Öyle kötüyümki..

Kucuk isletmelerdede calistim maasimi aldim kurumsalda calistigmi nerden biliyosunuz? Sizin soylediginiz gibi butun ozel sektorde insanlar maas alamiyor degil. Burdaki kadin yillarca ugrasmis olmamis olmuyorsa ozele yonelirsin calismaya niyetin varsa. Yoksa kpssyi kimse bahane etmesin calisacak insan girer calisir bir yerden baslar. Sadece devlet kurumlariyla yasamiyo insanlar bunu kabullenin bende bu ulkede yasiyorum. İs yok diye aglamasin kimse devlet kadrosuna giremedigi icin

Devleti dusunmekle nasil bir baglanti kurdunuz acaba? Kpssye girersin bir iki uc olmuyorsa birakirsin. Cok calismak istiyorum ama devlet olmuyor ozaman evde kocamin herseyine katlanayim bumudur? Ozelde sansimi hic denemeyeyim herkes heryer kotu kimse maas alamiyor.. evet cok mantikli sadece devlettekiler pra kazaniyor.

Gül bahçelerinden geçmedim.
100 bin kavga ettim.
Her bir eş aile üyesiyle. Tabi eşimle de..
Hepsine derece derece uyuz oluyorum.
Boşanalım lafını ona bırakmadım.
Hadi yallah dedim yine yüz bin kere.
Kendi yapıştı bana.
Ille de istediğim gibi olcan hem de benle olcan dedi.

Elimle o çok güzel nah hareketini çektim al sana dedim.

Adliye kapısına kadar gittim onu da davet ettim.

Ailesi hayatımda ben istediğim kadar var.
Fazlasına yer yok.

Ilk 2 yıl bu savaşlarla geçti. 8 yıllık evliyim.
Bana kalsa mücadele etmezdim.
Hirpalanmaya değmez kocam yapışmasaydı ben çoktan bırakmıştım bu ucuz aileyi.

Yani altın tepsiyle ailesine mesafeyi koyan koca az bulunur. Çoğu benim gibi tırmalayarak gelir bu zamana.

Sorun şu sen kendini çok ezdiriyorsun.
Eşinin yaşına bakma sütten yeni kesilmiş gibi ondan hayır yok sana.
Haklarını kendin koruyacaksın.

Kaynananın tenceresini yıkayarak olmaz bu.

Korkusuzca cekeceksin restini.
Boşanalım diyen adamı adliye kapısına davet edeceksin.

Görümcem şu bu demeyi bırakacaksın.
Bize yapılan her hadsizlığın suçlusu eşlerimiz.
O izin verdiği için yapıyorlar anla artık bunu!

İmzami atarim
Esden buluyorlar yüzü
Benim babam mesela ailesine karsi anneme ote git dedirtmemis
50 yillik evliler.

Hepsini okumadim. Eski konulari da bilmiyorum ama biraz okudum. Buradan okudugumda su gorunuyor: esin ve sen "biz"olamamissiniz. Hala benim ailem, onun ailesi dertleriyle ugrasiyorsunuz. Yok haftada 2 kez gidiyormus yengesi, sen kac kez gidiyorsun falan... yengeyle sidik mi yaristiriyorsunuz? Ustelik sen neredesin bu cumlede yani esinin senin iyiligini dusundugu bir cumle yok... Siz bir yerlere gidip imza atmissiniz sadece, adina da evlilik diyorsunuz. Ortak bir evi paylasiyorsunuz o kadar. "Biz" olamamissiniz. En azindan esin oyle... hala anasinin evinden cikamamis...

Aynen ben de katılıyorum. Bu bahaneyi birkac kişiden daha duydum sürekli borç çevirerek yaşıyorlar ama kadın calismiyor. Neymiş ozelde calisamazmis. Ozelde çalışanların cani yok herhalde. Benim ablam engelli olduğu halde tüm is hayatını ozelde geçirdi maas da aldi izin de...

Kesinlikle ben de susup tamam deseydim densizliklere, göze girmeye çalışsaydım eşim de sazı eline alırdı.
Alçak eşeğe semer vuran çok olur.
Ben eşime ilk kayınvalide ve kayınpederle tartışmamda dedim, kimsenin anasını babasını çekmem, çekeceksem bugün gider kendi anamı babamı çekerim diyr. İyi bilir çekmeyeceğimi ondan benim tarafımda duruyor. Mecbur

Eski konunuzuda hatirliyorm.
Esiniz kucuk seyleri bile sorun edip size gelip tatsizlik cikarmasi arkanizda durmayisinin kaniti. Ayni eski esim gibi babam konusurken yuzunu cevirdin demesi felan. Boyle sacma seylerden gelip tadimizi kacirmasi, yuzunu asmasi. Yasadim bunlari bende. Zor bi durum.
Boyle insanlar "melek olsaniz kanat cirpmanizdan cikan sese rahatsiz olurlar" veee boyle insanlara ne yapsan yaranamassin.
Esini doldurduklari fikrinde dogru. Bu hareketler tamda doldurmakla alakali. Cok can sıkıcı durumlar. Insanin esi arkasinda olmayinca o evede kendini ait hissetmiyo insan.
Rabbim yardimcin olsn..

Evet cok var böylesi ama soyleyince kiziyolar. Bende esimde ozel sektor calisaniyiz bir suru cevremiz var allaha sukur devlet memurlarindan cok daha iyi kazaniyoruz isten cikarilma riski hep var ama olsun cikarim baska yere girerim yilmam yani. Bir ise girdim maas vermedi ilk ay ciktim baska yere girdim. Yani bir kere olumsuzluk yasandi diye pes edip calismaktan vazgecmedim. Devleti dusunseydim olurdu ama hicbirzaman düşünmedim cunku ozel sektor anlatildigi kadar kotu degil bahane etmesin kimse.

Ben sizin ne demek istediğinizi anlıyorum da siz cevap vermek için yazıyorsunuz. Evet bi yerden başlaması için söylediklerinize kimse bir şey demiyor zaten. Buraya yazan kişilerde azarlanıp yargılanmak için kendi sorunlarını yazmıyor. Tamam para vermezse gidersin başka iş ararsın ama ülkenin işsizlik sorununu göz ardı edemezsin. Sizin çevreniz vardır iş bulmakta zorlanmazsınız herkes için aynı şey söz konusu değil, neden bahane olsun. Devlette çalışmak isteyene de "devlete sırtını dayıyorsun" diyemezsin. Lütfen özel güzellemesi yapmayalım. İyi herşey özelleşsin o zaman sizin söylemlerinizle. Kimsenin bahane ürettiği de yok ayrıca. İnsanlar tırım tırım iş arıyor onlara da " iş beğenmiyorsunuz" diyorlar. Tabi herkes kendini haklı bulacak bir şeyler söylüyor nede olsa. Siz kurumsal bir yerde çalışıyorsunuzdur muhtemelen

Yahu kurumsa bir yerde falan calismiyorum en kotu piyasasi olan meslekteyim tekstildeyim her turlu pislik var ama bu calismaktan vazgecmeme sebep olmadi. Hersey ozellessin yada ozel sektoru guzellemedim dunyada sadece devlet isi var gibi davranilmasin diyorum soylediklerim carpitilmasin. Ayrica is begenmeyen bir kesimde var sizde bu yokmus gibi davranmayin. İnsanlar tepeden iyi maasli is sahibi olmak istiyor kimse zorluk cekme taraftari degil

Pardon konuya sonradan dahil oldum öncesini de pek bilmiyorum ama insanlar niye zorluk çekmek istesin ki... Mazoşist olması lazım insanın zorluktan hoşlanması için.

Özel de de çalıştım şu anda da devlet sektöründeyim. Aradaki en basit farkı bilmek ister misiniz ?

Biz esnek çalışmaya geçtik.. Corona dan korunmak için çünkü valiliklere genelgeler tebliğ edildi. Özel sektörde ise esnek çalışmayı bırak adamlar az para ödemek için vardiya sistemine geçti...

Özel sektörde insanların birçok konuda güvencesi yok, haftasonu yok, aldığı para az,özlük hakkı yok... Devlet sektörüne girme şansı olan herkes elinden geleni yapsın. Özel sektörün çekilir hiç bir tarafı yok...

Ha mecburen tabi çalışılır çalıştık ta ama sizin değiminizle devlete sırtını dayayıp özlük haklarına sahip olmak harika bir şey... Bunu istemenin de utanılacak bir tarafı yok

Tamam siz haklısınız hanımefendi. Sırf cevap vermek için yazıyorsunuz. Mantık biraz. Özel sektör belki size göre iyidir ama diğer çalışanlara göre değil, yani siz iyisiniz herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Sizin çevreniz varmış zaten tabi ki iş sorununuz olmaz. Hay ağzınıza sağlık

Sanki devlet memuru olmak çok kolay. İnsanlar devlet memuru olmak için senelerini veriyor. Atanınca da bir sürü sorun yaşıyorsun.

Dahliadivin O owll kızlar tartışmayın boşuna ikiniz de haklısınız çünkü

Evet devlet özlük hakları hatta çoğu zaman maaş olarak daha iyi, herkes de iyi şartlarda çalışmak ister. Dahliadivin arkadaşımızın demek istediği ise “her şey her zaman istediğimiz gibi olmaz, devlet bir iki uğraşta olmuyorsa salmamak lazım iş hayatı devletten ibaret değil, ilk zamanlar burnu sürtülse de aradıktan sonra başka fırsatlar da insanın karşısına çıkar” idi sanıyorum. Buna da katılıyorum açıkçası, özel sektör uçsuz bucaksız çok kötü koşullarda da çalışırsın ama zamanla geliştikçe ve şansın da varsa devletin kat kat üstünde şartlara da sahip olursun. Biraz kendine de bağlı insanın, tuttuğunu koparan insan olmak gerek.

" Bu ailenin kızısin" lafindan nefret ediyorum. Evlenince insanın anasi babasi da mi değişiyor.
Benim annem ne fedakarlıklarla büyüttü beni, ne münasebet o ailenin kızı oluyorum.
Bu erkeklerin kafası nasıl çalışıyor anlamak mümkün değil.

Aynen ya. Madem öyle sen bizim ailenin oğlu ol bize gelince lolo mu
Çok riyakar bir hareket, kızları gibi de görmezler zaten yalan o.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…