2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar nerdesiniz? bi bakınıyım dedim kimsecikler yok..çocuklar acıktı ben çıkıyorum görüşmek üzere..

kızlar.... benim pc bozuldu:KK43:(( negüzel kavuştuk birbirimize derken ayırldım yine sizden. eşimin iş yerine uğrayıp haber vareyim dedim size. en yakın zamanda görüşmek üzere öpüyorum hepinizi:KK43:( mucuuk.......

kavuşmak nasıl olmaz: madem ki ayrılık var?
yine görüşürüz canlar sağ olsun yeter...tuğbacım..

gülhancım sen de yoksun nerelerdesin...hey arkadaşlar hadi artık toplanalım..paylaşacak hiç birşeyimiz kalmadı mı...

merhaba arkadaşlar,
bir kaç gündür yoktum benim işlerle uğraşıyordum benim iş oldu köydeki okula görevlendirmem için dilekçe istediler bu da işin olacağını gösteryor biz de bunun üzerine lojmanı temizlemeye giriştik . pazartesiye kadar yerleşiriz artık. aslında sevinmem lazım ama sevinemiyorum çünkü aklım halen geredede burda kalmayı hiç istemiyorum ama rabbimden hep hayırlısını istedim demek ki hayırlısı buraymış hele kapının sesine "baba" diyerek bağırıp koşan kızımı gördükçe burda kalmanın doğru olduğunu düşünüyorum üstelik burda sadece 9 buçuk ay kalacağım sonra yine tayinciyiz nasıl olsa...o yüzden biraz sabretmeliyim ...1 aydır süren belirsizlik maratonu bitti şimdi başka bir maraton başlıyor pazartesi göreve başlayacağım inşaallah ve inşaallah mini mini birleri okutacağım şimdiden heyecanlıyım :))
gülhancım izmitte öyle kreş var mı? geredede vardı benim de hoşuma gidiyordu komşumun çocukları gidiyordu çocuklar orda hem oynuyorlar hem de kuran öğreniyorlardı. benim gerededeki öğrencilerimin bir kısmı o kreşlerden gelme ve ders başarıları çok iyiydi. hem okula başlayınca nasıl olsa öğrenmeye doğru dürüst vakitleri olmayacak. ama hocasını iyi araştır çocuklarla iyi iletişim kurabiliyor mu ona çok dikkat et sonra doğru yapalım derken çocukcağız iyice soğumasın.
kardelencim senin bilgisayar da inşaallah en kısa zamanda yapılır .bu arada benim laptopun adını "taşiba" olarak değiştireceğim :)) geçen sinirlendim koltuktan yere yatay fırlattım, çalıştı , benim kız üzerine çıkıp resmen horon tepiyor :)) olmadı yere indirip ters çevirip bir daha tepiniyor. ve halen laptop çalışıyor diyecek söz bulamıyorum
ridacım inşaallah en kısa zamanda yeniden kalabalıklaşır burası herkes yerine iyice bir yerleşsin o zama yine şenlenir. sahi yerleşmek dedim de selma ne yaptı acaba o da inşaallah yerine yerleşmiştir

Son düzenleme:
Uzun bir aradan sonra ,Murgiz,Rida,Mercandilara,avebru,drydeniss,kardelen,....adını yazmadğım ve sohbetlerimizi paylaştığım arkadaşlarım...ve benden sonra yeni gelen ve tanışmadığımız arkadaşlar...kısaca herkese merhabaa.s....yazarken heyecanlandım birden...:asigim:
Nerelerdeydin diyorsunuz tabi haklı olarak,birtürlü fırsat olmuyor fırsat olsa bile pc ye girmem cıkmam bir oluyor yaz ayıda bizi dağıttı..arasıra baksamda birtürlü yazamadım,inat ettim şimdi nehirsu yu yatırmışken ..

En son sayfalarda okuduğum kadarıyla Murgizciğim canım Arda nasıl şimdisüprizzzzzkarayağız delikanlı olduya....
seni cok koşturuyor değil mi?2.yi düşünmediğinden belli:)ama canım bazen düşünmesende arada süpriz cıkabiliyor, 2.bebek süprizi...şimdi bende olduğu gibi:a015:
:a015:yani Ridacığım Mayıs annelerinde yalnız değilsin....ve ben de! Mart annesi olacağım..kısmetse..
Ridacığım Muhammet hastaymış geçmiş olsun,nehirsu isal olduğunda evde hazırladığım bir karışım vardı yedirdim 2.gün bile olmadan düzelti..ama öncelikle sütü azaltmak lazım cünkü süt isali devam ettiriyor...onun yerine daha önce dr bana önerdiği marketlerde satılan (eczanede var)MilupaHN25 diye maması var onu kullanabilirsin,yada gündüz bir muz mutlaka,akşamda pirinç,patates,havuç ve yarım elma suyunu haşlayıp yedirebilirsin,cok işe yarıyor canım..
Ufaklıklar cok yoruyor artık,..neyse sağlıklı olsunlarda napalım...
ben hala nehirsu yesin diye türlü dalevereler ceviriyorum,cok cektim cok inş diğer bebiş benim bu konuda yüzümü güldürür.

Uzun bir aradan sonra ,Murgiz,Rida,Mercandilara,avebru,drydeniss,kardelen,....adını yazmadğım ve sohbetlerimizi paylaştığım arkadaşlarım...ve benden sonra yeni gelen ve tanışmadığımız arkadaşlar...kısaca herkese merhabaa.s....yazarken heyecanlandım birden...:asigim:
Nerelerdeydin diyorsunuz tabi haklı olarak,birtürlü fırsat olmuyor fırsat olsa bile pc ye girmem cıkmam bir oluyor yaz ayıda bizi dağıttı..arasıra baksamda birtürlü yazamadım,inat ettim şimdi nehirsu yu yatırmışken ..

En son sayfalarda okuduğum kadarıyla Murgizciğim canım Arda nasıl şimdisüprizzzzzkarayağız delikanlı olduya....
seni cok koşturuyor değil mi?2.yi düşünmediğinden belli:)ama canım bazen düşünmesende arada süpriz cıkabiliyor, 2.bebek süprizi...şimdi bende olduğu gibi:a015:
:a015:yani Ridacığım Mayıs annelerinde yalnız değilsin....ve ben de! Mart annesi olacağım..kısmetse..
Ridacığım Muhammet hastaymış geçmiş olsun,nehirsu isal olduğunda evde hazırladığım bir karışım vardı yedirdim 2.gün bile olmadan düzelti..ama öncelikle sütü azaltmak lazım cünkü süt isali devam ettiriyor...onun yerine daha önce dr bana önerdiği marketlerde satılan (eczanede var)MilupaHN25 diye maması var onu kullanabilirsin,yada gündüz bir muz mutlaka,akşamda pirinç,patates,havuç ve yarım elma suyunu haşlayıp yedirebilirsin,cok işe yarıyor canım..
ben hala nehirsu yesin diye türlü dalevereler ceviriyorum,cok cektim cok inş diğer bebiş benim bu konuda yüzümü güldürür.

hoşgeldin canım
arada yaz merakta bırakma bizi
yeni bebeşin hayırlı uğurlu olsun.bebişin kızmı erkek mi..
ay yaa bende istiyorum bebiş:eek:
gerçi kızıma doyamadım ve biraz daha büyüsün istiyorum

slm arkadaşlar nasılsınız yaa uzun zamandır ugrayamıyodum berke cok hasta oldu arkadaşlar durun size anlatayım kızlar berkenin bogazları dolmaya basladı bizde saglık ocagına götürdük öksürük surubu anti biyotik verdi neyse devam etiim 2gün suruplarına berkede cok fazla öksürük olmaya basladı arkadaşlar sonra bi gün mamasınıverdim öksürük surubunu verdim berke yeşil yeşil kusmaya basladı ve ateşlenmeye başladı hemen coccuk dktorumuzu aradım bebegin zehirleniyo dedi tabi cok korktukhemen saglık ocagın verdigi surupları attım cok kızdı doktr hiç ufack cocuga bu şuruplarverilirmi diye ama suan iyi allaha sükür kızlar sizler nasılsınz kimsecikler yktu masallah baya uygaranlar olmuş aman kızlar dagılmayalımm hepinizi öpüyorumopuyorumnanaktan

ayperincim hoşgeldin canım ya evet uzun zamandır yoktun özledik seni canım hayırlı olsun ikinci bebiş allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin seninde kaza olmuş hayırlısı diyelim üzülme demekki böyle hayırlı
ama ben cidden düşünmüyorum arda çok zor bir çoçuk çok zorlanıyorum valla arda üşütmüştü halada burmu akıyo bide dişi çıkyoo yatmıyo hiç :KK43:
nehir su hala zayıf anlaşılan ardayada zorla yediriyorum ardada kaç aydır aynı kilolarda çok üzülüyorum:KK43:

slm arkadaşlar nasılsınız yaa uzun zamandır ugrayamıyodum berke cok hasta oldu arkadaşlar durun size anlatayım kızlar berkenin bogazları dolmaya basladı bizde saglık ocagına götürdük öksürük surubu anti biyotik verdi neyse devam etiim 2gün suruplarına berkede cok fazla öksürük olmaya basladı arkadaşlar sonra bi gün mamasınıverdim öksürük surubunu verdim berke yeşil yeşil kusmaya basladı ve ateşlenmeye başladı hemen coccuk dktorumuzu aradım bebegin zehirleniyo dedi tabi cok korktukhemen saglık ocagın verdigi surupları attım cok kızdı doktr hiç ufack cocuga bu şuruplarverilirmi diye ama suan iyi allaha sükür kızlar sizler nasılsınz kimsecikler yktu masallah baya uygaranlar olmuş aman kızlar dagılmayalımm hepinizi öpüyorumopuyorumnanaktan

çok çok geçmiş olsun canım :teselli:

ayperincim hoşgeldin canım ya evet uzun zamandır yoktun özledik seni canım hayırlı olsun ikinci bebiş allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin seninde kaza olmuş hayırlısı diyelim üzülme demekki böyle hayırlı
ama ben cidden düşünmüyorum arda çok zor bir çoçuk çok zorlanıyorum valla arda üşütmüştü halada burmu akıyo bide dişi çıkyoo yatmıyo hiç :KK43:
nehir su hala zayıf anlaşılan ardayada zorla yediriyorum ardada kaç aydır aynı kilolarda çok üzülüyorum:KK43:

Teşekkürler murgizciğim,sorma canım uzun bir zaman şoktan kurtulamadım ,beynen hazır değilmişim demekki...birde nehirsu beni coook uğraştırdı yemesi problem bir cocuk olması herşeye yetti vallahi..2 kişi zor yedirdiğimiz zamanları düşündükçe:KK43:neyseki şimdi birazdaha iyi hiç olmasa yemek istiyor (yalayıp atıyor ama onada razıyım ,benim dalaverelerimle toparladı,tabi bunu ancak şimdi söyleyebiliyorum:KK43:zaten büyüdükçe kilo alımı azalıyor biliyorsun ama üzülüyor insan napalım,sağlıklı olsunlarda yeter diyorum.burada ben nehirsuyun kilo alması için devam sütünün içine( dr un önerdiği)günde 3 ölçek Fantomalt (Karbonhidrat takviyesi) katıyorum.kardeşinden dolayı belki biliyorsundur canım.
Arda nın diş problemi cok sıkıntılıdır eminim,özellikle kökler,biraz daha dayanman lazım yapacak birşey yok,fırsat buldukça uyumaya çalış,direncin düşmesin.:sm_confused:burun akıntısı olduğundada eczanelerde satılan burun aspiratörlerinden kullanıyorum,şu uzun borusu var ağzınla cekiyorsun tüm burnundakiler tüpe toplanıyor,rahat ediyor kızım ,biraz bağıra cağıra yapıyoruz ama rahat uyuyor sonra..dene istersen canım.:sm_confused:

Çok geçmiş olsun canım..:teselli:

hoşgeldin canım

teşekkürler drydenissciğim:1hug:
cinsiyeti henüz belli değil,3 hafta sonra dr gideceğimozaman belli olur inş bakalım artık,sağlıklı olsunda keşke..

aaaaaaacnm sen hamilemisin ay cok sevindim cnm hayırlıolsun of ya bende istiyorum bebek fakat eşim 1kac sene sonra diyo bakalım hayırlısııı

merhaba arkadaşlar,
bir kaç gündür yoktum benim işlerle uğraşıyordum benim iş oldu köydeki okula görevlendirmem için dilekçe istediler bu da işin olacağını gösteryor biz de bunun üzerine lojmanı temizlemeye giriştik . pazartesiye kadar yerleşiriz artık. aslında sevinmem lazım ama sevinemiyorum çünkü aklım halen geredede burda kalmayı hiç istemiyorum ama rabbimden hep hayırlısını istedim demek ki hayırlısı buraymış hele kapının sesine "baba" diyerek bağırıp koşan kızımı gördükçe burda kalmanın doğru olduğunu düşünüyorum üstelik burda sadece 9 buçuk ay kalacağım sonra yine tayinciyiz nasıl olsa...o yüzden biraz sabretmeliyim ...1 aydır süren belirsizlik maratonu bitti şimdi başka bir maraton başlıyor pazartesi göreve başlayacağım inşaallah ve inşaallah mini mini birleri okutacağım şimdiden heyecanlıyım :))
gülhancım izmitte öyle kreş var mı? geredede vardı benim de hoşuma gidiyordu komşumun çocukları gidiyordu çocuklar orda hem oynuyorlar hem de kuran öğreniyorlardı. benim gerededeki öğrencilerimin bir kısmı o kreşlerden gelme ve ders başarıları çok iyiydi. hem okula başlayınca nasıl olsa öğrenmeye doğru dürüst vakitleri olmayacak. ama hocasını iyi araştır çocuklarla iyi iletişim kurabiliyor mu ona çok dikkat et sonra doğru yapalım derken çocukcağız iyice soğumasın.
kardelencim senin bilgisayar da inşaallah en kısa zamanda yapılır .bu arada benim laptopun adını "taşiba" olarak değiştireceğim :)) geçen sinirlendim koltuktan yere yatay fırlattım, çalıştı , benim kız üzerine çıkıp resmen horon tepiyor :)) olmadı yere indirip ters çevirip bir daha tepiniyor. ve halen laptop çalışıyor diyecek söz bulamıyorum
ridacım inşaallah en kısa zamanda yeniden kalabalıklaşır burası herkes yerine iyice bir yerleşsin o zama yine şenlenir. sahi yerleşmek dedim de selma ne yaptı acaba o da inşaallah yerine yerleşmiştir

helinim anladığım kadarıyla eşin ilçede görevli sen köye görevlendirildin ama ilçedeki lojmanda birlikte kalacaksınız öyle mi?
hakkınızda hayırlısı olsun..ülkemin her köşesinde siz eğitimcilere ihtiyaç olacaktır. 9 ayın bitiminde belkl öyle güzel ve hiç unutamayacağın anılarla döneceksin ki keşke gelmişim ve buraya ışık olmuşum diyeceksin inşallah...dualarımız sizinle helincim, bu arada gerçek ismini unuttum mu söylemedin mi hatırlamıyorum..sana isminle hitap etmek ve seni, dualarıma isminle almak isterim..
valla muhammed de aynı arkadaşım, laptopun üzerine çıkıp tepiniyor gözümün içine baka baka..yapacak bişey yok yavrular büyüyünceye kadar bize dur durak yok..

arkadaşım seni görmek ne güzel..inanamıyorum daha dün aklımdaydın ve bugün yazılarında karşılaştım..üstelik hamile olduğunu da öğrenince sevincim ikiye katlandı diyebilirim..iki mayıs annesi mart ayında bir daha anne oluyor..vallla gerçekten yalnız olmadığımı bilmek beni ziyadesiyle mutlu etti..bebişin cinsiyeti belli oldu mu arkadaşım..hamileliğin nasıl gidiyor..nehirsu nasıl..
ben hamileliğimi şu mide bulantılarım olmasa hiç anlamayacağım..şu ana kadar bir sorun olmadı neredeyse 4 aylık oldu 15 haftalık benimkisi SAT tarihim 26 mayıs ve Doğum 2-3 mart gibi görünüyor..sezaryen olacağım için şubat sonu diye tahmin ediyorum..hayırlısı bakalım
bu arada muhammedin ishali geçti arkadaşım..muzla papates püresiyle geçiştirmeye çalıştım.sağlık ocağından 4 adet ilaç aldım ama kullanmaya lüzum görmeden geçti çok şükür..4 günün sonunda..çok su ve tuz kaybetmiş bünyesi bir toz içecek verdiler..ama tadına bi baktım ben bile tiskindim..muhammede verdim tükürdü..içmeyince hepsini döktüm...işte böyle arkadaşım...verdiğin öneriler için de ayrıca teşekkür ederim..
aramıza tekrar hoşgeldin arkadaşım lütfen toparlanalım artık..gizem elif yasemin, ebru derya, gökçen, gülhan, çiğdem, tuğba, kardelennn elif, selma, eda, totsak adını sayamadığım tüm arkadaşlarıma sesleniyorum..lütfen bir araya gelelim..hepinizi seviyorum..

çiğdemcim geçmiş olsun berkemiz şu an daha iyicedir inşallah..valla minikler hasta olunca hiçbirşeyin tadı tuzu olmuyor..Allah sabırlar versin bebeği sürekli hasta olan annelere..

kızlar.... benim pc bozuldu:KK43:(( negüzel kavuştuk birbirimize derken ayırldım yine sizden. eşimin iş yerine uğrayıp haber vareyim dedim size. en yakın zamanda görüşmek üzere öpüyorum hepinizi:KK43:( mucuuk.......
tuğbacım en yakın zamanda yapılır inşallah bizimkide arada tekliyo..
gülhancım sen de yoksun nerelerdesin...hey arkadaşlar hadi artık toplanalım..paylaşacak hiç birşeyimiz kalmadı mı...
canım burlardayımda canım sıkılmıştı anneme gittim geldim iftar sofrası falan vaktim olmadı
merhaba arkadaşlar,
canım hayırlı ve uğurlu olsun ...çok sevindim..cd vermişlerdi onu izledik gönderenler memnun bide havalar güzelken dışarı çıkıyodu şimdi evde hiç çekilmiyo naparım kış boyu hayırlıısyla bi başlasa..

ayperincim seni görmek çok güzel ben pek eski sayılmam ama ortalardayım işte..yazılarının devamını bekliyoruz
hoşgeldin canım
sen nasılsın deryacım nasıl gidiyo sen biraz huyca bana benziyosun araları en az 4 yaş olsun canım

geçen aklım ageldin nerelerde bu kız dedim sevindim görünce....bu arada geçmiş olsun canım

gizemcim senide unutmadım arda nasıl sen nasılsın...

evet sıra bende kızlar eşim 5 aydır işsizdi p.tesi işe başlıyo ama..biraz yorucu ve mesaili bi işmiş o hastalıklı büyüdü,ğü için sıkıya alışık değil pek sevinemiyorum bu yüzden çok stresli inşallah sürekli olur Allah kimseyi darda bırakmasın hepiniiz kocaman öptüm biizmkiler uzaktan kumandalı araba savaşı yapıyo şimdilik hoşçakalın..

gülhancım eşinin işi hayırlı uğurlu olsun, inşallah gözünde büyüteceği kadar zor bir iş değildir ve sabırlı bi şekilde işin üstesinden gelebilir..sonuçta koskoca bir evin sorumluluğu üzerinde olacak..bizlerin de duaları sizlerle olsun arkadaşım..herşey gönlünüzce olsun..
ben de biliyorsun 1 hazirandan beridir işsizim..1 ekimde duruşmam var..kadrolu olarak çalıştığım işyerinden türlü bahanelerle çıkardılar...işe iade davam var..kazanırsam ki %99,9 kazanacağım ama işe iade alınma olasılığım yok..çünkü yeni belediye başkanı kendi adamlarını işe aldı..bu durumda alacağım tazminatın 3-5 katı fazla tazminat ödeyecekler bana..işsizlik maaşı alacağım 1 yıl nasip olursa..oğlum ve yeni doğacak olan bebişimi biraz daha büyütmüş olarak yeni işime başlayacağım..çünkü illa ki çalışmak istiyorum.

herkesin hakkında hayırlısı olsun bakalım
bu arada sabahtan beri halı ve koltukları sildim..yarın da kısmet olursa perdelere el atacağım camlar da var tabi ama yağmurdan dolayı salonu ve oturduğum odayı silmem gerekecek..hava çok kasvetli..sizin yaşadığınız şehirlerde de yağmur var mı?

saol cnm allah razı olsun evet cnm berkbirazdaha iyi baklaım uyuyo simdii valla cnm haklısınn minikler hasta olunca bizimde tadımız tuzumuz kalmıyo :sinifsinif:
çiğdemcim geçmiş olsun berkemiz şu an daha iyicedir inşallah..valla minikler hasta olunca hiçbirşeyin tadı tuzu olmuyor..Allah sabırlar versin bebeği sürekli hasta olan annelere..

X