Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın hanımlar kadınlar gününüz kutlu olsun hemen konuya giriyorum 28 şubatta gebelik testi kan testi verdim adetime 4 gün vardı 1 gün sonra 3 gün lekelenme yaşadım adetim 5 gün gecikti içim rahat kan testi negatif çıktı diyorum ama bir yanımda olabilir mi? diyor benim gibi böle bir durum yaşayan var mı

Kızlar bana bi yardım eli uzatacak olanvar mı ben ovulasyon testlerine başlamıştım sizlerden de bilgi almıştım. Ama öncesindeki 2 saat sıvı almama kuralına uyanıyorum. Bu çok problem oluşturur mu acaba bilgisi olan var mı

Canim o zaman test tam net cikamayabilir mesela pik yaptigi gun daha acik cikabilir o zaman kacirirsin yumurtlamayi. Bende cok uyamadim ama söyle mesela o iki saatte cok sivi tuketilmemeli diyor yani oyle 1-2 yudum agzini islatabilirsin sadece

Canim o zaman test tam net cikamayabilir mesela pik yaptigi gun daha acik cikabilir o zaman kacirirsin yumurtlamayi. Bende cok uyamadim ama söyle mesela o iki saatte cok sivi tuketilmemeli diyor yani oyle 1-2 yudum agzini islatabilirsin sadece
Kuzum çalıştığım için sadece ona odaklanamıyorum ama bu hafta pik beklediğim için daha dikkatli olmam lazım.

Direk problemin kendisi çünkü lh hormonu kendisi sıvı ve sıvıda çözünüyor böylece seyrelmiş olunca ne kadar yükseldiğinizde anlayamazsın bu iyi olmamış dikkat etmelisin

Arkadaşlar merhabalar. Liv hospitalda doğum paketi alacağım. Nezaket Kadıoğlu, Türkan Örnek Gülpınar, Harun Egemen Tolunay, Coşkun Şimşir, Su hocalardan herhangi birine giden veya liv hospitaldaki diğer doktorlar hakkında fikirleri olan var mı, her türlü bilgiye çok ihtiyacım var. Çünkü bazı arkadaşlarımın doğum doktorları sadece ultrasona sokup gönderirken, bazıları tansiyon, kilo ölçümü yapıyor, nasıl beslenmeleri gerektiğini söylüyor, güneş kremi çatlak kremine kadar bilgi veriyormuş . Değerleri iyi takip edip, doğru takviyeler yapacak birine ihtiyacım var tabi ameliyat konusunda ( sezaryen) iyi olması da çok önemli. Ne olur bilgilerinizi esirgemeyin. Çok teşekkür ederim.

hayır aksamlar kızlar testime bi bakarmısınız okadar inceki varmı yokmu bilemedim hayalmı görüyorum onuda bilemedim

Eklentiler

• 5944F341-E2DB-40D6-A2F6-723CDA701B7A.png
    322,5 KB · Görüntüleme: 68
  • 713E0F54-8993-48C3-B5E8-3701ADE9086D.jpeg
    59,5 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar merhaba uzun zamandır yoktum bilenler bilir hikayemi bilmeyenler için özet geceyim. Ben 26 yaşındayım 4.buçuk yakında bi kızım var ve 7 aydır korunmuyoz ikinci için bakarken pcos vardı geç gebelik our denildi 4-5 ay içinde gebe kaldım çok şükür sağ salim kavuştuk evlendigim zaman adet düzene girdi günü gününe olurdum doğumdan sonrada kontrollerde pcos yok denildi şimdi korunmayı bıraktıktan sonra düzensizlikler başladı. En son 13 gün gecikmem oldu çok sancılandım acile gittim ve alttan muayne esnasında kanamam başladı adet oldum bu gün doktor muanem vardi ve alttan muayne oldum kan alındı kandada muanedede tekrar pcos olduğunu öğrendim. Ve sezeryan olmuştum sezeryan sonrasi ufak bi yapışman var dedi ağrılarım ondan oluyo sanırım. Doğum kontrol hapı yazdı ben ikinciyi istiyorum korunmuyorum dedim ve araştırma hastanesine git gebelik tedavi uygulasınlar dedi. Size sorum şu pcos olup tedavi olmadan kendi çabaları ile gebe kalan arkadaslar ne şekilde kaldıklarını ve soğan suyu havuz vs gibi şeyler kullanıp kullanmadıklarını yazabilirlermi uzun oldu hakkınızı helal edin

Bunu istersen mart topiğine yaz oraya daha cok kişi bakıyor cunku..

hayır aksamlar kızlar testime bi bakarmısınız okadar inceki varmı yokmu bilemedim hayalmı görüyorum onuda bilemedim
Var canım Mart topiğinde gördüm yazayım dedim yazamadan kaybettim mesajını burda görünce yazmak istedim testini tekrarla takibini yap olur mu hayırlı olsun şimdiden

Kuzum bak bendede PCOS var hemde baya.. adet olurum.. ama tüylenme kilo hepsi var.. ben tedavisiz geçen ay gebe kaldım kuzum düşük oldu ama sonuçta oldu.. asla engel değil.. yumurta takibi yapilcak.. yapışma için ne gerekir onu bilmiyorum.. soğan suyunu dene derim ben şahsen midemde bir sknti yoksa bişey olmuyor.. genelde.. sonra incir kuru filan var.. hiç merak etme bir çocuğun var zaten yine olur yani ..

kızlar merhaba bu pik mi değil mi anlayamadım bi bakar mısınız

Eklentiler

• _20220312_112637.JPG
    34,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…