2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selmacım ek atamanın olacağı ile ilgili bir bilgi de ilk kılavuzun sonunda vardı önceki okulumda beraber çalıştığım arkadaşımın da eş durumu tayini çıkmadı zaten hatayda sadece 1 açık gösterildi arkadaşımın abisi kaymakam ve hatay il milli eğitim müdürü önceki sene bolu il milli eğitim müdürü idi. arkadaşın abisi durumu anlatınca adam madem böyle bir durum var 1 açık göstercektik ama 3-4 açık gösterelim puanı yeterse atanır demiş ve büyük bir olasılıkla atanacak özetle;
1. madem açık sayısı değiştirilebiliyor niye baştan adam gibi açık sayısı doğru bir şekilde belirtilmiyor
2. arkadaşımın abisi kaymakam olmasaydı sonuç ne olacaktı
3. arkası olmayanın Allah yardımcısı olsun :KK43:((

canlarım bu arada benim adım kader...
önceki müdürüm bana sürekli " adın kader olacağına kaderin kader olsun kız " derdi çok doğru söylermiş :)))
yine de buna da şükür Allah bu günümü de arattırmasın

helinim canım meb de yayınlandı kılavuz yani ek atama var allah a şükürler olsun ki...
ama puanlar uçmuşş yine hayal olmasın umutlarım diyorum...bu nasıl iştir eşimin yanına gidemiyorum ya...

canım bende sadece tercih ettiğim okulların puanlarını görebildim sonuçların açıklandığı sayfadan...diğer okulları bende merak ediyorum..bakalım yarın olsun hayrolsun çok okul açılmaz diyolar:KK43:((

ben de pek ümitli değilim açıkçası tek avantajım il içi olduğu için görevlendirme olabilir bakalım. il dışına gidecekler için en azından il emri gelse ile gittikten sonra görevlendirme yaptırma ihtimali var...

görevlendirme diye belirttikleride sözleşmeli öğretmenlerin atanmasıymış..memurlar nette onun tartışmasını yapmışlar hatta ...benim de umudum yok...ama bu sefer ücra yerleri ceyhan ın imamoğlu nun ulaşımlı köylerini felan yazacağım..
araba kullanmayı yeniden öğrenmem gerekecek belki öyle gider gelirim..bana kalsa ben ilçede de otururum ama eşim merkezde oturmak istiyor...birde bebek var...çok zor ya gözüm almıyor inan ki bişeyi..

canım benim zaten elimizi kolumuzu bağlayan, bizi en çok sıkıntıya düşüren de bebeklerimiz öyle değil mi? bizi en çok yıpratan da bebeğimiz ne olacak endişesi, her gün bunu düşünmekten kafayı yiyeceğim. aslında herkese akıl hocalığı yapan, nasihat eden ben kendi durumuma sabır gösteremiyorum.

kızlar biliyomusunuz bayanlar için en ideali diye hep öğretmen olmak istemişimdir ama görüyorumki her mesleğin zorlukları var tanıdığın olmayınca her meslek aynı oluyomuş:KK43:( bende bilgsayarlı muhasebe okudum okul bittikten sonra iş bulamadım son çare markette kasiyerlik yaptım. en son evlenmeden önce lisede staj yaptığım işyerinde çalışıyodum maaşımda iyiydi geçiciydi ama sürekli olabilirdi...ama ben çocuklarım için evde oturmayı tercih ettim bi taraftan da eşimle vakit geçiremem diye bıraktım bazen diyorum başka meslekmi seçseymişim ama benim için hayırlı olan buymuş demekki..

gülhancım sekiz sene evvel severek ve isteyerek başladığım mesleğimden o kadar soğuttular ki. mesleğimin en güzel yılları diyarbakırda çalıştığım ilk 4 yılımmış. çünkü sadece öğretmenlik yapıyordum hem de bütün imkansızlıklara rağmen.... ve eş durumu vb. sorunlar yoktu hatta benden önce ilk atamada bile eşinin yanına veriyorlardı. önce 2004 te eş durumlarını düzenleyecğiz diye giderek zorlaştırdılar. güya suistimal oluyormuş doğudan kaçamak için kullanılıyormuş hatta önceden boşanma bile tayin sebebi idi hem de istediğin yere veriyorladı (bi arkadaşımın başına geldi şimdi kendisi antalyada memleketinde) evet gerçekten de insanlar doğu görevinden kaçmak için formalite evlilik yapıyorlardı ama bu işi takip etmek yerine eş durumunu zorlaştırdılar yüzlerce masum insanın canını yaktılar. kaç boşanmaya sebep oldular :KK43:((( sonra 2005 te yenilik adı altında içi bomboş sadece form ve evrak doldurmaktan başka bir şey olmayan bir sistem getirdiler doldurduğumuz form ve evrakları bir görsen yıl sonunda inanamazsın. kafamçokkarıştı bir işe yarasa içim yanmayacak boşa zaman ve kağıt israfı. kendimi artık öğretmen gibi değil sekreter gibi hissediyorum. bazen şu formlar yüzünden ne eşimle ne de çocuğumla gerektiği gibi ilgilenebiliyorum :çok üzgünüm: bunların üzerine öğrencilerdeki aileden gelme davranış bozukluklarını ekle, üstüne bir de öğrencilerin internet, facebook, ukalalıklarını ekle. aileye durumu anlatırsın görünüşte tamam haklısınız hocam bir süre sonra yine aynı tas aynı hamam olduklarını ekle.... ki beni en çok yıpratan da boşa krek salladığımı görmek...eve gelirsin işin gücün ya evraktır, ya öğrencinin o gün yaptığı bir davranıştır kafanı kurcalar durur. eşimin kafasını şişiririm adamcağız bazen bana iyi dayanıyor .....ama bu sistem bu şekilde devam ederse normal memurluğa geçmyi düşünüyorum en azından eve gittiğimde artık işimi kapının dışında bırakıp sadece eşim ve çocuğumla ilgilenmek istiyorum
şu mübarek ayda tek tek dileğim ; Rabbim şu mübarek ramazan ayının hürmetine eşleri, yavruları bir araya getirsin, eşleri birbirinden ,yavruları ana babasından ayırmasın.....

Son düzenleme:
selmacm ve kadercim umatrm istediğiniz yerler olur bunu canı gönülden isterim bende öğretmenim ama hala atanamadm bile bu 5. kpss ye girişim ve artık umudum tükenmeye başladı artık özel ders falan vermeye başlıycam işın bi ucundan başlamak gerekiyo kös kös sınava hazırlan sonuç hep hüsran hep hüsran

valla canım halen meb açamadı ilsisi:KK43:
memurlar.nette yazılanlara bakılırsa ya norm kadrosu olarak atayacaklar ya da il emri gelecek...inşallah hayırlısı olsun da..
ela çok mümüklü kızlar ya fizyolojik serum yaptım bugün bakalım nolcak...gece uyutmuyor beni burnunun tıkanıklığından:KK43:

selmacım gözün aydın il emrigelmiş inşaallah eşinin yanına gidebileceksin. benim iş galiba görevlendirme ile olacak çünkü il içi eş durumu kaldırılmış

musoncum sen de inşaalh en kısa zamanda atanırsın ben 1 sne bekledim ama gerçekten yıpratıcı idi rabbim yardımcın olsun inşaallah

selam arkadaşlar... gönlünüze göre olur inşaallah herşey... ela'nın burun tıkanıklığı çok fena canım ya, benim kızım da tıkanır dururdu bi dönem. nası yapıyosun bilemiyorum ama, ben serumun yarısını bi burnuna, yarısını diğerine.doktorumuzda bu şekilde söylemişti zaten,damlatıyordum önceden pek işe yaramıyodu.neyse acil şifalar canım.

helinim il emri geldi ama tercihlerimi bir görsen zaten açılmış 26 okul 25 tercihi doldurmam gerekecek...çok uzak ilçeler var kesin çıkar benim tayinim oralara puanım 92 geçen ki kurada ceyhanın bir okulu 96 da kalmıştı.yani çıkar o zaman benim işime yaramıyor ki il emri?
ne yapacağımı şaşırdım vallahi..

canım sen hele bir adanaya git gerisi gelir inşaallah . gerçi böyle diyorum ama kel ilacı bulsa başına sürecek :)) biz de aynı ildeyiz ama aramız 180 km özel araban yoksa iki arabayla 3 buçuk saat artı berbat yollar da cabası...arabayla geliş gidiş yapabileceğimiz bir yere bile razıyım :KK43:(

X