Eski hatalarım evliliğimi zehirliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başta alttan alıp suçlu durumuna düşürmüşsünüz kendinizi. Ne yaşadıysam yaşadım, hepsi senden önceydi seni ilgilendirmez gibi bir tavrınız olmalıydı. Evlendikten sonra hiçbir yanlışınız olmamış sonuçta
Eeee iyiymiş. İmzayı atana kadar her halt mübah yani öyle mi?

Ben en çok bir ilişkideyken sevgilinize neden kendi isteğinizle bekaretinize dair bir bilgi verdiniz, bunu anlamadım.
Ben kocamdan başka kimseyle, hiç bir şekilde birlikte olmadım, bunu da ona daha sevgiliyken kendi isteğimle kanıtladım, bu konuda içim rahat, kocamın da soru işareti taşıdığını pek zannetmiyorum.

anne babasının yanından taşındı zaten. araları da bu olay sonrası epey bozuldu. iki çocuğu var. resmen kendilerine bir hayat kurmak için kuzeni kullanmışlar gibi geliyor bazen bana. umarım hiç değilse bundan sonra mutlu olabilir.
Kadının durumu iyi miydi maddi olarak? Ne kattı aileye de bırakamıyorlar?

Kadının durumu iyi miydi maddi olarak? Ne kattı aileye de bırakamıyorlar?
maddi olarak iyiliği falan yok aslında. kendileriyle aynı evde yaşayacak başka gelin bulamayız diye mi bu kadar bayılıyorlar geline bilmiyorum. çünkü gelin onlarla birlik oturmaktan çok mutluydu. hatta benim kuzen başka eve çıkmak istiyordu ama o istemiyordu. zorla bir ara ev falan tuttu götürdü ailesini, altı ay sonra çocuklara tek bakamam ben gidiyorum deyip kayınvalidenin evine geri dönmüş. sonra o evi kapattılar tekrar birlikte yaşamaya başladılar. ama zaten evde kuzene saygı falan yoktu açıkçası, dedenin otoritesi olduğu için çocuklar babayı umursamıyorlardı. kuzen bunlardan da çok rahatsızdı. benim değil de sanki çocuklar hepsinin resmen dışlanıyorum evde diyordu eskiden de. kuzen hariç birlikte bir aile olmuşlar benim anladığım kadarıyla. oğullarını atıp, gelini kızları yerine mi koydular ne yaptılar bilmiyorum. ama bana da hiç sağlıklı gelmiyor durumları. aslında bunun psikolojik bir tanımı falan var mı ben de çok merak ediyorum.

maddi olarak iyiliği falan yok aslında. kendileriyle aynı evde yaşayacak başka gelin bulamayız diye mi bu kadar bayılıyorlar geline bilmiyorum. çünkü gelin onlarla birlik oturmaktan çok mutluydu. hatta benim kuzen başka eve çıkmak istiyordu ama o istemiyordu. zorla bir ara ev falan tuttu götürdü ailesini, altı ay sonra çocuklara tek bakamam ben gidiyorum deyip kayınvalidenin evine geri dönmüş. sonra o evi kapattılar tekrar birlikte yaşamaya başladılar. ama zaten evde kuzene saygı falan yoktu açıkçası, dedenin otoritesi olduğu için çocuklar babayı umursamıyorlardı. kuzen bunlardan da çok rahatsızdı. benim değil de sanki çocuklar hepsinin resmen dışlanıyorum evde diyordu eskiden de. kuzen hariç birlikte bir aile olmuşlar benim anladığım kadarıyla. oğullarını atıp, gelini kızları yerine mi koydular ne yaptılar bilmiyorum. ama bana da hiç sağlıklı gelmiyor durumları. aslında bunun psikolojik bir tanımı falan var mı ben de çok merak ediyorum.
Olabilir, gerçekten şu zamanda enerjisi tutan, böyle kayın aile de kayın aile diye ölüp bitecek gelin nerde bulacaklar? Konu sahibi de bunu yapmaya çalışıyor yavaş yavaş ilmek ilmek işliyor, yarın ciddi bir sıkıntı çıkarsa her şeye rağmen kayın aileyi arkasına almaya bakıyor. Kocası da öyle ailesinin karşısına çıkabilecek biri gibi durmuyor tabi bunu da çözeli çok olmuş.

Ay hepiciğini okudum ağzım açık kaldı.

Siz insanın etrafında olmasını istemeyeceği türden birisiniz.
Benim için konunuz ilk etapta aldatma, aldatmanın boyutu vs iken yazdığınız mesajlarla dehşete düştüm.
Korkunç bir içten pazarlıkçı ve manipülatifsiniz.
Kayın ailenin yanına taşınmada bile bir sürü amaç güdüyorsunuz.
Ama en berbatı eski yavuklu(!) ile aynı masaya oturup göndermeli şarkı açıp masayı koparmanız(!)
Onun ilişkinize katkısı nedir?
Bizi aydınlatın.

Herkes beni çok seviyor/eski sevgiliyi takmayacak kadar müthiş biriyim/eski sevgili de beni nasıl sevdiğini görsün??
Hangisi?
Yalnız bir gerçek var o da şu; bu algılardan herhangi birini bile gerçekleştiremediniz bence.
Oradaki insanlar midesizliğinize daha çok şaşırmıştır.
Eşiniz için yaptığınız bir fedakarlıksa bu, onun bile acayibine gitmiştir bu kadar gözüne sokuyor olmanız.
Bir sonraki hamleniz kuma bulmak mı olacak diye bekliyor olabilir.

Hadi hepsinin kendinizce kurnaz bir yönü var da adamla sevgiliyken bakireliğinizi kanıtlamanın amacını valla hala çözemedim.
Normal bir ilişkide kimse böyle atraksiyonlara girmiyor.

Çocuk vermişsiniz sndkdkdlsldmd
Biz çocuk vermiyoruz, anne ve baba oluyoruz sadece.
Bunu bile övgü meselesi haline getirmek istiyor olmanıza da şaşkınım.

Aaa valla çok kötü ya.

Öğreneli iki yılı geçti. Sürekli bir kriz halinde değiliz. Dediğim gibi bi kaç ayda bir karşıma çıkıyor ya da çıkacak gibi oluyor. Onları da Çözmek için yardım aldım. şu an da öyle anlardan biri, kavga çıkmasına izin vermedim, çantasını ellerimle hazırlayıp yazlığa gönderdim iki gün, kafa dinle, sakinleş, istersen arkadaşlarına da haber ver, ben burada seni bekliyorum dedim. Biliyorum En geç pazara döner. bir sonrakine kadar iyiyiz. ben de kendimi iyi hissediyorum.
Ya yorum yapmayacaktım çok ağır olacak diye de bana jeton şimdi düştü siz adamın bu durumu nasıl akıllıca kullandığının farkında mısınız adam resmen gönlünü eğlendiresi geldiğinde yalandan arıza çıkarıp gidip kafa dağıtıp belki de başkalarıyla olup geri geliyor 🤣🤣🤣 bunun gerçekten farkında değil misiniz adam kendi de aynı halt olduğundan sakin sakin takılıyor ayrıca sayfalardır hoca hoca diye bi tavsiyeler anlatıyorsunuz da ben eğitimli hiçbir psikologun bu tarz şeyler söyleyeceğini sanmıyorum cami hocası mı ne hocası bu

Öğreneli iki yılı geçti. Sürekli bir kriz halinde değiliz. Dediğim gibi bi kaç ayda bir karşıma çıkıyor ya da çıkacak gibi oluyor. Onları da Çözmek için yardım aldım. şu an da öyle anlardan biri, kavga çıkmasına izin vermedim, çantasını ellerimle hazırlayıp yazlığa gönderdim iki gün, kafa dinle, sakinleş, istersen arkadaşlarına da haber ver, ben burada seni bekliyorum dedim. Biliyorum En geç pazara döner. bir sonrakine kadar iyiyiz. ben de kendimi iyi hissediyorum.
Ay yazık sana ya valla .
Ne kocaymış koca dursun diye iki gez gel aslanım diyordunuz.

avukata gitmesi benim hatamdı, tartışmaya kalktım, bir daha yapmam. Boşanacağımı hiç zannetmiyorum, iki yılı çoktan geçti, üstelik oğlum, Ailesinin tek torunu ve çok düşkünler. zaten onlar bakmaya başladı ücretsiz iznimden sonra, Ben işe giderken kapıdan sokuveririm, o da gider aralarına girip yatar, kayınbabam istiyor diye üç tane akülü araba almıştır, beni de severler sağolsunlar, kv'm anlattı komşularının resmen gelinleriyle arasını bozmuşum. Kocam konunun ayrıntılarını ailesine anlatmaz, ailesi de oğlumla beni bırakmaz.
Bunlar yetiyor mu size sırf oğlunuz ve yalancıktan iyi gelin olduğunuz için evli kalmak ? Sizin hiç gururunuz yok mu ? Vala zamanı gelince öyle de bi yallah çekerler ki ruhunuz duymaz oğlanı bırakan yok zaten siz boşansanız da torun onların torunu

ben ya da aynı birimdeki diğer kızlar memurluğa atandığımızda talipli ilgisi olmadı hangi dünyaymış o :-)
Orada olan ilgi kıza değil, maaşa zaten. İlgi gösterende erkekler değil erkek aileleri. Konu sahibi yüksek ihtimal öğretmen , erkek aileleri hem maaşı olan hemde ev hanımı gibi kocasına hizmet edecek biri olduğu için istiyorlar. Konu sahibi kızlarda böyle bilmem kaç yaşından sonra birden böyle birden fazla aileden ilgi görünce böyle saçma sapan davranıyor. Aklı başında kız atanana kadar bu kadar fazla kapımı çalan yoktu diye makul mantıklı davranıyor, kimisi de böyle sapıtıyor işte.
Konu sahibi sizin ilişki bir yerde patlar çünkü kocanız bunu bir koza çevirmiş, nimetlerini yiyor. İlerde sizi aldatır ve bu konu ile suçlamaya devam eder. Mantıklı davranmak istiyorsanız alın Eşinizi karşınıza konuşun. Pişmanlığınızı dile getirin ama bunu bir koz olarak kullanmaktan vazgeçmesini söyleyin. Kaldı ki eşinin flört dönemindeki sevgilisine bu kadar takan adamın, eski sevgilisinin düğününe koluna karısını takıp gitmesi de ayrıca komik. Kızın düğününde yaptıpığınız takmıyorum şovu da çok gereksiz olmuş.

Ya yorum yapmayacaktım çok ağır olacak diye de bana jeton şimdi düştü siz adamın bu durumu nasıl akıllıca kullandığının farkında mısınız adam resmen gönlünü eğlendiresi geldiğinde yalandan arıza çıkarıp gidip kafa dağıtıp belki de başkalarıyla olup geri geliyor 🤣🤣🤣 bunun gerçekten farkında değil misiniz adam kendi de aynı halt olduğundan sakin sakin takılıyor ayrıca sayfalardır hoca hoca diye bi tavsiyeler anlatıyorsunuz da ben eğitimli hiçbir psikologun bu tarz şeyler söyleyeceğini sanmıyorum cami hocası mı ne hocası bu
Aradığım yorumlardan biri . En son çatlayacak duruma gelince aldatacak ve buna alışacak suçu da konu sahibine atacak.

Aradığım yorumlardan biri . En son çatlayacak duruma gelince aldatacak ve buna alışacak suçu da konu sahibine atacak.
Yakalanmasa atmaz bile niye durduk yere düzeni bulsun kolay mı aile apartmanında oturacak her şeye he diyip eski sevgilinle bile oturup yiyip içicek enayi bulmak ben olsam adam yerinde ben de boşanmam elimde muhteşem bi koz var kullanırım

O kadar süslü cümle okudum ki sade sade anlatsan daha iyi olacakmış bence... Ayrıca hatalisin bunu bir erkek bir kadına yapsa onada aynısını derdim unutulmaz böyle şeyler ama üstüne sünger çekilebilir belki şans diliyorum en çokta çocuğunuz için, umarım herşey düzelir.

Konu sahibi zaten aldatasin da esitleyelim durumu diye bekliyor. Düşünsenize kocası bosamasin diye adamın ex ini evinde ağırlıyor bir de marifetmiş gibi anlatıyor.

Konuyu okuyunca vay anasını ne karılar var yaa dedim icimden 😂😂( karı değil hanımlar biliyorum kadın denir lütfen linclemeyin )😬
Bir Oğul vermiş adama istese ikinciyi de yapacakmis büyük başarı dogrusu

Evlilik öncesi yeterince şeffaf olmamak evet hata. Evet eşiniz bunu öğrenince kızmakta da haklı. Ama bunu size psikolojik işkenceye çevirme hakkı yok. Eşinizin sizi tamamen affedip olanları unutması sizi ne kadar sevdiğine bağlı; sizin ne kadar fedakarlık yaptığınıza bağlı değil. Yeterince kendinizi suçlayıp alttan almışsınız. Artık buna öyle ya sa böyle son vermek gerektiğini söyleyin ve bir terapiste gidin. Değişmek işin çaba harcamıyorsa sa hayatınızı bir gençlik eserekliği yüzünden kendinizi paspas ederek geçirmeyin

Ben en çok bir ilişkideyken sevgilinize neden kendi isteğinizle bekaretinize dair bir bilgi verdiniz, bunu anlamadım.
Bilgi de değil kanıt arkadaşlar hepiniz aklı başında yorumlar yaparken karşımızda her şeyi zar sanan bunun raporunu utanmasa boynuna asıp gezecek birinin olduğunun farkında olarak yapın

Ay öğretmensin şu anda tatildesin niye gel yazlığa gidelim havamız değişsin demedin de kocayı yalnız yolladın. İçten içe ben burada kv'ye hizmet ederken o da beni orada aldatsın bu sayede eşitlenelim diye düşünüyorsun.
Bir de konunun çoğunu okudum, yaptığın planlar falan... Tam bir köylü kurnazısın.

Bilgi de değil kanıt arkadaşlar hepiniz aklı başında yorumlar yaparken karşımızda her şeyi zar sanan bunun raporunu utanmasa boynuna asıp gezecek birinin olduğunun farkında olarak yapın

Ahahdfg
Konu kapanmadan yetişeyim istedim ahsdf yoksa kanıt demesine şaşırmıştım zaten.

Yalnız soru şu, konu nasıl bunu kanıtlamaya geldi ve ne sebeple?
Neden normal bir kadın durduk yere "bu benim kendi isteğimle yüce erkeğime sunduğum bekaret kanıtım" der ki
Adam mı istedi bu sağlamayı? Konu sahibine göre hayır, sanırım o yüzden kendi isteğimle diyor.

Birkaç kişiyle konuşan, atanınca talibi çoğalan cool ve havalı biriydi başlarda sonra birden bekaret kanıtlayan bir gadın ana oldu, anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X