargaşasından uzak..gürültüsüz, sessiz ve sakin...sadece buğulu bir gökyüzü, yemyeşil ağaçlar, buz gibi akan bir dere ve kuş sesleri arasında akan suyun sesini dinlemek..
ne güzel olurdu kimbilir...eşimin bir arkadaşı var rizeli..dağ evlerine davet etti bizi..eşimin askerliği ve bebişin gelişi bu düşüncelerimize ertelememize sebep olmuştu..oğlumu da alıp gitmek isterim şöyle bir haftalığına..streslerden uzakklaşmak iyi gelirdi bence...
gülhancım eşinin pc oyun merakı hala sürüyor anlaşılan..ama bu kısa tatilden tadına doyulmaz hazlarla döndüğünü umuyorum...

selmacık herkes keşke bizim kadar ince olabilse diyorum bazen..belki de gerçekten düşünemiyorlar en azından ben öyle düşünmek istiyorum..herşeyde bir kasıt aradığım zaman mutlu olamayacağımı keşfettim..ama bariz hatalar da gözden kaçmıyor polyanacılık oynamaktansa gerçeklerle yüzleşmek gerekebiliyor bazen..hakkınızda hayırlar diliyorum arkadaşım..güle güle git yeni yerin hayırlı ve uğurlu gelsin inşallah...darısı helinimin başına..

derya nerelerdesin...özledim seni kız..hatice ceren nasıl..kilo vermeye çalışırken hep seni düşünüyordum..kilo versem de derya ordan 3-5 kilo birden inse diye..63 kiloya indim..58 olabilseydim süper olacaktı ama hamile kalınca işler değişti...en azından kilo almadım şimdilik...63-64 arası gelip gidiyorum..

tuğbacım ben oruç tutamıyorum..doktorum izin vermedi..2 gün tuttum ama resmen işkence gibiydi..
midemdeki rahatsızlık daha da büyüdü..artık yediğim herşeyi zehir olarak çıkarmaktan bıktım..doktor gaviskon verdi ama çok koyu kıvamı yutarken midemi bulandırdığından pek içesim gelmiyor...ne olacak benim bu halim bilmiyorum..dün gece muhammedi 10 gibi uyuttum..onunla ben de uyumuşum..12 de bi uyandım zehirleniyorum resmen...çıkarasıya kadar neler çektiğimi bilemezsiniz..Allah kimseye vermesin böyle bir hastalık...amin

merhabalar canım. hoşgeldin nasılsın iyi misin:1hug:
bebişin hayırlı uğurlu olsun. Allah sağ salim kucağına almak nasip etsin. bebişinin cinsiyeti nedir ridacım. bende kızıma kardeş istiyorum ama sezeryan olduğum için daha erken 2 sene geçmesi lazım hatiş 2 yaşını doldurdumu tamam. nekaldıki zaten :lepi:

eşime kalırsa daha bekler ama hiç beklemek taraftarı değilim :umursamaz:
kardeşler arası yaşın mümkün olduğunca az olması taraftarıyım.CADIARZU

maşallah vermişsin kiloları deryacıkk 60 ta çakılı kaldı kâh 59 ,kâh 60, kâh 61...
amann takmıyorum artık. gleen giden müşteriler iyisin diyorlar veriyorlar bana gazı akşama kadar :tomato:

ben vaktimin çoğunu kitap okuyarak geçiriyorum.. pc çok yoruyor..

herkesi öpüyorum kendinize iyi bakın...

deryacık hoşbuldum canım..iyiyim işte bir bebiş ve bir koca bebekle uğraşıyorum..valla cinsiyeti kesin belli olmuştur şimdi ama geçen hafta gittim eşim dedi 1-2 hafta bekleyelim iyice belli olsun diye :)) ben de erkek hissediyorum nedense..ama haftaya öğrendiğimde sizlerle paylaşırım..
canım ben de sezaryenle yaptım doğumu doktorum bi sakınca olmadığını söyledi..zaten bebiş martta doğduğunda muhammed de 2 ay sonra 2 yaşına basıcak...cerene bir kardeş gelmesi yakın anlaşılan..sevindim yalnız bırakmayın beni...tuğba da istiyor..hadi hayırlısı
kilo konusunda...en azından 70 lerden inince 63 çok iyiydi benim için kendime güvenim gelmişti ama belim kalınlaşmaya, göğüsler büyümeye başlayınca yine moralim bozuldu ama sonunda güzel bir mükafatı var bunu düşününce hayırlı bir iş yaptığımı düşünüyorum..Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..
öpüldün şeker kız...cennet kokulunu da öp benim için

helinim08:sağol canım denerim dediğin gibi. buğrayada yediremiyorum patatesi ama bakalım yiyecekmi bu sekil.

benimminikelamcanım gecmiş olsun. Allah kolaylık verisin inş atlatırsın bu günleri istediğin gibi düzene girersin.
kaynananla arnız bozuk filan değil dimi. yoksa neden demediki aklına gelmedi kadının heralde:uhm:

murgizgizemciğim sanada geçmiş olsun. çoçuklar hasta olmasalar keşke. çingene demişki ''çoçuğumun hasta olduğına değil, huyu değişiyor derdim ona'' demiş. aynen ya huyları değişiyor hemen :bbo:

marem-alperensürmiş ya:)) anlattığın gibi en güzel yeride pc olmaması. zaten ya pc ya tv ille bişeyler buluyorlar ya hoş:))

ridacanım ya zor geçiyor okadar demek genelde 3 aydan sonra geçiyo diyorlar ama senin daha geçmemiş. Allah yardımcın olsun üzüldüm şimdi:çok üzgünüm: muhammed de de böyle olmuşmuydun sen canım?
muhammed ede geçmiş olsun herkez hasta oldu ya demekki dişlerden buğranında baktım 1 diş patlamış. ama ateş olmadı bizde daha doğrusu dıştan ateşi vardı bikaç gün ölçüyordum normal çıkıyordu anlayamadım. ama 4 diş daha da zor olur yazık çoçuğa ya:çok üzgünüm:

deryacığım ridanın dediği gibi bende düşünüyorum. Allah nasip ederde bu ay hamile kalabilirsem tekrar mayıs annesi olmaya niyetim var. tam 2 yaş olsun istiyorum. biraz çılgınca gelebilir ama ben sezeryan oldum ama normal doğum istiyorum. yurt dışında 2 sezeryan sonrası bile normal doğum yapıyorlar. bizim dr lar sağolsun kesip biçmeye acayip meraklı. yengem rusyalı sordum ona orda eğer sezeryan olursan ev almış gibi yıllarca ödüyorsun çook pahalı diyor. caydırıcı olması için tabi. araştırlamalarıma göre sayılı birkaç dr var yapan eyer hamile kalırsam bu konunun üstüne gideceğim. ilkinde nelerin başıma geleceğini bilmediğim için yerinde yapamadım oyuzden olmadı. ama bu sefer kararlıyım deniyeceğim. hayırlısı tabiki ozamanda kesin konuşuyordum normal doğurucağım diye ama doğuramadım:))) gerçi kimsecikler doğuramadı normal bizim mayıs annelerinden:)))

tuğbacım ben doktoruma sordum ilki sezaryen olunca ikincisi illaki sezaryen olur dedi..ben bu kez özel bir hastanede olacağım ALLAH nasip eder de o günleri görebilirsem tabi...
bizim komşu iki yıl önce 7 aylık bebeğini doktor hatasından kaybetti..suyu bittiği halde doktor mudahele etmemiş...tevafuk üzre başka bir doktor farketmiş acilen aldılar ameliyata ve bir hafta ancak yaşayabildi yavrucak...kadındaki yıkımı hayal bile edemezsiniz...4 yıl sonra hamile kalmıştı..
şimdi arkadaş benimle birlikte hamile kaldı...sanki dünyalar bizim oldu..eşi kendisinden yaşça çok büyük olduğu için hamile kalma olasılığı çok düşüktü çünkü..
bir hafta önce bebeğini düşürdü...bir kez daha yıkıldı..ALLAH hiç bir anneye evlat acısı göstermesin...
ıNNA LıLLAHı VE ıNNA ıLEYHı RACıUN demekten başka birşey gelmiyor elimizden...Alan da O veren de O...

selam kızlar tuğbacım bencede sezaryandan sonra normal doğum zor olur..ben ısrarla ikisinide normal doğurdum ama noldu rahim sarkması oldu(( bide çok önemli noktada gaz problemim var sanırım yırtılmalardan kaynaklanan şuanda imkanım yok ama en yakın zamanda tedavi olmak istiyorum tabi nasıl olacağınıda bilmiyorum

ridacım bu aralar öyle bebk ölümleri varki genelde anne karnında ölen ....biizm karşı komşumuzda 8 aylık bebeğini kaybetti hastaneye gitmiş hiç problem yokmuş yatışını yapmışlar sonrada bebeğin hareketlerini görememişler bebek öldü deyip almışlar Allah herkes için hayırlısını versin ama özellikle hiç olmayanlara bütün isteyenlere en kısa zamanda tattırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…