Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet kesinlikle dediğiniz şekilde istiyorum ama bu mümkün olmuyor...

Yorumunuza katılmakla beraber bazı durumlarda torunun da mahrem olduğunu düşünüyorum. Yani şöyle ki ben çok dikkatliyimdir çocuğumun altını kimsenin yanında değiştirmem. Buna rağmen eşimin babası bikaç kez … yerim gibi iğrenç söylemlerde bulundu. Güzellikle uyardım anlamadı. Sonra sert şekilde uyarmak zorunda kaldım. Ben bu adama oğlumu emanet edip gidemem şahsen.

Ben de çok dikkatliyim, kayınbabanız iğrenç koruyun çocuğunuzu, bizimkinden öyle bir hareket görmedik ama yine de dikkat ederiz ...

Çok doğru, soğukkanlı olmayı öğrenmeliyim kızım için...
kesinlikle. ailesi daha rahat insanlari ve benim gibi fanusta büyümüş insanlari hemen ayırt edebiliyorum ben. benim gibiler deneyimden eksik büyüyorlar.
bence bir çocuğun bisikletten dusup caninin acimasi, üç hafta bacagi alcili gezmesi hic bisiklet surmeden buyumesinden cok daha iyi bir sey.
siz de daha sogukkanli olun. cocugunuz biraz konfor alanından cikmaya alissin. bu cocuk bugun bebek ama yarin buyuyecek. o zaman da cok seyden korkan, konfor alanindan cikmayan nazli bir genc olursa zor bir hayati olur. onun iyiligi icin onu her seyden korumaya son verin. eger yapamiyorsaniz uzman destegi de alabilirsiniz.
bol şans diliyorum. cocuk yetistirmek cooook zor bir sey. benim hayalim keçi gibi yetissin :) insallah annemin asiri korumaci genleri bana bulasmamistir da kolu bacagi yaralarla dolu - yasanmis çocukluğu olan bir evlat yetistiririm (bir tane bile yara izim yok. düşmeden büyüdüm)

Eskiden ben de böyle düşünürdüm ama anne olunca değişik bir güncelleme geldi sanki

Ben de çok dikkatliyim, kayınbabanız iğrenç koruyun çocuğunuzu, bizimkinden öyle bir hareket görmedik ama yine de dikkat ederiz ...
Asla yalnız bırakmıyorum zaten. Yılda bikaç kez görüşüyoruz resmen diken üstünde oluyorum sürekli bi takipteyim. Eşim defalarca sert şekilde uyardı hatta bağırıp çağırdı. Adam benim kötü bi niyetim yok eskiden de böyle sevilirdi diyo asla anlamıyor. Muhtemelen benim sorunlu olduğumu düşünüyor ama umrumda değil.

Eski kafalılar işte, gördükleri o , Allahtan uzaksın...

Siz o sırada evde olmuyorsanız çok takılmayın bence

Çok çok haksızsınız kayınvalidenizin yerinde olsam bu düşüncenizi en ufacık hissetsem asla bakmam çocuğunuza
Üzüldüm gerçekten
Kayınvalidemle alakalı sorunumuz yok ki , kayınpeder durduk yere yapışıyor, eşim de ben de onu istemiyoruz açıkçası..

Seni o kadar iyi anlıyorum ki Mihrimah hanımcım acaba diyorum bu sorunları sadece sen ve ben mi yaşadık?

Kimse senin meselenin “öyle böyle yaşanmışlıklar oldu evet kvnin elinde düştüm ama bu düşüş elimi verdim kolumu kaptırdım olmasın” kısmını anlamamış.

Çünkü bende her seferinde bunu düşünüyorum. Bir akşam çaya çağırayım diyorum ama ya alışkanlık haline getirip gelme arzusu doğar ve devam ettirirse diye düşünüyorum.

Ama maalesef en ufak yardım talebinde maalesef ki devamı geliyor, önerim yok benim başıma gelse muhtemelen bende sorardım ya sana ya buraya konu açardım…

Elimde değil ki o adamin hareketleri aklıma geldikçe sinir oluyorum...
Benim kayınpederim çocuğa saçma sapan bi şeyler yedirmeye çalışır saçma sapan söylemleri olur. O yüzden asla bırakamam. Ama eğer adam çocuğa karışmıyo sadece gelip yiyip içip gidiyorsa bence takılma Mihrimah. Eşin de istemiyorsa yarım gün bi bakıcı bulun. Ama o zaman da tamamen yabancı biri. Ben de yakında işe döneceğim şimdiden tutuşmuş durumdayım. Allah yardım etsin çalışan annelere gerçekten.

Yav haftada 1 gün bir kaç saatliğine mama sandalyesiz, beşiksiz ve oyuncaksız duramıyor mu kızınız? Tebrikler bir prenses yetiştiriyorsunuz

Kızım genel olarak ürkek , Yorumunuz için teşekkürler...
O zaman hiç uzaklaştırmayın derim. Oğlum pandemide insanlardan uzaklaştı. Çok zorluk çektik ve çekiyoruz daha çok maruz kalsın ki alışsın. Az daha büyüyünce anneli etkinliklere de götürün derim. Faydası olur.

Elimde değil ki o adamin hareketleri aklıma geldikçe sinir oluyorum...
Evet zaten kaynananız 3-4 saat çocuğunuza bakacak diye bunu fırsat bilip her hafta gelmesi anlamsız olmuş. Ama çocuğunuza bakabilecek başka birisi yoksa sabredeceksiniz ya da eşiniz babasına söylesin "madem geliyorsun arabayla gel ben iki kez git gel yapmak zorunda kalmayayım" diye.

Şu yaşadığımız dünyada bir çocuğa mahremiyet eğitimi vermek belki de ilk yapılması gereken şeylerden. Aslında mahremiyet konusunun daha çok çocuğun yaşı ermeye başladığı zaman kendi mahremiyetinin bilincinde olması ve dışarda istismar riskine karşı kendini korumayı öğrenmesi açısından açılması gerektiğini düşünüyorum ben de. Demek istediğim bir dedenin torununu sevmesinde sakınca görmek, sanki yabancı biri bunu yapıyormuş gibi tepki vermek yanlış geliyor bana. Çocuğunuzu dedesine emanet edip etmeme konusunda şüpheleriniz varsa bir anne olarak belki içinize sinmeyen şeyler hissetmenizden kaynaklı olabilir. Endişenizde belki haklısınız, belki de gereksiz suçlama yapıyorsunuz içinizde bilemeyiz. Bu konuda sizin, bebeğinizin dedesinin iletişim dinamiklerini bilmeden yorum yapamayız tabii ki ama anlatmak istediğim geneldi.

Pedagog değilim kendi fikrimi yazacağım. Çocuk biraz sert biriyle de tanışmalı, ilerde böyle biriyle karşılaştığında sinip kalmaz, böyle insanların olduğunu da öğrenmiş olur en azından. Biraz disiplin de iyidir bence. Benim rahmetli dedem çok sert biriydi. Ben çok küçükken vefat etti. Hayal meyal hatırlamama rağmen, onu çok sevdiğimi biliyorum. Hatta annem, dedeni nasıl o kadar severdin anlamak güç, çok ters biriydi der.
Mahremiyete gelince, sanmıyorum torunu altını değiştirilirken baksın. Böyle insanlar uzak durur.

Dostum sakin ol! Sadece haftada 1 gün sabah 11e kadar geliyor! Abart!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…