Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ahahdfg
Konu kapanmadan yetişeyim istedim ahsdf yoksa kanıt demesine şaşırmıştım zaten.

Yalnız soru şu, konu nasıl bunu kanıtlamaya geldi ve ne sebeple?
Neden normal bir kadın durduk yere "bu benim kendi isteğimle yüce erkeğime sunduğum bekaret kanıtım" der ki
Adam mı istedi bu sağlamayı? Konu sahibine göre hayır, sanırım o yüzden kendi isteğimle diyor.

Birkaç kişiyle konuşan, atanınca talibi çoğalan cool ve havalı biriydi başlarda sonra birden bekaret kanıtlayan bir gadın ana oldu, anlamadım.
Vala bu kadında o kadar potansiyel var yarın bir gün kırdığı fındıklar ortaya çıkar diye baştan önlem almış olabilir
+ bekaret takıntılı adamlara tam müstehak kadın tipi

Ya belki de alakasızdır ama, şu konuyla da bayağı benzerlik yok mu ki? :KK64:

Ben hala adamın kız arkadaşını neden çağırdığını anlayamadım. Hayır adam ondan sonra çok ilgi göstermiş karısına ne alaka

Ay öğretmensin şu anda tatildesin niye gel yazlığa gidelim havamız değişsin demedin de kocayı yalnız yolladın. İçten içe ben burada kv'ye hizmet ederken o da beni orada aldatsın bu sayede eşitlenelim diye düşünüyorsun.
Bir de konunun çoğunu okudum, yaptığın planlar falan... Tam bir köylü kurnazısın.
Zaten sen git arkadaş da çağır ben buradayım seni bekliyorumun Türkçe meali bu.
Yazık ciddem koca koca diye insan kendinden de bu kadar taviz vermemeli.

Ben kocamdan başka kimseyle, hiç bir şekilde birlikte olmadım, bunu da ona daha sevgiliyken kendi isteğimle kanıtladım, bu konuda içim rahat, kocamın da soru işareti taşıdığını pek zannetmiyorum.
Çok şükür, bugün de başkası adına utandık.

İyi günler ablalarım, kardeşlerim. Buraya aslında bunalıp iç dökmek için geldim. İlk yılları mükemmel olan 5 yıllık bir evliliğim ve rabbim bağışlasın bir oğlum var. Tanışma ve sevgililik döneminde yaptığım bazı hatalar sonradan gelip buldu beni ve bütün hayatımı zehirliyor.

Evliliğimden iki yıl kadar önce okulumu bitirip kamuya atandım. Eğlenceli bekar bir arkadaş grubum oldu, eşimle de orda tanıştım, farklı ilde okuyan bi sevgilim olmasına rağmen daha ilk günden kalabalıkta ona çekildim, garip ama bi tanıdık, yakın geliyordu, fakat farklı düşündüğümüz için onun bırakıp gitmesiyle olmadı(o ciddiyken ben biraz takılmak istiyordum). Yeni atanan memur kızlara yoğun bi talipli ilgisi oluyor, yaşayanlar bilir. Komşudan arkadaşa kadar herkes birini tanıştırıyor, emrivaki yapıyor. Bazen Grup ya da çift olarak onlarla gezmeye gidiyoruz, eşim henüz aramızdakinin daha adını bile koymasak bile kıskanıyor, karışıyordu. üzerine ona biraz şımarıkça hoyrat davranınca da “ya onlar ya ben” tartışması sonucu bitirdi. İlk dönem böyle geçti. Yaz tatili için memlekete gittiğimde uzak mesafe ilişkimden bi yol olmayacağını anladım, mezun olamamış, sahilde bira içip gezmekten başka hevesi yok, batmaya başladı her şeyi, üstelik annesi kendi hallerine bakmadan benim ailemi, muhitimi filan aşağılıyor… o ara eşime mesaj atıp tekrar görüşmeye başladık. Kahve içmekten ileri gitmeyen başkaları da vardı. Sevgilim de çabalamaya başladı, hep görmek istediğim yere bi kaç günlük gezi/tatil filan ayarlamış… kaybolduğum, hala anlam veremediğim, karmaşık bi üç ay geçirip sonunda eşim olacak adam hariç hepsini, kavga gürültüleri ona hissettirmemeye çalışarak yavaşça hayatımdan çıkardım. Sonrası klasik Sevgililik, nişan, evlilik… Hiç özür dilemedim, çevremdeki çoğu kızın yaşadıklarıydı bunlar, sonradan davranışlarımla dilemeye çalıştım o özürü gerçi. Can sıkıcı şeyler Olmamış gibi davranmak ikimize de kolay geldi.

Hamileliğimin son haftalarında eskisini kırdığımdan bana yeni bir telefon almış. Onu kurunca nasıl oluyorsa eski fotoğraflar, mesajlar, sohbet geçmişleri filan telefona yüklenmiş, çoğu tamamen unuttuğum olay, sanki başka birinin hayatı kadar yabancı geldi. Böyle kişi - yer - zaman şeklinde birbiriyle ilişkilenip rezalet bir şeye dönüşüp önüme geldi. onunlayken İlk üç ay bir sevgilim olduğunu ve tatile gitmem gibi Bilmediği şeyleri, bildiğini zannettiği ve ona dediğim şeylerin doğrusunu öğrendi, Zaten doğum geliyordu, yeni ev almıştık taşınma telaşı, aileler ordaydı… aylarca bir şey olmadı, çoğu zaman normale yakın davransa da bi kaç ayda bir günlerce bunalımda oluyordu, ben de alttan alıp oğluyla yumşatıyordum. Sonunda feci kavga ettik. Çok ağır konuştu, bardak vitrin indi, Beni aldattın diyip Boşanmak istedi. Avukatla felan konuştu. Bu kısmı uzun uzun anlatmak istemiyorum. Tam sebebini bilmeseler de Aileler araya girdi, sonradan öğrendiğime göre sağolsun kayınvalidem çok bastırmış. Ben de Yuvam dağılmasın diye Çok çabaladım, çok fedakarlıklar yaptım, allaha şükür halimiz kötü değil, iki evimiz iki arabamız varken dargın olduğum kocama haber bile vermeden kayınbabama gidip onların üst katının içini düzmesini, oğlum için yabancı bakıcı istemediğimi gerekçe gösterip orda oturmak istediğimi söyledim. Bi kaç sebebi daha var ama Aslında eşim ailesinin arkadaşlarının yanında mutlu olsun diyeydi. Doğum kilolarımı verdim, eşim huzursuz olmasın diye, tayin olduğum yeni kurumumda adım gudubete çıkacak kadar karşı cins iş arkadaşlarımla arama mesafe koydum, hamilelik ve ertesi yıl onu ihmal ettiğimden bir koca çekmece dolusu özel kıyafet aldım, Ailesine görümcemden daha iyi bir kız olmaya çalıştım, biri eski sevgilisi olan komşu kızları gocunmadan evime çağırıp ağırladım, düğününe gidip oynadım, hala arkadaşlık yapıyorum, kendi ailemin yanındayken istemediği halde onu düzenli güncelliyorum, “onca okudu etti, kaynanasının üzerinde oturuyor, okumasa da o kadar olurdu zaten” diye defalarca kulağıma geldi, hiç umursamadım… daha bir sürü şey. İki yılı geçti, evliliğim devam ediyor, ama hala bi kaç ayda bir bu konu yüzünden triplere giriyor. Bir iki gündür gene öyle, Hiç konuşmadık ama bakışlarından anlayabiliyorum artık. bizi bırakıp yazlığa gitti. Hafta sonu gelir geri. neredeyse altı aydır böyle olmuyordu. Arkadaşlarının samimi olduğum eşleriyle, pek benimkini anlatmadan, bu konuları konuşuyorum, çoğunun benzer hikayeleri var ama ben çok elime yüzüme bulaştırmışım. Kendimi suçluyorum, çok gençtim ve şımarıklık yapmışım. Havalı olduğunu zannediyordum, geçmişi değiştirebilsem keşke. Bilmiyorum sonu nereye varır. Genel olarak dediğim gibi mutluyum, eşimi çok seviyorum, sarılırken içime sokasım geliyor, normalde oldukça iyiyiz, bi daha boşanma lafını anmadı ağzına, yaptığım fedakarlıkları gördüğünü, çok daha iyisini hak ettiğimi söyledi defalarca, benim isteğimle kendi evimizi de kapatmadık, duruyo eşyaların çoğuyla, hatta o kriz dönemleriyle de başa çıkabiliyorum. kavga çıkarmayıp(yoksa bi kaç dakikada kontrolden çıkıyor), terapistin önerisiyle önce onu anladığımı söyleyip sakinleşmesi için biraz kendi haline bırakma ve sonunda şevkatle. Ama bazı şeyler var ki, böyle saçma ama üzüldüğü şeyleri hatırlatan, günlük hayatta onlar ortamı bozan mayınlar gibi; mesela balık yerken kılçıklarını ben temizlerdim, yıllardır dokunamıyorum, eşimle gidip gezmeyi hayal ettiğim ama muhtemelen ömrümün sonuna kadar gidemeyeceğim şehirler var. İki senedir şehir ötesi gidip görmek istediğim yerlere gezilerimiz şöyle oluyor; ben arkadaşlarının eşlerini ayartıyorum, onlar kocalarını, kocaları da “kızlar konuşmuş” diye anonim şeklinde bizimkine geliyor. özel anlar dışında eskisi gibi sevgi sözcüklerini azalttı, çiçek ve hediye konusu hiç geçmedi bi daha, şu philipsin yeni buzlu kahve yapan makinasına heves etmiştim. lazım mı? Alayım mı? Kargo iki güne gelir Şeklinde oluyor hep. Önceden olsa haberim olmaz, sürprizle olurdu… buna benzer şeyler evliliğimi zehirliyor. Sanırım ölene kadar tamamen ne affedecek ne de unutacak.

Çok çok zor, inat ve öfkeli ama daha bu yaşta espri yapabilen, babası gibi hiçbir şeyi unutmayan dünya tatlısı bir de oğlum var, bazen aşırı bunalıyorum, ağlıyorum, Çabalıyorum, yoruluyorum, gene de değdiğine düşünüyorum. Bu da benim sınavım.
Gençliğin arkasına sığınıp hatanızı ört bas edemezsiniz . Baya baya aldatmışsınız üstelik tatile çıkmışsınız . Aynı şey size yapılsa ne hissederdiniz ? Hadi ortaya çıktı yani bu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama boşanmanız en iyisi olurmuş. Siz ne yapsanız da eşiniz unutmayacak . O unutmadıkça siz yıpranacaksınız . İlişkiniz eskisi gibi olmaz yani güven zedelendi.

Özür dilerim de siz tüm tuşlara bakmışsınız. Hepsini bir arada yürütüp anladığım kadarıyla içlerinde maddi durumu ve şartları en iyi olanda karar kilmissininiz. Güven maalesef ki tek atimlik kurşun. Güven bir kez kırıldım mı bir daha da tamir olmaz. O adam size bir daha asla güvenmeyecek. Üzgünüm ama çocuk küçük ve büyümesini bekliyor. İlişkinizin parlak bir geleceği yok. Siz de şuan simarikliginizin bedelini ödüyorsunuz. Bu ülkede kadın olarak sizin yaptığınız erkeklerin çoğunun rutini. Çaktırmadan birkaçını bir arada yürütüyor. Bunu içlerinden biri fark ederse belki de en iyisinden oluyor. Ancak o güven bir kez sarsildim mi bir daha o ilişkiden hayır gelmiyor. Karşı taraf yalvarıyor yakariyor nafile. İnsanın içi soğuyor. Sizi şuan bağlayan tek şey küçük bir bebek.

Sizin yaptıklarınızı kocam yapsa ve 20 senelik de evli olsam isterse 5 çocuğum olsun öğrendiğim an boşarım. Eşiniz araya annesi girdi yok çocuğu var diye devam etmeye çalışıyor ama olmuyor. Ben bu evliliğin daha fazla devam edeceğini sanmıyorum.

Annesi oğluyla sevgiliyken başkasıyla tatile gittiğinizi eminim bilmiyor. Kimse kabullenmez bunu.

kayın aile meseleyi öğrense de bitmeyebilir katip.gözümle görmesem inan ben de senin gibi düşünürdüm. kuzenimin ailesinde bitmedi mesela. kuzenin eşi evli ve çocukluyken hatta aldatmış. eş ailesi ile birlikte yaşıyorlardı karı koca. eş ailesi durumu duydu, çocuk var ortada kapat konuyu dediler oğullarına. bir süre baskıyla kuzenim yaşadı bu evliliği. en son kaldıramayınca ayrıldılar. kayınvalide hala oğlu barışsa barıştıracak. ben sordum neden böyle yapıyorsun bak aldatmış diye bana diyor ki " o hatayı yapmasaydı keşke, ailemizi dağıttı, hiç değilse oğlan duymasaydı" diyor. dedim sizin aileniz değil o, kuzenle eski eşin ailesi ve oğlunuz kaldıramıyor işte görmüyor musunuz? o konudan hiç konuşmazlarsa bir şey olmazdı diyor kadın.
Benim kadın kuzenim evliyken başkasıyla kaçtı geri geldi kocası affetti diye kayınbabası felç geçirdi çok geçmeden vefat etti. Bazı insanlara gerçekten inanamıyorum. Sanin kuzenin kendi midesi kaldırmamış ailesine ne oluyor?

Konu sahibi, konuda bana gecmeyen 2 sey var.

1) kendi istegimle bekaretimi kanitladim???? Neden? Sevgiliykende mi yakalanmistiniz? Bu yakalanma 2. Bir kisiye mi ait? Ya da bekaretinizi kanitlayip tabir-i caizse bitiremediginiz iliskinize kazik atip bu adami mi almaya karar vermistiniz?

2) evlenmeden 1 yil kadar once yasadiginiz iliskinin sms, goruntu vb kayitlari nasil 6 yil kadar sonra ortaya cikiyor? Sizin bu devirde 6 yil dayanacak telefon bulmaniza hayret ettim. Sunu acik acik söylüyorum, bu kisimda bi bit yenigi var, minimum 6 yil bir telefonun dayanıp kirilinca yasadiginiz eski hayatinizin ortaya cikmasi cok cok cok ilginc.

Sorularima cevap alabilirsem mutlu olurum.

Evladinizi Allah bagislasin 💕@aaeea

1) kendi istegimle bekaretimi kanitladim???? Neden? Sevgiliykende mi yakalanmistiniz? Bu yakalanma 2. Bir kisiye mi ait? Ya da bekaretinizi kanitlayip tabir-i caizse bitiremediginiz iliskinize kazik atip bu adami mi almaya karar vermistiniz?
Bazen arkadaş grubuyla bazen de çift olarak tatile, seyahate çıkıyorlarmış. Eşi de öncesinde arkadaşıymış ve bunlara şahit oluyormuş. Muhtemelen yine bir kıskançlık kriziyle birlikte canına tak etti. Gitti çatala yattı, bekaretini belgeledi. Onu da adama sundu. Ama sevgiliyle gidilen tatilde illa ki bir şeyler yaşanır. Konu sahibinin bekareti adamda anlam buldu mu bilmem.

Bazen arkadaş grubuyla bazen de çift olarak tatile, seyahate çıkıyorlarmış. Eşi de öncesinde arkadaşıymış ve bunlara şahit oluyormuş. Muhtemelen yine bir kıskançlık kriziyle birlikte canına tak etti. Gitti çatala yattı, bekaretini belgeledi. Onu da adama sundu. Ama sevgiliyle gidilen tatilde illa ki bir şeyler yaşanır. Konu sahibinin bekareti adamda anlam buldu mu bilmem.
Cok iyi niyetli baktigini dusunuyorum Margaret, ki sende buradaki cin uyelerden birisin yazdiklarindan biliyorum. Ben bekaret kanitlama isinin bekaret kanitlama oldugunu dusunemedim, hicbir kadin bunu kanitlama durumuna kesinlikle dusmemeli ama ulkemizin kahrolası tabulari sebebiyle bekaretimi aldin benle evleneceksin baskisini kuran kadinlarin cok oldugunu da hepimiz iyi biliyoruz ki konu sahibinin manipulatif bir karakter oldugu, insanlari kendi istekleri dogrultusunda egip buktugu ortada...

Konu sahibinin gunahina girmek istemiyorum ama bu evlilik konu sahibinin planli programli elde ettigi bir evlilik bana kalirsa.

Konu sahibi, konuda bana gecmeyen 2 sey var.

2) evlenmeden 1 yil kadar once yasadiginiz iliskinin sms, goruntu vb kayitlari nasil 6 yil kadar sonra ortaya cikiyor? Sizin bu devirde 6 yil dayanacak telefon bulmaniza hayret ettim. Sunu acik acik söylüyorum, bu kisimda bi bit yenigi var, minimum 6 yil bir telefonun dayanıp kirilinca yasadiginiz eski hayatinizin ortaya cikmasi cok cok cok ilginc.

Sorularima cevap alabilirsem mutlu olurum.

Evladinizi Allah bagislasin 💕@aaeea
Ben telefonumu değiştirdim 5 senelik falandı. En geç 1 ay öncesi falan geldi resimler yazışmalar... Hadi 1 yıl olsun.

9 sayfa kadar falan okudum, şok oldum valla yaklaşımınıza. İnanılmaz planlı programlı stratejili bir insansınız zaten öyle olmasaydınız asla bu evliliği bu şekilde +2 sene daha yürütemezdiniz.

Onun dışında yine evlilik öncesi döneminde de garanticilikle yaklaşmışsınız aradan iyi elmayı seçip garantilemek adına sepetinizdekileri bırakmamışsınız. Ben bu zeka karşısında etkilendim valla.
Ama benim anladığım şu, bence eşiniz de boşanmaya pek niyetli değil sadece dünyayı size zehir etmek istiyor veya sizi dize getirmek istiyor izlenimi verdi. Yani istediği şeyler olmayınca yada sıkışınca hemen bu sevgiliyken beni aldattın kozunu oynuyor istediğini alıyor izlenimi verdi. Acaba siz nereye kadar dayanacaksınız dicem de siz de evliliğin size getirdiği avantajları şu yaşadığınız kaosun önüne koymuşsunuz. Yani artı eksi listesi yapmışsınız sanki ve evli olarak kalmak eşinizin sizi zorbalamasından karakterinizi törpülemesinden daha üstün kalmış. Belki buna maddi imkanlar da ekleniyor.

Herkesin tercihi farklı olabilir hayatta ama burada kimsenin size verdiği tavsiye işe yaramaz siz zaten en az 5 adım sonrasını planlayabilen bir karaktersiniz bence. Bütün hikayeden görünen o.

Ben telefonumu değiştirdim 5 senelik falandı. En geç 1 ay öncesi falan geldi resimler yazışmalar... Hadi 1 yıl olsun.
Ya silmeyi unuttugunu dusunuyorum ben ama konudaki zaman cizelgesi kafama oturmadi benim aslinda yoksa 10 sene onceki mesajlarda peydah olabilir.

Konu sahibi zaman cizelgesini duzgunce detaylandirirsa yanilip yanilmadigimi anlayacağım.

sizi erkeklerden ayıran en temel şey ne biliyor musunuz; güveni kazanmak iÇin elinizden geleni yapmanız. Halbuki erkekler benzer bir durumda “ of ya konuşmayalım, geçmişe takılıp durma, olduysa ne oldu?” Gibi tepkiler veriyorlar.
Herkes hata yapar. Siz de yapmışsınız ama hatayı yönetme biçiminiz yeniden güven kazanmak üzerine. Eşinize bunu fark ettirmelisiniz. Zira doğru olan da bu

Cok iyi niyetli baktigini dusunuyorum Margaret, ki sende buradaki cin uyelerden birisin yazdiklarindan biliyorum. Ben bekaret kanitlama isinin bekaret kanitlama oldugunu dusunemedim, hicbir kadin bunu kanitlama durumuna kesinlikle dusmemeli ama ulkemizin kahrolası tabulari sebebiyle bekaretimi aldin benle evleneceksin baskisini kuran kadinlarin cok oldugunu da hepimiz iyi biliyoruz ki konu sahibinin manipulatif bir karakter oldugu, insanlari kendi istekleri dogrultusunda egip buktugu ortada...

Konu sahibinin gunahina girmek istemiyorum ama bu evlilik konu sahibinin planli programli elde ettigi bir evlilik bana kalirsa.
Konu sahibinin şu anki taktik ve stratejilerini düşünürsek söylediklerinde haklılık payın var. 🥴

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X