2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gökçencim merak ettim ya bi arayıp sorar mısın.ben ona göre celallendim sağlık müdürlüğüne gidip dilekçe vercem.bu ne ya. hadi biz alabiliriz bu aşıyı ama alamayanlarda var öyle değil mi?

konuşulanlara katılıyorum, gerçekten de muhammed tok yattığında gece bazen deliksiz bir uyku uyuyorum..ama genelde yatma saatleri değişmiyor..ek olarak bişeyler yedirmek istediğimde yemek yemeyi reddediyor..yiyeceği kadarını yiyip yatıyor..ve sabah 4:30 6:00 gibi kesinlikle uyanıyor...
dün akşam 21:30 da uyudu ve yatma saatine kadar da (23:30) ara ara uyandı salladım uyuttum...en son yine 4:30 da uyandı...

deryacım sakin ol celallenme diycem ama haklısın yani..ilk duyduğumda ben de aradım sağlık ocağını düşün ki aşıyı ne zaman ve nasıl yapacaklarından bile habersizdiler..hatta "emin misin bebeğin mayıs ta mı doğdu" dediler inanmadılar bana..doğum raporunu aşı kartını filan istediler...sanki ben bebeğimi sırf ücretsiz aşı diye yaptırıp riske atacak kadar cahilim de uyarıyorlar beni.....gel de sinirlenme...
yasemin ve gökçenden aldığım bilgileri hemşirelere ilettim ve sanırım onlar da -teyid alarak- yaptılar aşımızı...2. aşı için de gün verdiler..sıkma canını mecburlar yapmaya..

herkese selamlar...
bizde dün kan testi yaptırmaya gittik oğluşuma hiç dayanamıyorum ona iğne yaparlarken...
Allahtan kocişşim benden daha dayanıklıda o tutuyo kollarını bense yanında bile duramıyorum onun ağlayışına içim gidiyo hemen dışarı çıkıyorum aşı olayındada öle...
kan damalsı için yaptırdık kan değerleri ölçüldü hemde kan gurubunu öğrenmiş olduk oğluşumun...
kan gurubu ab rh+ miş benim küçük kuzumun yani babişinin kanından çıktı sıpa....

kızlar size kötü bi haberim var. çok canım sıkıldı.ya neyse pnömokok aşısını mayıs bebişlerine yapmıyorlarmış.aradım sağlık ocağını.kesin yani.yazı yeni gelmiş.haziran doğumlu bebeklere yapılcakmış. deryacım iyiki söyledin yoksa aşıyı almadan giderdim sağlık pcağına ve sonra tekrar aşı al bi sürü uğraş.diğer aşılarını parayla almıştık bunu da alcam artık. ama yapılabilecek bişey var mı bilmiyorum.yani dilekçe falan işe yarar mı?nereye başvurcaz? ne yapalım bi fikri olan varsa paylaşın.

yooo biz pnömokok aşımız olduk birinci dozunu...
benim görümcemde sağlık ocağında hemşire ve o da bana demişti mayıs bebeklerinden itibaren kapsıyo diye...
ve zaten bizi sağlık ocağı aramıştı aşı için ve 3 doz olacak şimdi 2. dozumuz ayın 26 sında sanırım
niye size haziran dediler ki anlamadım ben...

sağlık bakanlığı en fazla 6 aylık olanlara aşıya başladı.geçen ay mayıs doğumlu olanlara yaptı.yani mayıs ayı doğumlu olanlar geçen ay başvurduysa onları listeye alıp başladı.eğer geçen ay kaydettirmediyseniz bu ay yeni kayıtlar 6 aylık olanlardan başlıyor yani haziran doğumlulardan yeni başlayanlar. en fazla 6 aylık olabiliyor.yeni gelen yazı da bunu ifade ediyor

bayanlar meraba bende bügün aranıza katıldım benimde 7.5 aylık dünya tatlısı bir kızım var sizleri uzun zamandır takip ediyorum yanlız olmadığını bilmek güzel bi buygu msj larınızı bekliyorum

ya kızlar ben anlamadım bu işi.bizim bu 3. dozumuz. ilk ikisini kendim aldım ve yaptırdım. 3. doz için de gün vermişlerdi sağlık ocağından ama derya dedikten sonra sağlıkocağını aradım.haziran doğumlular için geçerli dediler. bidaha arayayım bari.kayılı mı bilmiyorum ama geçen ay gittiğimdde gün vermişlerdi.

arkadaşlar tam olarak açıklık getirmek için il aşı sorumlularını aradım. durum şu...mayıs doğumlu bebeğe ilk defa 6 aylık oluğunda yani kasım ayında devlet tarafından yapıldıysa pnömokok devam ediyorlar yapmaya. yani kasım ocak mart aylarında mayıs bebeklerine yapıyorlar.anccaaakkk daha önce kendiniz yaptırdıysanız ve bu ay yapılacak olan ilk doz değilse.devlet bunu yapmıyormuş.yani devlet ilk doz olarak kasım ayını baz alıyor. geçen ay ilk dozu devlete yaptıranlar şanslı. ama ben gibi 2. ve ya 3. dozu bu ay yapılacak olanlar kendileri alıp yaptıracaklar. kesin böyle arkadaşlar...umarım anlatabilmişimdir...

mayıs bebeklerinin ilk dozu kasım,haziran bebeklerinin ilk dozu aralık olarak kabul edilip başlanıyor. bizim gibi arada kalanlar yani ilk dozu bu blirlenen şekilde olmayanlar kendi alıp yaptıracak.karışıklık olmasın diye böyle uygulanıyormuş...

Canım biz de yaptırdık dediğim gibi...ne olacak şimdi mecburen verdikleri tarihte gidicez yapmaları için...büyük ihtimalle burda sorun çıkarmazlar diye düşünüyorum..

gökçencim teşekkürler verdiğin bilgiler için..senin için kötü olmuş..
muson hoşgeldin canım katılımlarını bekliyoruz.....

herkese selamlar...
bizde dün kan testi yaptırmaya gittik oğluşuma hiç dayanamıyorum ona iğne yaparlarken...
Allahtan kocişşim benden daha dayanıklıda o tutuyo kollarını bense yanında bile duramıyorum onun ağlayışına içim gidiyo hemen dışarı çıkıyorum aşı olayındada öle...
kan damalsı için yaptırdık kan değerleri ölçüldü hemde kan gurubunu öğrenmiş olduk oğluşumun...
kan gurubu ab rh+ miş benim küçük kuzumun yani babişinin kanından çıktı sıpa....

canım doğduklarında aşı kartı veriyolarya bzimkisi yazıyodu orda alperende ab(+) ben a babası b buda ortak oluyo.))))

bayanlar meraba bende bügün aranıza katıldım benimde 7.5 aylık dünya tatlısı bir kızım var sizleri uzun zamandır takip ediyorum yanlız olmadığını bilmek güzel bi buygu msj larınızı bekliyorum

mrb canım aramıza hoş geldin bebişinide Allah bağışlasın.))))))))

evet rida yaa bizim için kötü oldu.sinirim bozuldu valla. bari sonuncuya para vermeyelim dedik o da olmadı. şans işte.

merhaba kızlar.
ulaş hala hasta.üç gündür sadece emiyor hiç birşey yediremiyorum sütümde yetiyor mu bilmiyorum ama.... yavrum perişan oldu. hafta sonu ateşi vardı korkumdan uyuyamadım sabahlara kadar.
dün de gittim rapor aldım birhafta oğluma bakayım diye. ben yoldayken (ilçede çalışıyorum) müd. yard. aradı roporu izne çevirtmen gerekiyor dedi. bu okulun işidir aslında. yarın gelmeye çalışırım dedim. 5 dakika sonra tekrar aradı milli eğitim müd. seni çağırıyor dedi. neyse yolda indim araba bekle birde soğuk zaten. gittim milli eğitime; niye rapor aldığımı sordu mil. eğ. müd. çocuk hasta dedim, ee burda da çocuklar boşta kalıyormuş yazık değilmiymiş onlara. çocuğun rahatsızlığı ne dedi anlattım hastaneye yatırsaydınız hoca hanım sizde refakatçi olarak kalsaydınız dedi. güler misin ağlar mısın??????
sanki fark eden bişey var ha refakatçi kalmışım ha rapor almışım ne farkı varsa.. neyse raporunuzu göndersinler izne çevirelim dedi. çıktım geldim ama akşam 5 oldu zaten.

allah kimseye evlat acısı yaşatmasın ama böylelerinin de halimizden anlamasını sağlasın.

X