Öyle kötüyümki..

32 yaşındaydım nolmus yaniii ?! Gönül Yazar 70 yaşında sevgilisi 30-40 Ajda Pekkan 70 adı Hakan altunla aşk dedikodularına karıştı.
Heee dicenki onların parası var ya da bakimlilar, olsun her kör alıcının bir kör alıcısı vardir :))

Seni bosanmakla mi tehdit ediyor önce sen boşa seda sayan da 6-7 kere evlendi kimsede taslamiyor hiccc dert edinme kendine valla başını dik tut seni sessiz bulmuşlar eziyorlar. O görümcenede bı hoşşt de...

Sen ve ailen hastasınız, ruh hastasısınız, asıl siz tedavi olun diyip aç boşanma davanı. Altınlarını al bırakma, nafakanı da al kurtul o pisliklerden.

yarın görümcemi arayıp senin benimle problemin nedir demek istiyorum.Biliyorum olaylar dahada büyüyecek.Çünkü çok pervasız biri.İlk evlendiğim zamanlar bana ben insanlarla gezer tozarım eğlenirim ama o insanın kalbimdeki yeri bellidir.asla yakın olmam gerçekten sevmem demişti.. bi kuzeninin dedikodusunu yaparken..sonra baktıki ben ona destek değilim onla beraber milletin dedikodusunu yapmıyorum..öyle uzaklaştık
Bence konuşma daha da kes, gitmiyorum zorla mı de boşasın bakalım kolaysa

o kadar suçlanıyorumki doğrudan yada dolaylı..teyzesinden tutun annesine kadar hep bi imalar..kendime inancımı kaybettim.iyi olduğum konularda bile iyi değilsin sen artık diyorum.çünkü ailesi yemekten temizliğe her konuda kendini mükemmel görüyor.E haftanın 3 günü gidincede bu psikolojiden ne kadar korunabilirsiniz
Valla cevabını vercen benim bi görümce de bana sen çok yavaşsın demişti lafa bak :) koşup iş yapmamı bekliyor kaldır kıçını kendin yap ay sinirlendim 😀 neyse ben yavaş değilim sen hızlısın dedim haha yani bu tip ani cevaplar şart, simdi çok aramaz beni çok huzurluyum valla

Ya Bi de gerçekten annemin evinde hiç iş yapmadım yapmıyorum öyle yetişemedim bunlar köyde büyümüş fln Amannn ayrı dünyalar işte sevip evleniyorsun bir sürü dengesizle muhatap oluyorsun

Konularını biliyorum daha nişanlıyken açtığın konularda sana mutlu olmayacaksın demişti herkes ama sen nedense bile bile evlendin. Kaynananın ağzı bozuk görümcen ayrı vaka. Bunları nişanlıykende biliyordun. Eşin sana sürekli sana sunulanın kıymetini bil diyor nerdeyse her konuna bunu yazıyorsun. Siz evlenmediniz o sana bişeyler bahşetmiş karşılığında kölelik bekliyor. İşine gelmeyeincede boşanır tabiki. Boşanırsan çok şaşırırım ki boşanmayacaksın o zaman bencede git psikiyatriye al ilaçlarını hiçbirşeyi takma oh kafa mis. Verebileceğim başka öneri yok sana maalesef

benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.
Sana çalışıyor musun diyen kişi ile o An kozunu paylaşacan canım
Ben de geçtim bu yollardan seni çok iyi anlıyorum
Kocan 3,5 yaşında gibi
Kocana de ki ablan kv ne ne kadar giderse ben de annene o kadar giderim !

Ben artık eşimn olayları anlatma şeklindende korkuyorum..mesela ufak bi tartışma yaşasak hemen tavır alır küserdi ben konuşmak istesem git burdan falan derdi.Taaki ben ondan haklıda olsam özür dileyene yada o unutana kadar.o sırada yemek yapıp çağırırdım mesela gelmezdi.Bugün senin küsme huyun var hep ben çabaladım deyince ben senden kaçıyorum diyor.sanki beni dırdırcı bi kadın gibi gösterip insanlara vah vah neler çekmişsin dedirtecek..
Burçlarınız ne

benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.
Keşke en başta adamı bozsaydınız. birdaha öyle soru soramazdı. kendinizi bu kadar ezdirmeyin. net olun çat diye cevabı yapıştırın. Terbiyesize cevap vermezsen bozmazsan bunu herzaman bütün konularda yapar.

Tutturmuş görümcem de görümcem diye , göya okumuş tahsil almış ben erkeklerle çalışamam kafasında .
Hala daha 3 sayga boyunca kendisine akıl verilirken kocamda böyle , görümcem , görümcem , görümcem devam ediyor.
Bacım sakın ol ne strese gidiyorsun 😂😂😂

Bacım sakın ol ne strese gidiyorsun 😂😂😂

Allah aşkına bu üye hep böyle konularını açın bakın bi .
Dünya kadar insan yorum yapar akıl verir , her konusunda aynı meseleler yine bir insan kibrit çöpü kadar ilerlemez mi ? Yok .

Hala görümcem diyor inanılmaz bi şekilde , eşiyle hayat görüşleri de asla uyuşmuyor . Diyor ki görümcemin akılları bunlar .

Sonrada yarım sayfa kocam da böyle diye anlatıyor yine .

Ailesine değil eşinize kızmalısınız. Sizi ezdirip arkanızda durmadığı sürece mutlu bir evliliğiniz olmaz çünkü. Zaten bu zihniyetteki bir eşle de eninde sonunda boşanırsınız yada sinir hastası olup çıkarsınız. Çoğu görümce anlattığınız gibi ama eşler anlayışlı olup kardeşlerine sınır çizince sorun olmuyor fazla. Sizdeyse eşiniz tamamen ailesinin etkisi altına girmiş sizi sindirmeye çalışıyor.

Eşinize ben böyleyim hasta olduğumu düşünmüyorum, aileni memnun etmek için olmadığım biri gibi davranarak kendimi mutsuz edemem deyin. Ailesine de telefon açıp ya beni rahat bırakın yada oğlunuzla boşanırsanız kına yakın hepsi sizin yüzünüzden gibisinden bir konuşma yapabilirsiniz. Nasılsa eşinizle aranız düzelmiyor ve düzelmeyecek gibi. Bari içinizdekileri söyleyin de içiniz biraz ferahlasın.

Ne yapsanız yaranamazsınız bu tiplere. Ama siz de hâlâ yok şöyle yaptım yok böyle yaptım diye yaptıklarınızı söyleyip çaba sarf ettiğinizi söylüyorsunuz. Onlar böyle dedikçe siz iyice onlardan uzaklaşıp mesafe koyun. Aramayın sormayın, benim ailem covid atlattı kendi derdim bana yetiyor beni olduğum gibi kabul edin diyeceksiniz. Ama en önemlisi onlar değil eşinizin bunu kabul etmesi. Etmiyorsa da boşanmak en doğrusu, o ailesiyle birlikte sizin boşanmayacağınızdan emin olduğu için blöf yapıyor olabilir boşanmak icin. Geri adım atmayın, böyle biriyle hayat geçmez.

Allah aşkına bu üye hep böyle konularını açın bakın bi .
Dünya kadar insan yorum yapar akıl verir , her konusunda aynı meseleler yine bir insan kibrit çöpü kadar ilerlemez mi ? Yok .

Hala görümcem diyor inanılmaz bi şekilde , eşiyle hayat görüşleri de asla uyuşmuyor . Diyor ki görümcemin akılları bunlar .

Sonrada yarım sayfa kocam da böyle diye anlatıyor yine .
Çocuk yapmasa iyi 🤷

Arkadaşlar ben bu üyeyi nereden engelleyebilirim ?
Yardımcı olur musunuz bana ?
Ben bu kişinin konularını görmek de istemiyorm artık cevap yazmak da istemiyorum bu kadar saplantılı bu kadar hayalperest ve bu kadar kendini sürekli ezdiren bir kadın daha görmedim şurda .
Gözardı ederseniz hiç bir yerde görmezsiniz

Siz anlamıyorsunuz. Bunu Türk toplumunda çoğu yeni evli kadın yaşıyor. Benim kayınvalidem kayınpederim neler neler dediler yaptılar. Ben sizin gibi yaranmak için, sevilmek için, göze girmek için kendimi paralamadım. Konuştukça cevap verdim. Kayınpederim bir gün bana sesini yükseltecek oldu ben de yükselttim. Bana kimse bu yaştan sonra istemediğim aklı veremez, hayatıma karışamaz dedim. Kırıldılar küstüler. Ama artık kenarda durmayı öğrendiler.
Beni hiç sevmezler. Umrumda mı? Değil. Sevmesinler uzak dursunlar yeter.
Siz kendinizi sevip başkalarının sevgisi için ödün vermemeyi öğrenmelisiniz
Eşiniz sizin yanınızda olmasa onları yapabilirmiydiniz? ben yapmadığım şeylerden bile suçlanıyorum.sırf ablasıyla ilgili bişeyi güzel bi dille söyledim diye bu problem çıktı.Yani ailesine söz söyleyeceğimi anladığı an onlara kalkan oldu..beni harcadı.Ayrıca uzun vadede emin olun ayrılmayı düşünüyorum bunun için önce bişeyleri yoluna koymam lazım..çok üzgünüm

Hayır hiç de yanlış hatırlamıyor. Eski konunuzda öyle yazdınız. Mezun olunca baktığım işlerde babam erkek çalışan çok diye izin vermedi dediniz, kapalıyım diye kesin ayrımcılığa uğrarım diye tercih etmedim dediniz(daha çalışmadan varılmış bu fikre bu arada)
Daha işiniz, gücünüz, hiç iş deneyiminiz yokken çevrenin gözünde evde kalmış olmamak için, yaşım geldi diyerek evlendiğinizi de siz dediniz. Evlendikten sonra kendinizi iş anlamında hiç geliştirmediğiniz gibi (kurs, eğitim vs) iş bulsak mı diyenlere alındığınızı da siz dediniz. Küçük bir ihtimal olan kpssde atanma olayına 10 senedir takılıp kalan ve başka hiçbirşey yapmayan sizsiniz. Siz yazdınız bunları. Biz uydurmuyoruz, hepimiz yanlış hatırlıyor olamayız.
Evliliğinize gelince size ne tavsiye verilse boş.
Hayatının her alanında, her dönüm noktasında bu kadar pasif olan biri tabi ki de kapıyı çekip çıkamayacak. Susun ve çekin bu adamı ve eş ailesini madem. Çünkü kurban rolünü o kadar seviyorsunuz ki bu durumdan çıkmanız imkansız.
Hep mağdursunuz, hep kurban hep hep hep
Asla bahaneniz bitmiyor asla. Çalışamadım çünkü şundan, evlendim çünkü şundan, boşanamam ama şöyle, bana bunu dedi ama ben bilmem ne.
Boşuna akıl vermeyin hanımlar. Konu sahibi uygulamayacağı gibi yazdıklarımızı tam anlamıyla anladığından bile emin değilim.
Nasılda önyargılı yazmışsınız..ben ne cvp versemde size göre başkaları bana böyle davranmakta haklı..söylediğim herşeyinde arkasındayım.hatam varsada kabul ediyorum ama hiçbi hatam insanların bana bu kadar haksızlık etmesine sebep değil.çoğu şeyide bilmiyorsunuz zaten.gerekte yok.

X