Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
10.310
22.961
Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !

Size karşiliksiz olarak yardimci olan kisi size uymak zorunda degil, siz ona/onlara uymak zorundasiniz.
"Torunu" sonucta diyeceksiniz olabilir ama sizin durum ayda yilda bir işimiz düştü ilgilendi gibi degil düzenli olarak cocuk baktiriyorsunuz ve torunu da olsa o yaşta insanlar gelip devamli cocuga bakim vermek zorunda değil.

Başkalarinin tonla para aldigi işi bedavaya kvye yaptirip üstüne sizin kurallariniza birebir uymalarini beklemeniz bana doğru gelmiyor.

kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen ,
Bu nasıl bir düşünce? Dedesi değil mi? Yani daha önce bir şey mi oldu? Hiç sağlıklı bir düşünce değil bu! İç çamaşırını toplamak da zor olmasa gerek!

Seni tanıdığım kadarıyla sen sınırlarını çok net çizebilen, mantıklı, akıllı, net bir kadınsın. Senin misafirperver olmadığını veya herkesten bu kadar rahatsız olacağını düşünmüyorum eğer oluyorsan senin içinde bir yerlerde bildiğin bir sebep vardır. Yani bence ben de mi bir sorun var ben mi takıntılıyım diye düşünme.
Eş ailesine gelirsek, eş ailesi maalesef oğullarının evini de kendi evleri gibi gördükleri için gelinin mahremiymiş vs diye akıllarının ucundan geçtiğini bile sanmıyorum.
Eğer bu durum sizi ve bebeğinizi çok rahatsız etmiyorsa bence bir süre idare edilebilir. Güzel canınızı sıkmayın

Haklısın lakin hergun bakmayacak sadece bir gün 11 e kadar , ve bunu eşim teklif etti başka kimseye güvenemeyiz dedi , ayrıca maddi anlamda hiç sorun yok , kayınbabam biraz değişik birisi bu yüzden hiç yıldızımız barışmadı belki bunun da etkisi var bende ...

Yanlış yapıyorsun Mihri. Hani sordun diye diyorum yoksa tabi ki senin hayatin. Ama kp eve geldi diye de mahrem bozulmaz, iç çamaşırını kaldırman yeterli, gerisine onlar da dikkat etmiyordur zaten. Biraz da köylü insanlarsa zaten onların ortamı hep öyle samimi olur, o mahrem bu mahrem diye bakmazlar olaya. Bak bunları da es dost akraba nefret eden biri olarak yazıyorum ha bence bakıyorlarsa, yedirme yapma dediğine uyuyorlarsa tesekkurunu et ve bu tavrını biraz törpüle. Sınırlarını yine koru ama insanlar da bir gün torun görsünler, sen yanlarında bile değilsin bu kadar batmasın her şey.

Konu eger ayrintisinda farkli seyler barindiriyorsa soru isaretim olur, cocuga zarar verecek kendine cocuklarina hayri olmamis bir insan mi? Yoksa sadece evinize gelmesi mi sorun?

Çok teşekkür ederim Rachel hanım, beni az çok tanıdı insanlar gerçekten kötü niyetli değilim sadece eş ailesi ile travmatik 2 yılım geçti, aşırı müdahaleci insanlar, kültür olarak da çok farklıyız, yorumunuz çok kıymetli teşekkür ederim ❤

Konu eger ayrintisinda farkli seyler barindiriyorsa soru isaretim olur, cocuga zarar verecek kendine cocuklarina hayri olmamis bir insan mi? Yoksa sadece evinize gelmesi mi sorun?
Kayinbabam aşırı tutucu , muhafazakar ama kendi uymaz , kadınlara karşı ataerkil bir zihniyet zaten bu yüzden hiç anlaşamadık, asla kavgamız falan olmadı sadece mesafe koymuştum bu nedenlerden dolayı, yeni evliyken çok bunaltmışlardı lakin son senelerde beni tanıdıkça baskı uygulamayı bıraktılar, konu bebeğim olunca da aşırı hassaslaştım, kayınbabam geri kafalı mesela kızıma kızarak iç, ye , sus diyebilen birisi ...

Bebeğimin mahremiyeti bir de evimde özel eşyalarım vs ..,

Bu söyledikleriniz herkes için geçerli olan şeyler. Her çocuğun mahremi vardır. Kaldı ki yalnız da değiller k. valide yanlarında. Özel eşyalarınızı kaldırmanız en doğrusu çünkü k. validenin (her hangi bir kadının) görmesi çok normal değil bence.

Dedesi aksi bir insan kızımı korkutuyor demeniz farklı, mahremiyet olarak yorumlamanız farklı. Bence biraz kendinizle kalıp etraflıca bir düşünün çünkü pek sağlıklı eleştiriler değil yazdıklarınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…