2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

murgizcim ulaşda bu aralar geceleri bayağı bi mızlanıyor,dişler çıkacak ondan herhalde,gündüzleri uzun kollu badi,üzerine uzun ince sweet,hırka,altına ayaklı pijama,çorap,ve yine pijama giydiriyorumçGeceleri de aynı çorabını çıkarıyorum sadece üzerine battaniyesini örtüp yatırıyorum.Kalın uyku tulumu var ama hiç giydirmedim,soğuklar devam ederse giydiricem ama,yorganını da kullanmadım henüz.ne güzel ardayla kokuş kokuş yatmışsın,bende oğluşla yatmak istiyom ama eşim ve annem daha erken diyor,aman alışırsa alışsın valla.Cennette uyumak gibi birşey olur ikimiz içinde:dance:

benim oğlum 9 mayıs doğumlu fazla kiloluda değil,8 kilo falan,boyu epey uzun,primanın 5 numarasını kullanıyorum iyi geliyor

bizde bu defa primanın 4 ünü aldık artık 3 idare etmiyordu sürekli kaçırıyordu kakasını şuan memnunumbenim oğluşumda pek kilolu deil yani

ben kuzey'e primanın 4+ sını kullanıyorum.hugggies de aldım o da güzel. 4+ iyi geliyor.5 büyük geliyor. kuzey 9200 gr.

bende pirimanın(aktif bebek) 3 numarasını kullanıyorum ...
bu arada ebrucum damlanında kaası vücuduna göe çok sıcak ama babamında öleymiş küçükken ona çekmiş doktorda ırsi dedi yani olabiliyormuş hemen hastalık olmayabilir ablamın kızı ilkokula başladı hala sabahları yastığı göl olur yani eğer ailede varsa mutlaka çekmiştir nedense çocuklar hep ilginç olanları kapıyolar sen doktoruna sor ama endişelencek bişi değil sanırım. bütün anneleri öptüm bebişleri kokladım ...

hepinize güzel haftasonları diliyorum kızlarrr
birde bişey sorucam havalar soğudu bebişlerle dışarı çıkıyormusunuz
yani kapalı yerlere

kızlar merhaba.
havalar çok kötü ve bebişlerimizi çok iyi korumalıyız. zaten evlerde de dışarıda da sıcaklık düşük maalesef. bir de kombili evlerde oturuyoruz ama ufo da çalıştırıyoruz yine de eh işte, ısınıyoruz. Allah olmayanlara yardım etsin napıyo o aileler ve bebişleri kimbilir..

burun tıkanıklığı için 1 yaşına kadar serum fizyolojik içeren yani deniz sulu damlaları zaten kullanacaksın demişti bizim doktorumuz. yani nezle grip falan olsun olmasın. bebeklerin burun tıkanıklığı ve kuruluğu hep olurmuş. ben nemlendirici almadım.. o damlalardan kullanıyorum hep. ve yattığımız odaya bir kase su koyuyorum. o suyu hergün değiştiriyorum.

giyimi de şöyle: içten uzun kollu bir badi, üzerine pijama tarzı bir penye, onun üzerine de kalın bir eşofman üstü. alta da çorap, ayaklı badi ve kalın polar eşofman. uykudan uyanınca da bir süeter, yelek yada kapşonlu sweet giydiriyorum.

aman hasta olmasın bebişlerimiz. eve de tıkıldık artık mecburen bu havalarda..(

ay zaten bu dişler çksada raht etsek yaaacokacimcoookaynı giydiriyoruz nerdeyse ben alltatn kısa kollu badi sen uzun kollu giydiriyormuşunkaydirigubbakcemile5valla dün çok hoştu kuzumla sarmaş dolaş yatmakmirmirmirmir

yani kapalı yerlere

meraba canım sanada güzel hafta sonlarıkaydirigubbakcemile5
canım biz iki gün önce dışar çıktık bzizimki kıyamet kopardı daha alışveriş merkezinin asansöründe 10 dk içinde eve geri döndük eve gelince kahkalar atmaya başladıkaydirigubbakcemile

canım benim bahsettiğim pamuklu ince uyku tulumu bana ince geldiğinden giydirmedim kalın olanlarıda almadım arda terleyen bir bebek onu giydirsem çok terler diyesengözlerimebaksanab
ardada aynı muhammet gibi üstünü açmaya hevesli oda sıcaklığı iyi ama yineede üztünü açınca onunda eli ayağı buz tutuyo dün kalktım üstünü açmış paşamsenağlamabende çok korktum zaten o kıpırdayınca kalkıyorum üstünü açmasın diye uykularım bölük pörçük zaten:1no2:
ben ardanın başın örtümüyorum kolları dışarda yorganı kolarının altına sıkıştırıyom üstünü açmasın diye

kızlar merhaba canım sıkkın yine ardamı kontrole götürdüm bugün iyileşmemiş hala 8 tane iğne verdi doktor çok üzülüyorum ya haline bir iyileşse ece yatıor hiç akşama kadar sersem gibi dolaşıyorum ben ardaya 4 numara kullanıyorum bezini 9 200 benim sıpamda ama hastalıkmahvetti oğluşumu uyandı gene görüşürüz kızlar

yani kapalı yerlere

bizimki çok seviyor alışveriş merkazlerini ve arabayı.Dışarıda bir mutluki anlatamam,herşeye pür dikkat bakıyor,etraftakilere gülücükler atıyor.kaydirigubbakcemile3sıkıca giydirip çıkarıyorum ben,şimdiki çocuklar bile diyemiyorum bebekler sıkıntılıeve gelince dışarıya çıkmanın vermiş olduğu mutlulukla rahatlıyor,güzel uyuyor

yarencim geçmiş olsun ...bizimkide dışarda pek bi mutlu ama hava çok soğuk valla daha ben ankaranın havasına alışamadım dibim donuyo resmen çocuk napsın o yüzden evdeyiz hep :)))[COLOR="Magenta"

ay zaten bu dişler çksada raht etsek yaaacokacimcoookaynı giydiriyoruz nerdeyse ben alltatn kısa kollu badi sen uzun kollu giydiriyormuşunkaydirigubbakcemile5valla dün çok hoştu kuzumla sarmaş dolaş yatmakmirmirmirmir

murgizcim iyiki varlar,hayatımda yaptığım en güzel şey oğluşumdelikafaduldenHer sürecini birlikte paylaştık(murgizcim bu gün tekmelemedi,doktor ne dedi vs)a.:içelim:

bu fitilden bende var canımm kutunun içinde 5 tane kalmış hamileyken kasık ağrılarım için kullanıyodumm ,,sana ne için lazımm çok acilse gönderebilirimm

onu söyle başka bişey söyleme murgizim evet ya bi çıksa çıkmıyor ama kuzum bi huzursuzki anlatamam uyutuncaya kadar anam ağlıyor ay ay diye uykulu uykulu mırıldanıyor yavrum yazık bi çıksa onlarda rahatlar bizde bide demekki çok ağırıyor
bi sıkıyor kendini göğüs ucumu koparacak gibi ısııyor Allah hepimizin ve yavru kuşlarımızın yardımcısı olsun bende oğluma üstte uzun kollu çıtçıtlı badi üstüne pamuklu swet yada pijama üstüne yelek çok soğuk olunca hırka altta ya ayaklı tulum yada kilotlu çorap üzerine pijama yada tulum ,pantlon ve yün çorap

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…