vicdan azabım! Rabbimden ölümü dilenmem !!!

cok guzel yazmıssın . Rabbım ınsallah affeder beni ve tum tovbe eden kullarını.. allahrazaolsun cok tesekkur ederım...

Cok genc yasta hemde istemeden basiniza gelen birsey . Uzulmeyin ne olur. Unutmaya calisin.

tesekkur ederım , ınsallah cok sagolun, denıyorum ınsallah yenecegım unutacagım. uzun yazdım kı tum detayıyla anlatayım dıye hanı burda arkadaslar yazmıs ya cok guvenıyorum bırlıkte olacagım dıye ben de cok guvenıyordum ve ıstemıyordumda ama basıma boyle bırsey geldı kı bırlıktelık yasamadıgım halde zar zarar gordu vs vs. neler cektım.. kı cok guvendım babasının mezarından ondan cok agladım

Biri özetleyebilir mi? Çok fena üşendim.:26:

ben kendin oku derim arkadasim,ibretlik bi yazi.

konu sahibi cok sagol boyle bisey paylastigin icin,
bazilari '"cok seviyor beni', cok seviyorum onu nolucak'" felan diye tm diyolar.
ve iliskiye giriyolar'.
Allahim insallah kimseye gec kalmis akil vermesin.
hepimiz sonuclarini dusunerek yapariz ne yapicaksak insallah.

Siz karşıdakine güvenmiş sevmişsiniz, keşke dahasını yaşamasaymışsınız
ama olmuş, hayatın sonu değil, insansınız elbette hata yapacaksınız.
Eşinize haksızlık yapma hissi oluşması normal, yaptınızda evet ama
söylemenin bir manası yok bence.
Siz de kolay şeyler yaşamamışsınız, geçmişe bir çizgi çekip,
yuvanıza daha çok sarılın.
Geçmiş mevzuları açmak, size ve eşinize eziyetten başka birşey olmaz şu saatten sonra.

Birincisi,yapılan yanlışın gizlenmesi dinimiz açısından daha hayırlıdır.Allah cc. yapılan yanlış için,günah için benden af dileyin diyor.Yaptığınız bir hatayı bir başkasına anlatma zorunluluğunuz yok.
İkincisi,yaşamayı haketmiyorum gibi cümleler kurarak isyana giriyorsunuz ve Allah cc'nin gücüne gidecek cümleler kuruyorsunuz.Siz Allah cc'den daha mı iyi biliyorsunuz ne zaman yaşamanız gerekip ne zaman ölmeniz gerektiğini???
Üçüncüsü,gençliğinizde yaptığınız hata için zaten pişmansınız,bol bol tövbe edin ama hayatı kendinize zehir etmeyin.
Birde eşiniz iyi aile kızına yaklaşmadım ama o yolun yolcusu olanlara yaklaştım demiş ya,o yolun yolcusuda bir can,iyi aile kızıda bir candır.O yolun yolcusu dediğiniz kadınların hiçbiri isteyerek,keyif alarak çalışmıyorlar.Ve bu tür kadınlarda bir zamanlar iyi aile kızları olup kötü insanlar tarafından tuzağa düşürülen kadınlardır.Yani eşiniz kendisini böyle söyleyerek aklamaya çalışmasın.
Ben çocuk yapmayı haketmiyorum,yaşamayı haketmiyorum gibi cümleler kurarak isyana girmeyin,kimin neyi hakedip haketmeyeceğini yalnız Allah cc bilir.
Allah cc yar ve yardımcınız olsun,sıkıntılı zamanlarınızı atlatmanızı ve rahat,mutlu bir hayata sahip olmanızı dilerim.

Son düzenleme:
Biri özetleyebilir mi? Çok fena üşendim.:26:

ya açıkçası ben hepsini üşenmeden okudum.ama doktorun ne yaptığını kızlığının bozulup bozulmadığını ve bi kaç tuhaf kelimeler dahilinde ufff hiçbişey anlamadım özetle ya :S ben bu cinsellik konularını anlamıyorum bi türlü

burda kimse ben günahsızım ben hata yapmadım diyemez
yaşıyorsak hatamızda günahımızda oluyor
belli ki siz iyi ve vicdanlı bi insansınız tövbe edin kendinizi bu kadar kötü görmeyin eğer kötü bi insan olsaydınız zaten bu kadar vicdanlı davranmazdınız
dediğim gibi hatalar bizlere mahsus yeter ki tövbe edelim Allah affeder
inşallah güzel bi çocuğunuz olur ve bunları unutursunuz..

kendine çok yükleniyorsun bence...
borçlarınız olsa da maddi durumun yerindeymiş, psikoloğa gitmeyi denedin mi hiç? yoksa bu şekilde sürekli kendini suçlayarak, vicdan azabı çekerek, kendini yıpratarak nereye kadar...

Hatanın farkına varmışsın pişman olmuşsun.Bol bol tövbe et.Ama sen ileri gidip intihar falan gibi şeyleri düşünmek yanlış.Şeytanın vesvesesinden başka bişey değil. Senin hatan Allahın merhametinden büyük değil.İşte burada yanlış yapıyorsun. Bununla ilgili aklıma Hz Ömere halife olduğu zaman bir olay aklıma geldi .Bir gün Hz. Ömer (r.a.)'in yanına bir adam geldi ve ona şöyle dedi: "Benim bir kızım var, cahiliye devrinde onu diri diri toprağa gömmüş, sonra da ölmeden çıkarmıştık. İslâmiyet geldikten sonra ben de kızım da Müslüman olduk. Fakat kızım Allah (c.c.)'ın yasakladığı bir şeyi yaptı ve had vurulması icab etti. Bunun üzerine, bizim bulunmadığımız bir yerde bıçakla kendisini kesmek istemiş. Biz durumu haber alır almaz koştuk, fakat boyun damarlarından birini kesmişti. Hemen tedavi ettik, iyileşti. Yaptığına pişman oldu. Tövbe ederek bir daha böyle bir şey yapmamaya karar verdi. Bir kabileden dünür geldi. Ben de olanları olduğu gibi anlattım. Hz.Ömer (r.a.), adamın bu sözlerine kızarak: ‘Allah Teâlâ'nın gizlediğini açığa mı vuruyorsun? Vallahi eğer kızın başından geçenleri başka birine daha anlatırsan herkesten önce cezanı ben veririm. Git, kızı diğer Müslüman, temiz kızlar gibi evlendir dedi.Alındı yaptım kusura bakma .

Son düzenleme:
canım sen cok pişman olmuşsun. bence eşine anlatıp da onunda dünyasını zehir etme..bırak mutlu kalsın,eğer anlatırsan inan bana sana güvenı kalmaz.bu zamanda huzurlu,mutlu bir evliliğin vvar ise sahip cık.ve sırrını ölene dek yanında taşı.bence senın zarın bozulmamıs dr kandırmıs seni.onun için artık üzme kendini.

Bence senin hiçbir suçun yok
çok güzel kalpli bir insansın kendini daha fazla yıpratma
eşinin bunu kaldıramaycağını düşünüyorsan sakın söyleme
canım inanki insanların ne sırları hataları var yinede söylemiyor
lütfen imkanın varsa bir pskiyatra git ona anlat inanki çok rahatlayacaksın o sana mantıklı yolu gösterecektir
ama kesinlikle pskologa değil pskiyatra gitmelisin benimde seninkinden farklı eşime söyleyemediğim ailemle ilgili bir sırrım vardı seneler geçtikçe çıldıracak gibi olmuştum pskiyatra gittim bana eğer söylemen daha kötü sonuçlara sebep olacaksa söyleme sende unut herkesin ne sırları var demişti bu lafı bile beni rahatlatmıştı
sakın ölümü intiharı düşünme atlatamıyacağın bir sorun değil bunun için değmez hatta hayatta hiçbir sorun için intihar etmemeli insan
ALLAH ına dua et tövbe et ve geçmişe sünger çek eşinle mutlu olamaya bak bebek yap

inan ki kendini üzecek birşey yok unut qitsin. Hangimizin hayatında ki erkek 4 4lükli bende nişanlıyım evliliğe doğru ilerledikçe değiştiğini qördükçe ve benim qeri adım attığımı hissettikçe inan erkeklere acımıyorum. Bu dünyada senden daha değerli bişey yok nolmuş olmuşsa ki zaten anlattığın olayda yaşanan birşeyde yok suçlu sen değilsin. asıl suçlu böyle bir toplumda erkekler her haltı yerken sayısını bile hatırlayamayacağı çok kadınla birlikte olurken, bizi biriyle el ele tutuşurken qördüğünde bile laf eden insanlar ve ezik yetiştirilmemiz. ewlenince de ezilmeye çalışılanda biziz. sana diyeceğim üzülme kimseye bişi de deme bunu bi hata olarak qörme. erkekler önüne qelenle yatıp kalktığında helal olsun erkek derler. bizi de qünü qelene kdr bekletip hediye paketi yapar gibi koca kurdaleyi bağlayıp veriyolar inan kendini iyi hissetmen için bi sürü sebebin var

Rabbim bile pişmanlıkla tövbe edeni affederken kendinle düşmanlığın neden canım benim. Rabbim karşına eşini çıkarmış pişmansın utanıyorsun çaresiz hissediyorsun o haketmiyor diyorsun keşke olmasaydı ama olmuş cahillik eşinle mutlu ol yeter ki. dua et ferahlarsın. Allahın verdiği canı almak da ne demek konuşma böyle şeyler eşine bunu mu yaşatmayı reva gördün mutluluk varken.

Tüm samimiyetinizle yazmışsınız öncelikle teşekkürler. Ben arkadaşlara katılıyorum sen yaptığın hatanın farkındasın, pişmansın yapman gereken Rabbimden af dilemen ki O en büyük bağışlayıcı. İntihar falan unut onları çünkü intihar etmek biliyorsun ki direkt cehennemlik iş. Eşine anlatmayı dene çünkü ben şuna inanıyorum;eşinden ya da çok sevdiklerinden bir şey saklamak imkansız Rabbim buna müsaade etmiyor. Anlatmadan rahat edemem diyorsan anlat bence. Eşin tamamen temiz mi ki anlatmaya çekiniyorsun. Ya da geçmişe sünger çek:) İnşaallah hayırlı evlat sahibi olursun. Allah yardımcın olsun.

Son düzenleme:
onunla bununla yatıp gününü gün edip sonra da evlenebilmek için evleneceği kişiyi kandırıp operasyon yaptıran bir kız değilsin ki.bence dert etme artık.eşine söylememen daha mantıklı şu durumda.sakın ağzından kaçırma.ayrıca bir iş sahibi olmana sevindim zor günlerden sonra bir meslek sahibi olmuşsun.kafana takma bunları eşinle mutlu olmaya bak.kendini de asla ezik hissetme.

yorum için ben tesekkur ederım. evet cok pısmanım kı o gece tıtrerkende ıstemıyordum bana kızıyordu salakmısın gerı kafalımısın dıye neyse sonucta korkum ve ıstememem dısında olmadı ama doktora gore ılıskı tam yasanmasa bıle zar a temasta zarar gorebılıyormus..ınsallah dedıgınız gıbı hersey guzel olur sızın ıcınde cani gonulden ıyı dıleklerınız ıcın tesekkur ederım

ben tesekkur ederım , yenı yetısmekte olan genc kızlarımıza ornek olabılırsem ne mutlu bana!!! ozellıkle sehır dısında okuyan genc kızlarımıza! kımse okadar degerlı degıl onu anlatmaya calısıyorum ben o adamın babası oldu dıye yanındaydım maddi manevı ama o acısını unutup boyle bırseye kalkıstı onu anlatmaya calısıyorum kı bende cok guvenırdım kı yanında kaldım .. genclık heyecanı cok sevıyorsun beraber kalalım dıyorsun ama atesle barut mevzusu ıste bunu anlatmaya calısıyorum.. aminn ınsallah herkes bılınclı olur aıleler evlatlarına bırseylerı anlatsın peslerınde olsunlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…