2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

çok haklısın cnm benim yanımda annem var ve ona rağmen çok yoruluyorum.Biraz titiz ve mükemmeliyetçiyim.Çocukda olunca epey yoruluyorum,çok haklısın cnm

Gizemcim eger keyfi yerindeyse istahsizligi hasta oldugundan degildir ..Duzenli cikiyor mu?Ona bir dikkat et derim..mErcanda disari cikmadigi gun bisey yemezdi....Ama yapar yapmaz acikirid...Onlarin midesi ne kadarcik ki bir ghun bile cikmasalar onlar iicn problem...yemiyorlar o zaman...

ay kızlar nihayat bitti. tüm sayfaları okudum ama galiba hepsi birbirine karıştı.
neyse sizi çok özlemişim. hepinizi öpüyorum.
genel olarak bayram kötü geçmiş anlaşılan ama sorunlar çözülüp düzeltilmiş.
bebişlerin sorularıda aynı galiba öksürük..
ulaşta da vardı bayramöncesi antibiyotik kullanmak zorunda kaldık (önce iğne sonra şurup) şimdi daha iyi allaha şükür.
kızlar öksürüğü hafife almayın üşütmüştür deyip geçiştirmeyin ilerleyince ciğerlere yerleşiyor. benim bronşit çocukluktan kalma mesela.

cnm geçmiş olsun,benim oğluşumun adıda ulaş.çok mutlu oldum adaşlar.

canım bencede hasta değil gerçi arada öksürüdü bi kaç kere ama başka hastalık belirtisi yok belki onunda canı skılmıştır annesi gibi:)kaydirigubbakcemile
arda hergün 1-2 defa çıkıyor canım hiç aksatmaz:ecrin_bebek:
bu sabah daha iyice yedi ama istemezsemde zorluyom ya yoksa yemiyor hiçbişiykafamçokkarıştı
bence dişten bu huysuzluk vs ama çıkmadı bir türlüüüsositososito

bizde özledik canım hoşgeldin ulaşada geçmiş olsun bi daha hasta olmasın kuzucukgamyoncuiremsu

kızlar herkese merhaba.. iyi haftasonular diliyorum.. umarım keyifler yerindedir.. mercan cım konum silindi birde ceza aldım. o yüzden bulamazsın konuyu canım..

sanada iyi hafta sonları deryacım yaaaaaaa hafta sonunu sevmiyom hiç kociş yok siz yoksunuz

teşekkürler kızlar,çok şükür mertin ateşi düştü dün gece çıkmadı bugünde genel durumu iyiydi ama antibiyotiğe devam ediyoruz.mahmudun ateşi var bu geceyide atlatırsak yarına düzelir inşallah.elifcim evet beni en iyi sen anlarsın offfff

yasemincim çok geçmiş olsu n inş bu geceyide sorunsuz atlatyacaksınız
gökçencim meraba canım burdaymşın
ya kzlar ne diycem 2009 mayıs anneleri mesaj olarak bizden daha fazla olmuş ya şaşırdım ne kadarda hızlılar nasıl yetişiyorlar
kızlar çok mutluyum ardanın uyku saatini değiştirdim 2 gcedir kendi kendine yatıyor ne sallıyorum ne emziriyorum saat 10.30 da koyuyom yatağa 5- 10 dk oynuyo sonra yatıyo
ama gece kalkıyo tabi 4 kere falan olsun kalksın uykusu kaçmasında kalkmasından aciz değilim ben uykusu kaçınca uyumuayınca tam 1 saat sallıyorum yaa çok zor oluyor bugün saat 7.30 da kalktı 5.30 sendronumdan kurtulduk bugün daha iyice yedi tamam çok iştahı yok ama dünden çok yedi:)

yasemincim valla işin zor.bi de hasta olunca daha da zor. kuzey de hala öksürüyor.bi doktor arkadaşımız kesinlikle şurup kullanmayın dedi.öksürüğü baskı altına alırken bebeğin balgam atmsını engelliyormuş ve daha kötü olyormuş ozaman.ben de birkaç kez verdim sonra vermedim öksürük şurubu. oyüzden de hala geçmedi öksürüğü.biraz azaldı sadece.ama şükür ki keyfi yerinde. iştahı da iyi. bakalım ay sonunda kuzey 7 aylık olcak ve son aşımız var pnömokok. kaç kilo olmuş nekadar uzamış merak ediyorum.geçen ay sadece 100 gr almıştı.bu ay biraz daha iyi gibi sanki daha fazla aldı gibi ama bakacaz artı.neyse herkese iyi akşamlar.

kızlar nasılsınız uzuzn zamandır konusamıyoz valla bebeişden oturamıyom bilg basına benim kuzuda hasta oldu bogazları intihap olmuş antibiyotik kullanıyoz inş gecer allhaın izniyle masallah benim kuzuda son zaman lar da baya kilo almaya basladı allasha sükür bakalım haftaya kontr varinş gecer bogazları bide kızlar benim kuzu gece hiç uyuymuyo ne yapabilirim bana bi akıl verin valla napıcam anlamdımmm

Ayy kizlar nasil yorgunum...Yarin (yani bugun) mercanin okulda partisi var...Ama mercan dunden beri ates ates..Bi turlu dusmuyo ama o cok heyecanli...Cunku ne zmandir hazirlaniyorlar ve yarin hediyeler verilecek...O kadar cok korkuyorum ki..Belki hatirlarsiniz,bilmiyorum hamileligimin 7. ayinda da mercan ateslenmisti.ASlinda cok sik ateslenmez toplam belki 4 veya 5 kez...Ama yine dusmeyen bir atesti .Acile gittik ama adam gibi ilgilenemyip eve yollamaya kalkmislardi ki...Cocuk kucagimda havale gecirdi..Birden gozlerime bakti ve kucagimda geriye dogru yay gibi gerilip soka girdi ve gozleri yukari dogru kaydi..O ani olsem bile unutamam..Su anda hep gozomde o an var,,Bugun de cocuk tabi yoruldu gozleri baygin baygin bakiyo ,uyuyacak ama ben korkudan uyutmuyorum cocugu,,,,Allah benim yasdigimi kimseye yasatmasin dilerim

Yasemincim butun gun ve gece hep seni dusundum,Allah sana da kolaylik versin,insan ne kadar anlasa da basina gelince daha bi iyi anliyo karsisindakini...iki cocuk hem cok zor hemde cok zevkli zaman zaman

elifcim çok iyi hatırlıyorum ya o zamanı çok geçmiş olsun canım inş iyileşecek meleğin allah şifasını versin sende korkma her zaman öyle olacak değil allah bi daha yaşatmasın

selam kızlar.. elifcim çok zor gerçekten annenin çocuğunu o durumda görmesi ve elinden bişey gelmemesi.Allah kimseye yaşatmasın ve tüm bebişleri korusun.
kızlar hrkes iyidir umarım.

2 gece ateşlendi mahmud aynı elifin anlattığı gibi düşmeyen bir ateşboğazına baktım bademcikleri remen üstleri beyaz beyaz iltihaplanmış dr tekrar götürdü eşim normal ateşini evde düşüreceksiniz 3gün daha sürer dedi 3 günlük bir program verdi dr 4 saatte bir dönüşümlü ateş düşürücüler.bişey yemiyor korkuyor boğazı acıcak diye ilaçlardan midesi bulanıyor çocuğun sabah eşim yanında kaldı ben işe gelmek zorundaydım içim rahat en azından babası var yanında bakıcı bakmazdı ona biz bile düşüremiyoruz ateşini.yarın boğaz kültürü sonuçları çıkacak ona göre epenisiline başlayabilirz demiş dr.ALLAH tan mert iyi antibiyotiğe devam ediyoruz..kendi derdimden sizlerin yazdıklarını bile okuyamıyorum şuan gördüklerimden elif çok iyi hatırladım mercanın ateşlendiği zamanı anlatmıştın ALLAH korusun mahmudun ateşi 39 dereceyi geçiyor korkuyorum ılık duşa sokuyorum yavrum nasıl üşüyor içim acıyor o an.anne üstümü ört diyor ince battaniye örtüyorum anne o değilllll diye ağlıyo .(((

gizemcim ne güzel kendi kendine uyumaya alışsın mertte bazen parmağını emip uyuyor .)
çiğdemcim gece acıkıyor olabilir büyük ihtimalle ondan uyumuyor olabilir
gökçencim bizim 2.dozumuz haftaya pnomokok siz erken başlamıştınız demi..büyüdükçe kilo alımları yavaşlıyor zaten aman hasta olmasınlarda kiloyu az alsınlar

kızlar herkese merhaba. iyi haftalar dileyerek hemen çok kızgın olduğumu anlatmak istiyorum
sabah aile sağlığı merkezindeki ebeyi aradım. dedim pnömokok aşısı için aramadınız.. deryacım devlet ödemeyi haziranda doğan bebeklerden sonrası için yapacak dedi. dedim neden mayıs demiştiniz. benim yapabileceğim birşey değil o şekilde söylendi dedi.. sinir oldum ya. neden insanı boş yere umutlandırıyorlar anlamadım. çok sinirliyim.

kaç gündür de hatice ceren durmuyor kızlar ya. gece 1 yada 1,5 saate uyanıyor. dün gece 1 de yattı. sürekli uyandı durdu. mamada yemiyor artık. ne yedireceğimi bilemedim.bugün gece yanında yatcam bakalım belki korkuyordur yavrum yalnız ya.. sürekli uyanıyor sabah erken kalkıyor. nazar ettim kendi ağzımla çocuğumu. birdaha soranlara uyuyor demicem.. eşek kafam.

Son düzenleme:
deryacım bizim ebemiz kuzeyin son pnömokok aşısı için gün verdi.yani 2tanesini kendim almıştım ama sonuncuyu devlet yapacak.yani iyice araştır istersen.deryacım kuzeyin de çok düzenliydi uykysu.gece 1 defa uyanırdı.şimdi sürekli uyanıyor hem de ağlayarak.8.30 uyuyor.gece 1 e kadar uyuyor.emip tekrar uyuyor.3 gibi uyanıyr ama sonrasında eziyet başlıyor. sabaha kadar uyutmuyor bizi.
pnömokok 3 ve 5 aylıkken yapıldı. 7 aylık olunca son yasemincim.buarda tekrar geçmiş olsun.ateş olayını lohusalığımda yaşamıştım.40 derece olmuştu.çok zor.heleki çocuk için dha da zordur.
kuzey uydu bende temizlik yapcam.herkese iyi günler....

gökçen il neresiydi arayıp tekrar konuşayım ybari ya bi bölgede öyle bi bölgede böyle olmazki. saçma çok sinir oldum ya anlatamam. araştırıp üstüne giderim ben bu olayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…