Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bir sebebi varsa bu bebisten olsun diyelim. Bepanthol burun kremi kullanabilirsin, baya erken olmus ama belkide belirti, onu gunu gelince anlariz baskalarinada fikir olur. Benimde baya 6-7. aylarda falan baslamisti kanama, kuruluk, tikaniklik ki hala mesela burnumun sag tarafi yatarken cogu zaman tikanir 5 yil olacak dogum yaptim gecmedi.
Canım ben ilk 3 ay yaşamıştım sonrasında kesilmişti. Demek ki herkeste farklı oluyor.

Kizlar bebisleri gelenlerr normalde adet oncesi yasadiginiz sendromlar varsa eger hamile oldugunuz ay onlardan farkli birsey yasadiniz mi? Adetime 11 gün var normalde su an goguslerim dolu dolu sis ve agriyor olurdu ilk adetimden beri ama bu ay o yok yarin öbür gün olur mu bilemiyorum, yumurtlamadan sonra istahim asiri acilirdi ozellikle butun gun tatli yesem doymazdim ama tatli yiyorum bana oyle cazip gelmiyor canim istemiyor hic, istahim yok sanki. Cok sevdigim yemegide severek yemiyorum kac gundur.

Kizlar bebisleri gelenlerr normalde adet oncesi yasadiginiz sendromlar varsa eger hamile oldugunuz ay onlardan farkli birsey yasadiniz mi? Adetime 11 gün var normalde su an goguslerim dolu dolu sis ve agriyor olurdu ilk adetimden beri ama bu ay o yok yarin öbür gün olur mu bilemiyorum, yumurtlamadan sonra istahim asiri acilirdi ozellikle butun gun tatli yesem doymazdim ama tatli yiyorum bana oyle cazip gelmiyor canim istemiyor hic, istahim yok sanki. Cok sevdigim yemegide severek yemiyorum kac gundur.
Benim bel ağrım 2 aydır vardı ara ara geliyordu ama belirti mi bilemiyorum herkeste farklı oluyor. Bir de geçen haftalarda bi tane iş arkadaşım odamıza geldi parfümü burnuma aşırı koktu rahatsız etti. Bi günlük oldu geçti ama o da belirti olabilir

Duphaston gecen ay ben de de gecikme yapmıştı ama bu ayda kullandım bu ay yapmadı sen hala hamile olabilirsin, 😃
Yok bebeğim yaa bende tek belirgin şey meme ucu hassasiyeti oluyor gebelikte ama tık yok, olsa hissederdim. Şu anda yatağa geçince regl sancım hafiften başladı sanki, yarına kırmızı alarm haberini veririm ☺️
Canım yeşilçay düşük etkisi var bitki çayları ya ara ver riske atma Allah korusun 🙏
Biliyorum canım ama hamile olmadığımdan eminim. Tam regl öncesi romatoid artrit hastalığımın ağrıları pik yapar. Az önce ağrılarıma dayanamadım ağrı kesici kas gevşetici içtim hatta. O kadar eminim yani ☺️ sağol 🙏

Yunurtlamayi nasil takip etmistin? 19 subat bat ise 4-5 subat ovulasyonun olmuştur
Ovulasyonu test ile takip etmiştim. 1 ve 2 şubat yumurtlama vardı 3 şubatta da çatlama olmuştu. Çatlamadan 14 gün sonra regl olunur diyor ama benim genelde 30 31 günde oluyor periyodlarım. O yüzden 19 u dedim. Ama eğer kesin çatlamadan 14 gün sonra regl olunuyorsa 17si bat oluyor.

Ovulasyonu test ile takip etmiştim. 1 ve 2 şubat yumurtlama vardı 3 şubatta da çatlama olmuştu. Çatlamadan 14 gün sonra regl olunur diyor ama benim genelde 30 31 günde oluyor periyodlarım. O yüzden 19 u dedim. Ama eğer kesin çatlamadan 14 gün sonra regl olunuyorsa 17si bat oluyor.
Yakin bat larımız. Insallah mujdeli haberleri aliriz.

Kizlar ben eşofmanı giyemiyorum resmen ne giysem beni sıkıyor tövbe hep kesik kesik oldu etim anca çıkarınca rahatlıyorum böyle şişen var mı 😅😅😅

Benim bel ağrım 2 aydır vardı ara ara geliyordu ama belirti mi bilemiyorum herkeste farklı oluyor. Bir de geçen haftalarda bi tane iş arkadaşım odamıza geldi parfümü burnuma aşırı koktu rahatsız etti. Bi günlük oldu geçti ama o da belirti olabilir
Ben ilkinde cok emindim hamile olduguma ondan o zamani battan iki gün önceye kadar gayet rahat gecirmistim, simdi yine ayni heyecan ayni bekleyis, belirti arama :) her ay olan adet oncesi sendromum bile yok oldu belirtiyi gectim :)

Ben ilkinde cok emindim hamile olduguma ondan o zamani battan iki gün önceye kadar gayet rahat gecirmistim, simdi yine ayni heyecan ayni bekleyis, belirti arama :) her ay olan adet oncesi sendromum bile yok oldu belirtiyi gectim :)
Heyecanla bekliyoruz ya ondan, 🥰🥰 Allahım hepimize evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

X