2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tünaydın güzel annleree
kızlar yürüteç konusunda ne düşünüyosunuz yavaştan koymayı düşünüyorum

sıkma canını deryacım.kendin gibi olmasını bekleme.sen ince düşünen bi insansın sanırım.boşver kendini üzdüğüne değmez.kurbana gelince haklısın.sana kesilmeliydi ama olmuş bikere.seneye ısrar edersin.çünkü çalışıyorsun bu senin hakkın.çalışmasan bile ev hanımlığı da en ağır işçilik bence.ben de çalıştığım zamanlarda bile kendi işimi kedim gördüm. bi kere bile temizlikçi gelmedi evime.doğuma 1 hafta kala evi dip köşe temizledim.ama aklım başıma geldi.okula başlayınca ayda 1 de olsa alacam bi kadın.zor çünkü çocuk,yemek vs. benim eltimde ev hanımı olduğu halde yatılı hizmetçisi varmış zamanında.çocuğa bakılsın diye. ama kendisi rahatsız biraz oyüzden. boşver herkesin yaşantısı farklı.ben başkasının yaptığı işi de beğenmiyorum biraz da ondan almıyorum kadın. herneyse canını sıkma bu tip şeyler için sen mesafeni koru kayınvaldenle kafana da takma...

tünaydın güzel annleree
kızlar yürüteç konusunda ne düşünüyosunuz yavaştan koymayı düşünüyorum

ewet bende sizlere bu yürüteç konusunda danışmak istiyorum...
çzellikle erkek bebiş anneleri...
kimileri pek faydalı bişey olduğunu söylemzken kimileride yürümesini daha çabuklaştırıyo diyo...
napıcağımı pek bilmiyorum açıkcası...
sizler neler düşünüyorsunuzCADIARZU:uhm:

Valla benim çevremdeki arkadaşlar he koydular erken yürüdüler ben koymayı düşünüyorum...........

Selam kızlaaarrrr bende nihayet gelebildim ama sabahtan beri yazdıklarınızı okuyorum valla maşallah hiç durmamışsınız a.s.

Herkezin geçmiş bayramını kutluyorum. bizim bayramımız çooookk yorucu geçti bugün saydım tam 19 kapı yapmışız çocukla ayrı bi zor oluyormuş. yok yemeğini yedireyim öyle kalkarız uyusun uyanınca kalkarız derken 5. gün anca bitirdik laelaelaelaelae

cumartesi pazar dinlenicem dedim cumartesi temizliğimi yaptım akşam üzeri görümcemler ve eşimin kuzeni aradılar gelcez diye onları ağırladık. pazar da artık dedim kapıyı açmicam tlf cevap vermicem dinlenmek istiyorum diye. ama nerdeeee bizim zıpır fırsat mı veriyor dinlenmeye... bu 10 gün içinde iyicene anneci oldu yapışıyor koala gibi bırakmıyor babada da durmuyor bulmuş anneyi bırakırmı :lepi: yani anlicanız bugün kendimi zor attım işe popom yer gördü :dance:

Deryacım yer elmasından bahsetmişsin lütfen konuyu açarmısın? nasıl yenmeli nekadar sıklıkta yenmeli nekadar yenmeli??? benim sütüm iyicene azaldı gibi doyuyormu emin olamıyorum. mama kesinlikle istemiyor. geceleri biberonu şiddetle reddediyor bizimki...

Kızlar yürteç konusuna gelince ben karşıyım. Benim yürüme bozukluğum var bu yüzden. parmak uçlarımda yürüyorum malesef nekadarda kendimi zorlasam çok düzeltemedim. ayrıca yürümeyi hızlandırdığını değilde aksine geciktirdiğinide duydum. bacak kasları gelişemediğinden daha geç yürürmüş çocuk. dr hoppala sordum ben bizimki zıplamayı çok sevdiğinden 9 aylık olmadan tavsiye etmedi ozamana kadar zaten bizimki sıralar diye tahmin ediyorum yani çokda gerek kalmaz inşallah....

olmuyo gökçen olmuyor. en başta kızı gibi olmak istedim ama batar oldu ya.. 3 senedir eşim kesiyor. önemli değilde bu sene ölürsem obalı boynunuza dedim.. akşama kadar onları bekledim arasaydınız dışarı çıkardım çarşıya dedim.soğukta ne işin var dedi. kendi ev gezmelerinden geri kalmaz.. bi haftasonu çocukla çıkmışım çok mu yani. hem sonra görümcemin kayınvalidesi konuşma arasında biz pazarda gezerken hava iyiydi dedi. yazık kadında haber verseniz olurdu dedi.. eltime taktığımdan değil severim onu. iyi anlaşıyoruz ilk başta alışana kadar biraz zorlandık o kadar şimdi iyiyiz. kadında boy var pos var yakışır. benim anlatmak istediğim hep yardımcı olmaya çalışıyorum ama bana gelince amann napcaktın demesi beni öldürüyor ya.. çocuğuma beğenip bişi alıyorum aaman napcaktın diyo. eltim şapka almış soğukta taksın diye.. bere yani kulakları örten cinsten. buna ne gerek vardı biraz daha büyük alsaydınızda seneyede giyseydi.. seneye bi daha alırız dedim.. sinirlerim bozuluyor ister istemez.. mesafe korumak için geçç.. biz orda yiyip içtiğimiz için kızıma o baktığı için hiç öyle mesafe falan koyamadım.. koyamazdım.. aslında iyidir. ama düşünüyorum da hep böyle şeyler olmuş 3 senedir. ben önemsememişim.. ama şimdi takılıyorum ister istemez... iyidir aslında kötü düşünmek istemiyorum.bak misafirim gelcek iolsa bana pasta falan bile yapıverir.. eli boş gelmez.. seviyorum ama.. kırılıyor insan. kimbilir onların ne kırgınlıkları vardır bana dair değil mi???

canım ben bahsetmemiştim yer elmasından kimin bahsettiğini hatırlayamıyorum ama süt yapıyo bol bol yemek lazım denmişti...

tekrardan merhabalar arkadaşlar, tam yazmaya başladım bazı işler çıktı apar topar yazımı toparlayamadan daha bir de yemek saati geldi oğluşuma koştum...işte döndüm..
benim de sizlere anlatacaklarım çok...benim bayramım da zehir oldu desem yeridir..neler neler oldu bir bilseniz..Allah imtihan etti...ama verebildim mi imtihanımı bilemiyorum..neyse anlatırım..önce yokluğumda neler olmuş bi baktım da...herkesin bir sorunu varmış kendine yeten...

neysencim işten ayrılmana çok üzüldüm inan..kriz nedeniyle işten ayrılan herkese Allah kolaylıklar versin..Bir kapıyı kapatan bir kapıyı açar arkadaşım..rızkımızı veren Allahtır...zaman en iyi ilaçtır. Allah inşallah hakkınızda hayırlı olanı çıkarsın karşınıza...

Elif Ardayla Muhammedi benzetmişsin..inan bir ara ben de fotoğraflara bakarken aynı şeyi düşünmedim değil..maşallah pek tatlı Arda..Muhammed kumral, Arda esmer ama hemşehri sayılırlar ne de olsa..benzeyebilirler değil mi gizemcim

Yasemincim sana ve Merte geçmiş olsun arkadaşım..neler oluyor size yahuuuuu....bi biriniz bi biriniz...yeter artık elifin dediği gibi hastalanma hakkınızı fazla fazla kullandınız bir daha hastalık yooook...
bu arada Pazartesi sendromunu ben de yaşadım bu sabah..eşim hadi kalk diyor..sıcacık yatağımdan kalkıp, kahvaltı hazırlamak ve işe hazırlanmak gözümde büyüdü de büyüdü...Aman ALLAH ımm ne sabahtı ama..saatler çalıyor..telefonlar ötüyor....gözümü açamıyorum.. ama inanır mısınız size kavuşacağımı düşününce güç toplayıp kalktım.. sonunda geldim işte burdayım...

Deryacım Allah kabul etsin Kurbanınızı..sen merak etme kurbanda senin de hakkın var..sen eve gidince iki rekat şükür namazı kıl..sabah namazının sünneti gibi...Kalbine de kurbanı al..

ebrucum senin kurbanını da kabul etsin canım..Hayırlısıyla sınavını verir ve yuvana kavuşursun inşallah...milletin ağzı torba değildir ki büzesin..herkes farklı yorumlar yapar böyle durumlarda...

dilekom senin kızına da geçmiş olsun canım..benim oğluşum da iki kez düştü bayramda..Allah koruyor meleklerimizi...

pardon canım yaaaa gökcen bahsetmiş uykusuz olunca hal böyle oluyor işte isimler konular karışıyor -tatlicadiarzu-

Deryacım aranıza yeni katılmama rağmen yazını okudum ve çok üzüldüm.Boşver kurban meselesine üzülme çünkü Allah senin niyetini biliyordur bu sebepten içini ferah tut kayınvaliden konusuna gelincede yaşına yakışmayan sözler sarfetmiş susmak en büyük cezadır karşıdakine diye düşünüyorum ben sen onun gösteremediği büyüklüğü gösterip susarsan zaten o senin yüzüne bakmaya çekinecektir.Umarım herşey yoluna girer bizler için en güzel mutluluk yavrularımızın sağlıklı bir şekilde büyümesi olacaktır. bebişine biraz sert davrandın diye canını sıkma annelerimiz bize hiç mi kızmadı:)Sana ve kızına sevgiler...

Canlarım merhaba,

sabahdan beri yazmak için sayfayı bir çok kez açmama rağmen ancak fırsat bulabildim. geçmişi henüz okuyamadım umarım hepiniz iyisinizdir. tabi ki bebişlerinizde inşaallah.

bayram tatili benim için çok yorucu ve uykusuz geçti oğluşum hasta oldu. bayramın birinci günü akşam başlayan ağlamalar cumartesi günüe kadar devam etti. henüz daha iyleşemedi ama çok şükür ilk günlerdeki kadar kötü değil. burnu akıyor, öksürüyor ve çok ağlıyor. nerde nasıl üşüttü bilmiyorum. bayram boyunca evdeydik ve yorucu bir tatil geçirdik yavrumla. umarım sizler iyisinizdir ve bebişler hasta felan olmamıştır. hepinizi öpüyorum müsait olunca okuyup tekrar yazmaya çalışacağım.

kucak dolusu sevgilerr

geçmiş olsun canım allah kuzularımızı hasta etmesin gerçekten huy değiştiriyorlar çok kötü oluyor

Kizlar oncelikle sunu soyliyeyim...Ilk kez ptesiyi iple cektim..Hepinuiizi ozlemisim...
Ridacim yine yine o baldan tatli cumlelerini bir cirpida okuyuverdim,,,,
Deryacim bazi zmanlarda sanirim daha bi kirilgan oluyoruz....Karsimizdaki insanlarda sagolsun normladan cok daha fazla duyarsiz olunca arada duygusal bir ucurum oluyor...Allaha havale et canim ..En guzel adalet ondan gelendir..En azindan esinle bi sorunun yok bak sana hak veriyor,evin icine girmesine izizn verme sorunlarin...Egere sen uzerine sunger cekmezsen olayin b u sefer esinlede tatsizlik baslayacak...Sen esini tipki resimlerdeki tak koluna .yoluna bak...
Ridacim hayirdir...Yazinin devami var mi diye baktim ,gormedim...Ozel mi yoksa konu?Umarim cok kotu bisey degildir?merak ettim simdi
Ervuscum daha once bu yurutecle ilgili bir topik acmistim.Genelde yaptiigm arastirmlar yurutec uzerine pek de olumlu degil..Cocugun yurume asamsinda kalca bacak kaslarinin gelismesine engel oldugu yonde.Cunku kendi kas gucuyle ayakta durmadigi icin....Birde yurutecle yurumeye baslayan cocuklarda daha sonra yurumeleri ilk baslarda biraz daha farkli gorunuyor..%100 he cocukta ayni sey olmayabilir ama cok buyuk cogunluk boyle soyluyor..Hatta ben o topikte bir link vermistim..Suan hatirlamiyorum ama bir dr yazisi vardi bu yonde....

Canim cokc ock gecmis olsun..Cocukar hasta olunca anneler daha beter hasta oluyor..Allah iyilik versin
Gizemci sanirim bu belirtiler disinizin yakinda gelecegini gosteriyor,hadi hayirlisi canim

merhaba kızlar bugün herkeslwer gelmiş hoşgelmişsiniz kızlar yine sayfamız renklenmiş:)bende bugün azcık iş yaptım
ridacım canım bende merak ediyorum umarım çok kötü bişiy olmamıştır anlatırsan paylaşırsan memnun olurum
derya canın epeyce sıkılmış boşver ya artık değiştiremezsin baştan bu kadar iyi olmayacaktın açıkçası şimdi normalde yapmadığın şeyleri yapmasan kötü olurusn halbuki baştan eltin gibi davransaydın öyle alışırlardı
ama eminim seni daha çok seviyolar ve takdir ediyolardır bu geçiçi bir kızgınlık bence üzülme canını sıkma bence değmez
kızlar yürüteçten bahsetmişiniz bakın ben bundan almayı düşünüyom yorum lütfen yürüteç değil ama zaten yürüteç düşünmüyom
Hepsiburada.com : PLAYSKOOL İLK ARABAM | Bebek & Çocuk

çok geçmiş olsun yavruşuna bebişler hasta olunca çok kötü oluyorlar ya srekli ağlıyolar vede uyumuyorlar:1shok:tez zamanda iyileşsin fıratcık
ya o burun tıkanıklığı ve akıntısıda bir müddet devam ediyor ne yazıkki:bbo:

kızlar hepinize merhaba ridacım özlettin kendini:)) yokluğun farkediliyo valla yasemincim sen nasıl oldun canım iyileştinmi biraz teyzeminde bademcikleri şişerdi kalkamazdı yataktan çok zor oluyo tam hatırlıyamıyorum arkadaşlar kafam pek sağlam değil bebeği yada kendisi hasta olan arkadaşlarıma geçmş olsun diyorum yürüteç konuusnda da ilk çocuğumu koydum problem olmadı ikinciyide koydum ama başka imkanım yok zaten yerde olmuyo koltukta olmuyo bide başında abisi yürüteç rahat oluyo en azından deryacım son olarak sanada üzüldüm bende eşime sordum hep senmi keseceksin ben kesemicemmi diye sen çalışmıosun dedi ama bu ibadeti engellermi bilmiyorum ömür boyu kurban görevimi yerine getiremicem o zaman biridde 2 niz birden kesmeliisniz dedi öyle olurmuş artık bilmiyorum öyle yada böyle kestik kaynana konusuna gelince aslında smylemek anlatmak istediğim şeyler var ama sınırlar tanıyanlar vs aslında moralim bu yüzden biraz bozuk belki saçma belki önemsiz bilmiyorum benim için büyük sorun sabı diyim ne diyeyeim yani iyi geceler arkadaşlar

herkese günaydınlar, merhabalar, selamlar...
saadetçim..oğluşun bayramda hastalanmış geçmiş olsun canım..
sizi daha fazla merakta bırakmadan sizinle dertleşmek istiyorum..

arefe günü eşimle alışverişe çıktık..eşim kendisine kıyafet aldı çıktı hemen..oğluma da beğendik..ama bana ve bedenime göre giyebileceğim bir giysi bulamadığım için başka bir yere gitmek istedim..gitmek bişey değil yine beğenemiyeceksin dedi..her alışverişimizde bu oluyor..seninle alışverişe çıkmak istemiyorum...daha ne alacağını bile bilmiyorsun dedi...çok moralim bozuldu..halbuki ben hep kendimden fedakarlık yaparak hep en uygun giysiyi almaya çalışırım..ama baktım beni hiçbirşeyi beğenmemekle suçluyor..gözüme kestirdiğim en pahalı çeketi aldım çıktım..

kurban bayramı 1.gün..
10:00 kurbanımızı eşim kesti..sen de et doğrayacaksın dedi..ben de et doğrarken elimi doğradım (
hadi babamlara bayramlaşmaya gidelim dedi saat 12:00
14:00 te yola çıktık...biraz geciktim diye yolda çok kötü bağırdı bana...sen annemleri sevmiyorsun..gitmek istemediğin için bahaneler uyduruyorsun...oğlum büyüsün dedesini görmeye birlikte gideriz sana da gel demem ...altını çizerek söylüyorum hala o zamana kadar evli kalabilirsek dedi...
öyle sinirlerim gerildi ki o bana bağırıyor ben ona bağırıyorum..o bana bağırınca terbiyesizlik olmuyor, ben ona bağırınca terbiyesiz oluyorum nedense....moralimiz bozuk bi şekilde gittik bayramlaşmaya..yine de belli etmemeye çalışıyorum..6 kız kardeşi eşleri çocukları, amcaları, halası, babaannesi...öyle inanılmaz bir kalabalık ki...her kafadan bir ses çıkıyor..çoğu konuşmaları anlamıyorum..başıma ağrılar girdi...muhammet elden ele dolaşıyor..çocuk huysuzlaştı..ilk kez öyle bir kalabalıkla karşılaşıyor..

saat 21:00 gibi kalktık..
Kuzenine (yürüme engelli ve benimle yaşıt) bizimle gelir misin? dedi..
o da giderim dedi..hazırlandı onu da aldık döndük..eve girer girmez kız ayakkabısını çıkarırken bi düştü kafasının küt diye yere çarptığını görünce ne yapacağımı bilemedim..zaten büyük bir moral bozukluğu ile döndüm eve..bana sorma tenezzülünde bulunmadan kıza hadi gidelim diyiverdi..bir de Allah korusun başına bişey gelseydi, vicdan azabından ölürdüm herhalde...hiç düşünmedi bunları..kuzeni için 2 hafta önceki ziyaretimizde..götürelim, gezdirelim demiştim.. ama bu şekilde olsun istememiştim..
pikniğe, alışverişe, yemeğe gittik gezdirdik..

bayramın son günü sinemaya götürdük artık evine teslim edicez..sinema çıkışı babası aradı ve oturma odasındaki televizyonu istedi..kızların kuaför salonundaki bozulmuş! oda tamam dedi..yine bana sormadan...tv yi askere gitmeden önce birlikte almıştık..benim için bir anısı vardı..tüm hamileliğim, asker yolu bekleyişim o oturma odasında, o tv ile geçmişti..babana başka tv al, ben tv mi veremem dedim..verdim bile dedi..ben hayatımdan tv yi çıkarmaya çalışıyorum...senin gibi eşyalarla aramda duygusal bağ kurmuyorum dedi..kuzenini de alıp gitti verdi geldi..
evimize ne aldıksak ikincisini hep İSTEDİLER... (
ütü, kettle, çamaşır askısı ikişer taneydi...kız kardeşleri kuaför salonlarına istediler verdim.. kızlara hediye olarak zaten oturma grubu ve koltuk takımı aldım..eşim askere gitmek üzereydi üstelik..evimize özenip aldığımız bitkiye kadar...sen bakamazsın çalışıyorsun deyip kızlar aldı..ses etmedim ahmet verince...şimdi de tv istediler..laptop aldı. ikincisini yeğenine verdi ses etmedim....fotoğraf makinesi ve kamera almak istedi, eskisini kime vereceksin dedim iki gün önce aldırmadım..
yaa arkadaşlar ben abartıyor muyum yoksa...evlenirken, ailesi bana bir küçük altın bile takmadı..ahmet alıp onların adıyla taktı..hiçbir kuru dalları nasip olmadı desem yeridir..ama ben acı ekmeğimi tatlı yiyeyim mutlu olayım yeter dedim..hiç lafını etmedim ama eşim askerdeyken bir tek yardımlarına şahit olmadım..üstelik eşim askerdeyken babası para istedi diye izne geldiğinde arkadaşından borç para alıp babasının kredisini kapattı..bunların hepsini o sinir anında söyledim..bana yine terbiyesiz dedi...
bitti dedim..muhammedin çantasını aldım..çocuk kucağımda tam kapıdan çıkmak üzereyken..ailem alt katta oturuyor onları üzmek istemedim..vazgeçtim..sen git dedim..neden dedi..ben kadınım sen çık git..dedim..ağlıyordum..gitmedi..pişman gibiydi...
sonra sarıldı bana barışmak istediğini söyledi..ama yaptıklarımdan pişman değilim, yine olsa yine yaparım..dedi..ben de barışmadım.
işe gitti, aradı ablamlar geliyor diye..eşiyle tartışmış bizde kalacağını söyledi..2 çocuğu var ablasının...çocukları çok huysuz..muhammedin kolunu bacağını sıkıyor, küt diye kafa atıyor..çocuğu huzursuz ediyor..yemek yedirirken bana vuruyor..çocuğu sağıma soluma alıyorum yukarı kaldırıyorum olmuyor..dur demekten anlamıyor..çocuk hiperaktif durmuyor ..canım çıktı..bir de çocuğun boynuna 3 parmağını geçirmiş kanatmış..ağlamış susturmuşlar ben yemek yaparken...
farkedince sordum birbirlerinin üzerine atıyorlar..yemek yap bulaşık yıka..evi toparla...ablasını anlatıyor da anlatıyor...
iki günüm zehir oldu..sonunda gitmeye karar verdiler..eşim kal diyor ablasına ısrarla...yuhhh dedimm... (
hastayım, ilaçlarım yok..ne olacaksa biran önce olsun deyip gitti...
akşam evi sakin görünce eşim ohh dedi, yalnız kalmak bile büyük bir nimetmiş dedi..benimle barıştı..beni çok sevdiğini söyledi..
vermek peygamber ahlakıdır dedi..sorun o değildi aslında helal olsun napıyım..dünya malı ama insanın bi saatten sonra canına tak dedirtiyor böyle şeyler..
9 günüm böyle geçti arkadaşlar..nazar mı değdi bize ne oldu anlamadım..herşey çok güzeldi..
şimdi de güzel ama neler çektiğimi bir ben bir ALLAH bilir bu zaman içinde...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…