siz olsanız ne yapardınız?

Her zaman söylerim...
Bir kadın yerini ve değerini kendi belirler...

Patronunla içkili bir bara gittin...
Tavırları seni neden bu kadar şaşırttı?
Adam nabzını yoklamış....
O nabzı yoklamasına sen izin vermişsin ama...Adamın cesareti değil bu...
Bunu bilesin...

ben bi yere gidip muhabbet edeceğiz sanıyordum ama canlı müzik yapılan alkollü bi mekanmış gittiğimiz yer.. hiç arıza çıkaran bi tip olmadğımdan da oturalım müzik dinleyelim bari dedim ..

beraber bi yere gitmek bana sulanmasını meşru mu kılıyor yani???

işler bu ara o kadar yoğun ki ikimizin de kafası çok dolu.. kafaları boşaltmak lazm vs vs dye konuşurken aklıma bi şey geldi.. hadi dedim 6D sinemaya gidelim, hem 5 dakika sürüyor hem de çok eğleniyorum ben orada.. evimin çok yakınında da var zaten..

Türkü dinleyelim mi dedi canlı müzik yapılan iyi bi mekana girdik, ben alkol kullanmıyorum ama mekanda alkol su gibi mübarek

kendisi viski aldı ama içtikçe içiyo, viski de çok sert bi içkidir fena çarpar...

kadehlerin biri gidiyo öbürü geliyo filan, ben de meyve suyu içiyorum.. masadaki mumları yaktı, romantik olsun ortamımız dedi..

Yazılanları okumadım henüz, hata yapıyorum belki ama.. Hatanı göstermek istedim güzel arkadaşım...
İyi niyetli bir hanım arkadaşımsın, belli.. Ama tecrübesizlik de var sanırım.

Patronun öncelikle seni denemiş.. Etkilemeye çalışmış yaptıklarıyla... Senin kırılma anını beklemiş... Ve sen ilk teklifini "dışarıda" geçirmek adına yapmışsın...
Kırılma anın fazla erken olmuş.. Cesareti vermişsin.. Nereye kadar ileri gidebileceğini görmek için de sınırlarını zorlamış olabilir.. Ben senin iyi niyetli olduğuna çok eminim ama dediğim gibi, hata sende... Böyle "sınırları" mesai dışında ihlal etmeye çalışan patronları bir çok bahane ile alt etmelisiniz.. Bir sevgiliniz varmış gibi bile davranabilirsiniz... Ailenizin çok sıkı olduğunu ve mesai saatleri dışında kesinlikle iş ile ilgilenmenizden hoşlanmayacaklarını, mesai saati içerisinde size verilen tüm işleri yapabileceğinizi iyi niyetle belirtmelisiniz...

Eğer sert kızı oynasaydınız, sizden hoşlanmış olsaydı bile, sert duvara rastladığını bilecekti... Sonrasında bir peri masalı bile çıkabilirdi bundan.. Ama işler çirkinleşmiş...
İşe gitmediğinizi söylemişsiniz, henüz yazılanları okumadım... Geri adım attıysa eğer veya "neden gelmedin?" diye sorduysa "Dün akşam çok kötü üşütmüşüm herhalde..." deyip işinize devam edin.. Lütfen verdiğiniz tavizleri geri alarak... Patronlarla yakınlaşmak, hele erken zamanlarda, işinizi kaybetmenize neden olacaktır...

Yüksek ihtimal böyleleri sizden önce bir kaç kıza daha aynısını yapmıştır.. İşe yeni giren her güzel kızı aynı şekilde bir kaç kez deniyorlardır, kırılana kadar... Kırılmayanlar, saygısını muhafaza edip işine devam edenlerdir çoğunlukla... Kırılma yaşadıysanız, ki daha ilk kez olmuş, hemen geri adım atın.... Üslubunuzu yavaşça şekillendirip, aranıza patron/çalışan ilişkisini saygı ile ve sert bir mesafe ile yerleştirin...

Bana sorarsanız,
Umarım işiniz hayırlı olur, hayırla devam eder...

kızlar ne olur bi fikir verin

geçen hafta yeni bi işe girdim, çok saygın ve şık bir yerde.. olanaklarım maaşım vs çok iyi, bana araba, yeni bir hat, yeni bir telefon vs bi çok şey tahsis ettiler
asıl mesele şu ki

nereden başlasam bilemiyorum

şirket 3 patrona ait, hepsini çok sevdim çok iyi anlaştık ama bi tanesi sürekli iletişim halinde olmam gereken biri

gün içerisinde sık sık beraber bi yerlere gidiyoruz iş için ve iş yerinde de sürekli beraberiz

geçen akşam hadi eşyalarını al in aşağı dedi, ofise çıktım çantamı alıp aşağı indim bi baktım vale açtı arabanın kapısını ve bi anda arabanın içinde buldum kendimi, nereye gidiyoruz dedim, bi kaç işim var ordan sonra seni eve bırakıcam dedi.. halbulki benim de arabam var neden böyle bişey yaptı anlamadım....

neyse o gün beni eve bıraktı ama yolları uzata uzata götürdü hep..

asıl olay şu ki

dün akşam 6 da bi yere gitmemiz gerekiyordu yine, ben kendimi bi anda arabanın içinde buluverdim.. çanta gibi beni gittiği her yere götürüyor.. mekanın koltuk takımları değişecek benim de fikrimi almak için mobilyacılara gidecektik, yolda bi telefon geldi iptal oldu iş, başladık ankaranın içinde tur atmaya, anladım beni eve bırakacak yine.. yine tüm şehri dolana dolana benim siteye yaklaştık, işler bu ara o kadar yoğun ki ikimizin de kafası çok dolu.. kafaları boşaltmak lazm vs vs dye konuşurken aklıma bi şey geldi.. hadi dedim 6D sinemaya gidelim, hem 5 dakika sürüyor hem de çok eğleniyorum ben orada.. evimin çok yakınında da var zaten..

tamam dedi ama bi baktım kavşaktan tam ters istikamete döndü ve biz başladık aynı yolları geri gitmeye.. dedesine uğraması gerekiyormuş, arabada bekler misin ondan sonra gideriz dedi... peki dedim, gitti akrabalarına yarım saat bekledim geri geldi.. ben de 5 dakikada 6D izleyip eve gitcem sanıyorm.. onu sonra yaparız hadi gidip bi yerde oturalım dedi.. peki dedim, çünkü birbirimize o kadar benziyoruz ki, patron 33 yaşında ve bekar.. ben de 23 yaşındayım.. oturduğumuzda muhabbetimiz çok keyifli oluyor işle ilgili olsun başka konularda olsun.. bi yere gider muhabbet ederiz diye düşündüm o öyle diyince..

türkü dinleyelim mi dedi canlı müzik yapılan iyi bi mekana girdik, ben alkol kullanmıyorum ama mekanda alkol su gibi mübarek

kendisi viski aldı ama içtikçe içiyo, viski de çok sert bi içkidir fena çarpar...

kadehlerin biri gidiyo öbürü geliyo filan, ben de meyve suyu içiyorum.. masadaki mumları yaktı, romantik olsun ortamımız dedi.. sonra bunun yaylar git gide kaydı.. konuşurken koluma dokunmalar filan.. normalde iş yerinde çok sert biridir kimseyle dokunarak filan konuşmaz.. çok prensiplidir.. içtikçe değişti, ben içme artık kalkalım hadi diyorum yok beraber kalkarız şunu da bitireyim diye diye şişeyi btirdi nerdeyse

konuşurken birden saçlarımı okşamaya başladı, boynuma filan dokunuyo kolumu okşuyo, noluyo dedim ya fazla içtiniz dedim, yok ben sarhoş değilim muhabbetine başladı, ben kalkıyorum dedim yok otur diyo beraber kalkarız eve bırakcam diyo, bu halde araba kullanamazsınız dedim taksiyle gidelim dedim olmaz diye tutturdu, zaten ehliyetine alkolden el konulmuş..

o elini omzuma attıkça ben geri itiyorum fazla samimi olmasak filan diyorum ama baktım bunun duracağı yok, elimi tutuyo zor çekiyorum kendimi sürekli..

şuan burda senin patronun muyum hala dedi

patron her yerde patrondur dedim, sabah mesai var kalkalım dedim, yok sana yarın iş yok bu akşam seni esir aldım dedi!!

eğer patron burda bensem benm dediklerim olur bence kabul etme yani filan diyip kendi kendine gülüyo pis pis

neyse dedim adam içince sapıttı ama düzgün normal iş yerinde harika bi insan

en son demesin mi burdan çıkınca ne yapıyoruz diye

alllaaaaaahhhh başımdan aşağı kaynar sular döküldü

safın önde gideniyim ya adamın niyetini o an anladım

nasıl kötü oldum titremeye başladım ben gidiyorum dedim kalktım gittim

saat olmuş gecenin 12si.. taksiye bindim ama nasıl ağlıyorum taksici de ne yapcağını bilemedi, bi de mesaj attı yoldayken eve geçince mesaj at diye

gittim eve hiç mesaj filan atmadım tabi.....

kızlar

ne düşüneceğimi ne yapacağımı hiç bilmiyorum

ne olur akıl verin bu işe gireli daha 1 hafta oldu ve tam yapmak istediğim güzel bir iş, patron da aslında işini o kadar iyi yapıyor ki dün geceye kadar çok yoğun bi hayranlığım vardı kendisine ama sarhoş halini görünce bilmiyorum

işten çıkmayı düşündüm ama bunu istemiyorum

işe devam edip aramızdaki mesafeyi korumayı düşündüm ama sürekli kontak halinde birebir çalışıyoruz

patron çok karizmatik zengin ve çok zeki.. yani şirketteki tüm kızların ulaşmak isteyip de yanına bile yaklaşamadığı bi tip.. bana ilişmeseydi de kimle ne yapıyosa yapsaydı.. aslında birbirimize çok benziyoruz yani ondan etkilenmiştim bile sanırım.. ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.. siz olsanız ne yapardınız?

işe devam etmeli miyim yoksa çıkmalı mıyım??

kendimi çok kötü hissediyorum

bu gün işe filan da gitmedim...

Birincisi : Sizin hayatınızda zaten biri yok mu ?

İkincisi : Hayatınızda biri varken nasıl bir başkasından etkileniyorsunuz ?

Üçüncüsü : Patron patrondur,altınıza araba verilmiş niye arabasına biniyorsunuz ? Sevgilimle buluşacağım,ailemle yemek planımız var vs.bir sürü yalan söylenebilir.Kusura bakma ama adama bu cesareti veren sensin.

ben bi yere gidip muhabbet edeceğiz sanıyordum ama canlı müzik yapılan alkollü bi mekanmış gittiğimiz yer.. hiç arıza çıkaran bi tip olmadğımdan da oturalım müzik dinleyelim bari dedim ..

adam sana ''türkü bara gidelim'' demiş ya zaten canım.
sen içkisiz bir bar ortamı gördün mü hiç?
canlı müziğin olduğu yerde alkol de vardır
bazı ''cafe''ler hariç :KK51:

allah askina genc kizlara soyle tavsiye vermeyelim
adam diyor bu gece de patronun muyum siz diyorsunuz ki evlendirebilirsiniz. lackalasmis bir iliski nasil evlilige gidebilir konu sahibesinin hamile kalmasindan baska ?
adamin dusundugu tuh elimden kacirdim evleneyim degil ki tuh avlayamadim neyse kismet baska avlara. av gibi gorunen bir kadin dogru sekilde oynarsa elbetteki ciddi bir iliskiye dondurebilir ama oyle isler altust olduktan sonra degil en basindan kuralina uygun davranirsa.

ay nıye kızdın yahu ironik olsun istedim anlatamamamış mıyım :KK52::KK52:

kız zaten istiyor adamı ayrıca

ona böyle davrandı diye çok bozulsaydı verirdi istifasını ya da ağzının payını

ama ne yapmış işi bırakmamış zengin diyor karizmatik diyor

e madem öyle evlenmeye çalışsın dedim bende

Siz daha işin başında fazla samimi davranmışsınız patron bey'e.. kendi arabanız varken neden onun arabasına bindiniz ? bence ucuz kurtulmuşsun farklı şeylerde olabilirdi.. 1 haftadır tanıdığınız adama güvenip arabasına binmek ne kadar doğru..

Yaşadıklarınız bence hiçte şaşılacak bir durum içermiyor...

Neden şok oldunuz anlamadım?

Patronunuzun daha önceki şehir turlarında zaten kafanızda onunla ilgili '' ne yapmak istiyor ki yolu uzatarak '' diyerek acabalarınız oluşmuş...

Eeee aynı acabaların oluştuğu adama yine uzunca bir şehir turundan sonra sinema teklif eden siz(tamam anladım 5 dk)

Eeee yok bana 5 dk yetmez der gibi sinema teklifini geri çevirip türkü barda alkolun dibine vurmasını izleyende siz(viski konusundaki engin bilginize de teşekkürler ayrıca,keşke bunu siz bilerek davransaydınız)

Sonra dokunup,koklamaya...okşamalara başlayınca ... okkalı bir tokat ya da tokattan ağır iki kelam ile ortamı terk etmeyerek '' n'oluyor ya??? siz çok içtiniz '' gibi sorularla saf ve masum kız rolünde orada oturmaya devam eden de siz...

Eeee adam baktı karşımdaki kalkmıyor bir de geceyi nasıl geçiririz diye sorayım deyince '' adamı nihayet nuri alçoya bağlayıp,eyvaaaah '' diye taksiye atlayan da siz...

Eveettt....

Sorun neydi?

Bütün erkekler yavşak değildir ama kendilerine hazırlanan zeminde dans şansını çoğu geri tepmez:KK34:

Maalesef bu durumda meşru kılıyor...
Siz beraber bir yere değil, bir çok yere gitmişsiniz...
En sonuncusu da gece içkili bir bar olmuş...

Bu sizin patronunuz yahu..İş arkadaşınız değil..

Neyse olan olmuş...
Yerinizde olsam, iş dışında "günaydın/iyi akşamlar" ikilisinden başka tek kelam etmezdim kendisiyle.

Yapma yahu...

Sende biliyorsun biz de işin aslını...

Sen adamı son derece karizmatik, harikulade hoş ve zeki bulan biri olarak senden hoşlanmasından neden rahatsızlık duyacaksın???

Zemin hazırlanmasını pek tabii senide mutlu edecekti,bunda şaşırılacak bir durum yok!

Eeee sen belki mutlu mesut bir aşk hayali kurarken bu beyaz atlı prensle;

Adamın birinci derece yılışık ve sınır bilmez hali ve aynı zamanda seni düşürdüğü durum seni rahatsız eden.

Şimdi işler düşündüğün gibi olmadı diye,bu senin 1 haftalık patronuna açtığın yolun yanlışını kapatmaz!

Meşru kılmaz,denenebilir kılar.

Şekil A: Yaşadığın gece.Gitmeseydin olacak mıydı ; hayır.

ay nıye kızdın yahu ironik olsun istedim anlatamamamış mıyım :KK52::KK52:

kız zaten istiyor adamı ayrıca

ona böyle davrandı diye çok bozulsaydı verirdi istifasını ya da ağzının payını

ama ne yapmış işi bırakmamış zengin diyor karizmatik diyor

e madem öyle evlenmeye çalışsın dedim bende

ironi kismini anlamamisim ya ozur :) ne genc kizlar evlendiricem diye erkeklerin elinde oyuncaga donuyor heba oluyor o yuzden tepkiliyim bu mantiga. ben boyle baslayan bi iliskide hamile kalmadan evlenmeyi basarani gormedim. he tabi adam belki baska biriyle duzgun bi iliski yasar sonu evlilik olur ama bu iliskide olmaz bence.

Bir kadının izin verdiği sınırda bir erkek yaklaşır o kadına.
Erkek haddini aşarsa onu durduracak yine kadındır, ister yabancı olsun ister yakını.

Bir haftadır tanıdığınız bir adama üstelik patronunuza sinema teklif etmeniz o erkeğin gözünde hemen sizin sınırınızı çizmiş.

Saat 24 e kadar o barda kaldıysanız epey oturdunuz demektir..
O kadar içmesine müsade etmeden kalkmalıydınız oradan.
Şimdi işe devam edecekseniz ve bu durum sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, o saydığınız zeki, karizmatik,zengin özelliklerine sizde kanmayacaksanız çok mesafeli olmalısınız.

Karşına al ayıkken konuş bu durum beni rahatsız etti bu yapıda bir insan değilim işi bırakabilirim diye ciddi ciddi konuş artı erkek arkadaşım var de iş iyi diye ilerde o arabadan istediğin yerde inemeyebilirsin. Bu tür şeyler iş hayatında çoğu genç kızın başına gelebiliyor anladığım kadarıyla yönetici asistanısınız, sakın patron diye taviz vermeyin başınıza bişey geldiğinde onun yanına kar kalır sizde hiçbişey yapamazsınız o elimin kiri der çıkar.

Yapma yahu...

Sende biliyorsun biz de işin aslını...

Sen adamı son derece karizmatik, harikulade hoş ve zeki bulan biri olarak senden hoşlanmasından neden rahatsızlık duyacaksın???

Zemin hazırlanmasını pek tabii senide mutlu edecekti,bunda şaşırılacak bir durum yok!

Eeee sen belki mutlu mesut bir aşk hayali kurarken bu beyaz atlı prensle;

Adamın birinci derece yılışık ve sınır bilmez hali ve aynı zamanda seni düşürdüğü durum seni rahatsız eden.

Şimdi işler düşündüğün gibi olmadı diye,bu senin 1 haftalık patronuna açtığın yolun yanlışını kapatmaz!

Meşru kılmaz,denenebilir kılar.

Şekil A: Yaşadığın gece.Gitmeseydin olacak mıydı ; hayır.

Evet bu kızımızı asıl üzüp hayallerini yıkan; evlenme teklifi duymak değil de, ilerleyen saatlerde ne yapıyoruz sorusunu duymak olmuş...
Umarım kendisiyle yüzleşir:KK31:

yalnız konu sahibinin birde erkek arkadaşı varmış o birşey demiyormu bu duruma?

Siz olsanız napardınız demişsiniz.. ben olsam böyle bir hataya düşmezdim gayet resmi davranırdım is dışında görüşmezdim.. merhaba merhaba.. ama artık olan olmuş bundan sonra "x" bey o iş öyle bu iş böyle gayet ciddi konusurdum o gece hic olmamış gibi davranırdım..

Ha birde diğer kızlara yüz vermiyor diyorsun ya belki onlarında bir türkü bar macerası vardır.. belki her yeni gelene en baştan yazıyordur zaten bu zengin tipler hep böyle..

Aslinda ilk 1 hafta icinde ikiniz de birbirinizden
etkilenip kur yapmaya baslamissiniz

ama sunu hesaba katmamissiniz

siz 23 yasinda bekar bir bayan olarak saf, toz pempe duygularla bu isin ilerleyecegi hayalini kurup
ondan etkilendigizi belli ederken ,
bu adamin 33 yasinda zengin , karizmatik bir patron olarak ,
sizin saf duygularinizi ,
zaaflarinizi kullanacagini,
hatta belki de bunu daha once orada calisan kac kadina yaptigini dusunememissiniz

bunu dusunseniz zaten aranizdaki iliski bu kadar kisa zamanda bu boyuta gelmezdi

gencliginize, toylugunuza verelim

bu size unutamayacaginiz bir ders olur

isten cikmayin
fakat bundan sonra mesafeli olun
is disinda muhattap olmayin
isteklerini geri cevirin ...

X