2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba ben 4 mayıs ta doğum yaptım bi kızım oldu (Zeynep Erva Kılıç)pek fırsat bulamadığım için giremiyorum .şöyle bi sorunum var sizde de oluyormu aşırı derecede saçlarım dökülmeye başladı tutam tutam elime geliyo yatakta halıda koltukta kıyafetlerimde her yerde varlar kabus gibi yemeklerimden çıkmadı Allah tan!emziren annelerde olur deniyo bunları nasıl durdurucam:KK43:
saolun grsrz

mrb canım hoşgeldin.. benimde çok dökülüyo ama emzirmekten değil boyaya alışık olduğu için.aynı senin gibi zaten ince telli inan saçımı değil derimi tarıyorum:KK43:( herhangi bi ilaç krem vb bişeyde kullanmadım bpayınca geçer umuduyla bakalım kesilcekmi dökülmesi

canım bana hamileyken çok dökülür dediler ama bende tam tersi oldu dökülmesinden bıktığım saçlarımın dökülmesi durdu ama emzirirken tekrar dökülmeye başladı gerçi 4 aydır emzirmiyorum ama halen dökülüyor . hemşire bir arkadaşım vitamin, folik asit veya demir eksikliğinden kaynaklanabilir demişti .hamileyken yediğine içtiğine ilaçlarına daha çok dikkat ediyorsun malum anne olduktan sonra ne kadar dikkat etsek te bir yemek düzenimiz olmuyor en azından benim öyle :KK43:( dengesiz ve düzensiz beslenme artı yukarıda saydığım eksiklikler ve emzirme hepsi etkili oluyor
bir de gülhanın dediği gibi saçın boya istiyor olabilir önceden benim saçımda boya istediği zaman boyayana kadar çok dökülürdü
içim rahat etsin diyorsan dermatoloğa görünmeni tavsiye ederim

canım sen hele bir adanaya git gerisi gelir inşaallah . gerçi böyle diyorum ama kel ilacı bulsa başına sürecek :)) biz de aynı ildeyiz ama aramız 180 km özel araban yoksa iki arabayla 3 buçuk saat artı berbat yollar da cabası...arabayla geliş gidiş yapabileceğimiz bir yere bile razıyım :KK43:(

canım kararımı kısmen verdim sayılır..yazmayacağım her okulu çok uzak ilçeler gerçekten en az 3 4 saatlik yol...istanbul da kalırım daha iyi orda en azından kendi evimde kalacağım..öbür türlü eşim ayrı ben ayrı nerde kalcaz ne yapacağız?
sanırım 11 tercih yapıp bırakacağım 9 tanesi merkez 2 tanesi ilçe..karaisalı kucak köyünü yazıp yazmamakta kararsızım aranızda adana yı bilen var mı?
neyse allah bizi kavuştursun çocuklarımıza kocalarımıza bitsin bu rezillik ya...

benim de saçlarım çok dökülüyor:KK43: hergün tutam tutam hamileyken dökülmedi..ama emziriyorum ben halen yine de dökülüyor...mafoldumben

canım inşaallah Allah gönlüne göre verir. ben halen beklemedeyim ve belirsizlik beni de eşimi de yıpratıyor. bizim taşınacağımız lojman boşaldı ama ama gel gör ki belirsizlikten elimiz kolumuz bağlı. Allahım hayırlısıyla şu iş bir sonuçlansa başka bir şey istemiyorum artık ....

merhaba kızlar uzun bi ardan sonra tekrar merhaba
bi süredir yoktum eşimle italyaya tatile gittik dönüşte izmir de bi kaç günden sonra bi kaç gündür evimdeyim artık okullarda başlıyo malum
arda da iyi çok şükür bi ara çok ateşlenid boğazı iltihaplanmış 2-3 gün çok hasta oldu şu ana şükür iyi azı dişlerinden sadece 1 tane kaldı oda çıktı çıkcak işte böyle
topicimiz hala cansız selma ve kader arkadaşlarımız için hayırlısı olsun diyorum bu eş durum tayinleri çok zor bende 1.5 sene süründüm valla
tüm mayıs anneleri vve bebişleri öpüyorum

gizem cim oh ne güzel tatil yapmışsın hayrola italya nerden çıktı?
evet bizde sürünmeye başladık bu eş durumu tayinlerinden bakalım sonumuz hayrolsun ne diyeyim..,
istanbul dayım dün gece geldik o kadar yorgunum ki ela şimdi uyudu bende sahur için bişeyler hazırlayıp yatacağım...
kastamonu baya serinmiş buraya gelince yazı hissettim..hepinizi öptüm...

merhaba buraları yine sessiz :KK43:(
inşaallah her şey yolundadır . selmacım sen ne alemdesin?? dün gece yarısı eş durumu tayinleri belli oldu. umarım gönlüne göre bir yeregidersin ben halen bekliyorum 12 günlük rapor aldım görevlendirme için adam arıyoruz askeriyeden ses yok deli olcam şerefsizin biri yüzünden düzenimiz alt üst oldu ben de eşim de hayatımızda yapmadığımız bir şeyi yapıp torpil arıyoruz :kızgın: şu memlekette bir gün bir şeylerin normal bir şekilde gittiğini görebilecekmiyiz acaba :1no2:

canım benim tayinim çıktı ceyhan ın mercimek beldesine...merkezde oturacaksak ulaşım sıkıntısı yokmuş ama en az 1 saat belki daha fazla sürem yollarda geçecek bu durumda..
eşim merkezde ben ceyhan da oturalım diyorum bakalım ne olacak...yarın okuluma bakmaya gidecek ona göre karar alacağız...canım inşallah senin işin olur böyle bir saçmalık olamaz çocukta var...
bedduayı hakeden o kadar çok insan var ki..
inşallah herşey yoluna girer en kötü günlerimiz bunlar olur...

arkadaşlar herkese iyi geceler....malum uzun zamandır yoktum aranızda..ama döndüm çok şükür.. hepinizi ne kadar özlediğimi tahmin bile edemezsiniz..uzun zaman birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşlarımızla sanal alemde öyle sağlam ve gerçek dostluklar kurmuşuz ki meğer..hayatımda ne kadar önemli bir yeriniz olduğunu yaklaşık 3,5 aydır sizden ayrı kaldığım bu sürede çok iyi anladım..hepinizi çok seviyorum..yokluğumda biliyorum ki bir sürü değişiklikler yaşanmıştır ama ben Rabbimden hepiniz adına hayırlı haberler almayı diliyorum..ben, muhammed ve henüz 14 haftalık olan bebişimiz (henüz cinsiyetini öğrenmemize 2-3 haftamız var.. ) çok iyiyiz...muhammed acayip derecede yaramaz bir çocuk oldu..artık bana kafa tutar hale geldi..bazen beni çileden çıkarsa da onu çok seviyorum..hepinizin evlatlarınıza duyduğunuz o en masum ve karşılıksız sevgiyi sonuna kadar sunuyorum ona. ANNEM diyor yaa tüm öfkemi söküp alıyor içimden...yaptığı tüm yaramazlıkların sonunda çektiğim tüm cefayı bir kalemde siliyor boynuma sarılışı...
annemi daha iyi anlıyorum ve çoook özlüyorum...

Son düzenleme:
herkeze merhaba.... nezamandır bakıyorum tanıdık kimseyi göremiyorum herkez tatildeydi heralde. çok şükür rida, gizem rasladım sizlere:))

gizemciğim nasılsın? negüzel bir tatil öyle italyaya gittiniz demek:)) nasıl geçti tatiliniz neler yaptınız anlat bakalım hadi:)))

ridacığım sen işten çıktın galiba anladığım kadarıyla. merak ettim seni bayağı neler yaşadın 3.5 ayda bir geldin pir geldin bebişle geldin:))) annenle aynı apartmanda oturuyordunuz siz özledim demişsin memlekettemi yoksa

diğer arkadarkadaşlarada merhaba ben eskilerdenim ama oğlumdan fırsat kalıp giremiyordum çok şükür akıllandıda müdahele etmiyor artık o oyuncakllarla oynuyor bende pc başında takılabiliyorum:)) problemli şüreçlerden geçenler var arnızda umarım bir an önce istediğiniz gibi atlatırsınız bu dönemleri...

hadi kızlar toplanalım artıkkkkk... herkezi öpüyorum....

aklıma ne geldi şimdi geçen sene bu zamanlar yine ramazanda uykusuz gecelerde canan elif ben ne güzel sohbet ederdik kakara kikiri.... hey gidi günler..... :)))

selmacım tayinin çıkmasına sevindim biz halen haber bekliyoruz :KK43:( valla gidiş geliş yapabileceğiz yere bile razıyız .. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin. Ridacım seni yeniden görmek güzel inşaallah bundan sonra daha sık görürüz. kardelencim "hadi kızlar toplanalım artıkkkkk..." kesinlikle katılıyorum artık toplanalım yahu :))
kendinize ve bebişlere iyi bakalım... hoşçakalın

helinim inşallah olur geçici görev peşini bırakma bu işin..valiye çık çıkman gerekirse...bugün kararnamem geldi ilişiğimi kestim...
eşimde adana dan ev bakıyor cuma günü eşyaları nakliyeye verirsek c.tesi oraya geçeceğim diye planlar kuruyoruz bakalım nolacak?
bakıcı derdimiz var şimdi ne yapcam ben ya bakıcı mı bulayım kreşe mi vereyim bir fikir söyleyin bana?

canım öncelikle yni hayatın hayırlı olsun inşaallah her şey gönlüne göre olur. bakıcı mı kreş mi meselesine gelince bence iyi bir bakıcı bulabilirseniz bakıcıyı tercih et derim çünkü mekan değişikliği çocuğu etkileyebilir bir de bir anda kalabalık bir ortam ... olumsuz etkilenebilir. ama tabi elacık neşeli, sosyal bir bebekse kreşte fazla sıkıntı yaşamazsın herhalde fakat yine de bana kreş için daha çok küçük gibi geliyor ... bizim bakıcının da bu sene bakmaya pek niyeti yok galiba geçen gün bu sene yine ona baktırmak istediğimi söylediğimde eşinin ona bu sene borcları olmadığı için istersen bakma dediğini söyledi gel de çık bakalım işin içinden...offfff bakıcı mesele, tayin mesele ev mesele Allahım hayırlısıyla bir an önce düzenimi bir kurayım da... ay burası da benim ağlama duvarım oldu yaaa :))

canım benim tayinim çıktı ceyhan ın mercimek beldesine...merkezde oturacaksak ulaşım sıkıntısı yokmuş ama en az 1 saat belki daha fazla sürem yollarda geçecek bu durumda..
eşim merkezde ben ceyhan da oturalım diyorum bakalım ne olacak...yarın okuluma bakmaya gidecek ona göre karar alacağız...canım inşallah senin işin olur böyle bir saçmalık olamaz çocukta var...
bedduayı hakeden o kadar çok insan var ki..
inşallah herşey yoluna girer en kötü günlerimiz bunlar olur...

selmacım hayırlı olsun canım da çok zorlanacaksın ya böyle bir şey yapılmaz ama bende yollarda sürünmüştüm çoçuklu anneler perişan oluyolardı allah yardım etsin
canım italya turunu eşim çok istedi bende olur dedim çok güzeldi çok eğlendik

aklıma ne geldi şimdi geçen sene bu zamanlar yine ramazanda uykusuz gecelerde canan elif ben ne güzel sohbet ederdik kakara kikiri.... hey gidi günler..... :)))

canımmmmmmmmm meraba hoşgeldin senin yaramaz sana nefes aldırmış allahtan aaramıza döndün evet topicimiz çok durgun bende çok giremiyorum okula başladım arda da çok fena anca arada akşamları takılırım ama bundan sonra evet toplaşalımmmmmmmmmkaydirigubbakcemile5
canan dan haber yok uzun süredir
elifide merak ediyorum ya uzun zaman oldu onunda girmeyeli:sinifsinif:

arkadaşlar herkese iyi geceler....malum uzun zamandır yoktum aranızda..ama döndüm çok şükür.. hepinizi ne kadar özlediğimi tahmin bile edemezsiniz..uzun zaman birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşlarımızla sanal alemde öyle sağlam ve gerçek dostluklar kurmuşuz ki meğer..hayatımda ne kadar önemli bir yeriniz olduğunu yaklaşık 3,5 aydır sizden ayrı kaldığım bu sürede çok iyi anladım..hepinizi çok seviyorum..yokluğumda biliyorum ki bir sürü değişiklikler yaşanmıştır ama ben Rabbimden hepiniz adına hayırlı haberler almayı diliyorum..ben, muhammed ve henüz 14 haftalık olan bebişimiz (henüz cinsiyetini öğrenmemize 2-3 haftamız var.. ) çok iyiyiz...muhammed acayip derecede yaramaz bir çocuk oldu..artık bana kafa tutar hale geldi..bazen beni çileden çıkarsa da onu çok seviyorum..hepinizin evlatlarınıza duyduğunuz o en masum ve karşılıksız sevgiyi sonuna kadar sunuyorum ona. ANNEM diyor yaa tüm öfkemi söküp alıyor içimden...yaptığı tüm yaramazlıkların sonunda çektiğim tüm cefayı bir kalemde siliyor boynuma sarılışı...
annemi daha iyi anlıyorum ve çoook özlüyorum...
canımmmmm sende hoşgeldin kalp kalbe karşıymış derler daha bu sayfaya bakmadan senin profiline girip mesaj attım nerdesin diye çok özledim seni ve tabi merak da ettim yeni bebekle nasılsınız diye iş durumun nasıl oldu diye naptın canım iş durumunu
muhammedcik de ateş olmuş akıllı tembbel diyodun al sana:lepi:

merhaba arkadaşlar nasılsınız kimse yok yaa yoksa dagılıyomuyuz kimsecikler ugramıyo cnm hoş geldin tatilden umarım hersey güzel gecmiştir kızlar yarın eşim geliyoo artık bitti sonunda stajı allahın izniyle gelicek nasip olursa kardelen rida kızlar hoşgeldiniz sizde vala bizleri cabuk unuttunuz hiç ugramıyosunuz vallla neyse kızlar hepinizi hayırlı iftarlar hepinizi ve kuzularınızı öpüyorummm

X