2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ebrucum soğuk buhar makinasını mahmud için almıştık onu kullandık baya faydasını gördük ama dr sürekli çalıştırmayın dedi ara ara 1 saat felan yoğun şekilde demişti.gizemcim sende dikkat et sürekli çalıştırma.titizlik yapmıyorum yaa herşeyi ağzına alıyor hepsini elindne almak imkansız :)) çok şükür baya iyileşti mert.

elifcim yazdıklarını okudum sanki kendim yaşamış gibi oldum büyük geçmiş olsun.nası leşinle aran düzeldimi?hani tatile gidiyorsunuz bayramda??

kızlar mahmud başımda yazamıyorum ki yaaaa.sonra yine gelirim hepinize sevgiler.

Yasemincim esimle bi kus bi barisik gidiyoruz....Bayramdaki tatili de ocak 10 erteledik..Simdi bayram gdince mercan 1hafta okuldan kalacak tam gelicez okul zaten 15 gun noel tatilinie girecek...Bu ayi tam verdik...Bosa gidecek diye dusunduk..Birde burasi noelde cocuklara ciok ilginc geliyor,bir suru etkinlik yapiyorlar cocuklara,cocukta heves ediyor..Daha dinler arasindaki farki bilmiyor ki...Mesele carsamba gunu herkes veden bisey yapacak sabahtan kilise de toren varmis.Ben gondermiycem dedim,ogretmene sonra okuldaki yemege katiliriz dedim...Ama 1 aydir bir sarki soyluyordu mercan meger ogun orda soylemek icin ogretmisler.Ustelik herkese hediyler alindi onlarda orda verilecekmis....Mercan da cok uuzlunce yollamaya razi oldum....
Anlayacagin taihi degistirdik ,simdilik...
Gizemcim tuvalet isimiz cok kotu gidiyor...Evde tekken inadindan tutuyor,gidip bezine yapiyor...Ama artik onun yasinbda cocugu olan bir arkadas var onlara gidiyoruz sik sik (o kadarda uzakta oturuyorlar ki) sirf gorup ozensin diye,lazimliklar salon ortasina geliyor,resmen torenle ikiis bir yapiyor...Babasi dun gece poposuna 2 tane patlatti artik...Adamda cileden cikti....Gunde 4 kez banyo yapiyoruz bazen...1 haftadir zaten cezali,tv yok,oyuncak almak yok,okul diisnda bir yere gitmek yok..Ama ne guzellik ne kotuluk fayda etmiyor..Artik kendi haline biraktim ,dunden bu yana...Eninde sonunda endi rahatsiz olacak....

slm kızlar.. herkes iyidir umarım.biz evimize döndük.annemlerden ayrılmak çok zor geldi.ama hayat bu...yasemin,elif geçmiş olsun..

ah gökçencim bilmezmiyim çok zor oluyo ayrılmak :KK43:gurbetlik zor
elifcim tuvalet eğitiminize üzüldüm ya aslında bir çoçuk pskolğuna götürsen nasıl olur?ayrıca dikkat et annenin tuvalet eğitimindeki tutumunu kişinin kişiliğinde derin etkileri (inat cimrilik bencillik) olduğunu savunan tezler var .çoçuk için çok önemli bir aşama ama mercan geç kaldı vede inat ediyosa yardım alabilirsin bide sen bezi hayatından çıkartmadıkça alışamayacak gibime gerliyor allah kolaylık versin

evet elifcim bez bağlamaa alıştırma kilodu al yatağınada alez al bende tam pes edecekken kendi alıştı mahmud bu konuda iantlaşmamak gerekiyormuş.gizem daha iyi bilir okulda eğitimini almışlardır nede olsa...umarım eşinle aranız tam olarak düzelir bazen huzursuzluk uzun sürebiliyor.

mert çok şükür iyi bugün bayram gezmeai yaptık toplam 2 yere gittik ama baya huzurusuzdu yemedi uyumadı ama evde gayet iyiydi kerata evi sitiyormuş :))

Merhaba arkadaşlar,

Bayramın son günü ama biz ailecek fena halde grip olduk..Evdeki herkes öksürüyor. Yunus Emrede dahil..kafamçokkarıştı.Sabahtan beri ılık su içmekten ve bebeğe içirmeye çalışmaktan fenalık geldi..Burnumun kenarları ve dudaklarımda acayip acıyor..Artık evime gitmek istiyorum ya baya özledim evimi. Şu sınav bi geçsin gece gündüz uyumak istiyorum..Neyse pazartesi akşamı gidices annemle beraber Ankara'ya..Bu arada babam bütün akrabalara eşimin bayram ziyaretine gelmeyişinden, benim ha bire ders çalışmamdan, bir işe giremememden bahsedip duruo (muş)..Başlarda bundan haberim yoktu millet bana acıyan gözlerle bakmaya başlayıpta akıl vermeye çalışınca benim jeton düştü..En son amcam bugün bana " gerekirse bazı insanların kıçına da tekmeyi vurmasını bileceksin" dedi :)) Kocamı kastediyo güya..Ama artık insanlara "yahu benim bi işim var olmadı oğlumu büyütünce dönerim işime ayrıca kocamlada aram düzeldi" demek istemiyorum..Çünkü insanlara laf anlatmaktan yoruldum, bıktım, sıkıldım. Herkes nasıl istiyorsa öyle düşünsün..Zaten bu zamana kadar emek verdiğim karizmam çizileli de yıllar oluyokaydirigubbakcemile3 .Açıklama yapınca kendimi daha ezik hissediyorum hemnaniknanik..İyiyim ben böyle..

Bu arada Elifcim yaf bu elin gavurları valla iyi biliyolar misyonerlik işini.."Benim kızımın hediyesini de hep beraber toplanıp bi camiye gidince verelim" deseydin keşke:jeyyar:..Gerçi çocuklara elbetteki inançlı olmayı öğretmek, bir yaratan olduğunu anlatmak gerekiyor..Ama bunu kendi inançlarımıza göre yapmak en doğrusu sanırım..Çünkü onlar bize Allah'ın bir emaneti ve yeryüzündeki son Peygamber bizim peygamberimiz. Kaldı ki bizim dinimiz bütün dinlerden daha üstün..Bence sen bu işin peşini bırakma ve kızına onlar sahip çıkmadan önce sen sahip çık..Bu yaşta herşey kafasına kazınıyo ve unutmuyo. .Ayrıca ben kreşin bunu kasıtlı yaptığını düşünüyorum çünkü orada birsürü millet ve bir sürü din var ama herkesi hristiyanmış gibi düşünüp program yapmaları ve sen itiraz ettiğinde anlayış göstermeyip duygu sömürüsüyle kabullendirmeleri çok bencilce.:mymeka:.Çiş sorunu içinde müzikli oturaklar olduğunu duymuştum belki bir işe yarayabilir..Ama çocuklara sevgi diliyle konuşulmadığı sürece asla seni duymazlar..O yüzden inatlaşmadan ve ceza vermeden alıştırmaya çalışmak ve mümkünse yardım almak en doğrusu. Belkide hissettirmiyordur ama kardeşini kıskanıyor olabilir, abimin ortanca kızıda küçüğü acayip kıskanıyo ve stresten saç kıran olmuş 6 yaşındaki kız. Her çocuk farklı tepki veriyo olabilir..

Son düzenleme:
herkeze slm benimde 21 mayıs doğumlu bir kızım var
fikirlerinizi önerilerinizi benimlede paylaşırmısınız

selam canım hoş geldin:))))) kızlar bayramd abitti sonunda herkese hayırlı cumlar diliyorum. elifçim mercan kardeşi olmadan öncede öylemiydi muharremi gündüz çişlerine 1 yılda alıştırdım görümcem 1 haftada alıştırdı neye göre değişiyo bilmiyorum tam yola geliyo derken kardeşi olnca tekrar döndük başa gitti emeklerim başladı işemeye parmak emmeye insan bazen sabrediyo ama aartıkta çileden çıkıyo neyse birazdüzeldi ama şimdi biraz işer bitmeye yakın çişim var der gündüz uyurken gece yatarken işiyo bezliyorum bezsiz günler bize çok uzak sanırım...

selam kızlar.. nitatu hoşgeldin aramıza... umarım uzun süreli paylaşımlar yaşarız. herkes iyi mi? bebişler nasıl? artık büyüyorlar dimi? gün geçtikçe değişiyorlar.bu çok hoş. kahvaltımızı yaptıktan sonra hemen bilgisayarın başına geçtim.mayıs annelerine bi merhaba diyeyim dedim.

mrb gökçencim annlerden ayrılaması zor oluyo ama ben biraz şanslıyım galiba aramızda bir kaç sokak var ilerde ne olur bilmiyorum ama şimdilik yakınız

çok hızlı büyolar hemde komik ama bazen yeni doğduğu günler geliyor da aklıma ne ara bu hale geldi anlayamıyorum

merhaba mayıs anneleri bende aranıza yeni geldim aslında uzun süre önce üye olmama rağmen ancak fırsat bulabildim sizlere yazmaya bebeklerinize ve size sağlıklar dilerim.Bu arada benimde 7 ay 12 günlük bir kızım var.

nitatu ve @özde@ arkadaşlar hoşgelldiniz aramıza sizi sık görmek isteriz burda hihoyyyt
kızlar herlkese meraba bugün misafirlerim vardı okuldana kızlar günüm hoş vede dolu geçti hepinizi öpüyorumŞeniz

herkes iyimiş çok şükür maşallah bebişlerimizide....
nası büyüdüler ve daha kimbilir daha kaç şekle girecekler....
geçenlerde arkadaş doğum yaptı minicik geldi eşimle bana ama diyoruz burakta böledi diye...
sanki hiç öle değildi gibi geliyor büyüyünce...

Hoşbulduk arkadaşlar bu arada murgizcim sanırım bebeklerimizin doğum tarihleri aynı galiba benim kızım 1 mayıs doğumlu.Bu arada arkadaşlar kızıma çok zor kahvaltı ettirebiliyorum ağlamalar arasında ancak birkaç kaşık yani yediğide aman aman birşey değil.2 cicibebe 1\4 yumurta sarısı 2 çay kaşığı labne 3 dilim mandalina suyuyla bir karışım hazırlıyorum ama malesef bunu bile yemiyo ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Kizlar selam...Aramiza yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz...
Gizemcim,Yasemincim,Ebrucum cok haklisiniz aslinda bez baglamasam alisacak ama okul cok ilgili bir okul degil...Oraya gittiginde ust bas degistirmezler diye mecbur bagliyorum..2 gundur mesela hem bayram diye hemde yine oksuruyo diye okula gitmedi..Gunduz hic kuloduna yapmadi,baglamadimda soyluyor ama ptesi ne olacak bilmiyorum.....Gulhancim bizde kayra dogmadan birakmistik ne guzel ama sonra benim hamileligimin cogunlugu hastanede gecmeye baslayinca,cocukla ilgilenemedim,dogumdan sonrada anneme simardi biraz....o gun bugundur ipler onun elinde...
Ebrucum umarim bir an once evine ve huzuruna geri donersin
Ridacim bitsin artik su tatil yawwwwww ozledik seni

Elifcim ,dun bende bi filmde yeni dogmus bebek gorunce duygulandim ,gozlerim doldu...Esimle,bir misafirimiz ne oldu diye sasirdilar.Bende yeni dogmus bebek ozledim ben dedim ..Hekes gulmeye basladi sanki kayra koca kizmis gibi dediler ,Ama gozume o ilk dogdugu an ve burnuma onun guzel kokusu gelince agladim.....Tam o sirada kayranin gercekten buyudugunu yaptigi yaramazliktan anladik.Sen masanin ortusune asil,telefonu kafasina dusur,allahtan artik cep gtelleri hafif eskileri ghibi olsa....cani yanmadi ama korkudan agladi tabi....Artik masa ortulerinin kalkma zamani gelmisss

merhaba kızlar bu sefer ben hastayım :)) bademciklerim şişmiş 3 gün dayandım gece ateşim çıkıyor sanıırm nasıl üşüyorum gündüz daha iyiyidim sesim travesti gibi boğuk :)) dünde hem gündüz hem akşam yemekli misafir vardı artık dayanmadım görümceme bıraktım merti hem bakıcısıda merti görmeye gelmiş özlemişti oda varken dr gittim antibiyotik verdi iğne istemedim.çocuklara bulaşır diye korkuyorum...tatil çok güzel yaaa dinlenemesemde güzel pzartesi işe gitmek çok zor geliyo bana :KK43:((

ay yasemincim çok geçmiş olsun canım yine salgın başladı herkesler hasta:KK43:
inş bebişlere geçmez sende dikkat et ki kendine çabuk iyileşesin
elif canım anladım okulda tabi bide oyuna dalar altına kaçırıp utanabilir tabi ama böylede tam alışmıyor çoçuğun pskilojisini etkileyecek diye korkuyorum zaten üzerine kuma gelmiş garibimin:)
kayrayada geçmiş olsun canım bu tarz kazalar olacak herhalde inş ufak şeylerle atlatırız ardada daha 1 ay önce kabloyu çekmişdi büfenin üzeründen çaybardağını sırtına düşürmüştü ama allah korumuştu kuşumu bişiy olmamıştı
ardada çok yaramaz bi dk durmuyor tam emekliyorbide pıtır pıtır dolaşıyor gidiyor laminantları yalıyor halıyı kaldırıyor kablolara saldırıyor terliklere koşturuyor gitgide bu minikler çok tatlı oluyorlar be)
bende bayramın son günü bir yeni bebek görmeye gittim maaşallah bebiş kiloluda doğmuştu ama yinede minnacık geldi bana ya bu bebeklerin her anı her hali güzel ya
buarada özdecim ne güzel bebişlerimizin aynı günde doğmaları ayrıca kahvaltı orununa üzüldüm canım arda da bu ara iştahsız ben dişe bağlıyorum ön dişleri kabardı iyice ama çıkmıyo bi türlü:KK43:
[COLOR="Magenta"evet ridayı özledik yaa ne kadar da pozitif bir enerjisi var ya böyle kişilere bayılırım
[/COLOR]

X