Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum ada çayı yok da yeşil çay içeyim bari. Her gün kaynar suyla yıkanıyorum, bol yürüyüş yaptım 2 gündür. Sancı falan da yok.. hayatımda hiçbir zaman, hiçbir ilaçla 29günün üstüne çıkmadı reglim ve yarın 29.gün, mutlaka olması lazım. 30 günü asla görmedim

İğne gecikme yapmaz bende de, duphaston geciktiriyor bence. Bekliyorum valla boş boş, hayırlısı...
Canım yeşilçay düşük etkisi var bitki çayları ya ara ver riske atma Allah korusun 🙏

Yok canım test için erken daha belirti adına bisey hissetmiyorum valla kasiklarim rahatsız ama öyle batma falan şeklinde bisey yok. Sende var mı biseyler
Ben bu sabah burnum tıkalı uyandım. Peçeteye kan geldi. Gün boyu başım kötüydü. Böyle dönme değil ama havada yürüyormuş gibiydi. Şu andada başım ağrıyor.

Ben bu sabah burnum tıkalı uyandım. Peçeteye kan geldi. Gün boyu başım kötüydü. Böyle dönme değil ama havada yürüyormuş gibiydi. Şu andada başım ağrıyor.
Inşallah belirtidir canım bunlar herkeste başka başka belirtiler oluyo kimisi hiç anlamiyo bile adet olucam sanıyo ama beklemek zor gerçekten zaman gecmiyo sanki 😕

Benimde 4 ocakti canım benim de sen burda ilk arkadasimsin🤭🥰 rabbim hepimizin duasını kabul etsin ama mutlu ettin beni Allah razı olsun bende Çarşamba yapacağım ama belirtiler bir var bir yok ondan korkuyorum ya
Bende kasık ağrısı iki tarafta birden oldu öyle göğüs hassasiyetide aman aman değil kuzum reglöncesi şişiyor ya biraz öyle gibi düşün 🌸 inşallaahhh sende hayırlı haberler verirsin 😊

@Genckading arkadaşım soruma gülmüşsün ama sorumun cevabını buldum. Seninde konuyla ilgili bilgin olması açısından aşağıya açıklamayı ekliyorum.

Artan hormon seviyeleri ve kan üretimi, burundaki mukoza zarlarının kolayca şişmesine, kurumasına ve kanamasına neden olabilir. Bu durum da burun tıkanıklığı ve/veya burun akıntısına neden olabilir.
Canim basta bu durum hamilelik belirtisi olurmu bilmiyorum ama benim ilk hamileligimde bi kere uzaniyordum kalkayim dedim burnumdan kan akti baya ondan sonrada ara ara kanadi, bepanthol burun kremi var ondan kullaniyordum cok kuruyor ve kilcal damarlar catliyordu.

Eklentiler

• IMG20220214141803.jpg
    IMG20220214141803.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 76
Canim basta bu durum hamilelik belirtisi olurmu bilmiyorum ama benim ilk hamileligimde bi kere uzaniyordum kalkayim dedim burnumdan kan akti baya ondan sonrada ara ara kanadi, bepanthol burun kremi var ondan kullaniyordum cok kuruyor ve kilcal damarlar catliyordu.
Benimde ilk hamileliğimde uzunca bir süre her sabah oldu bu kanama. O yüzden acaba mı dedim ama bu defa çok erken oldu canım.

Çatlatma iğnesi ve klomen kullandım bu ay ben 2. Kez. Birde takviye arı sütü bal polen kullandım eşimle beraber. Klasik folik asit ve yumurta kaliteli hale getirmek için doktorum bi toz verdi sitolart diye artık hangisi vesile oldu bilmiyorum. Rabbim arayan isteyen herkese nasip etsiin 🙏🏻🙏🏻
Canım ari sütü bal polen hangisini aldın marka olarak bir sürü var çok pahalı olan da var emin olamadım

Benimde ilk hamileliğimde uzunca bir süre her sabah oldu bu kanama. O yüzden acaba mı dedim ama bu defa çok erken oldu canım.
Bir sebebi varsa bu bebisten olsun diyelim. Bepanthol burun kremi kullanabilirsin, baya erken olmus ama belkide belirti, onu gunu gelince anlariz baskalarinada fikir olur. Benimde baya 6-7. aylarda falan baslamisti kanama, kuruluk, tikaniklik ki hala mesela burnumun sag tarafi yatarken cogu zaman tikanir 5 yil olacak dogum yaptim gecmedi.

X