Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 defa her gün geliyorlar yazdığın halde seni duzeltmedi bile. Çok fazla taraflı bakıyor. Haftada 3 5 saat bakıyorlar, onda da kp gelmesin diyorsa başkasını tutup ona baktırmalı bence. Ayıp artık. Ben de kp sevmem ama cocuk da baktirmazdim bu durumda.
Düzeltmeme sebebim arkadaşlar düzeltmişti zaten ...

Kendini o kadar korumaya almış ki, artık durum hep bana hep bana olmaya başlamış. Belli ki fikir duymaya açık, rahatça yazabiliriz. Özellikle cocuk doğduktan sonra çok fazla her şeyi bir kalemde silen biri olmaya başladı yorumları. Olabilir ama bu durumda da beklentisi olmaması lazım. Yanlış anlamayın yani ben de hiiiic sevmem akraba, eve girilsin çıkılsın falan ama ben bunun karşılığında büyük fedakarlıklar yapıyorum. Benim evime 1 kaşık bile aldırmadım her şeyimi kendim aldım, aileme gel git ara asla demiyorum, onun görüşmesi muhabbetine karışmıyorum, arada çiçek falan gönderelim diye jestler yapıyorum ve en önemlisi onlardan hiçbir konuda yardım istemiyorum. Böyle olunca da istediğim kadar uzak kalma şansım oluyor. Hem çocuk baksınlar hem kv gelsin kp gelmesin olmaz.
Bebeğim çok zor bir bebekti bi de küvöz süreçleri beni daha tahammülsüz yaptı, bu doğru...

Ama bizi de etkiliyor huyları
🥰Yani sen yokken gelip gidiyor ,eşin 11 de gelince muhattap oluyor. Tek sorun olan kısım bebeğine sert üslupla komut vermesi , bu konuda uyarilabilir. Yaşlanınca erkekler karısının dibinde bitiyor ne oluyorsa artık, ölüm korkusu mu bana başka kimse bakmaz aydınlanması mi ... O yüzden dede sıfatıyla kızının her zaman hayatında olacak.

Çocuğu bu şekilde erkeklerden bu yaşta korkutmuşsunuz erkek görünce korkması ağlaması falan hiç normal değil. Psikolojisini bozup sosyal fobiden ileriki hayatında vajinusmusa kadar yaşatacaksınız farkında mısınız? Ve dedesi yani çocuğumun mahremi ne alaka sapık mı bu adam?
Zaten geldikleri gün saat belli, o gün de iç çamaşırlarını eve serpiştirmek yerine at dolabın içine ya da kitle yatak odasını geç.
Evinize gelmelerini istemiyorsanız ki bence esas derdiniz sevmediğiniz eş ailesinin evinize girmesi ama bir yandan da zorundasınız , siz götürün çocuğu bırakın onlara. Ya da artık parasını verip bakıcı tutacaksınız veya kreş bulacaksınız.
Hayırlı yok asla kızımızı korkutmadık hiçbir konuda, kendisi doktorlar ve tedavilerden sonra agresigleşti genel olarak...

🥰Yani sen yokken gelip gidiyor ,eşin 11 de gelince muhattap oluyor. Tek sorun olan kısım bebeğine sert üslupla komut vermesi , bu konuda uyarilabilir. Yaşlanınca erkekler karısının dibinde bitiyor ne oluyorsa artık, ölüm korkusu mu bana başka kimse bakmaz aydınlanması mi ... O yüzden dede sıfatıyla kızının her zaman hayatında olacak.
Çok haklısınız, eşimle de bu aksam bu konuyu konuşacağız insallah , iyi ki konu açtım, iyi ki varsınız hanımlar ❤ Detayları müsait olunca yazacağım inşallah...

Çok teşekkür ederim Rachel hanım, beni az çok tanıdı insanlar gerçekten kötü niyetli değilim sadece eş ailesi ile travmatik 2 yılım geçti, aşırı müdahaleci insanlar, kültür olarak da çok farklıyız, yorumunuz çok kıymetli teşekkür ederim ❤
Aşırı müdahaleciler ise çocuğu hiç vermeyin bence

Eviniz konforlu derken onlar çadırda yaşamıyorlardır muhtemelen.
Evinize gelmelerini istemiyorsanız bir kaç saatliğine bebeğinizi onlara bırakın. Eşiniz geldiğinde evinize götürsün.
Ay çok güldüm yemin ederim, evet çadırda yaşamıyorlar 😅 Aslında evime olan meraklarını anlatmak istedim , baştan beri böyleydi..

Konunun doğruluğu veya yanlışlığı bir yana ana tema sizin rahatsiz olmanız . İnsanın içini rahatsız eden şeyden vazgeçmesi hayırlıdır. Ben olsam ugrasmam direkt kvden alırım çocuğu .

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !
Bu yaptığınıza bir şey denirdi ama kalbinizi kırmak istemiyorum.

Evet, abartmanın ötesinde bir duygu yaşıyorsunuz..

Eşinize ve ailesine sabırlar diliyorum.

Konunun doğruluğu veya yanlışlığı bir yana ana tema sizin rahatsiz olmanız . İnsanın içini rahatsız eden şeyden vazgeçmesi hayırlıdır. Ben olsam ugrasmam direkt kvden alırım çocuğu .
Alamıyorum maalesef kimseye güvenemiyoruz, benim kendimi biraz değişmem gerekecek..

Etrafta özel eşya bırakmayın askı olan odayı kendi odanızı kilitleyin yeter
Acikcasi evi duruma uydurmak yerine kayinpederi eve almamak oldukça tuhaf😅
Eğer torunu için gelmiyorsa siz evde yokken kayinpederin ısrarla gelmesibde tuhaf

eşim de babasını tasvip etmese de sonuçta babası
Eşiniz babasını tasvip ediyordur ama korkunuzdan o da memnuniyetsiz gibi davranıyordur..

Yok eğer eşiniz Babasından, annesinden rahatsız oluyorsa yüksek ihtimal bir gün size de o nankörlüğü yapacaktır.

Devran döner yani ..

Eşiniz babasını tasvip ediyordur ama korkunuzdan o da memnuniyetsiz gibi davranıyordur..

Yok eğer eşiniz Babasından, annesinden rahatsız oluyorsa yüksek ihtimal bir gün size de o nankörlüğü yapacaktır.

Devran döner yani ..
Eşim babasının yanlışlarını görüyor ama yine de atamıyor ki haklı da. Eşim iyi biri ve iyi bir evlat ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X