Öyle kötüyümki..

Bunu bana da söylemişti eşimin ailesi ilk evlendiğimiz zamanlar.

İstediklerini yapmadığım ilk olayda yalan oldu tabi ailenin kızı lafı.

O sebepten bende hiç haz etmem bu laftan.

Rahatima düskünmüşüm Mihail, hiç zora gelemiyormuşum böylece birkaç ay süren ailenin kızı serüvenim hayırsız gelinliğe terfimle nihayete erdi
Sen yine iyiymişsin, ben nalet gelin sınıfındayım.
Benim kayınpeder sağlam laf sokar, kayınvalideme “sen de ne şanssızsın be hanım, kaynanaların cadı olduğu zamanda gelin, gelinlerin cadı olduğu zamanda kaynana oldun demişti”

suç sizde. kocanız bunları söylerken benim ailemi peki sen niye arayıp sormuyosun ziyarete gitmiyosun sen ne kadar ilgi alaka gösterirsen benden de o kadar. milletin ağzına bakan kendine fikri olmayan kocanın birisin hadi bak işine! diyemediyseniz suç sizde. kocalar kaçmasın diye kölelik emirlerini o leş ağızlarından saçmalarına izin veriyosunuz resti çeken siz olmuyosunuz

Rahatima düskünmüşüm Mihail, hiç zora gelemiyormuşum böylece birkaç ay süren ailenin kızı serüvenim hayırsız gelinliğe terfimle nihayete erdi
Napcaksın ama evlat sonuçta atsan atılmaz mecbur böyle kabul edeceksin. Sen bizim öz kızımızsın müessesesi biraz da gelinlere yarasın işte :))

Tesekkurler aciklamaniz tam benim soylemek istedigim sey diger arkdaslara cevap vermiycem cunku hakkimda atip tutmaktan vazgecmediler cevrem varmış is bulurmusmusum guluyorum sadece :) ozel sektorde kendi cabaml cok iyi yerlere geldim allaha şükür. Devlet memuru olamadim diye kocamin ve ailesinin yapacaklarini cekmek bana gore degil

Rahmetli anneannemin lafıydı bu

Hayırsız gelinin bir üstü mü nalet gelin oluyor hayat uzun mertebe değişikliğine giderim bende kim bilir
Benimkide dedgii şeyleri yapmadim diye
Arkamdan sinirli diyormuş
Canım kayinvalidem de benim sesim, 50 yaşına gelip torun torba sahibi olunca çıktı sen daha yeni gelinken itiraz etmeye başladın, işimiz var demişti, anılarım depreşti şimdi bak

Biz ön prova yapıyoruz deseydin

Maşallah. Çok güzel yapmışsınız. Elinize sağlık.

Ben şeyi merak ettim, nah yaparken şaaaak diye de ses geldi mi?

Suç değil zaten Khomyuk, şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle açılan boşanma davalarında dilekçenize neden boşanmak istediğinizi yazarken ailesi hakaret ediyor, eşim sessiz kalıyor vs vs sıralıyorsunuz, ki zaten çekişmeli boşanmaların çoğunda boşanma sebeplerinden biri de aileler oluyor, suç değil boşanma sebeplerinizi sıralarken kusur diye tanımlanıyor, google'larken hele de hukuki konularda mahkeme kararları, Yargıtay'ın emsal kararlarına bakmadan yazmam.

Bizzat Yargıtay kararıdır, bakmak isteyen için yazayım :TC Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Esas: 2016/25371 Karar:2018/11453 Karar Tarihi:18/10/2018 açıp bakabilirsiniz, ki kararda davacı yani boşanma davası açan erkek aleyhine sonuca varılmış zira davacının ailemi istemiyor, bana ve aileme saygısızlık yapıyor gibi beyanlarına karşılık, davalı yani kadının beyanına göre de eş ailesinden fiziksel şiddet görmesi, hakaret edilmesi buna karşılık kocasının onu korumaması da kusur sayılıyor, davacının boşanma talebi aile mahkemesinde kabul görse de, Yargıtay davacı erkeğin tutum ve davranışlarından kaynaklandığına karar verip boşanma kararını bozmuş.

Bunun gibi kararlar mevcut, ki zaten durduk yere görüşmek istemeyenler bir elin parmağını geçmez ama istenmediği, aşağılandığı, hatta eşin ailesinden şiddet gördüğü için görüşmeyen kadına da mahkeme hayır istesen de istemesen de görüşeceksin demez, etki-tepkiye bakıyorlar çok şükür ki, o zaman karısının ailesiyle görüşmeyen tüm erkeklere dava açalım, isteyerek gitmiyorlarsa mahkeme kararıyla zorla kayınvalidelerinin elini öpmeye gitsinler de bu kadıncağızlarında çilesi bitsin, bayram olur önce adamın ailesi, özel gün olur önce adamın ailesi, mümkünse ailesiyle görüştürülmeyen kadınlar için de dava açalım, hep kadınlara dönüyor bu keserin ucu ne hikmetse.

Acil iş bulun boşanın
Bu adam ve ailesi çekilecek gibi değil

Bu aile ya çalışıp para kazan, ya da 7/24 bize hizmetçi , kul köle ol. Boş beleş seni besleyemeyiz diye düşünüyor. Adam size takılan altınları bile gereksiz görmüş, değmez demiş hiç bir kıymetiniz yok bunu göremiyor musunuz? Bu kadar değersiz hissettirildiğiniz bir yerde neden duruyorsunuz?
Eşiniz tek bir konuda haklı tedavi olmanız. Belki bu sayede özsaygınızı kazanır, hayatınızın iplerini elinize almak için harekete geçersiniz.

Hanımefendi kimse sizin hakkınızda atıp tutmuyor o nasıl bi tabir. Ben sizi tanımam etmem sadece söylediklerinize göre tahminde bulundum ve sizin yazdıklarınıza göre bizde kendi düşüncelerimizi yazdık. Cevresi olan insanlar tabi ki rahat is buluyor bunun neresi kotu. Size hakaret mi ediyoruz. Bu sekilde cevap vericekseniz vermeyin zaten. Ben kendi dusunduklerimi soylemekte ozgurum, kimse ozellerde surunmek mecburiyetinde degil, calisma kosullari belli cunku. siz calismaya devam edin ama kimseye de "devlete sirtini dayiyorsun" demeye hakkin yok. Suan is bulmak cok zor, umarim bulur da siddetin her turlusunden kurtulur. Kimse cekmek zorunda degil tabi ki kim cekmek ister. Ne guzel calismissiniz iyi kotu bir seyler yapiyorsunuz. Umarim konu sahibi de o gucu o psikolojiyi kendinde bulur hemen.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…