Yine ben..Lütfen bir akıl verin bana..

tam bunu düşünüyordum bende senin yazdıgını okudum...
güzel fikir....
ama şöyle bi ihtimal daha var...
ya babam gelmezse....
1 yıl önce evim yandıgında ben kıl payı kurtulmuştum ölümden o zaman bile gelmedi....
ya şimdide gelmezse...

içimde bir his var nişanlının ailesi dünya tatlısı anlayışlı kişiler çıkacaklar ve sen ailenden görmediğin yakınlığı onlardan göreceksin...ve diyeceksin ki boşuna stress yapmışım :teselli:

ben ailemden görmediğim yakınlıkları hep eşlerimin ailesinden gördüm boşuna dememişler "Allah dağına göre kar verir"

gelmezlerse gelmesinler inan bana bunun için seni kimse kınamayacak a.s

içimde bir his var nişanlının ailesi dünya tatlısı anlayışlı kişiler çıkacaklar ve sen ailenden görmediğin yakınlığı onlardan göreceksin...ve diyeceksin ki boşuna stress yapmışım :teselli:

ben ailemden görmediğim yakınlıkları hep eşlerimin ailesinden gördüm boşuna dememişler "Allah dağına göre kar verir"

evet haklısın galiba Allah dağına göre kar veriyor. Bende ailemden gördüğüm ilgiyi eşimin ailesinden göremiyorum. Aslında kötü insanlar değiller ama yapıları öyle. Umarım dita'nın eşinin ailesi ilgili ve anlayışlı olurlar a.s.

ya canım varya akşamdan beri bu konuyu konuşuyoruz evde...
benimki sabah 10 da gidiyor ordan evrakları yollayacak bana gidince ben burdan müracat edesem allah kısmet ederse...
ben burda panik nasıl olacak ne edecez vs.vs. delirrmişim...
hatta bu akşam bi olay olldu çorba yapacaktım nasıl yapılacagını anneme sorayım dedim aradım annemi...
anne nasılsın dedim...
verdigi cevap aynen şu>>>>>> iyiyim....hıı ne var....
yok bişey öylesine aramıştım dedim kapattım... çorba falan soramadım sinirimden sonrada başladım aglamaya...
insan bi nasılsın der diye...
benimkide manyakmısın ya dedi demezse demesin boş ver dedi..
ya dedim boş ver yarın annenler gelincede böyle davranırlarsa rezil olacam...
davransınlar kendi ayıpları dedi...
bende zaten bana ne zaman annelik babalık yaptılarki bi dogurmasını bildiler dedim...aglıyorum tabi zırıl zırıl...
yapmasınlar benim annem yapar sana annelik merak etme dedi...
belkide gerçekten düşündüklerim olmaz iyi karşılarlar... inşallah öyle olur...
:Saruboceq::Saruboceq:

ben burda düşünceden ne olacak nasıl olacak diye düşünüyorum...
benim kız da ya siz evlenirken ben ne giyecem saçımı nasıl yapacam derdine düşmüş...
ben olmaz sen gelmeyeceksin dedim...
neden ya dedi niye gelmeyecekmişim diye bas bas bagırıyo...
benimkide gelsin neden gelmeyeckmiş çocuk diye ondan taraf oluyo...
koyun düşmüş can derdine kasap et derdinde...:eek:klava:

benim kız da ya siz evlenirken ben ne giyecem saçımı nasıl yapacam derdine düşmüş...

Canım kızın gelsin niye gelmesini istemiyorsun. Streslisin tamam ama onuda kırma.
Bu arada annen hiç hoş davranmamış. Canım ya ne diyim bunuda duydum ya boşver onlar olmasın diyesim geldi. Ama insanlık sende kalsın:teselli:

bak şimdi kızdım sana :eek:klava:

sakın öyle yapma sakın kızını dışlama :mymeka:
kızına git ve de ki " şaka yaptım bebeğim sensiz olur mu hiç "

sen babanın sana yaptığından beterini kızına yapmışsın, çok üzüldüm şimdi:1no2:

oğlum nikahıma gelemeyecek diye ödüm çıktı benimse, birlikte çekilmiş boy boy resimlerimiz var sarmaş dolaş

senin stresli olmana veriyorum tatlım ama bu yanlışını acilen üzerinden vakit geçmeden çok inandırıcı birşekilde telafi etmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

Sorumun cevabını aldım bana yazdığın mesajı ve her mesajı okudum...

Biraz karışık bir durum...

İnşallah kızın ve senin hakkında hayırlısı olur.... Mutluluklar....

Kendi kararlarınızı verebilcek yaşta aklı başında insanlarsınız..
Mutluluğu ertelemeyin daha fazla çok çabuk yakalanan bir şey değil çünkü...
Ailenizede söylersiniz nikahınıza davet edersiniz... İsterlerse gelirler istemezlerse gelmezler... Bu zamana kadar yanınızda olmayan bir ailenin bundan sonrada olmaması birşeyi değiştirmez diye düşünüyorum..
Ömür boyu mutluluklar.a.s.

hayatım babam konusunda bi sorunum yok söylemek zor.. çekiniyorum...
hiç bi zaman yakın olmadık biz...
özel konuları konuşmadık...
tavrı konusunda şuraya parmagımı basarım şimdi telefon etsem söylesem hayırlı olsun der...
benim sorunum endişem şu...
yarın öbürgün diger taraf geldiginde soguk ilgisiz davranırlarsa ben rezil olacam o insanlara karşı...
haber vermemek en iyisi diyorum evleneyim olsun bitsin ama içime sindiremiyorum bunuda...
analı babalı kimsesiz...
zoruma gidiyor...
neden karşı tarafa eksikli kalayım...
neden ben evlenirken yanımda olmasınlar...benim evlatlık görevim varsa yaşım kaç olursa olsun onlarında bana analık babalık görevleri var....
millet kızımn kardeşim ablam evlenecek diye iftihar eder... bizimkiler 7 kat el gibi ne kokar ne bulaşır.....
soguk soguk davranır kaynaşmaz benim endişem bundan...

Müstakbel eşinizin ailesine karşı mesafeli de davransalar hiç gelmemelerinden daha iyidir. Endişeniz ailenizin sizi mahçup etmesiyse, nikahınızda bulunmamaları dah büyük mahcubiyet. Yani eğer kimse rezalet filan çıkartmayacaksa bence haber verin ailenize. Eşinizin ailesi de düğünden önce gelsin tanışsın ailenizle.
Sorunu çok net anlayamadım aslında. Yani aile ilişkileriniz mesafelei de olsa gelen dünürü ağırlamaktan kaçmazlar herhalde. İlk evliliğiizde nasıl olmuştu? Ya da siz tam olarak neden endişe ediyorsunuz?

Canım kızın gelsin niye gelmesini istemiyorsun. Streslisin tamam ama onuda kırma.
Bu arada annen hiç hoş davranmamış. Canım ya ne diyim bunuda duydum ya boşver onlar olmasın diyesim geldi. Ama insanlık sende kalsın:teselli:

bak şimdi kızdım sana :eek:klava:

sakın öyle yapma sakın kızını dışlama :mymeka:
kızına git ve de ki " şaka yaptım bebeğim sensiz olur mu hiç "

sen babanın sana yaptığından beterini kızına yapmışsın, çok üzüldüm şimdi:1no2:

oğlum nikahıma gelemeyecek diye ödüm çıktı benimse, birlikte çekilmiş boy boy resimlerimiz var sarmaş dolaş

senin stresli olmana veriyorum tatlım ama bu yanlışını acilen üzerinden vakit geçmeden çok inandırıcı birşekilde telafi etmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

Ya dışlamak degil benimki....
ben o an gelmeyeceksin dedim ama gelecek mutlaka...
ben düşünüyorum nasıl yapacaz nasıl edecez o düşmüş giysi derdine...
ona kızdım ben...
bu arada sardunya naptında çıktın kapsama alanı dışına...??

Müstakbel eşinizin ailesine karşı mesafeli de davransalar hiç gelmemelerinden daha iyidir. Endişeniz ailenizin sizi mahçup etmesiyse, nikahınızda bulunmamaları dah büyük mahcubiyet. Yani eğer kimse rezalet filan çıkartmayacaksa bence haber verin ailenize. Eşinizin ailesi de düğünden önce gelsin tanışsın ailenizle.
Sorunu çok net anlayamadım aslında. Yani aile ilişkileriniz mesafelei de olsa gelen dünürü ağırlamaktan kaçmazlar herhalde. İlk evliliğiizde nasıl olmuştu? Ya da siz tam olarak neden endişe ediyorsunuz?

6 yıllık evliligimde babam evime 2 kere geldi...
birinde kayınpederim yurtdışından gelmişti onun için geldi birindede uzun zaman geçti nedenini hatırlamıyorum bi akşam annemle çıkıp gelmişti...
aradan yıllar geçip ben eşimden ayrılınca yakın bi yerde ev tutmuştum aramız 200 metre var yok...
rahatsızdım ameliyat olmuştum o zaman halamlarla beraber geldi ...o kadar toplam hayatım boyunca babam 3 kez kapımı açmış..
her zaman böyle soguk ve mesafelidir bize karşı...
bu tavırlarını ilk eşim ve ailesi aleyhime o kadar çok kullandıki...
her tartışma yada sorunda benim başıma kakıldı babamın ilgisizligi...
endişe ediyorum yine aynı mesafeli davranacak ve karşı tarafa beni mahcup edecek..
nikahıma gelecekler misafir gibi ve dönüp gidecekler...

6 yıllık evliligimde babam evime 2 kere geldi...
birinde kayınpederim yurtdışından gelmişti onun için geldi birindede uzun zaman geçti nedenini hatırlamıyorum bi akşam annemle çıkıp gelmişti...
aradan yıllar geçip ben eşimden ayrılınca yakın bi yerde ev tutmuştum aramız 200 metre var yok...
rahatsızdım ameliyat olmuştum o zaman halamlarla beraber geldi ...o kadar toplam hayatım boyunca babam 3 kez kapımı açmış..
her zaman böyle soguk ve mesafelidir bize karşı...
bu tavırlarını ilk eşim ve ailesi aleyhime o kadar çok kullandıki...
her tartışma yada sorunda benim başıma kakıldı babamın ilgisizligi...
endişe ediyorum yine aynı mesafeli davranacak ve karşı tarafa beni mahcup edecek..
nikahıma gelecekler misafir gibi ve dönüp gidecekler...

Ya gerçekten tuhaf bir aileniz var, umarım kırıcı bir sözcük seçmemişimdir. Ama sanki gene de hiç bulunmamaları ilerde daha çok yüzünüze vurulacak birşey gibi geliyor bana. Yani ilerde "annen baban nikahında bile yoktu" derlerse daha çok üzülürsünüz. Konuşmayı deneseniz ailenizle. İşiniz çok zor. Ama sakın kızınıza gelmey demeyin, bütün hayatınız kızınız ile eşiniz arasındaki ilişkinin iyi olmasını istemekle geçecek, hayatınızın en önemli konusu bu aslında; o yüzden şimdi iyiyken ilişkileri kötü yapmayın. Kızınızın hevesini kırmayın.

ona kızdım ben...

Kızın kaç yaşında?9-10 yaşlarındaysa düşünememiştir muhtemelen öyle ince ince..en azından istemem diye direnmiyor.Teyzem 2.evliliğinde kızından anlayış görememişti,kötü günlerdi onun için..yeni enişte iyi biriydi gönlünü yaptı zamanla da evlenildi.Diğer konu da da seni anlıyorum.Evlilik hazırlıkları zaten zor bir de bu tarz sorunlar.Eşinin ailesi bu tarz bir aile yapısını garipseyebilirler belki ama bu senin duruşunla alakalı.Kendinden emin durursan zamanla atlatabilirsin korktuğun bu durumu da...Annen babanla ilgilide normalde tabi ailende istesin derdim ama gerçekten senin ailen çok ilgisizmiş,şimdiden ben gün alıyorum bilginiz olsun,damadın ailesiylede tanışmak isterseniz şu gün geliyorlar bize gelin isterseniz de..ister gelsinler ister gelmesinler..daha sen kafa yorma..yazık böylesine güzel birşey senin için artık daha fazla kabusa dönmesin.O ne der bu ne der yakmış bizi zaten...

ona kızdım ben...

tatlım daha 10 yaşında amma yaptın sende:mymeka:
babanın acısını yavrundan çıkartmakaydirigubbakcemile

ben ne yaptım, verdim birisine ağzının payını diye 3 gün tatille ödüllendirdiler :icecream:

aile konusunda seni çok iyi anlıyorum ama heep şöle düşünüyorum insan kabirde nasıl tek ise dünyavi alemdede teksin şimdi aile aile bulunmaz diyen arkadaşlar bi hata yapın bakalıum kimse yanınızda olurmu ben sölim herkes kendi havasında sanada gelince canım eşin olacak arkanda olabilecek biriyse mutlu olacaksan tek kalem onunla ol ailen istese arar sorardıtek başına 9 yıl sen çocuguna yaparmıydın yapsaydın çocugunu sevdigindenmi yoksa el gün içinmi herkes bi bireydir kurtarabildigin yaaşadıgın kardır...allah yardımcın olsun ama hani sende kalmasın diye bi oturmaya gidip böle işlerde annelerin çogu evhamlı oluyor direk babanla konuş kız kardeşinin falan tavırlarınıda baban senden duysun aile içine girdiginde mevzu ortalık karışmasın daha sonra tercih onların olur ama tabi önemli bişi konuşaagın kelimeleri iyi seç hadi kolay gelsin hayırlısı olsun....:eek::eek:

Belki çoğumuzun aileyle ufak tefekte olsa fikir ayrıkları olmuştur.
Ama büyütmemek gerekir bence.
Sanırım ditacım senin ailenle sorunların biraz daha derin.
Bunun öncesine özüne in bence.
Bunca yıl hep problem olmuş ama bak yeni bir yaşam seni bekliyor.
Niye ilk adımı ailene karşı sen atmıyorsun?
Sonra keşke demektense bence büyüklük sende kalsın.
Şimdiden git ailene durumu anlat.
Gelip gelmeme kararıda onlara kalsın.
O saatten sonra paşa gönülleri bilir.
Ama sen vicdanen rahat edersin.
Sonunda seni yetiştiren insanlar ne olursa olsun.
Mevlanın bir sözünü hatırlatmak istiyorum.
“ Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi sende başkalarına yapma “

Sevgiler.

ditacım bence ortada sorun yok, sen abartıyorsun

kardeşin sana düşmanlık yapıyorsa konuşmazsın gelmezsiniz gitmesiniz birbirinize
babana ve annene de usulen söylersen, gelen gelir gelmeyen gelmez
müstakbel şinin ailesi seni anlayışlı karşılayacaklardır, oğullarından belli değil mi nasıl insanlar oldukları
kızına biricik evladına da ne olursa olsun faturayı yükleme, ilerde geriye dönüşü hiç hoş olmaz, kızının psikolojisini bozma

canım ya, aslında senin gayet mesut mutlu olman gerekirken nedir bu panik anlamadım ki valla !?

birtanem sonuçta seni yokmuşsun gibi kabul edip ve bir kez bile sana destek olmayıp evine bir kez bile gelmeyen ailen için mi dertleniyorsun bu kadar?
nikah tarihinin bu kadar uzamasıda saçma sapan nedenlerden dolayı bence büyük bir soru işareti.... bana kalırsa sen evlenmeyi düşündüğün insanın seninle evlenip istemediği konusunda emin olamıyorsun.bence bundan emin önceliğin bu olsun.umarım herşey yoluna girer hayatında ve çookkk mutlu olursun.yalnızlık allah mahsus.selam ve dua ile....

bu durumda,
meseleyi annenin babana acmasi lazim,
seni isteyen birinin oldugunu, istemeye geleceklerini falan,
her ne kadar mesafeli de olsaniz babanin rizasini almak gerek,
önce annenle bi konus istersen,
umarim bütün engelleri asar evlenirsiniz,
insallah karsina da ömrünün sonuna kadar mutlu olabilecegin biri cikmisdir.

X