2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar hepinize merhabalar...
bu gün öyle garip bir haldeyim ki..canım hiç bir şey yapmak istemiyor ..
yazılanlara biraz göz attım..ebrucumu gördüm..oğluş kilo vermiş..canım benim geçmiş olsun ama maşallah tahlilleri iyi çıkmış gözün aydın arkadaşım..Allah tez şifa versin..
beni oğlum bugün öksürüğü artırdı ve burnu sürekli akıyor..
bugün öğlen yemeğinden dönerken gitmemi istemedi dikkat çekmeye çalıştı beni kucağına alsın diye sanırım..kucağıma alınca gözlerini kapadı kucağımda uyumak istiyormuş meğer yavrum..
ulaseda arkadaşım hoşgeldin tekrar aramıza.. ama ben seni hatırlayamadım...yine de bir daha kaybolma olur mu:) oğluşunu da bizim için öper misin?
elifcim..seni seviyorum...sadece bunu söylemek istedim.....içimden geldi...kendine iyi bak tabi ki mercana ve kayraya da..
sevdecim çığlık çığlığa uyanan ve bir türlü susmayan çocuklarda genellikle nazar oluyor..üzerine nazar duası okumayı ihmal etme derim..felak nas ayetel kürsi gibi dualar...

kızlr selam. herkes iyidir umarım. kuzey hala öksürüyor ama biraz azaldı. burun tıkanıklığından uyuyamıyordu 2 gecedir iyi çok şükür.bugün hava sıcak biraz dah diye banyo yaptırdım.dün arkadaşom geldi.eşi göreve gitmiş bizde kaldı sabah kahvaltıdan sonra gitti.benim eşimde işteydi zaten yalnızlığımızı paylaştık.
ulaseda hoşgeldinçbeni tanımazsın belki.çünkü ben daha önce haziran annelerine takılıyordum.kuzey haziranda doğacaktı ama sezeryan olunca ben de mayıs annesi oldum.bundan dolayı da çok mutluyum.
neyse kızlar kuzey mızırdanıyor herkese kolaylıklar.muck muck

arkadaşlar hepinize merhabalar...
bu gün öyle garip bir haldeyim ki..canım hiç bir şey yapmak istemiyor ..
yazılanlara biraz göz attım..ebrucumu gördüm..oğluş kilo vermiş..canım benim geçmiş olsun ama maşallah tahlilleri iyi çıkmış gözün aydın arkadaşım..Allah tez şifa versin..
beni oğlum bugün öksürüğü artırdı ve burnu sürekli akıyor..
bugün öğlen yemeğinden dönerken gitmemi istemedi dikkat çekmeye çalıştı beni kucağına alsın diye sanırım..kucağıma alınca gözlerini kapadı kucağımda uyumak istiyormuş meğer yavrum..
ulaseda arkadaşım hoşgeldin tekrar aramıza.. ama ben seni hatırlayamadım...yine de bir daha kaybolma olur mu:) oğluşunu da bizim için öper misin?
elifcim..seni seviyorum...sadece bunu söylemek istedim.....içimden geldi...kendine iyi bak tabi ki mercana ve kayraya da..
sevdecim çığlık çığlığa uyanan ve bir türlü susmayan çocuklarda genellikle nazar oluyor..üzerine nazar duası okumayı ihmal etme derim..felak nas ayetel kürsi gibi dualar...

ridacım inan kaç gecedir eşimde benimle birlikte kalkıyor ayetel kürsi okuyor çocuk uyuyana kadar (ben malesef hala ezberleyemedim :1no2:) yoksa ben zaten her kucağıma aldığımda aklıma geldikce okuyorum anlamadık bizde :çok üzgünüm:

mert hasta 2 günüdr ateşi çıkyor sürekli antibiyotik kullanıyoruz akşam 48 saat olacak antibiyotik kullanalaı umarı martı ketkisini gösterir.mahmudda hasta kulağından artık kaçıp gitmek istiyorum yaaa

yasemincim geçmiş olsun. bi kurtulamadınız hastalıktan ya. tez zamanda acil şifalar
ridacım muhammed e de geçmiş olsun canım
gökçen kuzey in iyi olmasına sevindim canım
ebrucum yavrunun kilo vermesine takılma canım. bebekler hareket ettikçe kilo alımlarında bunların olması normal

geçmiş olsun yasemincim bir türlü kurtulamadınız yaa..valla hiç kolay değil bebişler hasta olmasınlar artık..dualarımız sizinle..
sevdecim geçmiş olsun canım siz yine de okumaya devam edin..şifanın nerden geleceği belli olmaz..
Arkadaşlar daha önce de yazmıştım ama...
ALLAHUMME YA ŞAFİ İŞFİHİ
(Şifa veren allahım şifa ver)diye dua et onu da yapamazsanız YA ŞAFİ ismini sürekli bebişlerinize okumanızı tavsiye ediyorum..

teşekkürler deryacım bizim oğlan da bugün başladı bakalım inşallah daha da artmaz öksürüğü..Tüm bebişlere ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Ben çıkıyorum arkadaşlar hepinizi öpüyorum, iki gün sonra buluşmak üzere selametle kalın..

demek herkesin durumu aynı geceleri çatlatıyo benimkide saat 5.30 dada kalkıyo daha uyumuyo saat 10 gibi yatıyo az sonra yatracam gündüzde huysuz zaten her tarafı karıştırma peşinde bir yerlere tutunup dizleri üzerinde kalkmaya başlamış 1 dk yalnız bırakamıyomya hemen bişiyler karıştrıyo bende çok bunaldım ya hergün ayn alışmamışım evde olmaya bukladar işe güce zor geliyor ardada husuz olunca dün patladım ağladım canı sıkılıyo diye eşimde üzüldü:KK43:
yarencimmmmm canım daha sık gel ya herkes hep burda olsa keşke
ebrucum üzülme ya inş sınavın iyi geçse daha fazla ilgilenirsin kaybettiği kiloları alır yunus emre
ardada çok iştahsız hiçbişiy yemiyor normalde fena yemezdi aslında galiba ardada zayıfladı ya sanki yüzü süzülmüş eşimde diyo zayıfladı diye bende üzülüyom zayıflıyo diye ama dişe bağlıyorum inş diştir sorunu dra da götürmek istemiyom dr daki tüm çoçuklar hasta öksürüyor aksırıyor arda daha yeni iyileşti bi daha kapmasın diye
gökçen nasıl oldu kuzey iyileştimi
elif canım senin işin daha bi zor bide mercanı düşünüyon aman o uyusun o rahat etsin derken daha bir yoruluyon valla ben bu halle galiba ikici bebişi kaldıramam
yasemin sen nasıl oldun mert iyimi?
ya ben şu veleti uyutayım yine tv ye tırmanma peşinde

Ay gizemcim her anlata sanki benim evi anlatiyor...Kayra 1 haftadan beri dizlerinin ustunde ayaga kalkiyor..Buldugu herseye tutundugu iicin (sandalye ,camasirlik gibi)kafasina dusurmeye calisyor..Gecen gun yataginda parmakliklra tutunup dizlerinin ustunde kalkmis,ellrinin ustune de cenesi yaslamis o kadar tatli bakiyordu ki..Bazende yeni cikan disleriyle bi siritip bakiyor ki,gozelrini de kisinca ayni carli gibi bi maymun oluyo kaydirigubbakcemile3
Dun benim de cinlerim tepemdeydi...Hersey batiyordu..Esime sakin tek kelime etme kalbini kirmiyim dedim...Her yeri kirip dokmek geldi iicmden ...Reglim daha yeni bitti 1 gun temiz kalmadan tekrar snacisi basladi.Sanki dogum sancisi oluyorum...Esim arbayi verdigi iicn arabasiz kaldik tam 1o gundur sokka yuuz gormuyorum ,patladim patliycam...Evi daha kadinla yeni topladik 1saat iicnde eskisindan betet hale getirdiler sanki tazmanya canavari,ya d amarmara fay hatti bizim evin cicnden gecmis gibi....Cildiriyorum sandim dun ..Bagirdim cagirdim kimse beni insna yerine koymuyor,hic biriniz bana acimiyorsunuz.omrum boyle gecip gidiyor.bi sinemya gitmeyeli 4yil olmus.benim 4 yil onceki hayatim bu degildi diye bagirdim cagirdim rahatladim ma aevdekileri goreceksiniz herkes bisey yapmak icn kosturuyo,kimsenin giki cikmiyor..Sonra rahatladikatn sonra da cok guldum....Kocam benim delirdigime kesin kanaat getirdi ...Bi bagirio,bi agliyo sonra arkasindna guluyo :roflol::roflol:Allah sonumuuz hayirede

Yasemncim gecmis olsun canim arkadasim ...Seni en iyi ben sanirim....Mrercanla kayarnind abugun burunlari akamaya basladi...Mercan okula basladiginin 3 .gunu hastalanmisti.Yani 3 eylulde,bir turlu gecemdi,son 1 aydir anby kullaniyordum ,1ayimiz dun doldu ,ilac bitti oksurukle burun akintisi bugun geri geldi,hirsimdan agladim bende....Cocukta artik kronik oldu bu oksuruk.3 ay surter mi bi nezle ,bi oksuruk bunu analmiyorum....Nonstop suruyor....Arftik dr goturmiycem bakalim evde ne olack...

Birde benim cocugum dogal seylerle cozum aratmaz bana...NE IHLAMUR Icer,ne balli sut,ne baska bisey....Artik kisi yasamdan yaz gelse diye duusnur oldum....O zmanada ishal ve kusma gib i seyler cikiyor....Ah ah su okuldan once hasta oldugunu bilmezdim cocugumun

Gecen sen tv de bi haberde izlemistim...Cok sisman b i kadin mide agriis sikayetleriyle dr gidiyor,ve dogum yapip cikiyor...Esimle cok gulmustuk bu habere...Dun esim bana bunu hatirlatiyor...Maasallah gobegin inecegine daha da buyuud sanki dedi...hAbire snacilardan sikayretcisin de ,sende kontol diye gidip kucaginda bebekle donmede dedi,cooooooooooook sinir oldum :eek:klava::eek:klava: ama belli etemedim ,Olsun ne yapalim, basa gelen cekilir ama oyle bile olsa daha oynama ve hareket hissetmiyorum 6 aylik ya var ya yok deyince bu sefer o sinir oldu...Bak sakin haaaa baska cocuk mocuk yok tamam mi diyo...Sanki cocuklari doguran .vucudu bozulan ,onca agriyi ceken,uykusuz kalan oymus gibi...Daha ustune diger kariisndan olan cocugu ile benim ustume atiyor,kendisi 10 dk konuusyo cocukla sonra gidip uyuyo :eek:klava::eek:klava: Bu erkelere ibret olsun diye cenabi rabbim 1 butun gun kadinligin tum zorlugunu yasatsin,ilk once agir regl agrisindan baslayip,dogum sancisini yasdiktan sonra ustune bir de cila niyetine o killi vucuttlarina tum vucut agda yapsinlar ohhhhhhhhhhh icimin yaglari erisin... :lepi: .Bak nasil kilo veriyorum ben o zaman:dance::dance:

Son düzenleme:
ilahi elif :roflol::roflol::roflol: allah da seni güldürsün emi arkadaşım sırnaşık şey

valla canım elif çok güldüm ya hakketen bu diş çıkarma dönenlerinde çoçuklarla beraber bizimde huyumuz değişiyor hepimiz çok yoruluyoruz çok bunalıyoruz bide kış hepimiz evdeyiz valla bu kış zor geçecek bize
bebişler hastaymış allah şifa versin tüm bebişlere
ridacımmm iki gündür senle karşılaşamıyos çok üzülüyom yaa:KK43:
ya arda bu gün hiç bişiy yemedi emmiyoda moralim bozuk ama keyfi yerinde onun

kızlar hasta olan bebişlere geçmiş olsun yasemincim valla işin zor ne diyim canım düzelirler inşallah ilaç içirmeside zor büyüklere muharremden biliyorum ulaseda hoş geldin canım:)) elifçim sanada 100 de 100 katılıyorum ne sinema ne bişey dejarz olmamız lazım ama nerde...

selam canlarım..bugünn benim adam arkadaşlarıyla yemeğe gitti.ben de bakayım dedim bi yazılara. kuzey oyunla meşgul.geri vitese takmış ilerliyor.geri geri emekliyor da bu aralar.yastıklarla boğuşuşmaktan ter içinde kaldı..birazdan kuzeye muhallebi yapcam.

X