Yine ben..Lütfen bir akıl verin bana..

Belliki ailede bir kopukluk var...

Siz kararınızı verdiyseniz gerçekten mutlu olacağınıza inanıyorsanız ailenize bunu bir şekilde söylemeniz lazım söylememeniz daha kötü bence...

Birde benim anlamadığım müstakbel eşinizden neden nefret ediyorlar, tanıyıp mı tanımadan mı verdiler bu yargıyı?

Her ne olursa olsun bu hayat sizin elbette mutluluğu herkes gibi sizde hakediyorsunuz....

Dilerim sorunsuz halledersiniz.... Mutluluklar....

Evet canım kopuk bi aileyiz özel durumlar dışında pek birbirimizi arayıp sormayız (ölüm,hastalık vs. gibi)
Söylemek tamam bi şekilde mutlaka söylicem haber verecem ama tavırlarından emin olmamiyorum işde...
kalkıp hayır demeyecekler eminim ama ya çekimser kalırlarsa beni karşı tarafa rezil ederlerse...
hep bunu düşünüyorum...
nefret eden sadece kız kardeşim...
biz ilk beraberligimiz döneminde erkek kardeşimle tanıştırdım yemeklere gittik sinemalara gezmelere ...
erkek kardeşim tepki vermedi ve olumlu yaklaştı her zaman...
kız kardeşimle tanıştırdım ilerleyen dönemde...
erkek kardeşimle kızkardeşim çocuklar falan yemek yedik...
ilk tanıştıgı andan itibaren kardeşim hoşlanmamış...
itici gelmiş benimki mide bulandırıcı gelmş vs.vs.
geçen zaman zarfında işi dahada abarttı nefret ediyorum ondan demeye başladı...
ama sorunun benimkiyle alakası yok bence kardeşimin tavrı tamamen bana...
bi insan bi insandan sebepsiz yere neden nefret etsinki zaten görüşmeleri sayılı....
kardeşimin beni kıskanıyor...
başka bi topikde bahsetmiştim kardeşimişn tavırlarından...
geçen yılda abimlerle tanıştırdım yengemlerle...
onlarda kötü bişey söylemiyorlar görüştügümüzde selam bile yolluyorlar birbirlerine ...
ama kızkardeşim tamamen düşman...

kusura bakma ben senin derdin de dermanından da hiç birşey anlamadım ???

babam duyarsa birşey demez diyorsun

peki o zaman nedir senin derdin?

Evet canım kopuk bi aileyiz özel durumlar dışında pek birbirimizi arayıp sormayız (ölüm,hastalık vs. gibi)
Söylemek tamam bi şekilde mutlaka söylicem haber verecem ama tavırlarından emin olmamiyorum işde...
kalkıp hayır demeyecekler eminim ama ya çekimser kalırlarsa beni karşı tarafa rezil ederlerse...
hep bunu düşünüyorum...
nefret eden sadece kız kardeşim...
biz ilk beraberligimiz döneminde erkek kardeşimle tanıştırdım yemeklere gittik sinemalara gezmelere ...
erkek kardeşim tepki vermedi ve olumlu yaklaştı her zaman...
kız kardeşimle tanıştırdım ilerleyen dönemde...
erkek kardeşimle kızkardeşim çocuklar falan yemek yedik...
ilk tanıştıgı andan itibaren kardeşim hoşlanmamış...
itici gelmiş benimki mide bulandırıcı gelmş vs.vs.
geçen zaman zarfında işi dahada abarttı nefret ediyorum ondan demeye başladı...
ama sorunun benimkiyle alakası yok bence kardeşimin tavrı tamamen bana...
bi insan bi insandan sebepsiz yere neden nefret etsinki zaten görüşmeleri sayılı....
kardeşimin beni kıskanıyor...
başka bi topikde bahsetmiştim kardeşimişn tavırlarından...
geçen yılda abimlerle tanıştırdım yengemlerle...
onlarda kötü bişey söylemiyorlar görüştügümüzde selam bile yolluyorlar birbirlerine ...
ama kızkardeşim tamamen düşman...

Sen bırak kız kardeşini. Anana babana bak bence. Zaten diğerleriyle sorun yokmuş. Abin yada erkek kardeşin söylesin babana. Eğer söylemezsem olmaz diyorsan. Canım 2 yol var;
Sen söyleyemiyorsan başakası söylesin babana.
Yada hiç haber verme. Nikah yap.

kız kardeşimin beraber oldugum kişiye tavırları berbat...
bunca zamandır ben aradaki soguklugu hissettirmemeye çalıştım hep..
ama geçen bayram kardşim bagıra bagıra nefret ediyorum ondan diye konuşurken duydu benimki..

bu kısmı anlayamadım kızkardeşin neden bu kdr tepkili? bişey mi oldu acaba? yoksa normal diil yani.. zaten aile üyelerinin hiçbirinde normal bi tavır göremedim ben, o da ayrı mesele ya..

neyse, kimse sizle ilgilenmiyosa, evinize bile kalkıp gelmemişlerse zayıf bi ilişkiniz var heralde.. yine de önceden babanla konuşman en doğrusu gibi.. zaten nikaha da çok bayılarak katılacaklarını sanmıyorum, formalite icabı bedenen orada bulunacaklarsa bulunacaklar gibi bişi..
CADIARZU

Canım teşekkür ederim iyi dilegin için....annem zaten biliyor ama babam hiç bilmiyor hayatımda biri oldugunu işde nasıl sölicem dye düşünüyorum
tepki vermez hayır demez, hayırlı olsun der eminim ama..
biz babamla bu konuları hiç konuşamadık....

:nazar:

güzelim herşeyin bir ilki vardır...otur konuş babanla bence haberi olsun önceden,ilerde için rahat olur seninde,hem anlayışla karşılar demişsin neden çekiniyorsunki...
sonuçta aklı başında birisisin,şimdiye dek desteksiz evladınla hayatta kalmayı başarmışsın yani...
bu arada geçen kardeşinin yaptıklarını hatırladım canım.aile çok büyük şans bana göre bazen olmadık şeyler olabiliyor işte, napıcaksın atsan atılmaz satsan satılmaz kötüde olsa seni inciltsede kardeş işte...
sen allahtan ayakları üzerinde durabilen bir insansın yat kalk buna şükret...yazındaki annem babam evimin yolunu bile bilmiyorlar demişsin o kısmı iki-üç kere okudum inan yanlışmı anlıyorum diye...
sen haberini ver,gelen gelsin gelmeyende sağolsun,şimdiye dek ne yaptı bu kız deyipte merak etmeyen anne-baba bu saatten sonra el gibi gelecekse öyle gelsinler boşver tatlım...sen mutluluğunu yaşa evladınla beraber...ve canım önceden eşinin ailesine açıkça bunları anlat derim sonradan evliliğinizde problem olmaması için...tabii bunun kararını sen daha iyi bilirsin
dilerim aradığın mutluluğu bulmuşsundur ve huzurlu bir evliliğin olur,şimdiden bol şans canım herşeyin rast gider bu kez inşallah:Saruboceq:

eeee nolmuş yani eşim de ilk kez benimle evlilik yaptı:mymeka:
14 yaşımda onun boyunca oğlum var

aranızda böyle sorunlar olmamalı, oğlunu kardeşim diye tanıtmayı mı planlıyorsun da ailenle tanıştırmaya çekiniyorsun o zaman:uhm:

hayatım onlar benim durumumu biliyorlar zaten kızımda çok seviyor benimkini...
benim ailem beni rezil eder onların agızlarına laf verir diye çekiniyorum ben...iyilikte tamamda yarın bi terslik oldugunda kayınvalide derse çocugunla geldin ogluma ailende şöyle böyle...
ben açık kapı bırakmak istemiyorum...
ya tamamen kaynaşmalılar iki aile yada ....
yadasını bilmiyorum işde...benim yüzümü onlara karşı egerlerse bilmiyorum neler olur...
:1no2:

hayatım onlar benim durumumu biliyorlar zaten kızımda çok seviyor benimkini...
benim ailem beni rezil eder onların agızlarına laf verir diye çekiniyorum ben...iyilikte tamamda yarın bi terslik oldugunda kayınvalide derse çocugunla geldin ogluma ailende şöyle böyle...
ben açık kapı bırakmak istemiyorum...
ya tamamen kaynaşmalılar iki aile yada ....
yadasını bilmiyorum işde...benim yüzümü onlara karşı egerlerse bilmiyorum neler olur...:1no2:

her iki taraf tanıştıkları zaman risk var mı yani evliliğinizi engelleme gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

soru cevap gidip şahsi acizane fikrimi söylemeye karar verdim

elisciğim tatlım, aileler sonradan affederler ama kaçan mutluluk bir daha kolay kolay yakalanmazŞeniz

bak buda dogru ama,kacan mutluluk bi daha bulunmuyo........ah larla ,vah larla kalmakta var.......ne biliyim ,umarim iki tarafinda gonlu alinirda,tatlilikla olur hersey.........optum zakkumumŞeniz

kusura bakma ben senin derdin de dermanından da hiç birşey anlamadım ???

babam duyarsa birşey demez diyorsun

peki o zaman nedir senin derdin?

hayatım babam konusunda bi sorunum yok söylemek zor.. çekiniyorum...
hiç bi zaman yakın olmadık biz...
özel konuları konuşmadık...
tavrı konusunda şuraya parmagımı basarım şimdi telefon etsem söylesem hayırlı olsun der...
benim sorunum endişem şu...
yarın öbürgün diger taraf geldiginde soguk ilgisiz davranırlarsa ben rezil olacam o insanlara karşı...
haber vermemek en iyisi diyorum evleneyim olsun bitsin ama içime sindiremiyorum bunuda...
analı babalı kimsesiz...
zoruma gidiyor...
neden karşı tarafa eksikli kalayım...
neden ben evlenirken yanımda olmasınlar...benim evlatlık görevim varsa yaşım kaç olursa olsun onlarında bana analık babalık görevleri var....
millet kızımn kardeşim ablam evlenecek diye iftihar eder... bizimkiler 7 kat el gibi ne kokar ne bulaşır.....
soguk soguk davranır kaynaşmaz benim endişem bundan...

tavrı konusunda şuraya parmagımı basarım şimdi telefon etsem söylesem hayırlı olsun der...
yarın öbürgün diger taraf geldiginde soguk ilgisiz davranırlarsa ben rezil olacam o insanlara karşı...
haber vermemek en iyisi diyorum evleneyim olsun bitsin ama içime sindiremiyorum bunuda...
analı babalı kimsesiz...
zoruma gidiyor...
neden ben evlenirken yanımda olmasınlar...benim evlatlık görevim varsa yaşım kaç olursa olsun onlarında bana analık babalık görevleri var....
millet kızımn kardeşim ablam evlenecek diye iftihar eder... bizimkiler 7 kat el gibi ne kokar ne bulaşır.....

canikom kusura bakma ama o zaman sorun sen de....
öyle anlıyorum, bu yaşına gelmişsin koskocaman boyunca kızın var ama kendine özgüvenin yok...

ailen seni çok ezik yetiştirmişler sende çocukluktan kalma travmalar olmalı...

babana git ve de ki "baba biz evlenmeye karar verdik" bitti:mymeka:

bırak soğuk davranırlarsa davransınlar boşver

neden sana geri dönecekmiş ki anlamadım dönerse de dönsün zaten uzakta oturuyorlar başka şehirde değil mi :uhm:

fazla baskı altında büyümüşsün ailen karşı çok eziksin ama artık koca kadın oldun at artık ezikliği!!!!:mymeka:

her iki taraf tanıştıkları zaman risk var mı yani evliliğinizi engelleme gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

soru cevap gidip şahsi acizane fikrimi söylemeye karar verdim

yok canım engellemezler onlar ogulları ne derse tamam kabullenirler...
ben zaten dururmum en başında söylettirdim saklama dedim ...
ben karar verdiysem karışamazlar hayat benim hayatım dedi benimki...
ve sorun yok...
ama iyiligin kötülügünüde düşünüyorum...
ilerde en ufak bi tatsızlıkta bana imada bile bulunurlarsa...
ve onlar birbirlerine çok baglı bi aile..
tırnagı kırılsa birinin digerinin canı yanar...
bizimkilerin tam tersi yani...
ben bizimkilerden emin olamiyorum...
bak en basit bi örnek...
bayramın 3. günü koruparka gittik...
benim kız adidas ayakkabı diye tutturdu bende var gerek yok diye almıyorum...
benimkide üzme çocugu özenmiş alalım dedi girdik ayakkabı dünyasına bunlar benim kızla ayakkabı bakıyo birden kardeşimlerle karşılaştık...
selamlaşma vs. naıl bi tavır bizimkilerde anlatamam sanki köpekmiş gibi afralar tafralar hava atmalar ters ters dik cevap vermeler...
benimkide hafif gülümsedi alttan aldı...
sonra dedim özür dilerim bizimkilerin davranışları için...
salla boşver kıskanıyo ondan yapıyo ama şunuda bil evlenince ne evine giderim nede beni gidelim diye zorlamana izin veririm zorlarsan bozuşuruz< dedi...

acaba konuştuğunuzda babanıza deseniz bir kerelik normal bir aile gibi davranalım. onlarla tanıştığınızda daha sıcak bir tavır içinde görünelim.... bir kere onlar size geldiğinizde biraz zorlasanız kendinizi ,benim mutluluğun için ,deseniz. ama kızkardeşinizin olmaması lazım. ben daha önceki konularınızı hatırlıyorum. inanın ona güvenemiyorum. mutlaka bir laf eder gibi geliyor bana. sırf sizin mutluluğunuzu bozmak için......

bence sen yinede yapilmasi gerekeni yap ve ailene durumu anlatip haber ver...
ayrica aileler gelmiyor hic kimse ilgilenmiyor tuhaf bi durum dogrusu...
mutlulugunuzu paylasmak isteyeceklerinden eminim en azindan erkek arkadasinin ailesi ogullarinin mürvetini mutlaka görmek istiyorlardir...

analı babalı kimsesiz...
zoruma gidiyor...

canım bu kişiyle değil hani başkasıda olsa aynı risk ailen tarafından her zaman var o zaman,yanlışmıyım
anladığım kadarıyla bunlar böyle,değiştirebilmişinmi hayır...
bazı şeyler varki tatlım ne yaşanacaksa o oluyor...
hani elbette mükemmel olsunu herkes ister ama neyi yaşıyor olduğumuzu biliyormuyuz....
hani sen daha bilmediğin şeyleri düşünüp kendini bunaltmışsın...
ya ilerde atıyorum kayınvaliden belki bişey demiyecek belkide sen herşeyi 4-4lük yapmış olsan da bir kulp bulacak...
sen eşinle mutluluğuna baksana be güzelim bırak onu bunu ...
bak zaten bin tane dertten kaldık bu zamana diyosun,bırak bu kadar bunlara kafa yormayı,anlaşırlarsa anlaşsınlar sen kendi keyfine bak bence...

acaba konuştuğunuzda babanıza deseniz bir kerelik normal bir aile gibi davranalım. onlarla tanıştığınızda daha sıcak bir tavır içinde görünelim.... bir kere onlar size geldiğinizde biraz zorlasanız kendinizi ,benim mutluluğun için ,deseniz. ama kızkardeşinizin olmaması lazım. ben daha önceki konularınızı hatırlıyorum. inanın ona güvenemiyorum. mutlaka bir laf eder gibi geliyor bana. sırf sizin mutluluğunuzu bozmak için......

kesinlikle katılıyorum kızkardeşin olmaması lazım..

peki senin yani sizin eve davet etsen annenle babanı ve kızkardeşini istemediğini özellikle de söyle..

bak kardeşini uzak tut ondan herşey beklenir canım

peki senin yani sizin eve davet etsen annenle babanı ve kızkardeşini istemediğini özellikle de söyle..

Evet bencede. Bu arada abin ve yengenle aram iyi demiştin. Onlarda gelebilir.

Canım bnm ailen çok kopuk anladığım kadarıyla ama sen evlatlık görevini yap..mutlaka ailenle otr konuş derim ben...karşı tarafa da ailesine de durumdan bahset ki onlar da sana yardımcı olsunlar...
inş. gönlünün dilediği gibi olur canım...:1hug:

tam bunu düşünüyordum bende senin yazdıgını okudum...
güzel fikir....
ama şöyle bi ihtimal daha var...
ya babam gelmezse....
1 yıl önce evim yandıgında ben kıl payı kurtulmuştum ölümden o zaman bile gelmedi....
ya şimdide gelmezse...

her ihtimale karşı müstakbel eşinin ailesine kızkardeşinden kesinlikle bahset...

ben olsam riske girmez ve anlatırdım ki annemin bana düşmnalığı yok sadece çok aksi temizlik hastası...anlattım ki annemlere ziyarete gittiğimiz de annem surat beş karış koltukların üzerine kocaman örtüler serilmiş karşıladı bizi....suratı asık habire bana baskı yapmaya kalktı çabuk gidin diye ama ben önceden kayınvalideme bu hastalığını anlattığım için hiiiç daralmadım :KK66:))

kızkardeşinin ruh hastası olduğunu bilsinler canikom

tam bunu düşünüyordum bende senin yazdıgını okudum...
güzel fikir....
ama şöyle bi ihtimal daha var...
ya babam gelmezse....
1 yıl önce evim yandıgında ben kıl payı kurtulmuştum ölümden o zaman bile gelmedi....
ya şimdide gelmezse...

o zaman babanlarda olacak bu görüşme...kayınpederlerin oraya gidecek. ...........

X