2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Casercım canım Çok ÜzÜldÜm baŞın saĞolsun ...allah rahmet eylesın...evet Şey bır anlık 5 sn sonra neler yaŞancak bılınmez hayırlııs olsun canım hepımız ıÇın

kızlar bende dişime dolgu yaptırdım çok tuhaf sızlıyo şimdi ...çocuklar fırıl fırıl etrafta uykusuzum:KK43:(

casser cim şok oldum okuyunca hiç birimizin garantisi yok ki başımıza neler geleceğinden...
allah onlara sabır versin çokk... başın sağolsun canım...
gülhan cım çok geçmiş olsun...

Selam anneler.
Elifcim sana çok geçmiş olsun.İnşallah çabucak düzelirsin.Başına kötü şeyler geldi ama sanırım az sonra yazacaklarımdan sonra yaşadıklarımızın aslında gelip geçici hayatın klişeleşmiş sıkıntıları olduğunu anlarız.
Ben sarıyerde doğdum ve çocuklugumun bir kısmı orada geçti.Orada yaşarken çok sevdiğimiz komşularımız eşimiz dostumuz vardı.Beni sürekli gezdiren beraber oyunlar oynadığımız benden 7-8 yaş büyük bir abla vardı delidolu biraz.Neyse yıllar sonra biz taşındık oradan.O ablanın 4 çocuğu olmuştu bende 4 yıl kadar önce ziyarete gitmiştim onlara.Ailecek 3 katlı bir binada oturuyorlardı.Biraz safça deli dolu biri olduğu için herkes kızmış ona dördüncüyüde doğurunca.Yazık oda tek başına gitmiş doğuma sezeryan olmuş kendikendine.
Neyse işin detayları bunlar.bu dediğim kızın en büyük oğlu 16 birde 14 yaşında kızı var diğer ikisi küçük.İnternettede haberleri çıktı bakarsanız linki:AİLESİNİ KURTARDI AMA ALEVLERDEN KAÇAMADI - GÜNCEL - STARGAZETE.COM

Evde yangın çıkıyor oğlan ilk duyuyor ve herkesi uyandırıyor.Çocuk maalesef yanarak öldü kızkardeşinin durumu ağırdı oda dün vefat etti.Annemler gitti cenazeye benden sakladılar önce çok üzülürüm die,bir şekilde öğrendim.Dünden beri üzüntüden midem bulanıyor düşündükçe mahvoluyorum.Anneleri önce oğlanın öldüğünü bilmiyormuş o kurtuldu sanıyormuş kızın öldüğü gün oğlunun ölümünü öğrenmiş.Sürekli uyuşturuyorlarmış.
Annem gittiğine pişman oldu ben böyle acı görmedim diyor.
3 katlı ev kül oldu zaten şimdi 3 aile evsiz kaldı ayrıca.Ölümlerden sonra insan malı düşünmüyor gerçi ama birde sokakta kaldılar.

Yani aslında herşey bir varmış bir yokmuş.
Çok üzücü..Şimdi kadına çok çocuk yaptın diyenler üzülüyordur çünkü ikisi birden öldü.
Herşey Allahtan umarım sabrınıda verir Allah.senağlama

Canim cok uzuldun ya..Bazen sozun bittigi yer oluyor..Hayat pamuk ipligine bagli resmen.Mutlulukta uzuntude bazen 1 sn surebiliyor..Allah kimseye evlat acisi yasatmasin...Dunyada ki en buyuk aci olsa gerek.Allah herseyin hayirlisi versin omrun bile
Kizlar geldi ,geliyor derken ne kadar heyecanliydim biliyorsunuz...Ama cocuklar geldi bir turlu hasatlillari atlatamadik.Once benim meniskus olayim cikti.Sonra bu gripal durumum.Grip deyip gecmeyin resmen cigerlerime yerlesti,ordan kalbimi bile etkiledi..Nasil bir virusse.Gece yattigim anda nefesim kesiliyo uykudan sicrayarak uyaniyorum..Dunde ayni virus kayraya gecti...39 atesle dr gittik.Birde ne gorelim...1 saat once dr giderken biseyi yoktu.Dr cocugu bi tum vucudu kizamik dokmus.Yalnaci su cicegi dedi dr...Bogazindaki enfeksiyon ates yapiyor,ustune birde 2dis cikardi ayni gun...Resmen cocuk 2 gunde eridi...

Ona uzulurken bugun mercan ateslendi .Hadiii bugunde onu tasidim dr a...O da orta kulak iltihabi olmus..
Annemler pazar gunu donuyor.Annem sen bakacak durumda degilsin gotureyim hazir donus bileti varken cocugun diyor..Gidis donus daha ucuz oluyor diye oyle almistim biletlerini...Iyi gitsinde annem ancak bayramdan sonra getirebilirim diyor...Ben artik bu sfere dayanamam diyorum .Ama annmede hakli Dizimi kiramadigim icin kayranin altini bile degistirmek zor oluyor....Ne yapsam bilemedim..Sizce ne yapayim?????

casser başın sağolsun. elifcim sanada geçmiş olsun.
kızlar nasılsınız? neler yapıyorsunuz? ben çok yoğunum. bugün boş günüm ama temizlikten fırsat bulamıyorum başka şeylere. kuzey de çok hareketli bi dakka durmuyor yerinde.onun peşindeyim sürekli. sizin bebişlerden yürüyenler var mı? belki söylemişsinizdir ama geçmişi akip edemiyorum. bizimki elimizden tutarak yürüyor ama kendi başına henüz yürüyemedi.snıım emeklemek daha kolay geliyor.çenesi iyice düştü bizim oğlanın. anne,baba,dede,mama,ado(alo),del del(gel gel),deyde(teyze),ayy cici,buu(su),baba deldi(baba geldi) gibi şeyler söylüyor. daha anlayamadığım pekçok şey söylüyor.
işte böyle hayatımız minikler oldu değil mi? bunu dedi,şunu yaptı... neyse kızlar hepinizi öpüyorum.bebişleri de..

Elif geçmiş olsun bol bol dinlenmek gerek
casser başınız sağolsun allah rahmet eylesin yaşadığımız müddetçe bu tür acıları
yaşayacağız maalesef işte 3 günlük dünya denir ne kadar da doğru gerçekten 3 günlük
ve bu 3 güne ne acılar ne sevinçler sığdırıyoruz ama hiçbirşey baki değil
allah kalanlara büyük sabırlar versin

Cumartesi günü oğluşumun doğum günü vardı ufak bi kutlama yaptık
evi süsledim çoık güzel oldu seneye da tam anneler gününe denk geliyor oğlumun
doğumgünü eminim oda güzel geçecek

merhaba kızlar
elif çim çok üzüldüm...bence gönder çocuklarını biliyorum yine sana zor olacak...ama diyorsun birde domuz gribi tehlikesi felan benim gözüm korktu allah korusun bişey olursa onlara keşke gönderseydim der misin o zamanda?ne zor bir durum..allah acil şifalar versin...
gökçen seni tekrar görmek güzel...ela kendi ayağa kalkıyor 3 4 adım atıyor pat yerde bu şekilde yürüme gayretleri sürüyor...ama dediğin gibi emeklemek kolaylarına geliyor hiç aceleleri yok yani... ela da çok konuşuyor durmadan sesli halde çoğu anlamsız tabi..dede nanne nannenne baba atti meme mama cee vs.. bişeyler diyor durmadan...
tülay cım doğum günü kutlu olsun bebeğinin...nice doğum günlerine artık allah uzun ömürler versin...

elifcim ameliyat olma durumun varsa kızlarını göndermekdaha mantıklı. zaten sende bakıma muhtaç olacaksın. kendini zor bakacaksın kuzuların da rezil olacak. yinede bilmiyorum yani en doğru kararı sen verirsin.. ayrılıkzor..
cassercim arkadaşınaçok üzüldüm.Allah geride kalanlara sabırversin inşallah
kızlar bu arada kızım kendi başına yürüyor uzun mesafede.. ve artık onunla çarşıya çıkmak ölüm. kucak istemiyor kendi yürümek istiyor. bırakıyorum orayı burayı çekiştiriyor döküyor saçıyor. kucağıma alınca öyle bağırıyorki sanki benbi yabancıyım ve onu kaçırmaya çalışıyorum... yalnız bi yere gidemem ben bu cadıyla...
umarım hasta olan bebiş falan yoktur kendinize iyi bakın

elifcim ameliyat olma durumun varsa kızlarını göndermekdaha mantıklı. zaten sende bakıma muhtaç olacaksın. kendini zor bakacaksın kuzuların da rezil olacak. yinede bilmiyorum yani en doğru kararı sen verirsin.. ayrılıkzor..
cassercim arkadaşınaçok üzüldüm.Allah geride kalanlara sabırversin inşallah
kızlar bu arada kızım kendi başına yürüyor uzun mesafede.. ve artık onunla çarşıya çıkmak ölüm. kucak istemiyor kendi yürümek istiyor. bırakıyorum orayı burayı çekiştiriyor döküyor saçıyor. kucağıma alınca öyle bağırıyorki sanki benbi yabancıyım ve onu kaçırmaya çalışıyorum... yalnız bi yere gidemem ben bu cadıyla...
umarım hasta olan bebiş falan yoktur kendinize iyi bakın

canım maşallah ne tatlı olmuştur yürümesi...ama korkuyyun beni ya yürümeye başlayınca da zorluklar bitmiyor yani...
ela da paytak paytak 3 4 adım atıp pat düşüyor popo üstü o bile beni nasıl sevindiriyor...şimdilik bu şekilde benim kıızmın yürüme çalışmaları ne zaman yürümeye başlayacak tam olarak yaa artık yürüsünkaydirigubbakcemilea.s.

canım maşallah ne tatlı olmuştur yürümesi...ama korkuyyun beni ya yürümeye başlayınca da zorluklar bitmiyor yani...
ela da paytak paytak 3 4 adım atıp pat düşüyor popo üstü o bile beni nasıl sevindiriyor...şimdilik bu şekilde benim kıızmın yürüme çalışmaları ne zaman yürümeye başlayacak tam olarak yaa artık yürüsünkaydirigubbakcemilea.s.

yürür canım ya en kısa zamanda.
nasıl güzeloluyorlar anlatamamya tarif edilemez bir duygu bu
birde kendi oturduğu yerden kalkabiliyor. ben kendim yürüyorum havasında beni öldürüyor zilli kaydirigubbakcemile2
elinden bile tutulmasına izin vermiyor.. hava çok güzeldi dün . kısa kollularıda giyindi başımızda şapkamız değmeyin keyfimize...alkisalkisalkis

yürür canım ya en kısa zamanda.
nasıl güzeloluyorlar anlatamamya tarif edilemez bir duygu bu
birde kendi oturduğu yerden kalkabiliyor. ben kendim yürüyorum havasında beni öldürüyor zilli kaydirigubbakcemile2
elinden bile tutulmasına izin vermiyor.. hava çok güzeldi dün . kısa kollularıda giyindi başımızda şapkamız değmeyin keyfimize...alkisalkisalkis

bende bugün kızıma kolsuz badi giydirdim allah ım ne tatlı oldu kollarını öpüp ısırdım durdum...böyle çıplak daha bir hoşlar kaydirigubbakcemile2ela da kendi yerden kalkıyor ama adımlar sürekli değil pat yerdekaydirigubbakcemile3

Canim cok uzuldun ya..Bazen sozun bittigi yer oluyor..Hayat pamuk ipligine bagli resmen.Mutlulukta uzuntude bazen 1 sn surebiliyor..Allah kimseye evlat acisi yasatmasin...Dunyada ki en buyuk aci olsa gerek.Allah herseyin hayirlisi versin omrun bile
Kizlar geldi ,geliyor derken ne kadar heyecanliydim biliyorsunuz...Ama cocuklar geldi bir turlu hasatlillari atlatamadik.Once benim meniskus olayim cikti.Sonra bu gripal durumum.Grip deyip gecmeyin resmen cigerlerime yerlesti,ordan kalbimi bile etkiledi..Nasil bir virusse.Gece yattigim anda nefesim kesiliyo uykudan sicrayarak uyaniyorum..Dunde ayni virus kayraya gecti...39 atesle dr gittik.Birde ne gorelim...1 saat once dr giderken biseyi yoktu.Dr cocugu bi tum vucudu kizamik dokmus.Yalnaci su cicegi dedi dr...Bogazindaki enfeksiyon ates yapiyor,ustune birde 2dis cikardi ayni gun...Resmen cocuk 2 gunde eridi...

Ona uzulurken bugun mercan ateslendi .Hadiii bugunde onu tasidim dr a...O da orta kulak iltihabi olmus..
Annemler pazar gunu donuyor.Annem sen bakacak durumda degilsin gotureyim hazir donus bileti varken cocugun diyor..Gidis donus daha ucuz oluyor diye oyle almistim biletlerini...Iyi gitsinde annem ancak bayramdan sonra getirebilirim diyor...Ben artik bu sfere dayanamam diyorum .Ama annmede hakli Dizimi kiramadigim icin kayranin altini bile degistirmek zor oluyor....Ne yapsam bilemedim..Sizce ne yapayim?????

offff hastalıktı temzilikti kaç gündür girmiyom neler olmuş yaaa çok geçmiş olsun canım benim hepinize birden senağlama
şimdi yatmam lazım yarına yemekli misafiirim var ben sorunu cevabını düşünüp sölemek istiyorum
geçmişi okuyamadım ama cassere başsağlığı dilemişsiniz onuda yarın okuyacam
herkese iyi geceelr

herkese günaydın
kızım öyle kirleniyorki anlatamam
evde durmadığı için kayınvalidemler hep parka götürüyorlarmış
orda kumla oynamayı çok seviyormuş
o yüzden çok kirleniyor yaa
akşam yine hırıltısıvardı öksürüğü vardı
bende sırtına vikis kılıklı şeyden sürdüm yatırdım
akşam soğuk algınlığı için şurup içirdim katarın
burnu tıkalı diyed iliadin damlattım . çok şükür rahat uyudu
gidip kızıma birsürü şey almam gerek çünkü çokkk kirleniyor kuzum yaaa
elimde yıkayamam valla kıyafetlerini makinaya atıyorum
onlarda doldurmuyor uyuz ouyorum
birsürü alayımda giysingiysin yıkayalım ne diyim değil mi ama kızlar yaaa!!!

Kızlarrrr doruk 1 yaşına giriyor bugün akşama kutluyoruz beklerim sizleride :)

selmacım yakında yürür canım ama merak ettiğine pişman olursun:)))))))))) bizimki yürüyo diye yemek bile yemiyo tutabilene aşk olsun açık hava delisi olu ya daire kapıısnın dibinde açılsın diye bekliyo ... elifçim canım valla ne diyeceğimi bilmiyorum çok zor bi karar ...yanında yardım edecek biri olsa yeri geliyo eşler bile bakmıyo çocuklara...bilmiyorum canım ya hayırlısı olsun ne diyeyim tekrar geçmiş olsun

Selam anneler.
Elifcim sana çok geçmiş olsun.İnşallah çabucak düzelirsin.Başına kötü şeyler geldi ama sanırım az sonra yazacaklarımdan sonra yaşadıklarımızın aslında gelip geçici hayatın klişeleşmiş sıkıntıları olduğunu anlarız.
Ben sarıyerde doğdum ve çocuklugumun bir kısmı orada geçti.Orada yaşarken çok sevdiğimiz komşularımız eşimiz dostumuz vardı.Beni sürekli gezdiren beraber oyunlar oynadığımız benden 7-8 yaş büyük bir abla vardı delidolu biraz.Neyse yıllar sonra biz taşındık oradan.O ablanın 4 çocuğu olmuştu bende 4 yıl kadar önce ziyarete gitmiştim onlara.Ailecek 3 katlı bir binada oturuyorlardı.Biraz safça deli dolu biri olduğu için herkes kızmış ona dördüncüyüde doğurunca.Yazık oda tek başına gitmiş doğuma sezeryan olmuş kendikendine.
Neyse işin detayları bunlar.bu dediğim kızın en büyük oğlu 16 birde 14 yaşında kızı var diğer ikisi küçük.İnternettede haberleri çıktı bakarsanız linki:AİLESİNİ KURTARDI AMA ALEVLERDEN KAÇAMADI - GÜNCEL - STARGAZETE.COM

Evde yangın çıkıyor oğlan ilk duyuyor ve herkesi uyandırıyor.Çocuk maalesef yanarak öldü kızkardeşinin durumu ağırdı oda dün vefat etti.Annemler gitti cenazeye benden sakladılar önce çok üzülürüm die,bir şekilde öğrendim.Dünden beri üzüntüden midem bulanıyor düşündükçe mahvoluyorum.Anneleri önce oğlanın öldüğünü bilmiyormuş o kurtuldu sanıyormuş kızın öldüğü gün oğlunun ölümünü öğrenmiş.Sürekli uyuşturuyorlarmış.
Annem gittiğine pişman oldu ben böyle acı görmedim diyor.
3 katlı ev kül oldu zaten şimdi 3 aile evsiz kaldı ayrıca.Ölümlerden sonra insan malı düşünmüyor gerçi ama birde sokakta kaldılar.

Yani aslında herşey bir varmış bir yokmuş.
Çok üzücü..Şimdi kadına çok çocuk yaptın diyenler üzülüyordur çünkü ikisi birden öldü.
Herşey Allahtan umarım sabrınıda verir Allah.senağlama

off ya anca okuyabildim başın sağolsun allah acılı anneye sabır versin çok zor gerçekten
dediğin gibi herşey bir var bir yoksenağlama

Cumartesi günü oğluşumun doğum günü vardı ufak bi kutlama yaptık
evi süsledim çoık güzel oldu seneye da tam anneler gününe denk geliyor oğlumun
doğumgünü eminim oda güzel geçecek

Kızlarrrr doruk 1 yaşına giriyor bugün akşama kutluyoruz beklerim sizleride :)

iyiki doğdun kuzucuklara :lepi:
nice mutlu güzel yıllara

X