Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim adet döngülerin nasıl uzun mu kısa mi mesela bende pco var genelde geç yumurtluyorum bende 2 aydır yapıyorum ovulasyon testi ama bence ne olur ne olmaz adet biter bitmez baslamak
Canım 30 günde bir düzenli adet oluyorum. Peki sbah ilk idrarla mı yapılıyor yoksa akşam mı yapılıyor

Kızlar mart ayı için ovulasyon testi almak isyorum ama hakkında hiç bilgim yok. Adetten hemen sonra başlanıyor mu kaç gün yapılıyor bana bilgi verirseniz sevinirim
Bir gebenin gunlugunden alabilirsin test sonuclari hakkindada cok destek oluyor 2 ay kullandim ilk ay yumurtlama gormedim 2. ayda yumurtlamayi gordum degerlendirdim allaha cok sukur degerim yukselirse gebeyim

Canım 30 günde bir düzenli adet oluyorum. Peki sbah ilk idrarla mı yapılıyor yoksa akşam mı yapılıyo
Hayır canım ilk idrarla değil ben mesela hergun 2 buçukta yaptım yapmadan önce 2 3 saat sıvı almaman gerekiyo 2 saat diyolar ama ben garanti olsun diye 3 saat falan sıvı almiyorum arada dalgalanma olabiliyo ama pik olduğunda anlasiliyo t cizgisi c den daha koyu oluyo

Eklentiler

• 20220206_075532.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 35
Çok teşekkür ederim canım adet olur olmaz sipariş vericem çıkmadık candan ümit kesilmez deyip adet olmayı bekliyorum

Yaa hayırlısı kuzum, üzme kendini. Hayırlısı buymuş bir sonraki ay olur sağlıklısı olsun inşallah. Ben halen olmadım ama ümidim yok açıkcası
Yapcak bişey yok mecbur Marta kalıcaz. İnşallah sen regl olmazsın bu döngüyü kırarsın

Canim ilk hamileligimde sansima iste tr ye gitmistik ben hamile olduguma emindim ama test acik pembe cikti diye kayinvalide ve gorumcem inanmacinya onlarin inadina gözlerine sokmak icin kan verdim hastaneyede gorumcem goturdu keseyide gordu rahatladi. Isvicre de yasiyorum burada kan almiyorlar maalesef ama ben 5 tane test yaptim iki günde insallah sagliklidir, kadin doktorumda yok aricam daha ilerki koyde var 1-2 tane en erken 7. hafta gibi alirlar diye umuyorum. Burda evde test yapiyorsun doktorda ancak bebek olusunca muayeneye aliyor. Amin allah bagislasin oglusumda 5 yasinda. Sonucun insallah pozitif cikacak saglikla kucagina al

Merhabalar hepimize bayadir yoktum ben de buralarda hala bi hamilelik haberi veremedim kimseye ama birsey soracagim arkadaşlar covid gecirdik yumurtlama donemimde kovittim herhangi birsey denemedik. Sonrasinda oldu ama ihtimal vermiyordum. Suan adetim 6 gun gecti dun test yaptim negatif. Acaba gec yumurtlama mi yasadim. Ya da kovit gecirip adet duzeni bu sekilde degisen var mi aramizda. Goguslerim falan hic sismedi adet belirtim yok

Çok teşekkür ederim canım adet olur olmaz sipariş vericem çıkmadık candan ümit kesilmez deyip adet olmayı bekliyorum

Adetinin bittigi gün hemen basla cunku ne zaman yumurtlayacagimiz hic belli olmuyor. 2 saat oncesinde sivi alimini cok aza indirceksin 2 saat en az tutcaksin kendini tuvalete gitmeden. Ilk idrar degil de ikinci idrarla yapabilirsin ama yabanci sayfalarada bakmistim en iyi sonuc ogleden sonra 14.00 de almislar. Ben mesela bi saat 11.5 ta yaptim bide 14.00 de yaptim her gun yumurtlamamin yaklastigini anlayinca akintidan. Iliski de pik gördügüm gün ve catlamayi gördügüm gün üst üste oldu yani 7 si ve 8 in de ama sen garanti olsun diye 3 gün önceden ve 3 gün sonraya kadar gün asiri degerlendir. Pik yaptigi ve catlama gununu ozellikle degerlendir

Arkadaşlar benim adet günüm yarın normalde yani yarın 30.gün ben 27-30 gün arasında adet oluyorum yarın da olmazsam artık test yapıcam ama adet olcak gibi ağrım var akıntı oluyor kesin oldum bu sefer diyorum tuvalete gidiyorum bembeyaz akıntı. Hamile arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz siz yaşadınız mi bu durumu? Yani gebelik belirtisi olabilir mi bu?

Ben testte pozitif gormeden bi hafta once basladi karin kasık agrilari. Hamile oldugumu öğreneli 5 gun oldu hala ara ara adet ağrısı gibi ağrılar girip çıkıyor.

Covid gecirmek adet gecikmesi yapmisti bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…