2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ilahi kardelen (elifcim) çok yaşayasın beni çok güldürdün..zombirellaya dönmek, psikopata bağlamak hehehheheh...baksana oğluşunun gözlerine Maşallah rabbiim nazarlardan saklasın..muhammed de öyle eli yüzünde gözünde burnunda durmadan ovalıyor..uyuyacağı zaman yapıyor genelde ama biz de dün babasıyla zor uyuttuk oğluşu..23:20 olmadan uyur normalde ama bu kez kandırdı bizi yaramaz...

3 gün öncesinden belirtisi oluyor, 2-3 gün tam oluyor 2 günde azar azar ve tamamen bitiyor..yani deli oluyorum yahuu bu ay 8 gün sürdü..

merhaba kızlar anca girebildim saat 6.45 tendir ayaktayım ama fırsat bulamadım valla kardelencim ardada yatmıyor ya geceleri gündüzleride huysuz artık herşeye el atıyor vermeyince elinden alınca ağlıyo şuandada başladı ağlamaya sonra devam ederim öptüm hepinizi

merhaba kızlar bende gizem senin gibi yeni fırsat buldum aslında kalkıp yemek yapmam lazım bizim alperende huysuz ya hep kucak istiyo yemeği zor yapıyorum.deryacım bi adımı ezberleyemedin hep meram yazıyosun marem yerine:))))) alınma sakın şaka ..inanmıyorum demek sende yengeçsin tam takıntılısın benim gibi sende duymuşmuydun akıl hastalarının çoğu yengeç burcuymuş:KK43:(( valla en iyisi gamsız olmak öyle herşeyi inceden inceye düşünmemek ama nerde..regl konusunda bende düzenli oluyorum ama bende spiral var:))

ayyy kızlar yeni uyandıkkk saat 3 tendir yatıyos arda kalkıyor ben sallıyom tekrar yatıyor bu şekil 2 saate yakın yattık bölük pörçük
enesin annesi swnde adet olmamşın benim gibi bakalım ne zaman olacaz biz senin yavrunda huysuzmuş yatırmıyomuş valla perişan oldum ben arda gece çok kalıyo kalınca ağlıyo yatmıyor dişleride iyice kabardı ama diş miş yok yaaa
ridacım canım sana cevap yazamadımm ya sende eve gittin merak etmem canım muhammed hasta olsa inan belli eder gecelri yatmaz huysuz olur hep ağlar o kaksındakide dediğim gibidir hem zaten kurt olsa hareket ederdi
elifcim sende online mışın senide öpüyorum sen nasılsın nasıl gidiyor

Merhaba arkadaşlar yazdıklarınızın tamamını müsait bi zamanda okuyacağım ama şimdi çok az vaktim var

Oğlumun bugün pnomokok aşısı vardı ve kötü haber oğlum tam 450 gr vermiş yani 5. aydaki kilosuna dönmüş nerdeyse :KK43:(( Çok üzgünüm . Tam toparladı gayet güzel kilo almaya başladı derken eskiye döndük..Biliyorsunuz benim yeğen çok ağır hasta olmuştu sonra evdeki herkes hasta oldu.. Oğlumda ..Ve iştahsızlığı hat safhada artmıştı..Polivite, ferro sanol şuruba başladık..İki hafta sonra kontrolümüz var..Kaşık maması ve sebze çorbasına başladık..Oğluşumun elinden kan aldılar nerdeyse 2 saat çiş vermek için hastanede bekledik..Bacakları buz gibi oldu beklerken.. (Labaratuardaki kızın beceriksizliğinden tabi) En son kendi aldığım poşeti verdim kıza. Çok şükür sonuçları temiz bi tek kansızlık göründü hafif..

Aileme kaç kere söyledim hastayken çocuğa yaklaşmayın, suratına öksürmeyin, öpmeyin diye ama beni hiç dinlemediler hatta inadıma davrandıkları da oldu..Ailem ama bazen bazı konulardaki cahillikleri ve vurdumduymazlıkları beni deli ediyor o ayrı, bende ders çalıştığım için mecbur kaldım onlara bırakmaya takip edemedim..Ama az kaldı İnşallah Cumartesi günkü sınavı kazanırımda artık biter şu sınav stresi arada olan oğluma oldu..Annem de çok üzüldü bugün neyse artık olan oldu.. Moralimizi bozmadan şişirmeye çalışcas bizim oğlanı..Millet gittikçe obez olur benim oğlanda rejime başladı heralde ileride babam gibi olmim diye kaydirigubbakcemile3

Bebişlerinize dikkat edin..Griptir deyip geçiştirmeyin..

selammm hepinize dorukta bu aralar çok mızmız
arada fenalık geliyo valla
eşime dedim akşam çıkalım biyere yoksa bayılıcam:)))
öyle işte sizler nasılsınız?

merhaba kızlar bugün herkeslwer gelmiş hoşgelmişsiniz kızlar yine sayfamız renklenmiş:)bende bugün azcık iş yaptım
ridacım canım bende merak ediyorum umarım çok kötü bişiy olmamıştır anlatırsan paylaşırsan memnun olurum
derya canın epeyce sıkılmış boşver ya artık değiştiremezsin baştan bu kadar iyi olmayacaktın açıkçası şimdi normalde yapmadığın şeyleri yapmasan kötü olurusn halbuki baştan eltin gibi davransaydın öyle alışırlardı
ama eminim seni daha çok seviyolar ve takdir ediyolardır bu geçiçi bir kızgınlık bence üzülme canını sıkma bence değmez
kızlar yürüteçten bahsetmişiniz bakın ben bundan almayı düşünüyom yorum lütfen yürüteç değil ama zaten yürüteç düşünmüyom
Hepsiburada.com : PLAYSKOOL İLK ARABAM | Bebek & Çocuk

murgiz bu arabadan aldık biz ama daha bunu kullanmasına çok var ancak yürümesi lazım ben tuturmaya çalışıyorum ellerinden o oyuncakla oynuyorsırnaşık şey
yürüteç görevini görmüyor yani ben artık koyuyorum yürütece günde yarım saat bile değil ama baya oyalanıyor çok keyif alıyor:eek:

yaaaa hepiniz online gözüküyosunuz ama yazmıyosunuz neden aceppp kızıcam heeeeeeeeeeeeee

ebrucum sınav oldun sanırım..nasıl geçti..evine döndün mü...? nerelerdesin...
elifcim nete girmişsin ama paylaşımda bulunmamışsın..umarım herşey yolundadır..öpüldün..
canan ve kardelen tuğba da yok ortalarda nerdeler acep?
naze ve ayperin zaten arada bizi sevindirip kayboluyorlar..
gülhancım sen de iyisin umarım
deryacım..sevdecim..kardelen elifcim...gökçencim...herşey yolunda mı?

Ridacim evet ya dun girdim ,uzunca da bi yazdim ama sonra gonderemeden sayfa kapandi yanlislikla ,cok sinir oldum kendime..Yazdiklarimi hatirlayamadim daha sonra cunku senağlamasenağlama

ben bi balık aldım 5 günde mefta oldu ya.. öldü zavallı zuzu...bende regl im ya.. sinir bozucu. emzirmediğim için doğumdan sonradan beri her ay düzenli kurulu saat gibi.. gökçen gecenin daha rahat geçmisine sevindim. onlar hasta olunca zor oluyor ya..
yasemin geçmiş olsun sanada ya. okumuştuma ama unutmuşum. şimdi gökçenin yazısıyla hatırdım.
yavrucak kurtulamadı bi hastalıktan..

Mayisa annelrinin cogu regl sanirim...Bir yerde okumustum ama inanmamistim..Ayni ortami paylasan veya paylasimlari yuksek olan kadinlarin regli donemleri ayni olmaya basliyormus..Sonra dusundum ki dogru..Cunku biz evde annem ve 3kiz kardesimle beraberken nerdeyse 1gun aryala olurduk.Annem basladimi bizde hemen beklerdik...Sonra evlendim kayinvalidemele otururken..onunla da arka arkaya olmaya basladik..Annemelre gidince bakiyorduum ki onlarin tarihi farkli...Sonra calistigim is yerinde cok samimi bir ortamdi..8 kizdik...hepimiizn cakisirdi....Cok enteresan degil mi ? Acaba ilerde kizlarimla da boyle olacak mi merak ediyorum

akşam çok zor bi geceydi bizim içinde
burağın akşamdan keyfi gayet yerindeydi banyosunuda yaptırdık ohhh keyifler daha bi yerine geldi...
11 gibi uyudu ama 1 saat sonra ağlamaya başladı ağlamakta değil ya mızırdanmak salladım uyudu tekrar 1.5 da yine mız mız sallıyorum yoookk uyumuyor en sonunda piskopata bağladım bıraktım beşiğin içinde uyanırsa uyansın bakınsın dedim ama yook gözler kapalı sanki bizi şikayet eder gibi ağlıyor hem konuşuyor ba baaba ba ba bo diye...içini çeke çeke nerde dayanacan aldım kucağıma emzirdim eşime git biberon maması yap dedim o gelene kadar uyudu yatırdım daha 10 dk geçmeden tekrar mız mız mıkır mıkır elleri yüzünde gözünde burnunda iyice uyandırıyo kendini bide dönmeye çalışıyo beşiğin içinde...
hemen mamasını verdim emdi uyudu
2-3 saat uyanmadı tekrar sabaha karşı yine aynı şeyler yani çok bölük pörçük uyudu ve bizide harap etti...
ya dişler yapıyo artık yada 2 gündür burnu yine tıkandı hafiften emerken anlaşılıyo yada o yaptı dedik...
sabah 9 da tamamen uyandı artık ve ne varmış ne yokmuş hiçbir şey olmamış gibi etrafa sırıtıp duruyo...
bende zombirelleya dönmüş bi vaziyette gezinip duruyorum bugün :KK43:

Elifcim canim adasim al benden de o kadar..Sanki kayrayi anlatiyorsun......Butun gce ayni sey ama biizmki miz miz aglamiyo sadece bet bi sesle bi bagiriyo kulaka zari falan klamiyo sanki o anne baba biz cocuk biiz azrliyo.....TUm gece boyle sabah 8 de mercan kalkiyo okula gidene kadar...Sonra oturup kahvalti yaptik mi bi yatip uyuyo mercan 3 de gelmeden 5 dk once kakliyi...Benim uykusuzluktan basim donuyo artik...Birde esim sik sik eve girip cickiyo hadi kayra uyurken uyumak istesem,inanamiyiorum yine mi uyuyosun diyor :eek:klava::eek:klava: ben hic uyuymadim kayra uyumadi deyince yoooo ben bisey duymadim ,sen bahane etme demiyo mu coldiriyorum...Her sabah yemin ediyorum bu gece susturmiycam madem oyle sende uyuyma diyorum...ama gece avaz avaz ciglik atinca mercana kiyamiyirum ,yine alip kucagima salona geceyorum ...Hergun ayni kiisr dongu...sabah olunca sil bastan ayni seyleri duyuyorum

Ridacim su kilo verme isinde ins basarili olursun ..Ben tartiyi kaldirdim ortadan bizde esimle iddidaya girmistik ama ben basarili olmadim ustune birde sanirim kilo ladim ,nasil verecem bakalim
Ebrucum uzulme canim alir yine o kilolari.Sen hayirlisyla sinavini ver eveine donm onun hayatida duzene girecek,kilo alimi artar ...Allah daha buyuk bi sorun vermesin,uuzlme bu donemlerde disten olsun,gripten olsun,yaz donemeinde sicaklardan ister istemz her bebeke kilo veriyor....Merte bak yazik bir turlu duzelmedi,arda 2 ay amiple savasti yavrucak...Allah butun bebeislerin sagliklarini korusun,canlari sag olsun...Bende mercan zayif diye uuzlurdum .annem cani icnde olsunda varsin biizm kiizmizda siska olsun derdi..Simdi sukur diyorum...

hepimiz aynıız desene...
bakalım halimzi nolacak ama hepsi tatlı dertler...
hele kendimi iki çocuklu düşünemiyom bile nolur halimiz allah kerim vallah...

kızlar herkese merhaba nasılsınız bebişleriniz nasıl inşallah herkes iyidir ben fazla giremiyorum ancak yazdıklarınızı okuyorum zaman bulabilirsem genelde bebekler huysuz galiba diş çıkarma dönemleri ondan galiba benim ardamda aynı mız mız gecemiz gündüzümüz birbirine karışıyo tatlı yorgunluklar hepinizi ve bebişlerinizi öptüm

slm arkaşlar ben azram(eskiden).hepinizi çok özledim.sizlerle sohbet ettik,dertleştik,birbirimize destek verdik ve hepimiz anneyiz şimdi.Ankaraya gitmiştim doğum için,lağusalığı da orada geçirdim(annemlerde),sonra erdekten tayinimiz marmarise çıktı.internette yeni bağlandı sizleri özledim valla,şükür kavuşturana.

slm arkaşlar ben azram(eskiden).hepinizi çok özledim.sizlerle sohbet ettik,dertleştik,birbirimize destek verdik ve hepimiz anneyiz şimdi.Ankaraya gitmiştim doğum için,lağusalığı da orada geçirdim(annemlerde),sonra erdekten tayinimiz marmarise çıktı.internette yeni bağlandı sizleri özledim valla,şükür kavuşturana.

evet tahmin ettiğim gibi azracımsın sen hoşgeldin canım ya çok merak ettim seni ya nerde bu kız diye döndüğüne sevindim canım ne güzel oh senin yavrunda oğmuş büyütmüşün annenlerde benim gibi
peki oğlunun adını ne koydun nasıl neler yapıyor bebişin:emir_bebek:

günaydın kızlaarrr keyifler nasıl umarım iyisinizdir??
Ridacım beni sormuşsun allaha şükür uykusuzluk haricinde gayet iyiyim.
Okuduğum kadarıyla sizinde gerginlikleriniz geçmiş çok sevindim.

iki elife de sesleniyorum (yasemin ve mercan) baranda aynı mızmız hafta başından beri çıldırmak üzereyim.

uykusu var ama bi türlü uyuyamıyor. gazı vardır diye kaldırıyorum omuzuma koyuyorum kendini kucağıma atıyor yatacakmış içi geçiyor yatırıyorum kendi kendine dalmaya çalışıyor dalamıyor yarım saat sonrra yine çığlık çığlığa. emmiyor da göğsümü emzik niyetine kullanıyor bende çıkarıyorum emziği veriyorum ağzına.

burnu tıkalı gibiydi baştan nemlendirici koyduk odasına ama yine aynı. acaba uykusunu gündüz alıyor da ondan mı yapıyor dedik dün kayınvalidem akşam uykusuna yatırmadı yani bi şekerleme atladık akşam yatırırken rahat uyudu mızırdanmadan fakat 1 saat sonra yine aynı şekilde uyanıp durdu.

henüz dişimiz çıkmadı acaba o mudur diyorum ama kabarıklık da yok. jel sürmeye çalışıyorum tadını sevmedi sürdürmüyor. yani ne yapacağımı şaşırdım fisfisfis

demek herkesin durumu aynı geceleri çatlatıyo benimkide saat 5.30 dada kalkıyo daha uyumuyo saat 10 gibi yatıyo az sonra yatracam gündüzde huysuz zaten her tarafı karıştırma peşinde bir yerlere tutunup dizleri üzerinde kalkmaya başlamış 1 dk yalnız bırakamıyomya hemen bişiyler karıştrıyo bende çok bunaldım ya hergün ayn alışmamışım evde olmaya bukladar işe güce zor geliyor ardada husuz olunca dün patladım ağladım canı sıkılıyo diye eşimde üzüldü:KK43:
yarencimmmmm canım daha sık gel ya herkes hep burda olsa keşke
ebrucum üzülme ya inş sınavın iyi geçse daha fazla ilgilenirsin kaybettiği kiloları alır yunus emre
ardada çok iştahsız hiçbişiy yemiyor normalde fena yemezdi aslında galiba ardada zayıfladı ya sanki yüzü süzülmüş eşimde diyo zayıfladı diye bende üzülüyom zayıflıyo diye ama dişe bağlıyorum inş diştir sorunu dra da götürmek istemiyom dr daki tüm çoçuklar hasta öksürüyor aksırıyor arda daha yeni iyileşti bi daha kapmasın diye
gökçen nasıl oldu kuzey iyileştimi
elif canım senin işin daha bi zor bide mercanı düşünüyon aman o uyusun o rahat etsin derken daha bir yoruluyon valla ben bu halle galiba ikici bebişi kaldıramam
yasemin sen nasıl oldun mert iyimi?
ya ben şu veleti uyutayım yine tv ye tırmanma peşinde

evet tahmin ettiğim gibi azracımsın sen hoşgeldin canım ya çok merak ettim seni ya nerde bu kız diye döndüğüne sevindim canım ne güzel oh senin yavrunda oğmuş büyütmüşün annenlerde benim gibi
peki oğlunun adını ne koydun nasıl neler yapıyor bebişin:emir_bebek:

murgizim oğluşumun adı ulaş.9 mayısta doğdu.Anneannemizi de getirdik yanımıza birlikte bakıyoruz ulaşa,çok zor bebek bakımı.Ev işleri,yemek,ulaş...o yüzden annemide getirdim yanıma birlikte işleri paylaşıyoruz.Ulaşım genelde uslu akşam 10 gibi yatıp saat 7-8 gibi kalkıyor,gece 2 kere emziriyorum.Her gün banyomuz var(annem olmasa tek başıma yıkamakta çok zorlanırdım)çok hareketli bir bebek emeklemiyor,bende emekletmeye çabalatmıyorum zaten.dönüyor,istediği şeylere uzanıyor,baby tv seyretmeyi çok seviyor,iştahı iyi maşallah.Bebeğimi çok seviyom,hayat onunla çok güzel.kaydirigubbakcemile3

X