2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar herkese merhaba aramıza katılanlara hoşgeldin hastalara geçmiş olsun allah acil şifalar versin beni işten attılar ne kadar kolay söylediler kriz var şirket batıyo sizinde çocuğunuz var önce sizi çıkaralım dediler offfff çok canım sıkıldı bayram var çocuk var masraf var bende mecburen eve geldim şimdi deli gibi dolanıyorum neyse kızlar bayramda yokum herkesin bayramı mübarek olsun allaha emanet olun bebişlerinin hepsinide çok öpüyorumm..

canım çok üzüldüm ya bu ne demek çoçuk var önce siz çıkın asıl çoçuğu olanın işe ihtiyacı yok mu ya mirmirmirmir inş daha iyi bir iş bulursun :1hug:

neysen canını sıkma canım her şayde vardır bi hayır daha güzelini bulursun inşallah.valla hep başımızda heran işten çıkarılma korkusuyla yaşıyoruz varken yetiştiremiyoruz olmayınca ne yaparız bilmem

bu arada tüm mayıs annelerinin ve bebişlerinin bayramını kutluyorum. sevdiklreinizle baraber iiyi vakitler geçirmeniz temenniisiyle kendinize ii bakın arkadaşlar

Neysencim hiç kolay deil geçim sıkıntısı çok zor heleki bu zamanda allah kolaylık versin.
Bahanede özrü kabahatinden büyük olmuş gibi bişe Gizem'e katılıyorum çocuğu olan çocuğunu bırakıp çalışıyorsa gerçekten ihtiyacı olduğundandır. Üzülme canım bakarsın daha iyi imkanlarda bi iş bulursun

slm kızlar.. annemlerdeyim. burda kk'ya giremem diye düşünüp önceden bayramlaşmıştım ama kuzey uyudu ve bi boşluk bulup sizlere koştum. umarım herkes iyidir. ben mutluyum çünkü ailemin yanındayım.bugün şöyle bi memleketimi gezdim.arkadşımı gördüm. sevindim. işte böyle. inşallah sizlerinde tatili ve bayramı güzel geçer. herkesi öpüyorum.. neysen canım üzülme Allah bi kapıyı kaparken diğerini açarmış. hakkında hayırlısı olsun....

kızlar kendi resmimi koydum bakın diye herkesn gömesini istemiyorum silicem sonradan:)

kızlar herkese merhaba aramıza katılanlara hoşgeldin hastalara geçmiş olsun allah acil şifalar versin beni işten attılar ne kadar kolay söylediler kriz var şirket batıyo sizinde çocuğunuz var önce sizi çıkaralım dediler offfff çok canım sıkıldı bayram var çocuk var masraf var bende mecburen eve geldim şimdi deli gibi dolanıyorum neyse kızlar bayramda yokum herkesin bayramı mübarek olsun allaha emanet olun bebişlerinin hepsinide çok öpüyorumm..

Canim gecmis olsun..Her iste bir hayir vardir....Gecen 2001 krizinde benim 1 gunde is yerim apar topar kapanmisti..Daha dogrusu patron yurt disina kacti...Bir anda issiz kaldim .Ustelik zaten 2 ay da maas alamamistim ...Esimde calismiyordu...Ne yapacgimi sasirmistim..Bu krizde nasil is bulurum derken 1ay sonra cok cok iyi bir is buldum ..4 yil calistim...Umarim sende biraktigindan cok dah iyisini bulursun ..Allah yavrunun rizkini mutlaka vercektir...Bir kapi kapanirsa digeri acilacaktir..INSallah dusundugunden de cabuk acilir o kapi...iyi tatiller

Bayram sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar...

iyi bayramlar canlarımmmmmm

neysencim üzülme canım her işte bir hayır vardır...

kızlar size çocukalrın hastalık haberini vermekten ben bıktım onlar hastalanmaktan bıkmadılar.mertin cumaretsi ağırlaştı nefes alamadı 3 saat hastanede buhar ve ilça tedavisi gördük biraz daha iyi.

sevgiler

Neysencim üzülme canım ya..Merak etme herşey en kısa zamanda yoluna girer..Ama biliyorsun burası Türkiye biz zaten krizlerle yaşamaya alışmış bi milletiz..5 yılda bir ekonomik kriz yaşamazsak içimiz rahat etmez..Tek fark bu sefer bütün dünyayla yaşıyoruz bunu..Ben bunun geçici bir süreç olduğuna inanıyorum..İnşallah en kısa zamanda biter..

2001 krizi başlamadan önce öğrenciydim..2000 yılıydı sanırım üniversitenin 3. sınıfındaydım..Babam inşaat işiyle uğraşıyordu (hala uğraşıyor)..Ve kriz zamanı ilk inşaat işleri durur malum..Herkes gibi bizde aldık krizden nasibimizi..Ama öğrenciykende çok zor oluyor insan için yani İstanbul gibi bi şehirdesin, zaten harçlığın, bursun belli.:çok üzgünüm:.Neticede insan bolluk içindeyken yokluğu düşünüp yatırım yapmalı..Çünkü yarının ne olacağını kimse bilemiyor..Ama herşey geçiyor işte..O kriz bitti başka krizlerde gördük üstüne Allah daha beterinden saklasın..(amin)

Hep dua ediyorum hepimizin evlatları vatanına, milletine, dinine, ailesine hayırlı evlatlar olsun, ülkemiz dünyanın sayılı zengin devletlerinden olsun diye..Bizim yaşadığımız sıkıntıları evlatlarımız yaşamasın..Onlar daha iyi şartlarda, insana değer verilen bir ülkede geçim derdini değil, gününü verimli geçirmeyi, kendini geliştirip yetiştirmeyi düşünsün..Allah işsizlere iş, evsizlere ev nasip etsin .. Allah herkesi hayırlı fırsatlarla, insanlarla karşılaştırsın..

Yasemincim geçmiş olsun canım, acaba oğlunun bişeye alerjisi falanmı var ?? Birde aklıma ne geldi artık oğlunu kreşe gönderiyorsun ya, bu sene geçti ama seneye bir grip aşısı yaptırmayı dene. Birde çocukların odasına buhar makinası alsan belki faydasını görürsün.Ayrıca fırsat buldukça bol bol ılık su içir oğluna çünkü ılık su akciğerleri nemlendirir ve mikropların daha kolay dışarı atılmasını sağlar..Kalorifer peteklerine ıslak havlu koymak iyi değilmiş çünkü çocukların sıcak neme değil ılık/soğuk neme ihtiyacı oluyormuş diye duydum.Ayrıca evde aşırı titiz olmakta iyi değilmiş..Özellikle yoğun kimyasallarla yapılan temizlik sonrasında bebeğin vücudu mikroplarla karşılaşmadığı için bağışıklık sistemi gelişemiyormuş ve ileriki yaşlarda sosyal hayata karışınca astım başlıyormuş. Bende ilk başlarda çok titizleniyordum ona ellemesin, buna dokunmasın, şunu ağzına sokmasın diye ama doktorda beni uyardı çok fazla takılma bu konuya diye..Neticede Allah herşeyi belli bir düzende yaşıyor..Anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini 5-6 ay korurmuş daha sonra bebek kendi bağışıklık sistemini geliştirirmiş, yani tam ne bulsa ağzına götürdüğü dönem..Belliki bunu yapmasınında nedeni vücudunu mikroplarla tanıştırmak :uhm: Ama ben yinede bazen kendime engel olamıyorum tabi..Özellikle emzik konusuna fena halde takılmış durumdayım en kısa zamanda bıraktırmak istiyorum..

Bizim evdede yeğenim hasta oldu çok öksürüyor ondan babama geçmiş bugünde Yunus Emre başladı biraz biraz öksürmeye..Yarın biraz göz kulak olcam geçmezse şuruba başlamayı düşünüyorum..Hayırlısıyla şu sınavları kazanıp evime gitseydim ya..Artık evimi özlemeye başladım..Gerçi oraya gidince burayı özlüyorum buraya gelince orayı özlüyorum..Bunu yazınca farkettimde ailemden uzun zaman ayrı yaşadığım için hep bu duygu vardı aslında bende..kaydirigubbakcemile3

Bu arada bugün bayramın birinci günüydü malum..Dün içim çok buruktu eşim ailesiyle kurban kesiyor ben açıkta kaldım, paramda yok kurban kesmeye falan diye:çok üzgünüm:..Meğer annemler kendi kurbanlarına benide dahil etmişler hihoyyyt..Allah kabul eder inşallah herkesin kurbanını..a.s.

yasemincim çok geçmiş olsun ya merte üzüldüm ardada üşütmütü bu hafta gece nefes alamıyordu deniz suyu spreyi falan işe yaramdı en sondr yetişkin ilacı ortivine verdi ama 1 kere kullandım hala burnu tıkal çok değil amaı vede burnu akıyor gündüzleri ,gecede beni uyutmuyor dişide kabardı ama dişde yok çıksada kurtulsak haaa
buhar makinası kullanıyorum soğuk uhar maknası yararı oluyor tabikide
ebrucum geçmiş olsun dikakt et ağırlaşmasın herhalde yurt geneli bir salgın yaygın herkesler hasta:KK43:

Kizlar bugun sinir oldum bayram bayram..Sabah esim camiye gitti..Bizde bayramlarda gelenke oldu..Butun arkadaslari her bayram bizde kahvaltiya davet ederim .herkesin esi camide biz kadinlarda kahvaltiyi hazirladik...Tam kahvaltiya oturucaz,ben cay koyarken kuttttt diye bir ses.Benim icim eridi tabi eyvah kayra dustu dedim..Anne kalbi hissediyor.O ses hersey olabilir.Hemen kostum esim yok bisey yok bisey dusmedi dedi.Herkeset sus pus,biliyorum ki dogruyu soylemiyor.Allahtan mercan dogrucu davut,hemen anlatti tabi.ESimin gerizekali oglu cocugu dusurmus...Yaaaa dusunuince cildiracka gibi oluyorum.Esimde o salak oglunu koruyor...Koltukta oturuyorlardi,sen cocugun sirtini bosluga vermis,yuzu arkaya bakiyor birakmis bakalim oturuyor mu diye..Hala elim ayagim titriyoe.Biizm koltuklar biraz yuksek ve cocugun dustu yer tas...Allah koruusn boynu kirilabilirdi,hersey olabilirdi...3 yasindaki mercan kayra yataktaysa etrafina yastik kouyuyor dusmesin diye,bu gerizekalinin onde gideni 14 yasinda bunu dusunemiyor.....O kadar sinirlendim ki o an insanlar olmasa oldurebilirdim,kan oyle beyniem cikti..Ben gozunun icine bakiyorum cocugumun goz yasina kiyamiyorum... o kadar cok agladi ki odum koptu ama en cok kizdigim esimin bisey yok deyip gecistirmesi...1 saat sonunda sustu ama ben mahvoldum./Neyse misafirler islerine gitti aradn 2 saat gecti gecmedi cocuk tekrar basladi aglamaya...Kayra hemen hemen hic aglayan bi bebek degil neasil ciglik cigliga agliyor ki 2 saatte oyle agladi..simdi ara ara uci geciyor (uyumuyor bile cocuk) aglayarak kalkiyor...Esime dr goturelim diyorum,bidustu diye dr mi gidilir diyo bana..Neyis cocuk duse kalka buyurmus....Bu erkeklerin uzerine benzin dokup yakacaksin........Anlamiyor kayra yuzume gzelrini dikip dudagini buuzp agladimi girtlagimdan asagiya sanki bir kaya parcasi tum vucudua parcalayarak asagiya iniyor....Kan beynime sicriyor o an,insan cocugu icin cinayet bile isler ben bugun bunu anladim.O an odaya girdigimde gozelrimden abartisiz ates cikiyormus,herkes buz kesti..Her halde ortaligi dagitacagimi dusunduler..Ama dustu yeri bir gorseniz,ve de yuksekligibirde sirt ustu dusup geriye bukulmus ters takla atmis cocuk....Kurban bayrami kazali bayram der annem..Allahim korudu minik kuzumu...

çok geçmiş olsun canım bencede bi dr a götürseydiniz için rahat olurdu
dünde benim kızıma top çarptı kafasına babasıyla abisi oynarken nasıl ağlıyor bende senin gb neye uğradığımı şaşırdım çocuğum yazık 1 saat iç çekti
eğer ağlasaydı daha fazla bende götürmeyidüşünüyordum
tekrardan geçmişl olsun canım

ay elifim geçmiş olsun ya kıyamam ben şimdi bi sorun yok dimi.kızmaktada haklısın canım allah korumuş miniğini

Elifcim geçmiş olsun canım çok üzüldüm gerçekten ..Bencede içinin rahat etmesi açısından bir doktora götürmenizde fayda var..Eşin oğlu üzülmesin diye söylemiştir onu ama sen annesin nihayetinde..Ama işte belkide kazadır..Önemli olan kasıtlı yapıp yapmadığı..Kasıtlı yapmışsa o kötü..Ama genel olarak çocukların olayları kendi kafalarında yorumlayıp çıkarım yapmaları 15 yaşından sonraymış yani bence çocuk düşünememiştir düşeceğini..Çünkü onunda kardeşi nihayetinde zarar vermek istemez sanırım (diye düşünüyorum kötüniyetli olduğunu düşünmek beni daha çok ürkütüyor aslında öyleyse çok fena) Neyse zaten bundan sonra pek dokunamaz Kayra'ya..

Gece zarzor sakinlesti...Ama deliksiz uyudu...Ama nesesi hala yok..Sanirim bi dis dah geliyor o da huysuz yapiyor....Dun nerdeyse yalvardim dr gidelim diye ama esim oglunu korumak icin yansmadi ve benim herseyi cok fazla abarttigimi soyleyip durdu.Daha da ustune gitsemdim o meshur kavgalardan biri cikacakti..Sadece Allaha dua ettim,esim hakli ciksin diye ...Gunun guzelligi yine mercandan geldi....Anne ben Kayara'ya Sorry dedim ama ilgaz dusurdu o sorry bile demedi dedi..Butun gecede geldi giti optu aglama kardesim gecti dedi durdu...
Bu arad yasemincim kendi derdimden sana gecmis olsun bile diyemedim..Size de cok uzuldum .Artik son olur insallah canim .Sende mahvoldun

elifçim geçmiş olsun canım kardeş kardeşin olduğunuda öldüğünüde istemezmiş derler kayraya bak ya canım bneim yerim onu biizm muharreme benziyo kimseye elletmez kendiis arada hırpalar ama birisi götürmeye kalksın kıyameti koparaır başlarda hastaneye geri verelim sevmiyorum diyodu ama alıştı galiba:)))

yasemincim ne kadar zor oluyo çocukların hastalığı bide sen çalışıyosun geçmiş olsun canım benimkilerde nezle burunları tıkanmış alperende öksürüyo

Gece zarzor sakinlesti...Ama deliksiz uyudu...Ama nesesi hala yok..Sanirim bi dis dah geliyor o da huysuz yapiyor....Dun nerdeyse yalvardim dr gidelim diye ama esim oglunu korumak icin yansmadi ve benim herseyi cok fazla abarttigimi soyleyip durdu.Daha da ustune gitsemdim o meshur kavgalardan biri cikacakti..Sadece Allaha dua ettim,esim hakli ciksin diye ...Gunun guzelligi yine mercandan geldi....Anne ben Kayara'ya Sorry dedim ama ilgaz dusurdu o sorry bile demedi dedi..Butun gecede geldi giti optu aglama kardesim gecti dedi durdu...
Bu arad yasemincim kendi derdimden sana gecmis olsun bile diyemedim..Size de cok uzuldum .Artik son olur insallah canim .Sende mahvoldun

ay canım ya mercanda çok tatlı yaf ben tek çoçuk düşünüyorum ama baksana kardeş şart herhalde nasılda yanmış kardeşine ayrıca ben yerim onun o kelimelerini ik dil öğrenen çoçuk böyle oluyor ama ikisinide çok güzel konuşuyorlar keşke ardanın da ingilizceyi o şekil öğrenmesini isterdim benim orta dercede ingilizcem var bir ara ingilizce derslerinede girmiştimama eşimin hiç yok olsa bile yinede evde konuşulmaz ya ben en iyisi anaokulu çağına ona biraz öğretmeye çalışayımkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5
bu arada mercanın tuvalet eğitimi noldu hallettininizmi?

X