Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet bebeğim büyüyünce zaten ilk iş mahremiyeti öğreteceğim inşallah. Ben de sizin gibi düşünüyorum keşke yakın olsak da çocuk sürekli anneanne babaanne dedeleriyle vakit geçirse diyorum bazen. Ama işte sorunlu bi kişilik var karşımda. Dediğiniz gibi her olay kendi içinde değerlendiriliyor. Ben de istemezdim çocuğum dedesiyle oynarken manyak gibi kontrol etmek zorunda kalmayı

Biraz abarttığınızı düşünüyorum.
Kv sizin çocuğunuza bakmak için sizin evde vakit geçirirken, kp nin de gelmesi gayet normal. Sonuçta eşi o anda sizin evinizde. Gelen kişi yabancı değil, kadının kendi eşi. Sizinde eşinizin babası.
Aranızda öncesinde çirkin şeyler yaşanmadıysa eğer gelmesi gayet normal. Gelmeden önce sizi veya eşinizi arayıp "Anneniz sizdeymiş, bende yanına gidebilir miyim?" diye izin alması daha saçma olurdu.
Ha kv sizde değildir, adam çat kapı gelip duruyordur o zaman haklısınız diyeceğim.
Birde bebeğiniz erkeklerden korkuyor demişsiniz. Dedesi sonuçta, yabancı biri değil.
Çocuğunuza kötü davranışları mı var?
Diğer konu ise, iç çamaşır vs kv geleceği gün toplayabilirsiniz. Atarsınız yatağın üstüne, gerekirse yatak odasının kapısını kitleyip gidersiniz. Yok ben bu konuda hassasım asla istemiyorum diyorsanız 1 saatlik bile olsa ne kv ye ne başkasına emanet etmeyeceksiniz çocuğu.

Aile kaderdir. Anneler hisseder, güvenilmeyen biri varsa her zaman kontrollü olmakta fayda var. Allah her zaman karşımıza koşulsuz güvenebileceğimiz insanlar çıkarsın.

Haklısın Donya ben hiç cikmiyorlar her gün anlamışım
2 defa her gün geliyorlar yazdığın halde seni duzeltmedi bile. Çok fazla taraflı bakıyor. Haftada 3 5 saat bakıyorlar, onda da kp gelmesin diyorsa başkasını tutup ona baktırmalı bence. Ayıp artık. Ben de kp sevmem ama cocuk da baktirmazdim bu durumda.

kerkenes haklısın valla ben hergun o evdeler hiç cikmiyorlar diye o yorumu yaptım benmi yanlış okudum o da olabilir tabi bilemem bende yanlış okumuş olabilirim daha öncede sıkıntıları olmuş kayinperder iyi baba değilmiş onlarida yazdı konu sahibi her gün diye anlayınca konu sahibine baskı yapiliyor diye öyle yorum yaptım.Haftads 3 gün 5 saatse iş değişir tabiki.İnsallah halleder ne diyeyim kendi bilir artık

Kayınaileyi sevmek görüşmek zorunda değil kesinlikle katılıyorum ama hem işim görülsün hem de gölge etmesinler olmuyor.
Eskiden yaşadıkları sorunları tekrar yaşamaktan korkuyorsa eğer konu sahibi çocuğuna kayınvalidenin bakmasını hiç dillendirmeden bakıcı ayarlayacaktı

Ben size hak verdim açıkçası sadece belli bir saate kadar çocuğunuza bakılmasını istemişsiniz. kayınpedermizin peşine takılmasına bence hiç gerek yok ne alaka yani

Kendini o kadar korumaya almış ki, artık durum hep bana hep bana olmaya başlamış. Belli ki fikir duymaya açık, rahatça yazabiliriz. Özellikle cocuk doğduktan sonra çok fazla her şeyi bir kalemde silen biri olmaya başladı yorumları. Olabilir ama bu durumda da beklentisi olmaması lazım. Yanlış anlamayın yani ben de hiiiic sevmem akraba, eve girilsin çıkılsın falan ama ben bunun karşılığında büyük fedakarlıklar yapıyorum. Benim evime 1 kaşık bile aldırmadım her şeyimi kendim aldım, aileme gel git ara asla demiyorum, onun görüşmesi muhabbetine karışmıyorum, arada çiçek falan gönderelim diye jestler yapıyorum ve en önemlisi onlardan hiçbir konuda yardım istemiyorum. Böyle olunca da istediğim kadar uzak kalma şansım oluyor. Hem çocuk baksınlar hem kv gelsin kp gelmesin olmaz.

Kizinizin dedesine mahrem olacagini mi dusunuyorsunuz?

Yuh yaa nasıl insansınız. Valla aćıklama yapma gereği bile duymadım o kadra kara bir kalbiniz var

Oğlu 2 yıl peşimden koşmasaydı, eşim tavrımı, kişiliğimi bile bile evlendi benimle , eşim beni anlıyor bu konularda yoksa evlenmezdim
Kabullen adamın ailesini benim de kv ye gıcık olduğum şeyler var ama cidden kabullendim ya zor oldu ama oldu rahatladım sende başarabilirsin

Eviniz konforlu derken onlar çadırda yaşamıyorlardır muhtemelen.
Evinize gelmelerini istemiyorsanız bir kaç saatliğine bebeğinizi onlara bırakın. Eşiniz geldiğinde evinize götürsün.

Kızım biraz ürkek bir bebek bir de ben alt degiştirilirken babası hariç hiçbir erkeğin görmesini istemem, ben yokken mahremiyete dikkat edilir mi bilmiyorum...
Çocuğu bu şekilde erkeklerden bu yaşta korkutmuşsunuz erkek görünce korkması ağlaması falan hiç normal değil. Psikolojisini bozup sosyal fobiden ileriki hayatında vajinusmusa kadar yaşatacaksınız farkında mısınız? Ve dedesi yani çocuğumun mahremi ne alaka sapık mı bu adam?
Zaten geldikleri gün saat belli, o gün de iç çamaşırlarını eve serpiştirmek yerine at dolabın içine ya da kitle yatak odasını geç.
Evinize gelmelerini istemiyorsanız ki bence esas derdiniz sevmediğiniz eş ailesinin evinize girmesi ama bir yandan da zorundasınız , siz götürün çocuğu bırakın onlara. Ya da artık parasını verip bakıcı tutacaksınız veya kreş bulacaksınız.

Kızınız mahremi öğrensin evet ama erkeklerden korkuyor, dedesi gelmesin abartı.

Diğer konuya kreş düşünebilir ya da tek ve yarım gün temizliğe gelen abladan rica edebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…