2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Canım Çok sevındım. Sen herŞeyın en ıyıısnı hakedıyosun.. HerŞey gÖnlÜnce olsun kızlarıda ÖptÜm

hep diyordum 2008 mayıs anneleri olarak birbirimize ne zaana kadar yazıcaz diye..Sanırım o zaman yaklaştı.Kimsecikler yok artık.Yaprak dökümü başlamış.
Ulaseda,muson,avebru uzun zamandır göremediğim arkadaşlar.Hele musonu çok merak ediyorum kpss ye girecekti.
Düğer arkadaşlarda çok nadir yazıyor ve sayfa çok zor ilerliyor.
Üzülüyorum be yau.Çünkü bu topicte bebeklerimizi canlarımızı anlattık tartıştık hep.Eğer silinir giderse çok üzülürüm.

hep diyordum 2008 mayıs anneleri olarak birbirimize ne zaana kadar yazıcaz diye..Sanırım o zaman yaklaştı.Kimsecikler yok artık.Yaprak dökümü başlamış.
Ulaseda,muson,avebru uzun zamandır göremediğim arkadaşlar.Hele musonu çok merak ediyorum kpss ye girecekti.
Düğer arkadaşlarda çok nadir yazıyor ve sayfa çok zor ilerliyor.
Üzülüyorum be yau.Çünkü bu topicte bebeklerimizi canlarımızı anlattık tartıştık hep.Eğer silinir giderse çok üzülürüm.

ay inş öyle bişiy olmaz canım az girilmesinin nedeni bizim küçük haydutlar büyüdü hareketlendi vakit bulamıyoruz en azından benim az girmemim nedeni bu diyebilirim
bende edayı merak ediyorum ankaradadır bence

iyi geceler anneler,
hepinize tekrar merhaba , bir haftadır annnemlerdeydim yarın inşaallah Erdeğe gideceğiz, 5 gün yokum.
Gülhancım öncelikle sana geçmişolsun diyorum. Elifçim işlerini biraz olsun yoluna koyabilmene çok sevindim.Umarım Türkiye de güzel vakit geçirirsin. Cassercim ben de bazen aynı şeyleri düşünüyorum ama Murgiz e katılıyorum çocuklarımız tam anlamıyla afacan oldular artık bilgisayarın başına oturmak oldukça güçleşti kaydirigubbakcemile ayrıca malum yaz tatili, herkes bir yerlere dağıldı o yüzden de sayfanın çok yavaş ilerlemesi normal .
tatilde büyüüüük bir olasılıkla internetin başına geçemeyeceğim gelince görüşmek üzere hoşçakalın
tüm 2008 mayıs annelerini ve bebişlerini opuyorumnanaktan

mert abisini dövüyor tabi ısırıyor geçen gün çekmeceden cezveyi al git içeri abisinin kafasına vur yavrum mahmud nasıl ağladı şişti kafası buz koyduk.5 gündür mertle yalnızız babası ve mahmud erzuruma gittiler bende büyük ankara festivalinde görevliydim akşamları 9 da evde oluyordum çok şükür şimdi işe döndüm zor oluyordu bu arada ankarada bulunanlar festivale gitsinler akşamları çok güzel oluyor baya sanatçılar var bugün ebru gündeş var mesela.

elifcim kardeşinin düğününe gelmene sevindim umarım içindeki o huzursuzluk kaybolur gider.
mama veren anneler mama vermeyi kestinizmi?ben devam sütü veriyorum doktora sormayıda unuttum çok şükür dr bu aralar pek ziyaret etmiyoruz :))

iyi geceler anneler,
hepinize tekrar merhaba , bir haftadır annnemlerdeydim yarın inşaallah Erdeğe gideceğiz, 5 gün yokum.
Gülhancım öncelikle sana geçmişolsun diyorum. Elifçim işlerini biraz olsun yoluna koyabilmene çok sevindim.Umarım Türkiye de güzel vakit geçirirsin. Cassercim ben de bazen aynı şeyleri düşünüyorum ama Murgiz e katılıyorum çocuklarımız tam anlamıyla afacan oldular artık bilgisayarın başına oturmak oldukça güçleşti kaydirigubbakcemile ayrıca malum yaz tatili, herkes bir yerlere dağıldı o yüzden de sayfanın çok yavaş ilerlemesi normal .
tatilde büyüüüük bir olasılıkla internetin başına geçemeyeceğim gelince görüşmek üzere hoşçakalın
tüm 2008 mayıs annelerini ve bebişlerini opuyorumnanaktan

kızlar geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun dr gittiğimde ufak bi aksaklıktan dolayı muayene olamadım ama çok şükür ağrılarım geçti yumurtlama zamanımıydı bilmiyorum şimdi iyiyim...helincim ii tatiller canım eşimin arkaşları var erdekte ikinci memleketi sayılır herkes gördü bi ben gidemedim çok güzel olduğunu söylüyolar bigün arab aolursa gideriz belki tatile:)))))))))yasemincim mahmuda geçmiş olsun canım aynı şeyler bizde de var bazen bakımları zor olsada hoşuma gidiyo ...alperen abiisnin yaptıklarını yapıyo peşinde kuyruk:)))

herkese selamlar
kimseler uğramaz olmuş artık
malum yaz ve bebeler büyüdü artık
aslında ben hergün giriyorum ama bakıyorum kimseler yok bende hiçbirşey yazmadan geçiyorum
noldu bize yahuuuuu en yaramaz mayıs bebeleri mi yoksa

burak hala yürümüyo sıpacan kucakta gayet rahat gideceği yerede arabasıyla götürülüyo ohhhh
bende bi türlü biberona alıştıramadım hala beni emiyo
gündüz yemesi gereken besinleri yiyo gece uyanmasın uyandığı zamanda süt vereyim diyorum ama nafile beni emmek istiyor
1.5 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum ama
sütü nası vericem hala düşünmekteyim
bende sütü bazen kahvaltılarına bazende yoğurdunun içine katıyorum bazende çorbalarına
sizler naptınız sütü nası veriyosunuz biberon almamakta çok ısrarlı benim oğluş

hepinizi kocamaaan öpüyorum
bu gidişle taaa sezon sonunda görüşecez herhalde

herkese iyi geceler.uzun zamandir giremiyorum herkes gibi bende uygarin pesinde dort donenlerdenim.cok yaramaz oldu ve bi okadarda simarik.azicik bagirsam hemen dudaklarini buzup agliyo babasina.bi disipline sokamiyorum biseye yapma dedikce daha cok yapiyo,ustune dusmeyim diyorum bisey demiyim belki yapmaz diyorum oda nafile,nasil basedicemi sasirdim aksama kadar koltuklarin tepesinde ordan oraya atliyodelikafadulden.sizler nasilsiniz bebisler iyidir umarim butun mayis annelerine ve bebislere sevgiler

biyerlere gitmedim buralardayım nasılsınız annişler çok yoğun günler geçirdim sınavda atlattık nası atlattım bilmiyorm yine sınırdakaldım gibi bakalım artık hepinizi kocaman öpüyorm
cassercm sana msj attım ama gelmdi heralde kilomu koruyorm canım 58-59 arasıyım diyet yapmıyorm ama koşturmadan hiç kilo almıyorm aman nazar deymesin diyeyim safa cm nasıl koşturuyomu biz hiç eve girmiyorz buda benim işime gelmiyo değil kızımla gezip duruyorz
elifcm sen nasılsıncanım iyisindir umarm
hepiznizi kocaman öpüyormmmm

Yorgunluktan oluyorum kizlar...Ptesi turkiyeye geliyorum.Bir yandan valiz yapiyorum arkami donmededn kayra tum valizi bosaltiyor.Bir yandan evi toplamaya calisiyorum .Kayra surekli mizmizmiz pesimde agliyo kucagina al diye....Gecen hafta moralim cok kotuydu .Esimle ayrilma noktasina gelmistik.ESyalarini toplayip gitmisti.Cocuklar cok etkilendi.Tuvalete girsem beni birakma diye agliyorlar.Adam mahvetti cocuklarin psikolojisisni..B ukadra isin arasinda bugun yemekli misafir geldi.Kayniminda dogumgunuydu ona da kocaman bi parti yaptim.Amma hamarat oldum kaydirigubbakcemile3

Size kocamannnnn bi mujdem var..1 haftadir bekliyorum artik dayanamayacagim mujdeyi ben vereyim ...Kendisi ortalik olmadigi icin... (Ridacim canim ozur dilerim beni affet) Muhammed'e kardes geliyor :sm_cool: Canim arkadasim Rida hamileee subat 2010 da kavusacak minik melegine hihoyyyt Ayyy daha fazla saklayamidim ne yapayim :eek::eek:

merhaba kızlar...
nasılsınız görüşmeyeli...ben halen kastamonu dayım.ikizim nişanlandı:)onun telaşesiyle geçti..
dün ela nın kulağı hafif şişti bugün bir baktım baya kabarmış..kabakulak olmuş kızım ya..sabah öyle huysuzdu ki şimdi uyuyor neyseki.. şurupta içmedi..bişeyde yemedi..
bizde izmir e geçmeyi düşünüyoruz ama kızım biraz iyileşsin artık öyle geçeriz..ela yürüyor baya baya..ama sürekli değil emeklediğide oluyor halen:KK43:
rida nın hayırlı olsun bebeği allah tamamına erdirsin..isteyerek mi oldu acaba?
elif cim senin başına neler geldi böyle?
öptüm hepinizi kızlar..

Ay kiyamam Ela'ya cok gecmis olsun.Bizim bu yaptirdigimiz asilarin icinde kabakulakta var.Artik cocuklar gecirmiyor bi cok hastaligi diye biliyorum .Oyle degil mi?Sicaklarda nasil da zordur yavrucaga...Cok cok gecmis olsun.Tatile 2 kucuk coukla gitmek degilde,gittigimde yerde hasta olmalari beni korkutuyor..Burnin ilacina usulune alisigiz..Orda elim ayagima dolaniyo.Hala valiz hazirlamaya calisiyorum ...Birde buralarda adettir,Birisi turkiyeyemi gidiyo millet kostura kostura gelir,ayyy benimde su paketim var,bi valiz versem goturur musun der.Bizde aynen oyle oldu.2 tane extra valiz cikti basima...Valiz agirlik haklarini da dusurmusler.Extra dunya para vermek zorunda kalmayayim diye kendi valizimi mecbur minnacik tutacagim ..Insanlar dusunmuyor ki bu kadin 2 kucuk cocukla,zaten bacagi kirik nasil goturecek bunlari diye...Bide bastan kucucuk bi canta diyorlar bi bakiyorsun koca valiz yani.Ufffff su yumusak yuuzm olmasa millete bi gun sert cikicam.Ama ne zaman????

Ay kiyamam Ela'ya cok gecmis olsun.Bizim bu yaptirdigimiz asilarin icinde kabakulakta var.Artik cocuklar gecirmiyor bi cok hastaligi diye biliyorum .Oyle degil mi?Sicaklarda nasil da zordur yavrucaga...Cok cok gecmis olsun.Tatile 2 kucuk coukla gitmek degilde,gittigimde yerde hasta olmalari beni korkutuyor..Burnin ilacina usulune alisigiz..Orda elim ayagima dolaniyo.Hala valiz hazirlamaya calisiyorum ...Birde buralarda adettir,Birisi turkiyeyemi gidiyo millet kostura kostura gelir,ayyy benimde su paketim var,bi valiz versem goturur musun der.Bizde aynen oyle oldu.2 tane extra valiz cikti basima...Valiz agirlik haklarini da dusurmusler.Extra dunya para vermek zorunda kalmayayim diye kendi valizimi mecbur minnacik tutacagim ..Insanlar dusunmuyor ki bu kadin 2 kucuk cocukla,zaten bacagi kirik nasil goturecek bunlari diye...Bide bastan kucucuk bi canta diyorlar bi bakiyorsun koca valiz yani.Ufffff su yumusak yuuzm olmasa millete bi gun sert cikicam.Ama ne zaman????

valla canım ne desen haklısın..allah yardımcın olsun...
aşı olmuştu ela da eşimin dediğine göre aşıdan bir ay sonra gibi bebeklerde olabiliyormuş kabakulak ama hafif seyredermiş..inşallah en zor günümüz bugündür yarına daha hafifler diyorum..bizimkide şurup içmiyor içse biraz rahatlayacak ama..
dün bişey yememişti bugünde az evvele kadar yemedi..nihayet biraz bişeyler yedi uyudu..

Selmacim surubu nasil iciriyorsun? Kasikla mi? Mercana ilac icirmke bebkleiginden beri cok zordu...Ilk dogudugundan bu yana doktorumuz siringa verdi.Uzerinde olculeri olan...Siringayla iciriyorum.Yutmama ihtimlaine karsi 1sn burnunu sik.Kolayca iciyo o zaman

günaydın kızlar...elifçim dün gördüm yazını yorum yapamadım o valiz işini sorma bende bi yere gideceğim zamna iki parça kıyafet koyuyorum arkamı döndüğümde içi boş gittiğim yerde bakıyorum o kadar koyduğum halde öneml olan şeyler yok.)) tek tek çıkartıyolar.. çok hamaratsın valla maaşallah canım bu arada bide kaynının doğum gününü yapmışsın bide şu iyimserlik evt canım izsanlar yumuşak yüz görmesinler yeterki ..onların yardımcı olacağı yerde bide valizmi yapıyolar..neyse canım hayırlısıyla kazasın belasız gel hayırlı yolculuklar

ya önemli şeyi unutmuşum ridanın hamileliği hayırlı olsun Allah gönlün egöre versin sağlıkla kucağına alsın inşallah ama isteyerekmi yaptı merak ettim :)))selmacım geçmiş olsun canım geçen eltimle konuşuyoduk bu kabakulak hastalığını ben ilkokulda geçirdim okula devam etmiştim herkese bulaşmıştı...çocuklar aşı olsalar bile insan korkuyo yinede muharremde alperende hiç bişey geçirmedi muharremin yaşıtlarından bir kaç kişi su çiçeği geçirdi bide kabakulak erkeklerde daha ağır oluyoımuş galiba

eliffffff kardeşinin düğününe gelebşlmene çok sevindim canım. ridaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa çok sevindim ALLAH sağ sağlim bebeğine kavuştursun inşallah.bu arada mahmud ve babası erzuruma gittiler 1hafta oldu biz mertle evdeyiz ben aynı işe gidiyorum akşam geliyorum oğluşla oynuyoruz kuduruk öyle ısırıyo beni:)))

herkese kocaman merhaba..
öncelikle yine yeniden hamiş olan ridacım hayırlı uğurlu olsun bebişin. sağ salim kavuşmak nasip olsun inşallah..
elifcim haberi verdiğin için tşkkür ederiz canım.. kızmaz ridacım..
sende memleketine dönüyorsun.. çok zahmetli oluyordur..
bu arada benim kuzu yazlıkta babannesinin yanında
haftasonu görmeye gidebiliyorum. çünkü burada bakacak yok. annemler köydeler.
haftasonu yanındaydık.. denize bayılıyor kızım yaa.. kumda oynamayı çok seviyor. sudan ayıramıyoruz bağıra bağıra ayrılmıyor.. suda çok güzel oyun oynuyor. kendi kendine birşeyler mırıldanıyor. keyfi yerinde. yalnız alerji olmuş.. dr unu aradık durumunu telefonda anlattık şurup verdi. ondan veriyouz. sürekli güneş gören kolları ve omuzları isilik gibi ama değil. parmaklarına kadar kırmızı kırmızı boncuk büyüklüğünde değişik birşey olmuş. inşallah şurup iyi gelir.
bu arada benim kız çok yaramaz ya.. benimki tabiri caizse koşuyor artık. yürümeyi iyice söktü.. düşüp kalkmalarıda yok artık. çok şükür... oyun delisi oldu. yazlıkta birsürü çocuk el üstünde tutuyorlar bunu. en küçük benim kız da... birde sevdiriyor kendini diyorlar. ama istediği olmadımı yıkıyor ortalığı ayağa kaldırıyor ortamı.. cadı mı olcak ne..
çok göz atamadım geçmişe.. benimde işlerim durgun çok girmiyorum nete. genelde kitap okuyorum kızlar. bi kitap merakı sardı sormayın gitsin..
umarım herkesin keyfi yerindedir.
kardelen totsak muson meram alperen yasemin helinim casser murguz elif herkese merhabaaa

merhaba herkese. kızlar uzun zamndır sizlerle görüşemedim. çalışmaya başlayınca zor oldu bilgisayarın başına oturmak. neyse umarım herkes iyidir. elif türkiyeye geliyormuş galiba. ayazıları okuyamadım fazla ama rida yeniden hamileymiş. hayırlı olur inşallah. onun içinm biraz zor olacak oğlu henüz çok küçük çünkü. neyse umarım sağlıkla doğar.derya gizem gülhan selma sizlerede merhabalar.
ben memeleketimdeyim.eşim göreve gitti ve yaz bitiminde gelecek. buyüzden kuzeyle tatil yapıcaz. kayınvaldemlerin yazlığa gideceğim ağustosta. şimdilik bu kadar. görüşmek üzere...

selam mayıs anneleri,
güzel bir tatilin arkasından hepinize tekrar merhaba...
helinle tatil hiç te korktuğum gibi olmadı. üstelik son caretta carettalar gibi denize doğru babasının elinde bir gidişi vardı ki görmelisiniz. kaldığımız otelin en küçük misafiri olduğu için otelin maskotu olmuştu zilli :emir_bebek: beslenmesi de problem olmadı en çok beslenmesinden korkuyordum malum hem çok zayıftı hem de beslenmesi yeni düzene girmişti. annemlere göre tatilde daha da toplamış en çok buna sevindim. tatilin tek kötü yanı geçen sene dolgusu düşen dişimi emziriyorum diye tedavi ettirememiştim iyice çürümüş her gün beni zıplatıp durdu şimdi annemlerin orda izmitte tedavi olacağım ama eşimin izni de bitiyor galiba ben burda kalacağım.
çenem düştü yine :))
elifçim başına gelenlere çok üzüldüm inşaallah en kısa zamanda ikiniz de toparlanırsınız bu arada memlekete gelmene çok sevindim senin için bir değişiklik iyi olur. ridanın hamileliğine de çok sevindim ne güzel ben çok istediğim halde cesaret edemiyorum ikinciye. selmacım sana da çook geçmiş olsun diyorum inşaallah elacık kolayca atlatır hastalığını, denizcim sana da merhaba küçük cerenin keyfi yerinde anladığım kadarıyla o da helin gibi su delisi olmuş anladığım kadarıyla hadi yazın iyi de kışın işimiz zor görünüyor :)) gökçencim sana da tekrar hoşgeldin ve iyi tatiller diyorum
kendinize ve mayıs güzellerine iyi bakın
hoşçakalın :enbuyukkk:

X