Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

ne mutlu o zaman sana canım peki yendikten ne zaman sonra hamile kaldın benim 4.deneme falan oldu inş bebişte çok bekletmez
Canim biz defalarca birlikte olmayi denedik olmadi 1 yil nişanliydik daha dosrusu resmi ve imam nikahimiz vardi o sürecte de olmadi 6 ay önce dügünumuz oldu artik esimle bu konu yuzunden tartusmaya baslamistik sonra oldu ilinci denememizde de hamile kaldim hala korkuyorum hala canım acıyor yani tam bi birliktelik olmadan hamiş oldum..

ne güzel şanslıymışın aslında ben 29 ekimde tam tamına aldım ondan sonrada aldım 4 defa falan oldu tam olarak inş bende kısa zamanda hamile kalırım,zor bi süreç kolay değil rahat ol

Canim biz defalarca birlikte olmayi denedik olmadi 1 yil nişanliydik daha dosrusu resmi ve imam nikahimiz vardi o sürecte de olmadi 6 ay önce dügünumuz oldu artik esimle bu konu yuzunden tartusmaya baslamistik sonra oldu ilinci denememizde de hamile kaldim hala korkuyorum hala canım acıyor yani tam bi birliktelik olmadan hamiş oldum..
korkma hiç bak bende korkuyodum vallaha korkumuz daha çok canımızı sıkıyo,şimdi ne ağrı ne acı bişey yok bende çook şükür boşuna strese sokmuşum kendimi valla

ne güzel şanslıymışın aslında ben 29 ekimde tam tamına aldım ondan sonrada aldım 4 defa falan oldu tam olarak inş bende kısa zamanda hamile kalırım,zor bi süreç kolay değil rahat ol
Inşallah canım ,tam yumurtlama gunune denk gelince direk hamile kalmisim halbuki izin bi le vermiyordum dogru düzgün utanarak söyluyorum bunu azcik bi giris oldu yani kalinca kalıniyor Allah büyük..

korkma hiç bak bende korkuyodum vallaha korkumuz daha çok canımızı sıkıyo,şimdi ne ağrı ne acı bişey yok bende çook şükür boşuna strese sokmuşum kendimi valla
Canim 6 aydir evliyiz toplam 6 bilemedim 7 defadir deniyoruz hep acı hep acı bu son yapisimuz 1 ay önceydi kendimi sıkmadim ilk acidi sonra gecti simdi hamileyim die gecistiriyorum esimi bakalim ne olucak :KK43:

valla vajliyken sinir strestim atlatınca üstümden baya bi yük kalktı boşuna üzüyoruız kendimizi yırtaıyoruz aslında kokrtuğun kadar değilmiş geç anladım burdaki arkaaşlarada söyleyim inanın hiç acı yok kafanızdan atın acıcak düşüncesini acısa o kadar kişi yaparmı bunu yaşları küçük ne insanlar doğum yapıyo kendinize moral verin yapıcan yenicem diyin

Merhaba arkadaşlar. Bu siteyi yazılanlari takip ediyordum ama gizlice. Ve yasadiklarim yüzünden insanlarada benim gibi çok geç kalmasinlar ve benim yasadiklarimi yasamasinlar diye bu aksam üye olup yazmaya karar verdim. Size hikâyemi anlatmak istiyorum. Ben de sizler gibi vajinusmus hastasiyim. 4senelik evliyim. İlk sene çocuk düşünmüyorduk zaten. Daha sonrasin da hem ilişkiyle girememk hem kendini evli gibi hissdememek bi yandan da çocuk sahibi olmak istemek ve tartışmalar kavgalar. Yaşın alip başını gitmesi. Bi yandan da eşim den ayrilamamak. Depresyonlar buhranlar çaresizlik. Biliyorsunuz işte hepimizin yasadiklari işte. Zaman geçtikçe artan annelik hissi çocuk sahibi olma isteği. Ben den önce evlenen ben den sonra evlenenler ben den küçükler çevrede herkes çocuk sahibi oluyordu. Artik kiskanmaya ve isyanın sınırların da geziniyordum. Zaman zaten deli gibi kosturuyordu. Ha bugün ha yarin ha hasta oluyim ha temizleniyim derken derken biz hic bir şey yapamadık. Yasim da artik 30 olunca. Bu arada parmak egzersizi de denedim ama yapamadim. Derken tüp bebek deneyelim dedik. Çünkü birbirimizi çok seviyoruz ve tam bi aile olmak istiyordum. Bir de dedik ki belki bi problemimiz var. Düzenli ve düzgün bi ilişkimiz olsa bile belki çocuk sahibi olamayacaktik. Bi çocuğumuz olsun. Nazil olsa bütün zamanlar bizim yine deneriz ilişkiyi dedik. Neyse geçenlerde bi kadin doğum uzmanina gittik. İyi bi tüp bebek merkezi. Konuştuk olumlu geçti. Dr. Um aşamaları anlatti. Daha sonra benden çeşitli kan hormon testleri ve rahim filmi istedi. Duruma bi bakalim dedi problem var mi. Tahlilleri mi yaptirdim. Anestezili rahim filmi çektirdi m. Çok şükür rahim filmin de ve tahliller de bi şey cikmadi. Ama "Anti mulleren hormon" yani amh denilen bu hormon testinin sonucunu görene kadar düşük cikmisti. Nette aratinca yumurtalık rezervinin gösteren bi hormon olduğu nu öğrendim. Dr. Düşük olduğunu ve erken menopoza gireceğini söyledi yikildim. Ama çok kotu değil dedi sadece zaman kaybetmemeliyiz dedi. Ve bugün ilk tedavimize basladik. Arkadaşlar ben size tüp bebeği önerecek değilim. Ama hic olmazsa vajinusmusu yeneceğimizi diye zaman harcarken "amh" yani anti mülleren hormon seviyenize baktirin. Hic bir zaman çocuk sahibi olamayacagini bilmek mi yoksa tam birleşememek mi daha öncelikli bi problem siz karar verin. Sevgiler herkese acil sifalar...

Son düzenleme:
Herkese selam sitenizde farklı konularda da yazılanları hep dışarıdan takip eden biriydim. Ben yaklaşık 3 hafta önce evlendim ve okuduğum kadarıyla bu illet sorunu yaşayan herkesin deneyimlediği gibi bunların başıma geleceğini hic düşünmemiştim. 3 haftadır her denememizden bir duvar hissi ve arkasından gelen ağlama krizleri, utanç, bbaşarısızlık hissi.. 3 haftadir zehir gibi gecen gunlerim.. halbuki hic boyle dusunmemistim dugunden sonra mutlu bir gece sevgi dolu bir balayi duslemistim hep.. ama oyle olmadi.. doktora da gittim vajinismus teshisi koydular anatomik bir problem olmadigini soylediler. Psikolojikmis ve 4000 gibi bir rakam soylediler acikcasi borclardan dolayi su an o parayi ayiramiyoruz ama bu illetten de bir an once kurtulmak istiyorum. Sabahtan beri burada okuduklarım bana umut oldu hepinize cok tesekkurler. Sizden yardiminizi rica ediyorum parmak egzersizleri vs hakkinda.. bana yardumci olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler :KK43:

Merhaba arkadaşım,
Herkese selam sitenizde farklı konularda da yazılanları hep dışarıdan takip eden biriydim. Ben yaklaşık 3 hafta önce evlendim ve okuduğum kadarıyla bu illet sorunu yaşayan herkesin deneyimlediği gibi bunların başıma geleceğini hic düşünmemiştim. 3 haftadır her denememizden bir duvar hissi ve arkasından gelen ağlama krizleri, utanç, bbaşarısızlık hissi.. 3 haftadir zehir gibi gecen gunlerim.. halbuki hic boyle dusunmemistim dugunden sonra mutlu bir gece sevgi dolu bir balayi duslemistim hep.. ama oyle olmadi.. doktora da gittim vajinismus teshisi koydular anatomik bir problem olmadigini soylediler. Psikolojikmis ve 4000 gibi bir rakam soylediler acikcasi borclardan dolayi su an o parayi ayiramiyoruz ama bu illetten de bir an once kurtulmak istiyorum. Sabahtan beri burada okuduklarım bana umut oldu hepinize cok tesekkurler. Sizden yardiminizi rica ediyorum parmak egzersizleri vs hakkinda.. bana yardumci olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler :KK43:
oncelikle yalniz olmadigini bilmen isterim.syan ben de tedavi asamasindayim.psikolojik yardim aliyorum.bugun parmak egzersizine gectik,serce parmagimi vajenime sokabildim ve cok kolay oldu.asama asama ilerliyoruz.bunlar ev odevlerim ama psikologumun bana cok faydasi oldu kredi lartiyla cekim yapiyor 5 er seanslik.oncelikle sana isin uzmanina gitmeni tavsiye edicem.cunku bu illet tamamen psikolojik sayet maddi durumun musait degilse sana iki kitap onerebilirim.

Merhaba arkadaşım,

oncelikle yalniz olmadigini bilmen isterim.syan ben de tedavi asamasindayim.psikolojik yardim aliyorum.bugun parmak egzersizine gectik,serce parmagimi vajenime sokabildim ve cok kolay oldu.asama asama ilerliyoruz.bunlar ev odevlerim ama psikologumun bana cok faydasi oldu kredi lartiyla cekim yapiyor 5 er seanslik.oncelikle sana isin uzmanina gitmeni tavsiye edicem.cunku bu illet tamamen psikolojik sayet maddi durumun musait degilse sana iki kitap onerebilirim.

benim gitmis oldugum bir kadin dogum doktoruydu acaba psikolog mu denesem bi rde. Kitap önerisi icin cok sevinirim eger su an durumu ayarlayamazsam bile kitaplari okuyayim belki faydasi olur. Cok uzgunum sanki dunya bunun etrafinda dönüyormus hic duzelmeyecekmis gibi.utaniyorum kendimden oyle baskıcı bir ailem de yok, universite egitimim, meslegim var niye böyle anlam veremiyorum. Umarim en kisa zamanda cozersin ve cok mutlu bir hayatin olur H hediyehakan :))

Canım benim aynı sorunu yaşıyoruz kurduğumuz cümleler bile aynı.benn de üniversite mexunuyum ve ogretmenim.okadar çok iyi anlıyorum ki seni ama unutma bi yerden başlamak lazım.sana onerim bir psikologa gitmen inan okadar çok faydasını gordum ki değil vajinama parmak sokmak dokunamiyodum bile.ve ben bide kızlık zarı operosyonu geçirdim.canım öncelikle kitaplar oku yapabilecek gibiysen yap ama olmuyorsa hiç uzatma bir psikologa bir cinsel terapiste basvur.benim maddi durumunda iyi değil ama zorluyoruzE="milonguera, post: 43615639, member: 717773"]benim gitmis oldugum bir kadin dogum doktoruydu acaba psikolog mu denesem bi rde. Kitap önerisi icin cok sevinirim eger su an durumu ayarlayamazsam bile kitaplari okuyayim belki faydasi olur. Cok uzgunum sanki dunya bunun etrafinda dönüyormus hic duzelmeyecekmis gibi.utaniyorum kendimden oyle baskıcı bir ailem de yok, universite egitimim, meslegim var niye böyle anlam veremiyorum. Umarim en kisa zamanda cozersin ve cok mutlu bir hayatin olur H hediyehakan :))[/QUOTE]
Canim

[QUOkeçe vajinismus un üstesinden gelmek,on adımda vajinismus tedavisi kitapların ismi bu umarım en kısa surede sorunun cozulurhediyehakan, post: 43617889, member: 711271"]Canım benim aynı sorunu yaşıyoruz kurduğumuz cümleler bile aynı.benn de üniversite mexunuyum ve ogretmenim.okadar çok iyi anlıyorum ki seni ama unutma bi yerden başlamak lazım.sana onerim bir psikologa gitmen inan okadar çok faydasını gordum ki değil vajinama parmak sokmak dokunamiyodum bile.ve ben bide kızlık zarı operosyonu geçirdim.canım öncelikle kitaplar oku yapabilecek gibiysen yap ama olmuyorsa hiç uzatma bir psikologa bir cinsel terapiste basvur.benim maddi durumunda iyi değil ama zorluyoruzE="milonguera, post: 43615639, member: 717773"]benim gitmis oldugum bir kadin dogum doktoruydu acaba psikolog mu denesem bi rde. Kitap önerisi icin cok sevinirim eger su an durumu ayarlayamazsam bile kitaplari okuyayim belki faydasi olur. Cok uzgunum sanki dunya bunun etrafinda dönüyormus hic duzelmeyecekmis gibi.utaniyorum kendimden oyle baskıcı bir ailem de yok, universite egitimim, meslegim var niye böyle anlam veremiyorum. Umarim en kisa zamanda cozersin ve cok mutlu bir hayatin olur H hediyehakan :))[/QUOTE]
Canim[/QUOTE]
Cem kece

[QUOkeçe vajinismus un üstesinden gelmek,on adımda vajinismus tedavisi kitapların ismi bu umarım en kısa surede sorunun cozulurhediyehakan, post: 43617889, member: 711271"]Canım benim aynı sorunu yaşıyoruz kurduğumuz cümleler bile aynı.benn de üniversite mexunuyum ve ogretmenim.okadar çok iyi anlıyorum ki seni ama unutma bi yerden başlamak lazım.sana onerim bir psikologa gitmen inan okadar çok faydasını gordum ki değil vajinama parmak sokmak dokunamiyodum bile.ve ben bide kızlık zarı operosyonu geçirdim.canım öncelikle kitaplar oku yapabilecek gibiysen yap ama olmuyorsa hiç uzatma bir psikologa bir cinsel terapiste basvur.benim maddi durumunda iyi değil ama zorluyoruzE="milonguera, post: 43615639, member: 717773"]benim gitmis oldugum bir kadin dogum doktoruydu acaba psikolog mu denesem bi rde. Kitap önerisi icin cok sevinirim eger su an durumu ayarlayamazsam bile kitaplari okuyayim belki faydasi olur. Cok uzgunum sanki dunya bunun etrafinda dönüyormus hic duzelmeyecekmis gibi.utaniyorum kendimden oyle baskıcı bir ailem de yok, universite egitimim, meslegim var niye böyle anlam veremiyorum. Umarim en kisa zamanda cozersin ve cok mutlu bir hayatin olur H hediyehakan :))
Canim[/QUOTE]
Cem kece[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim siparis ettim bile insallah faydasi olur.. en yakin zamanda bir de psikologa gidecegim 4bin cok geldi bi anda tam da dugun uzeri malum. Kucucuk yasta gencler dahi basarabiliyorken nasil yapamiyorum diye aglmaktan helak oluyorum neredeyse yasam sevincim kalmadi.. cok tesekkur ederim H hediyehakan bir an once asmamiz dileğiyle :))

Canım benim ben hiç bu kadar çaresiz hissetmedim kendimi.inan bana herşey beyinde bitiriyor.istersen özelden yaz yaşadığım tecrubelerimi ve nasıl bir yol izlenen gerektiği noktasında detaylı bilgi verebilirim ve paylasabilirim seninle bu sureci.hiç karamsar olma hiç.ama bir yerden muhakkak başla.yalnız değilsin unutma...
Cem kece[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim siparis ettim bile insallah faydasi olur.. en yakin zamanda bir de psikologa gidecegim 4bin cok geldi bi anda tam da dugun uzeri malum. Kucucuk yasta gencler dahi basarabiliyorken nasil yapamiyorum diye aglmaktan helak oluyorum neredeyse yasam sevincim kalmadi.. cok tesekkur ederim H hediyehakan bir an once asmamiz dileğiyle :))[/QUOTE]

X