Öyle kötüyümki..

İş olsa bile kimse ekonomiden dolayı ve devlet iş verenden yana olduğu için maaşınızı vermek istemiyor. İş olsa bile artık yasalaşıyor iş veren seni isterse on gün sonra işten çıkarabilecek, sigortanı yapmayabilecek bence çok katı konuşmayalım bu konuda

Eşim arkamda durmazsa da ben onların istedikleri makul gelin olmak için tencere yıkamazdım. İstedikleri insan olmak için uğraşmazdım.Gerçekten söylüyorum bunu. Elin insanlarını kahrını çekmem annemin evine dönerim kpss dahil her çabamı da ana evimde yaparım. Çekmem yani.
Eşim de bunu iyi bildiği için arkamdadır belki de.
6,5 yıldır evliyim, tencere yıkamadım, elimi işe sürmedim.

Sana sunulanın kıymetini bil... evet makinadan çorap tüylü çıkmış diye.babası bize ev almış diye..her hatırladığımda nefret ediyorum.söylediğimde hala savunuyor evet sen rahatsın karışanın edenin yok.insanlar bi ev için ömrünü harcıyor diyor.bak şu şu çift beraber çalışıyor yapıyor diyor.Bu insan evlenmeden önce çalışıp çalışmaman sorun değil diyordu bana.. ömür boyu minnet duymamı bekliyorlar onlara.2 göz tek katlı bi evde yaşasaydımda bunlar bana minnet edilmeseydi.Üstelik kendi aileminde maddi durumu iyi.sunulan hiçbişey yok banaki maddi durumu olmayan bi kızda olabilirdim..bunların konuşması bile utanç verici

Cok taviz vermissiniz esinize ve ailesine. Gidip evlerinde tencerelerine kadar herseyi yikamaniza hic gerek yok siz onlarin hizmetcisi degilsiniz. Onlarin gonlunu hos tutmak icin kendinizi bu kadar paralamaniza hic gerek yok. Saygi sevgi hosgoru bunlar guzel seyler sonucta yuz yuze bakiyorsunuz ama dur denmesi gerektigi yerde dur diyebilmek cok daha onemli. Taviz tavizi getirir unutmayin bunu. Siz baskasi degilsiniz seni kimseyle kiyaslamaya haklari yok. Baskasinin gelini yedi yirmidort kaynanasiyla dip dibe yasiyor diye sizinde boyle bir mecburiyetiniz olmamali. Kocanizda adam degil bu arada. Madem size bu kadar kolay rest cekebiliyor sizde rest cekip cikarin hayatinzdan. Boyle bir adamdan size hayir gelmez.

Siz uzun vadede ayrılmayı düşünüyor olabilirsiniz, fakat; görümce kısa vadede sizi ayırmaya kararlı. Görümce akıl verecek sokma akıllı koca da uygulayacak.. Planlarınızi hızlandırın ve onlardan önce davranın derim.

aynen böyle yapacağım...

Sana çalışıyor musun diyen kişi ile o An kozunu paylaşacan canım
Ben de geçtim bu yollardan seni çok iyi anlıyorum
Kocan 3,5 yaşında gibi
Kocana de ki ablan kv ne ne kadar giderse ben de annene o kadar giderim !
onun kayınvalidesi görüşmek istemiyormuş..kadın kendi kızıyla bile görüşmüyor dediklerine göre..

Ya coxuk yok niye bekliyon ki.. valla cocugun olunca adam ve ailesinin baskilari daha cok artar haliyle pisman olursun "cocuk yokken bosansaydim keske" diye.cocuklu bosanmak daha zor cunku
bana çocuğun olunca adam sana daha çok bağlanır diyenler var.ben buna asla inanmıyorum.o hep aileci ve aileci kalacak....şimdide bana madem haftanın 2-3 günü gelişinin lafını ediyorsun bundan sonra gelme diyor..sen söylediğin için diyorum durduk yere değil..ama ailesinin beklentisi onu bu hale getirdi

ne bekliyorsunuz? insanlar soru sorunca cevap veriyorum konuyu anlamaları için..Hayat görüşlerimiz neden farklı sizce? görümceden bahsetmeyi bilerek yapmıyorum kadın istemesemde benim hayatımda.her gittiğimde annesinde.görümcemle yakın olmadığım için suçlanıyorum...neyden bahsetmemi bekliyorsunuz..

Es ailesi ile görüşmeyi kesseniz eşiniz ne tepki verir?Çünkü zaten bu saatten sonra onlarla her görüştüğunuzde daha fazla nefret edeceksiniz evliiliginize zarar verdikleri için

Buarada yakın zamanda bizde benzer seyler yaşadık, yaklaşık 3 aydır görüşmüyordum eşimin annesi ile ama bakalim nolcak bundan sonra. Yani aslinda cok iyi anliyorum sizi ama sadece biraz fazla pasifsiniz. Evliliginizde hic söz hakkınız yok gibi

Ya hala ailesi doldurmuş diyorsun doldurmuşsa dolmasaymış bi kendini kandırmaktan vazgeç seni ailesine hizmetçi yapmaktan başka birşey istemiyor bu adam senin bahanen zaten hazır calişmıuorum babam hasta konu açmanın amacı ne anlamıyorum ben

2 sene daha uzayacak işte boşanmaya niyeti yok cünkü

Ozel sektor calisaniyim boyle bisey hic yasamadim. Yok demiyorum ama ise girsem maasimi vermez isten cikarirlar dusuncesiyle kimse calismasin ozaman sizin dediginize gore. Dusuncenizi dogru bulmadim. Sirtimi devlete dayayayim omur boyu rahat edeyim diye dusunenlerdenmisiniz bilmiyorum ama herkes devlette calismiyor calismak isteyen bir sekilde is bulur

Esiniz tam bir.... neyse ama şunun farkına varin karsi tarafa bu izni veren sizsiniz. Ailevi problemler olacak ama kocanız hakli oldugunuzda sizin tarafinizi tutmayacaksa yol verin gitsin. Sakin cocuk falanda düsünmeyin. Az kendinize güvenin. Mesleginiz var mi yokmu ama derhal bir is bulun. Kendi ayaklarinizin uzerinde durun ve kocaniz olacak şahsın tavirlari degismezse bosayin gitsin. Insan tüm herseyin ustesinden gelir ama evde ic huzuru yoksa bir hayat zindan olur, mahvolur.

Hala Kpss diyorsunuz neden çünkü gerçekten ayrılmak gibi bir düşünceniz, cesaretiniz yok.

Kendinizi sınava hazırlanıp boşanıcam diye oyalacaksiniz, sonra bir sürprizzz olacak hamile kalacaksınız ve ömür boyu yaşayacaksiniz bu şekilde.

Keşke farklı olsa ama olacak olan bu.

Devlette çalışmak istemesi, her ay düzenli maaş almasının nesi sırtını devlete dayamak. Kurumsal yerler tabi ki maaşını verir özellerde. Ben küçük işletmelerden bahsediyorum. Küçük yerlerde maaşınızı alamıyorsunuz sürekli oyalıyor iş verenler. İsterse sırtını devlete dayamak ister kime ne. İşsizlik var ülkede nerde yaşıyorsunuz siz?

Keşke devleti düşündüğünüz kadar insanları da düşünseniz. Devlet kimseyi düşünmüyor kimsenin garantisi yok. Enazından atanırım düzenli gelirim olur diye kpss giriyor insanlar. Bir umut yani. Sizinde garantiniz yok hatırlatmak isterim. Sigortasız maaşsız niye çalışsın insanlar? Bahane ve devlete sırtını dayamak görüşü size ait ben öyle bir şey söylemedim.

Kendinizi köşeye sıkıştırmayın. Cevaplarını verin. Herkes kayınvalidesine gidecekse görümcenizde annesinde durmak yerine oraya gitsin.
Adamın vicdanına oynayın. Bağımlı kişilikler yetiştiriyorlar bazı aileler çocuklarını. Yaş 35 olsa da evliliklerini kuramıyorlar. Dik durun fazlası ile yanlarında durmuşsunuz zaten neyin tatavası. Herkes kendi işine baksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…