2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

deryacım bende hemşirenin elinde görmüştüm tablotu mayıstan itibaren yapılıyordu aşı ya..ankaradakiler dahamı ilgili bilmiyorum istersen oturduğun ilin sağlık müdürlüğüne bi sor

selam arkadaşlar hepinize iyi bir hafta diliyorum..yazdıklarınıza bi göz attım..yasemin, elif, gizem, derya, neysen, gülhan, kardelenler,gökçen, ebru, ulaseda...adını sayamadığım tüm arkadaşlarımı hasretle öpüyorum..
maaleseef moralim çok bozuk bugün bi kaç gündür de içimde büyük bi korku var..çok sevdiğim amcamı (babamın kuzeni) hayatının en verimli çağında kanserden kaybettik..mekanı cennet olsun..Allah rahmet eylesin..ömrü o kadarmış..Mevla hayırlı ömürler nasip etsin herkese..2005 ten beri kanserle mücadele ediyordu..
ctesi günü son nefesini verdi..kendimi öyle garip hissediyorum ki..o gün babamlar defin için memlekete gittiler..dün defnetmişler...ne garip değil mi arkadaşlar..her nefis ölümü tadacaktır..2 hafta önce de oğlunun düğünü vardı tebrik etmek için aradığımda tlf da görüşmüştüm..
ölümler beni çok etkiler arkadaşlar..gözlerimin önünden hayali hiç gitmiyor..eşi de kendisi gibi öğretmendi ve iki oğulları vardı..ikisini de çok güzel yetiştirdiklerine inanıyorum..oğlunun biri 10 gün önce askere gitmişti..çok acı..ama İnna lillahi ve inna ileyhi raciun demekten başka elimizden ne gelir ki...ALLAHtan geldik ve yine ONA döneceğiz..

meraba kızlar ridacım benide ölümlr çok etkiler en korktuğum şey ailemi sevdiklerimi kaybetmek allah gecinden versin çok farklı bir duyguya başınz sağolsun allah mekanını cennet yapsın
deryacım ben aralığın başında yaptım aşıyı mayıstan itibaren olanları kapsıyor hem hemşire dedi bana ama ben özel çoçuk hastanesinde vuruldum onlarda dedi devlet karşılıyor
gökçencemi ardanında 3.aşısı 3-5-7 de vurulduk ama toplam 4 doz bir dozu daha var 14. ayda görünüyor ama yeni devletin uyguladğı takvime göre 12. ayda yapılıyor drumuz sizde 12. ayda kabakulak kızmaıkçık aşısıyla vurulun dedi

ridacım akrabanın mekanı cennet olsun diyelim. evet ölüm acı ve soğuk.. bende bir kitap okuyorum farzet ki öldün diye. bi yerde durdu artık. insan donup kalıyor.
kızlar aşı olayını sordum il sağlık müdürlüğüne yeni gelen yazıya göre hazirandan itibaren olan bebeklere uyguluyoruz dediler. ikinci bir yazı gelmiş ona binaen şimdilik yapamıyorlarmış. bu bir kampanya dedi belki yeni bir yazıyla birdahaki dozunu öder . ama belli değil. çok sinir oldum ya bu nasıl bir iştir anlamadım.
sizin illerin ismini alayım bende ona göre dilekçe vereceğim ya. şu şu illerde bu uygulama varda neden burda yok diye. böyle il farklılğı olur mu nasıl bir saçmalıktır anlamadım valla. geçen ay hemşire bana demişti sizide listeye ekleyeceğim diye ama bugün aradığımda bu şekilde dedi. hazirandan itibaren olan bebeklere .. şimdi bu ay ücretsiz pnömokok aşısı yaptırcak kaç kişi var aramızda.

slm kızlar çok yoğunum kısa yazacağım.

Ridacım başınız sağ olsun canım. ölümler sanırım hepimizi çok etkiler. ama topraktan geldik toprağa gideceğiz. rahmetli amcanın mekanı cennet olsun ALLAH günahlarını af etsin inşallah. AMİN

Murgizcim oğlunun uyku saati değiştirmişsin gece uykusu daha iyi olmuş anladığım kadarıyla. acaba daha önce kaçta yatırıyordun?
Ben Baranı 21,30 da yatırıyorum normalde 1e kadar uyuyor sonra 2 saatde bir kalkıyor sabah 5 den sonrada bu aralar saat başı kalkıyor normalde 5-8 arası uyurdu...
Fakat işte son zamanlar daha da sık uyanıyordu ama sanırım sorunu buldum. kayınvalidem öğlenleri baran uyandıktan sonra mahmurluğu oluyor ya uykusu var diye tekrar sallıyormuş iyice sersemleşiyor çocuk. bende akşamları hep düşünüyorum bu çocuk niye sürekli uykusuz gibi huzursuz... meğer çok uyumaktanmış. hafta sonu ben tekrardan uyutmadım gece 1 e kadar uyudu yine işte az önce yazdığım rutini uyguladı...
Acaba bende uyku düzenini değiştirsem daha iyi uyurmu???

İyiki kısa yazcam dedim yine roman oldu -tatlicadiarzu-

öpüldünüz kızlaaarrrr Şeniz

deryacım ben diyarbakırdayım ama yeni yaptırmadım aralığın ilk günleridne yapmıştım sonradan yazı gelmiş olabilir zaten hemşire demişti habire farklı yazı geliyor bizde şaşırıyoruz diye
sevdecim ardayı 8.30 9 arası yatırıyodum geceleri kalkmasında bir değişiklik yok ama saat 5.30 da kalkmaya başlamıştı o yüzden artık 10 10.30 da yatırınca 7 7.30 kalkmaya başladı yoksa gece kalkması yine aynı 3-4 kere kalkıp emiyor zaten dün gece hep memde kalmak istedi kuzum

Arkadaşlar ben geceleri genellikle çok rahatım.akşam saat 9:15 yada 9:30 gibi tahıllı gece mamasını ve birazda kavonoz meyve püresini(çok mutlu oluyor meyve yiyince hınzır) yediriyorum.10 gibi altını değiştirip,yatağını değiştiriyorum ve yatağa gidiyoruz.Bebek telsinin müziğini açıp(melodilerini çok seviyor)5 dakika sallıyorum yatağını ve uyuyor.Gece 1-2 gibi yatıyorum ben.Yatarken oğluşumu yavaşça alıp,emziriyorum kendi bırakana kadar.Yatıtoruz,birde sabah 5:30 da mızlıyor,uykusu açılmadan alıyorum ve tekrar emziriyorum,sabah8 gibi kalkıyor.Yatarken iyi doyurmak lazım bebişlerimizi,yoksa gece hem bizim hemde onların uykusu mahvoluyor.Birde sıcaklık durumu çok önemli sıcaktan bunalıp vikliyordu ulaşım,gece odayı sıcak tutup,üzerini fazla sıkı giydirmiyorum.Artık çok rahat uyuyor.Her bebek aynı değildir tabii.Ama doktorum şöyle diyor,bebişini kendinden çok farklı görme küçük diye.Sen terliyorsan oda terliyordur,sen üşüyorsan oda üşüyordur.Çok sıcak iyi olöaz diyor,bu sefer en küçük bir kapı açılıp,soğukla karşılaşırsa hasta olur diyor,bende onu dinliyorum.Oğluşum 7,5 aydır hiç hastalanmadı maşşallah.Üstelik hergün banyo yapıyor.sizleri ve bebişleri çok öpüyorum.

merhaba kızlar hepinize kucak dolusu sevgiler..ridacım canım başın sağolsun ölüm gerçekten çok acı ama Allahtan gelen razıyız öyle tuhaf bişeyki geçen karşı komşumuzn kızı öldü birönceeki gün konuştuk gayette iyiydi kahvaltısını yapıp bana bişey oluyo demiş ve ruhunu teslim etmiş 5 dk hatta sanıiye ne zaman nasıl gelir bilinmez ama Allah hayırlı ölümler nasip etsin herkese dediğin gibi her canlı tadacak... deryacım size hiçmi aşı yapmadılar yaseminden duyunca bikaç gün içinde gittim aralığın 6 sıydı galiba ilk dozu yaptılar sonraki ay bi daha gel dediler şimdi aklıda soru işareti kaldı ocağın 6 sında giidcektim yaparlarmı acaba

ridacım başın sağolsun her ölüm acı ve erken gelir bizeALLAH rahmet eylesin...maremalper evet 6 ocakta gitmelisin

Arkadaşlar ben geceleri genellikle çok rahatım.akşam saat 9:15 yada 9:30 gibi tahıllı gece mamasını ve birazda kavonoz meyve püresini(çok mutlu oluyor meyve yiyince hınzır) yediriyorum.10 gibi altını değiştirip,yatağını değiştiriyorum ve yatağa gidiyoruz.Bebek telsinin müziğini açıp(melodilerini çok seviyor)5 dakika sallıyorum yatağını ve uyuyor.Gece 1-2 gibi yatıyorum ben.Yatarken oğluşumu yavaşça alıp,emziriyorum kendi bırakana kadar.Yatıtoruz,birde sabah 5:30 da mızlıyor,uykusu açılmadan alıyorum ve tekrar emziriyorum,sabah8 gibi kalkıyor.Yatarken iyi doyurmak lazım bebişlerimizi,yoksa gece hem bizim hemde onların uykusu mahvoluyor.Birde sıcaklık durumu çok önemli sıcaktan bunalıp vikliyordu ulaşım,gece odayı sıcak tutup,üzerini fazla sıkı giydirmiyorum.Artık çok rahat uyuyor.Her bebek aynı değildir tabii.Ama doktorum şöyle diyor,bebişini kendinden çok farklı görme küçük diye.Sen terliyorsan oda terliyordur,sen üşüyorsan oda üşüyordur.Çok sıcak iyi olöaz diyor,bu sefer en küçük bir kapı açılıp,soğukla karşılaşırsa hasta olur diyor,bende onu dinliyorum.Oğluşum 7,5 aydır hiç hastalanmadı maşşallah.Üstelik hergün banyo yapıyor.sizleri ve bebişleri çok öpüyorum.
:nazar::nazar:aman canım maşaalah valla şanslısın ulaşın akıllı bir bebiş miş alalh nazarlardan sakınsın ohhh hergünde banyosunu yapıyomuş kuzucuk mis gibi valla evim sıcak doğalgazlı herzaman aynı sıcaklıkta çalışyo 21 derece ideal diye sürekli aynı ama ben korkuyom hergün banyoya ya haftada 1 yapıyo kuzummşutarafagitti
burarada ardanın kendine kendine yatma olayı hikaye oldu benim içinde hayl oldu dn gece memede ayttı bu gecede yaklaşık 1 saat beni oynattı yatarken bende inat ettim sallamadım yatağa koyuyorum yeni öğrenmiş yatağa tırmanıyo kenara tutunuyo kalkmaya çalışıyo en son saat 11 de yine memede yattı:uhm:vede bugün hiçbişiy yemedi her gün huy değiştiriyor ya meyve hiç sevmiyo azracım nerden anlıyosa 1 kaşık bile açmıyo ağzını yumurcak ha bire surat sallıyo:dilcikar:

selam kızlar ridacım başın sağolsun canım allah sabırlar versin hepinize özellikle eşine ve çocuklarına kızlar ardam hastalandı yine grip oldu ateşi yükseliyor sürekli doktora götürdüm inşallah iyileşir birde arkadaşlar ardanın zatüre aşısı var bikaç gün sonra ben aşılarını doğduğu hstanede yaptırıyorum hastane çok yakın evimize aşıya 145 milyon istediler bende sağlık ocağına götürmeyi düşünüyorum yaparlarmı acaba yaptıran varmı birde uyku konusu benimki onikibuçuk birden aşağı uyumuyor geç yattığı halde gece uyanıyor yine allah yardımcımız olsun hasta olmasa razıyım uykusuzluğa öptüm kızlar

:nazar::nazar:aman canım maşaalah valla şanslısın ulaşın akıllı bir bebiş miş alalh nazarlardan sakınsın ohhh hergünde banyosunu yapıyomuş kuzucuk mis gibi valla evim sıcak doğalgazlı herzaman aynı sıcaklıkta çalışyo 21 derece ideal diye sürekli aynı ama ben korkuyom hergün banyoya ya haftada 1 yapıyo kuzummşutarafagitti
burarada ardanın kendine kendine yatma olayı hikaye oldu benim içinde hayl oldu dn gece memede ayttı bu gecede yaklaşık 1 saat beni oynattı yatarken bende inat ettim sallamadım yatağa koyuyorum yeni öğrenmiş yatağa tırmanıyo kenara tutunuyo kalkmaya çalışıyo en son saat 11 de yine memede yattı:uhm:vede bugün hiçbişiy yemedi her gün huy değiştiriyor ya meyve hiç sevmiyo azracım nerden anlıyosa 1 kaşık bile açmıyo ağzını yumurcak ha bire surat sallıyo:dilcikar:

murgizcim cnm ılık banyo rahat uyumasını sağlıyor.Annemle birlikte yıkıyoruz,tek başıma yıkayamazdım herhalde,çok hareketli bir bebek,bayılıyo suyla oynamaya yumurcağım.Yoğurdu seviyorsa,meyvayı karıştırmayı denesen,bizimkide sebzeyi sevmiyo takla atıyom yedirirken,ama muhakkak yediriyorum.O da artık pes etti,baktı itirazı,ağzı kapatmaları çare etmiyor(ulaş sımsıkı kapatıyo,bende kaşığı ittiriyorum ağzına)yiyor yavru kuşum.Pes etme,moralini de bozma cnm.Oyunla yedirmeye çalış,unutma sen patronsun.Ulaşa hayırı da öğrettim,sürekli yüzümde gülümsemeyle seviyorken biranda kaşlarımı çatıp,hayır oğlum diyorum,o güzel gözleriyle şaşkın şaşkın bakıyor bana,ama anlıyor beni.a.s.

selam kızlar ridacım başın sağolsun canım allah sabırlar versin hepinize özellikle eşine ve çocuklarına kızlar ardam hastalandı yine grip oldu ateşi yükseliyor sürekli doktora götürdüm inşallah iyileşir birde arkadaşlar ardanın zatüre aşısı var bikaç gün sonra ben aşılarını doğduğu hstanede yaptırıyorum hastane çok yakın evimize aşıya 145 milyon istediler bende sağlık ocağına götürmeyi düşünüyorum yaparlarmı acaba yaptıran varmı birde uyku konusu benimki onikibuçuk birden aşağı uyumuyor geç yattığı halde gece uyanıyor yine allah yardımcımız olsun hasta olmasa razıyım uykusuzluğa öptüm kızlar

yarencim çok geçmiş olsun cnm.:a015:yaren uyku saatlerine rutine oturtmaya çalış,akaşam saat 7 den sonra uyutmamaya çalış,ben ulaşın uykusu geldiğinde öyle yapıyorum,sevdiği oyuncakla oynuyoruz,evin içinde gezdiriyorum,müzik falan dinletip,uykusunu kaçırıyorum,sonra uyku saati yaklaştığında daha soft bir hale bürünüyorum,fazla aktif oyunlar oynamıyoruz.Yatağına da girince hemencik uyuyuveriyor,uyku düzeni çok önemli,bi kereden bişey olmaz deme,geçen gün misafir geldi,ulaşta yarımda yattı ve dengesi ertesi gün bozuldu.Sabır ve kararlılığını yitirme cnm.hihoyyyt

yine hasta bebişler çok geçmiş olsun. ulaş'ta iki gündür çok kötüydü. sürekli ateşi çıkıyor, ağlıyor....
dün sabaha karşı 39u geçti ateş dra götürdük orta kulak iltihabı dedi. yavrum perişan oldu iki günde. kızlar bebekler emerken (özellikle) ellerini kulaklarına atıp duruyorsa, kulaklarını çekiştirmeye çalışıyorsa orta kulak iltihabından şüphelenin.

deryacığım ben 15 aralıkta yaptırdım pnömokok aşısını. sağlık ocağına gittim sordum yapıyoruz dediler. diyarbakırdayım ben de. sen bir daha soruştur bence. umarım yaparlar.
neyse kızlar oğlum iyi gibi bende yatayım artık ki yarın nakavt olamayayım.
kendinize ve bebişlere iyi bakın by

ulaseda ve murgizcim bebişleriniz gün içerisinde nasıl uyuyorlar??
Baran 2-3 saatde bir yarım saat kestirmek istiyor. uykusu geldiğinde yatırmak gerekiyor yoksa uykusu dağıldımı artık bütün gün uyku düzeni şaşıyor. sanırım geceleri zaten bu yüzden sorun yaşıyoruz. ben evde olduğumda haftasonları fln geceleride sorun yok ama kayınvalidem uykusu geldiğini anlayamıyor. 4 saat uyutmadığı oluyor. bu sefer çocuk uykuya doyamıyor 2-3 saat sürekli sallayarak uyumak istiyor hadi buyur bozuldu işte düzeni... bu sefer geceleri de sapıtıyor. bu sabah yine sıkı sıkı tembih ettim uyku saatini kaçırma çocuğun hareketlerine dikkat et gözlerinden anlarsın emzik emişinden anlarsın diye ama bakalım...
Ben evde olduğumda mesela saat 8 gibi kalkıyor. 10-10,30 gibi tekrar yatıyor yarım saat. Sonra sebzesini yedikten sonra 13-14 arası değişiyor tekrar yatırıyorum yarım saat sonra bide 5 gibi.... ama saate göre değilde çocuğun gerçekten uykusu geldiğinde yatırıyorum. bide bizimkinin uykusu çok çabuk dağılı veriyor. kayınvalide genelde uykusu dağılınca uyutmaya çalışıyor. çocuk uykusu gelince mızırdanıyor bunlarda canı sıkıldı herhalde diye hoplatıp zıplatıyorlar uykusu dağılıyor sonra yarım saat geçiyor mesela aradan aaa uykusu gelmiştir artık diyip uyutmaya çalışıyorlar... yani sinir olmamak elde diil olan bana oluyor kafamçokkarıştı

kızlar uyku konusunda bişey doğru aç yatarlarsa çok kalkıyolar alperene bazen gece maması yedirmeden uyutuyorum 4 5 kere kalkıyo ama tok olursa fazla kalkmıyo rahatsız olmadığı sürece tabi bide şu var evimiz sobalı geceleri pek kömür atmıyorum ama sabaha kadar üst örtüyorum sizinkilerde böylemi gece kalkıp örtüyorum ben yatağa girince açıyo bi daha artık kaçta kalkıp örtersem uyku tulumları fayda ediyo işte hasta olacak diyede korkuyorum ama sabaha kadarda bekleyememki.. valla banyo konusundada biraz utanıyorum ama bir hafta on gün oluyo babası kızıyo artık kurtlandı diye ama hastalık daha kötü değilmi bide parmak emmesi geçmedi sizinkilerde hala emiyomu geçen sobada yaktı emdiği parmaklarını ilaçta sremiyorum baya geçti ama emdikçe sulanıyo:KK43:( çorap geçirdim bigün hiç uyumadı şimdide uyuyo uyanırsa beyefendi yemeğini hazır ister Allahım bi sinir bi sinir yırtıyo kendini işimiz var valla bu yaşta böyleler

Arkadaşlar herkese merhaba..başsağlığı dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim..ALLAH kimseye sevdilerinin acısını göstermesin..
pnömokok aşını ben de geçen ay içinde arkadaşlardan öğrenip hemen yaptırdım ocak ayı için gün verdiler..

ridacım başın sağolsun canım.Allah kalanlara uzun ve sağlıklı ömür versin.

bizim aşımız 31 aralıkta.acaba bi arayıp sorsam mı ki?!!

bizim evimizde 22-23 derece.kuzey haftada 2 defa banyo yapıyor.ona rağmen hasta. ama biz haftasonları hep dışardayız.ondan oldu zaten.bi soğuk bi sıcak.

kuzey en geç 8.30 da yatıyor. 12 de uyanıp emip tekrar uyuyor ama gece 3 ten sonra eziyeti başlıyor.kendi kendine de uyumuyor zaten.illaki kucakta pişpiş yapcaz öyle.babasının kucağını da seviyor.poposuna hafif hafif piş piş yapınca hemen uyuyor.

X