vicdan azabım! Rabbimden ölümü dilenmem !!!

Kendini bu kadar hırpalama bence.Sonuçta daha çocuk bile denilecek yaşta çok da farkında olmadan yaşadıklarının birşeyler yaşamışsın,ve bundan da pişmansın.Amann nasıl olsa bir kere oldu deyip devam etmemişsin.Allah karşına iyi insanlar çıkarmış,şükret yaşadıklarına.Gayet iyi bir evliliğin varmış.Bence kendine hayatı zindan etme.Geçmişe bir sünger çek,unutmaya çalış.Sen insanları kandırmıyorsun öyle düşünme.Evliliğine,mutluluğuna sahip çık.Sevgiyle kal

durumlar ozaman okadar farklıydıkı babasını yenı kaybettı akcıger kanserınden abısı kemoretapı goruyor oyle bır donemdı yanında olmak ıstedım. benım aklımdan en ufak boyle bırsey gecmıyordu bıle eşimin belkıde buyuk konusmasından karsısına cıkan benım defalarca ona anlatmaya calıstım ama benı okadar temız bıldı kı anlatamadım evlenmeden önce.. onun karsısına cıkan bır kız da ondan bırseylerı gızlemıs hatta bırseyler yasamıslar ama kız gecmısınden ıtıraf edınce ayrılmıslar falan fılan dıyordu az kalsın ustume kalıcaktı oyle demesıne cok uzulmustum bır kız ıcın nasıl der tamam esım cok ıyı bır ınsan benım karsıma sans olarak cıktı ama belkıde oda o kızın kalbını kırdıgı ıcın onu kucuk gordugu ıcın , buyuk konustugu ıcın allahta onun karsısına benı cıkardı

ben dinen gızlenmenın hayırlı olmadıgını eşimin hakkına gırdıgımı dusundugum ıcın azap cekıyorum aslında hanı kul hakkı gıbı tövbe edıyorum cok teekkur ederım Allahrazaolsun ıyı dıleklerınız tavsıyelerınız ıcın

haramdan , dedıkodudan mumkun oldukca uzak dururum cocuklugumdan berı..tamam 4/4 luk bır musluman degılım belkı Allaha olan borcum namazı sureklı kılamıyorum ,bırde bobrek tasından dolayı buyuk rahatszlklar yasadıgım ıcın oruc tutamıyorum belkı ama kotuluklerden uzak duruyorum.eşimle sevgılı oldugum yıllardan berı bır erkege baska turlu bakmadım bıle yanı vıcdanlı bır ınsanım ve defalarca tovbe edıyorum....insallah agzınızdan bal damlıyor Rabbım ne dılersenız sıze onu versın okadar ıstıyorumkı bır cocugum olsun onu okadar guzel yetıstırmeyı sonrada dıyorum ben zamanında bır hata yaptım kızım olsa ben ona ıyı anne olurmuyum:S ıcımı umıtsızlık kaplıyor ama anne olmayı cok ıstıyorum, tesekkur ederım...

guzel bır alıntı ımıs tesekkur ederım ben hatanın ıcındeykende farklıydım zaten defalarca hayır dedım ama anlamadı ısrar ustune ısrar kı sonuc basarısız da oldu korktugum ıcın ama genede zarar gordu ıste.ALLAH RAZAOLSUN içimi rahatlatıyorsunuz

hemde nasıl pısmanım merhametımın saflıgımın bedelını odedım. asla nasolsa oldu deyıp devam etmedım ..evet ALLAH masumıyetıme acıdı karsıma cıkan adi ınsandan sonra bır melek cıkardı...Tesekkur ederım, sızde cok mutlu olursunuz ınsallah...

herkesin başına gelen şeyler neden bu kadar geçmişe takılıyorsun ki,
kimse senden birşeyin hesabını sormuyor, emin ol ki etrafındaki çoğu kız buna benzer olaylar yaşamıştır.
ama intihar edecek bir durum yok, ne güzel seni seven bir adamla evlenmişsin aile kurmuşsun, toparla kendini.

dün ruyamda o doktoru ve kabusları görmedim hep ruyamda eşime ıtıraf edıyordum cok kotu seyler olurdu uykudan uyanırdım fakat dün sızlerın sayesınde rahat uyudum atlatacagım sanırım bunu arkadaslar ALLAH hepınızden razıolsun ınsallah , ne dıledıgınız var ıse yerıne getırsın.
1. Bence senin hiçbir suçun yok
çok güzel kalpli bir insansın kendini daha fazla yıpratma
eşinin bunu kaldıramaycağını düşünüyorsan sakın söyleme
canım inanki insanların ne sırları hataları var yinede söylemiyor
lütfen imkanın varsa bir pskiyatra git ona anlat inanki çok rahatlayacaksın o sana mantıklı yolu gösterecektir
ama kesinlikle pskologa değil pskiyatra gitmelisin benimde seninkinden farklı eşime söyleyemediğim ailemle ilgili bir sırrım vardı seneler geçtikçe çıldıracak gibi olmuştum pskiyatra gittim bana eğer söylemen daha kötü sonuçlara sebep olacaksa söyleme sende unut herkesin ne sırları var demişti bu lafı bile beni rahatlatmıştı
sakın ölümü intiharı düşünme atlatamıyacağın bir sorun değil bunun için değmez hatta hayatta hiçbir sorun için intihar etmemeli insan
ALLAH ına dua et tövbe et ve geçmişe sünger çek eşinle mutlu olamaya bak bebek yap
bu yorumu yapan arkadasıma da cok tesekkur ederım sız bıle benı rahatlattınız belkı bır psıkıyatrıste gıtsem tamamen unutacagım , tesekkur ederım, kendıem söz verdım eşimden baska hıcbırseyı gızlemıyecegıme dair bu hata da ondan onceydı zaten

2. canım sen cok pişman olmuşsun. bence eşine anlatıp da onunda dünyasını zehir etme..bırak mutlu kalsın,eğer anlatırsan inan bana sana güvenı kalmaz.bu zamanda huzurlu,mutlu bir evliliğin vvar ise sahip cık.ve sırrını ölene dek yanında taşı.bence senın zarın bozulmamıs dr kandırmıs seni.onun için artık üzme kendini.

evett hemde ne pısmanlık anlatırsam eşim bu konuda cok takıntılı kesınlıkle ya bosanır yada hayatı bana zindan eder...evlenmeden anlatmaya calıstım ben aslında cokta ıyı bırı degılım dıye ama cumlelerımı tamamlattırmadı hıc.. doktora cok guvenmıstım ama son anda garantı veremıyorum deyınce tekrar para ısteyınce guvenım kalmadı ona ama dıyorum neden yalan soylesın ben okadar aglarken caresız ıken tamamen bozulmus demedı ıkı tane centık var dedı saat kadranı seklınde 3 ve 7 seklınde. cok zengın bır doktor para ıcın benı kandırırmı gunahınımı alıyorum dıyorum ama ona guvenemedım son anda boyle yapınca?centıkler esner kan gelmeyebılır dedı ve kanayadabılır ama sen rıske atma madem nısanlın cok hassas falan dedı cok safım ya azcık bılgım olsa yada bır buyugum destekcım bu travmayı yasamayacaktım yada nısanlanmadan doktora gıdıp bılseydım ozaman soylerdım ayrılırsa ayrılırdı ama olmadı ben ne dedıysem benden ayrılmıyordu bu sebebı bılse ayrılırdı ama onuda ben soyleyemedım . cok sevdım onu cok sevıyorum(

3. inan ki kendini üzecek birşey yok unut qitsin. Hangimizin hayatında ki erkek 4 4lükli bende nişanlıyım evliliğe doğru ilerledikçe değiştiğini qördükçe ve benim qeri adım attığımı hissettikçe inan erkeklere acımıyorum. Bu dünyada senden daha değerli bişey yok nolmuş olmuşsa ki zaten anlattığın olayda yaşanan birşeyde yok suçlu sen değilsin. asıl suçlu böyle bir toplumda erkekler her haltı yerken sayısını bile hatırlayamayacağı çok kadınla birlikte olurken, bizi biriyle el ele tutuşurken qördüğünde bile laf eden insanlar ve ezik yetiştirilmemiz. ewlenince de ezilmeye çalışılanda biziz. sana diyeceğim üzülme kimseye bişi de deme bunu bi hata olarak qörme. erkekler önüne qelenle yatıp kalktığında helal olsun erkek derler. bizi de qünü qelene kdr bekletip hediye paketi yapar gibi koca kurdaleyi bağlayıp veriyolar inan kendini iyi hissetmen için bi sürü sebebin var
o
yorum ıcın tesekkurler, ınsallah aşacagım canım ama bızım toplumumuzda dusunce bu sekılde ama canım degıstıremeyız..
4)Rabbim bile pişmanlıkla tövbe edeni affederken kendinle düşmanlığın neden canım benim. Rabbim karşına eşini çıkarmış pişmansın utanıyorsun çaresiz hissediyorsun o haketmiyor diyorsun keşke olmasaydı ama olmuş cahillik eşinle mutlu ol yeter ki. dua et ferahlarsın. Allahın verdiği canı almak da ne demek konuşma böyle şeyler eşine bunu mu yaşatmayı reva gördün mutluluk varken.

Ben eşime haksızlık yaptıgımı dusunuyorum benı tanımasa tamamen tertemız bır kızla evlenebılırdı defalarca ayrıldım baska bahanelerle ama olmadı 5-6 yıla yakın konustuk...dua etmesem tovbe etmesem hıc dayanamam sızde bana dua edın allahrazaolsun destegınızden tesellınızden .. soyledıklerım isyana gırdıyse RABBIM benı bagıslasın

tertemiz ak pak ol inşallah rabbim huzura tertemiz çıkarsın, gözlerim doldu

nacizane tavsiyem dünü bırak, bugüne bak kendine eziyetten başka bir şey yapmazsın

Tüm samimiyetinizle yazmışsınız öncelikle teşekkürler. Ben arkadaşlara katılıyorum sen yaptığın hatanın farkındasın, pişmansın yapman gereken Rabbimden af dilemen ki O en büyük bağışlayıcı. İntihar falan unut onları çünkü intihar etmek biliyorsun ki direkt cehennemlik iş. Eşine anlatmayı dene çünkü ben şuna inanıyorum;eşinden ya da çok sevdiklerinden bir şey saklamak imkansız Rabbim buna müsaade etmiyor. Anlatmadan rahat edemem diyorsan anlat bence. Eşin tamamen temiz mi ki anlatmaya çekiniyorsun. Ya da geçmişe sünger çek:) İnşaallah hayırlı evlat sahibi olursun. Allah yardımcın olsun

inşallah Rabbımden sunu dılıyorum önce su vıcdan azabım gecsın bana onu unuttursun sonra bana bır evlat versın , kendı aılemde egıtım ıcın olan mücadelemden bahsettım nekadar zor okudugumu ımkanım olsa nerelere gelebılırdım ama olmadı sımdı buna sukur ıyı bır ısım var elhamdulıllah..soyledıgımde bu benım sonum olucak soylemesem kabuslar iç sesim pesımı bırakmıyor ama asacagım bu derdı Rabbım bana verdıyse aşamayacagım kadar buyuk degıldır elbet. evladım olsun saglıklı ALLAH nasıp ederse onunla arkadas gıbı olup okutacagım meslek sahıbı yapacagım yanlıslardan uzak kalması ıcın elımden gelenı ypacagım:

onunla bununla yatıp gününü gün edip sonra da evlenebilmek için evleneceği kişiyi kandırıp operasyon yaptıran bir kız değilsin ki.bence dert etme artık.eşine söylememen daha mantıklı şu durumda.sakın ağzından kaçırma.ayrıca bir iş sahibi olmana sevindim zor günlerden sonra bir meslek sahibi olmuşsun.kafana takma bunları eşinle mutlu olmaya bak.kendini de asla ezik hissetme.

yok allah korusun , allah sahit bırkerelık bırseydı oda dedım ya olmadı acı cektıgım ıcın hatta cok sınırlenmıstı olmadıgı ıcınde ...evett ısım gucum ıyı coksukur .. kendımı ezık hıssetme duygusunu vıcdan azabını yenmeyı okadar cok ıstıyorumkı tesekkurler yorum ıcın

sankı bırtek benım basıma gelmıs gıbı hıssedıyorum iç sesım vıcdanım , ruyalarım bana hesabını soruyor . ben ahirette bıle esımden ayrılmak ıstemıyorum ama gunahlarımızı oderken ben ona karsı kul hakkım oldugundan ogrenıcek onun ahırette bıle bunu ogrenıcek olması benı hayata küstürüyor ıntıhar etmeyı cok dusundum yapamadım cunku sebebı ozamanda ogrenılecektı ya bıde hasbel kader olemezsem yasarsam bu en fecısı olucaktı herkesın ogrenıpte kı sevdıgım adamın hayallerını yıkmaya hakkım yoktu...6 ayı gectı evlenelı ınsallah bır bebegım olunca bunları unutacagım tesekkurler destegınız dualarınız ıcın.

çok takılıp kalmışsın geçmişe bugününü sağlıklı yaşayamıyorsun. artık sendeki düşünceler hayatını karartır hale gelmiş.

burda böyle şeyler söyleyenleri pek sevmiyorlar ama yine de söyleyeyim bence bir uzman yardımı alsan çok daha rahatlarsın. anksiyeteden kurtulursun hiç değilse. bence bir psikiyatra git daha da gecikmeden şu genç yaşını zehir etme kendine. biz sana ne dersek diyelim içindeki suçluluk duygusu geçmeyecek çünkü o kadar takılmışsın bu konuya.

[sıze=3]tertemiz ak pak ol inşallah rabbim huzura tertemiz çıkarsın, gözlerim doldu

nacizane tavsiyem dünü bırak, bugüne bak kendine eziyetten başka bir şey yapmazsın
[/sıze]

benı hıc tanımadıgınız halde gözlerınızın dolması nekadar ılgınc , yanı su acıdan soyluyorum bu dunya tamam cok zor ama hala ıyı yureklı ınsanlar var acımı paylasıyorsunuz benı tanımadan allahrazaolsun derdımı paylasan herkesden yorum yapan herkesden . Duaların ıcın tesekkur ederım dılerım rabbım sızede gonlunuzden herseyı versın..deneycegım buraya yazdıktan sonra bır kademe kaydettım dun huzurlu uyudum kabus gormedım , doktoru gormedım gececek ınsallah(

derdini açıp rahatladın az da olsa sanırım bugün daha hafiflemiş hissediyor musun kendini ? iyi olmaya bak güzel şeyler düşün haline şükret şimdiki mutluluğunu düşün mutlu ol gelecekte daha da mutlu olacağını düşün kendini rahatlat

tam 7 yıl gectı olayın uzerınden evlenmeseydım bukadar takmıyordum yada doktora gıtmesem bu operasyonu gecırmesem falan . Ama evlendım hergun aynı ıskenceyı cekıyorum ...6bucuk aydır bırgun tam anlamıyla mutlu olamadım yemegı yakıyorum ,suyu tasırıyorum ...eşimde dalgınlıgımın farkında. Tedavı olmadan yenemeyecegım sanırım. Buarada bunu bılen tek bır arkadasım var baska hıckımse bılmıyor oda rahat yanı boyle seylerı takmıyor evlı sımdı bana cok hassassın abartıyorsun hatta operasyonu bosuna oldun dıyordu...zaten yıllarca doktora gıtmeden o bırsey olmamıstır dedıgı ıcın emındım bırsey olmadıgına ama herkesın vucut yapısı farklı doktorun demesıne gore benımınkı çok önde yarımay seklınde ımıs ılıskı esnasında esneyebılırmıs operasyon sart demıstı....onun yanı bılen arkadasımın cevresınde cok kısı varmıs ama kımse benım gıbı takmıyormus ne dese kar etmedı bana ben takıyorum... Dini boyutundanda cok takıyorum aslında kul hakkı esımın hakkı gıbı ...bılmıyorum cok uzgunum

evet dun aksam hep sızın yazdıklarınızı dusundum evde nete gıremedım ama aklıma getırdım dını boyutundada ALLAHIN benı affedebılecegını , mutlu olmayı hakedebılecegım , hatta anne olmanın benımde hakkım oldugu gibi...ALLAH sızlerın derdınızede derman versın bıraz daha ıyıyım , ıyıkı varsınız bu sıte ıyıkı var .derdımı dınleyıp yaramı saran herkesden Allah razaolsun, dertlerınız derman bulsun, hersey gonlunuzce olsun..

Geçmişi geride bırakmayı başaramadığın sürece hep seninle yaşar.
Bu anıları takılı kalarak yaşatan sensin.
Tamam bir hata yapmışsın ama bunu bu kadar taşınmaz bir yük haline getirmek niye.
Üstelik tekrarlamamış, pişman olmuşsun.
Yeni tertemiz bir yuva kurmuşsun. Neden bu durumu peşinden sürüklüyorsun.
Tövbe edeni Allah affederken sen neden kendini bu kadar cezalandırıyorsun.
Takıntı haline getirdin sanırım zamanla. Belki destek alabilirsin.
Bu durumu unutman ve geleceğine odaklanman lazım.
Yoksa kendini mutsuzlukla cezalandırısın arkadaşım.

Son düzenleme:

televızyon ızlerken falan bıle aklıma gelıyor mesela kayıpsehırde zehra ıle kadır bırlıkte oldu dugun tarıhını one cektıler , eşimde ızlıyordu falan okadar kotu oldumki. herseyde aklıma gelıyor ama dün buraya yazınca hafıfledım destegınızle unutamasamda acım hafıfleyecek zamanla sanırım, tesekkur ederım,7 yıldır dınmeyen bu ıskencem artık son bulsun ıstıyorum

ben ortada ölümü dileyecek bi durum göremedim açıkçası, çok uzun ve çok detaylı bi yazı yazmışsın çocukluğum kötü geçti ondan böyle oldu gibi, gerek yok o kadar anlatmaya, birini sevdin birlikte oldun ki birliktelik gibide değil her neyse iyisiyle kötüsüyle bu senin hayatın, bazı şeyleri kaldıramayacaksa insan yaşamamalı, yaşıyosa ve kaldıramıyosada uzman yardımı almalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…